چند سوال در مورد طراحی پوسته ی وردپرس

n_dambelog

تازه وارد
با سلام خدمت دوستان عزیز

من چند تا سوال از دوستان طراح دارم

من یه پوسته طراحی کردم اگه بشه تو این موارد کمکم کنید

اول اینکه من سایدبار دینامیکو طراحی کردم و افزونه ها هم توش قرار می گیره اما این افزونه ها به هم می چسبن و کادر ها پشت هم قرار می گیره من می خوام پلاگین ها از هم جدا باشن (امیدوارم متوجه منظورم شده باشید/مثل سایت خودم )

دومین سوالم اینکه من وقتی یه کادر می سازم و طول و عرضش را مشخص می کنم وقتی مطلبی توش قرار می دم اگر زیاد باشه از کادر می زنه بیرون چیکار کنم اینجوری نشه

سوال سوم اینکه اگر بخوام مطالبو به صورت دسته ها نشون بدم طوری که اولین مطلب عکس و یه ذره توضیحش باشه بقیه فقط تیتر رو نشون بده چی کار باید بکنم اگر پلاگین هم باشه عیب نداره

دوستان لطفا مفصل توضیح بدید چون من تازه کارم

n_dambelog

تازه وارد
دوستان طراح یه کمکی کنند خوب فکر نکنم سوالاتم زیاد پیچیده باشه

EhsaanDev

کاربر عضو
سوالاتتون پیچیده نیست ولی طرز سوال کردنتون پیچیدس. حداقل عکسی دمویی چیزی میزاشتید.فقط سوال دومتون رو گرفتم که دو راه حل داره یکی استفاده از CSS3 هست مثل زیر:

کد:
word-wrap: break-word;

n_dambelog

تازه وارد
مرسی

من چند تا عکس می ذارم تا شاید راحتتر متوجه منظورم شید

ساید باری که من طراحی کردم اینه

اما من نمی خوام اینا پشت هم به هم بچسبن با css هم کلی ور رفتم نشد می خوام مثل عکس زیر بشه

در مورد سوال اخرم هم می خوام یه قسمت بسازم که مطالب یک دسته رو اینجوری نشون بده یا شبیه این

بازم مرسی از پاسخگوییتون

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
اون طور که فهمیدم شما تصاویر اولی و دومی رو برعکس گذاشتید!

برای اینکار باید یک div جدید بسازید که به صورت باکس درون یک جعبه هر سایدبار رو نمایش بده

در مورد سوال سوم. باید بگم که باید یک حلقه ایجاد کنید و موضوعات رو بخونید!

kasraa

کاربر عضو
اسکرین شاتم قرار دادم باز جوابی دریافت نشد
سلام

دوست عزیز سوال هاتون خیلی هم راحته اما میدونید چه چیزی مانع جواب دادن به شما میشه ؟

اینکه بدون هیچ توجهی به انجمن و قوانینش همینطوری میاین ثبت نام میکنید و تاپیک میزنید و 1 ساعت بعدش میگین جواب میخوام :|:|

در مورد سوالتون در ابزارک ها :

از کد زیر برای جدا سازی ابزارک ها میتونی استفاده کنی :

کد:
'before_widget' => '<section id="%1$s">',
'after_widget' => "</section>",
'before_title' => '<h2 class="wi-title">',
'after_title' => "</h2>"
میتونی ببینی که مثلا برای عنوان از تگ h2 استفاده شده و توی css به راحتی میتونی هر نوع استایلی رو بهش بدی

یا میتونی کدای ابزارکتو بزاری داخل یه کلاس div و بهش استایل بدی تا از هم جدا بشن

در مورد سوال بعدیت هم توی انجمن یه جستجو کن تا دلت بخواد پرسیده شده

موفق باشی

------------------

ویرایش : تاپیک رو باز کرده بودم وقتی ج دادم دیدم محمد جواب داده - شرمنده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

n_dambelog

تازه وارد
اقا دستتون درد نکنه

خودم گرفتم مشکلم کجا بود

فقط میمونه مشکل سوم اگر یه لوپ مشابه به ما معرفی کنید خیلی خوب میشه برای سوال سوم عرض می کنم

یا یه سایت معرفی کنید

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
همین چند روز پیش گذاشتم تو انجمن ;)

n_dambelog

تازه وارد
دستت درد نکنه مجمد جان

من دو تا div تعریف میکنم که یکی با عکس و expertion دومی وقت تایتلو نشون بده اما فقط یه مشکل :تو کادر دوم تایتل اخرین پست رو هم نشون میده چیکار کنم تا نشون نده یعنی از یکی مونده به اخرین پست و نشون بده

امیدوارم منظورمو رسونده باشم

بازم مرسی از دوستان

n_dambelog

تازه وارد
بازم سلام

راستش من زیاد از PHP سر در نمی ارم

من فکر کنم با یه دستور IF بشه این ارو کرد

مثلا بگیم ۱۰ تا پست فلان دسته را نشون بده

به طوری که اگر اخرین پست باشد تو فلان div نشونش بده اگر نه تو یه div دیگه نشونش بده

اگر دوستان از php سر در میارن خواهشا کمک کنند خیلی تو نت دنبالش گشتم

kasraa

کاربر عضو
سلام

دوست عزیز شما میتونی برای این کاری که میخوای یک حلقه ایجاد کنی و تعداد نمایش رو 1 قرار بدین همراه با تصویر

خب حالا برای بقیه که فقط عنوان باشه دوباره یک حلقه ایجاد کنید و فقط عنوان هارو نمایش بدین و عکس رو حذف کنید

موفق باشید

n_dambelog

تازه وارد
مرسی

اما مشکل اینجاست که در قسمت دوم تایتل اولین پست رو هم نشون میده من نمی خوام اینطوری بشه یعنی استانداردش این نی

برای همین گفتم با if شاید راحتتر بشه

بالا