چگونه از اسکریپتم محافظت کنم؟ [آموزش]

farsadf

کاربر عضو
با سلام خدمت دوستان / اساتید عزیز

چندی پیش طی درخواست یکی از دوستان برای نوشتن یک اسکریپت به این فکر افتادم که اگر این دوستمون بعد تحویل پول رو نداد من چی کار کنم؟! بعدی اندی فکر به این نتیجه رسیدم که بیام تو هاست خودم یک فایل درست کنم که محتواش یا 0 باشه و یا هر چیز دیگه بعدش طبق اون فایل این کار رو بکنم.

حالا میخوام به دوستان تازه وارد این آموزش رو بدم و بهشون یاد بدم که چه جوری میتونن از اسکریپتشون محافظت کنن

آموزش:

1 - یه فایل مثلا function.php بسازید توش اینو بنویسید:

کد:
$file = file_get_contents('http://example.com/activ.txt');
if($file == '0') {die('متاسفانه اسکریپت شما فعال نیست.');}
2 - حالا فایل activ.txt رو بسازید و تو وبسایتتون (همونی که آدرسش رو وارد کردید) بزارین

3 - تو یه فایل فرضی مثلا index.php فایل function.php رو از طریق دستور include('fileurl') فراخوانی کنید.

4 - اگه محتوای فایل activ.txt رو عدد 0 بزارین (بدون فاصله قبل و بعد) خواهید دید که پس از اجرای فایل index.php با ارور " متاسفانه اسکریپت شما فعال نیست." مواجه میشید.

حالا اگه کاربر یکم بلد بود چی ؟

کاری نداه شما باید توی فایل function یه تابع خیلی مهم رو (از اونا که کل اسکریپت بهش بنده ) توش بزارین بعد هم با نرم افزاری مثل ZendGuard کدش کنید.

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
روش خوبیه...

در نهایت میشه دورش زد...

میشه کاری کرد که وقتی تابعی میخواد کار کنه ، ابتدا بره چک کنه ببینه لایسنس معتبر هست یا خیر... که اگه نباشه کلا اسکریپت کار نکنه

proxen

تازه وارد
روش خوبیه...

در نهایت میشه دورش زد...

میشه کاری کرد که وقتی تابعی میخواد کار کنه ، ابتدا بره چک کنه ببینه لایسنس معتبر هست یا خیر... که اگه نباشه کلا اسکریپت کار نکنه

من توی فرم لاگین نرم افزار ERP شرکت این کار را انجام دادم تا فقط در روز یکبار سرور برای بررسی لایسنس چک بشه و به سرورم فشاری نیاد

PHP:
    if($lic=="1"){
        }

/* فرم لاگین */
                                else{
                            header("Location: error-lic.html");
                            exit();   
                            }

You must be registered for see images attach

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Arioman
بالا