کمک در مورد انتخاب زبان در مورد پروژه بزرگ

• نویسنده موضوع djary
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

djary

کاربر عضو
کمک در مورد انتخاب زبان در مورد پروژه بزرگ

ميخواستم بدونم در مورد ساختن وب سايت های بزرگ و جهانی مانند face book و ... کدوم زبون بهتر

php يا asp.net ؛ چرا ؟

البته ميدونم که asp.net پولی اما چقدر فرقه قيمت هست (البته تو ايران که مجانی هست)؟ آيا شرکت های خارجی بيشتر از php استفاده ميکنن يا asp.net ؟

شما بخواهيد يه سايت جهانی بزنيد از کدوم استفاده ميکنيد ؟

جدا از اين که شما asp.net کار يا php کار هستين بدونه اغراق و غيرت بگين و بدون اين که زبانی که داريد باهاش کار ميکنيد روی نظرتون تأثير بذار

و اين که چرا face book از php استفاده ميکنه و چرا از asp.net استفاده نکرد ؟

فرا تر از ايران کدام زبان بيشتر کاربرد داره ؟ صرفه نظر از هزينه ها

(من هميشه بين اين 2 زبان شک داشتم)

homayon574

کاربر عضو
به نظر من پی اچ پی زبون عالی هستش چون هم رایگانه ! هم انعطاف پذر تره ! و به خاطر محبوبیتش به سرعت در حال گسترشه امروزه دیگه تمام سایتی که وجود دارن و مطرح هستن با پی اچ پی ایجاد میشن فقط face book نیست که از php برای سایتش استفاده کرده خیلی از cms های مطرح و میلیون ها سایت اینترنتی دیگه استفاده میکنن در صورتی که asp به نظرم حرفی برای گفتن برای php نداره

شما میگی فراتر از ایران کدوم بیشتر استفاده میشن شما یه نگاه به سایت های خارجی بندازی خودت متوجه خواهی شد با اینکه از هر دو نوع زبون موجوده ولی شما یه نگاه بنداز اکثریت cms ها ، بازی آنلاین ها ، انجمن ها ، آپلودر ها و .... با php ساخته میشن

البته asp.net هم کم زبونی نیست بزرگترین سایت ایران با این زبون نوشته شده توی نوع خودش هم بهترینه

البته من php کار هستم شاید کمی یه طرفه رفتم :78:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

djary

کاربر عضو
php برنامه ويژول نداره ؟ يعنی مثله asp.net که هم کد نويسی رو راحت تر ميکنه هم نيازی زيادی به html نداره هم اينکه جذاب و کار کردن باهاش مثل يجور سرگرمی هستش و آدم رو خسته نميکنه و از همه مهم تر سرعت کد نويسی رو بالا ميبره

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
تو ایران asp رو بورس هست. تو کشور خارجی فقط php . ولی دلیلش رو نمیدونم!

نمیشه گفت کدوم بهتره! یک نفر میتونه با asp نویسی اونچه که در ذهن داره رو پیاده کنه. و به صد تا php نویس می ارزه... یا بالعکس. شما هر چیزی رو میفهمی برو همون طرف...بستگی به تکفر شما داره.که کدوم رو دوست داری و با کدوم میتونی بهتر سایت پیاده کنی...

djary

کاربر عضو
شايد حرفم بنظر خنددار بياد ولی اگه زمانی خواستم سايت رو به يک گروه خارج بدم و يا نياز به چندتا server داشته باشه هزينه هاش چطور در مياد ؟ يعنی در واقع من به فکر آيندم

dehnaviamir

تازه وارد
عزيز شما اونجا برس اونموقع مي* گيم بهت! :78:

خوب معلومه از تبليغات و فروشگاهي كه بغلش ميزني ديگه كه توش از هاست مي توني تا نهنگ بفروشي!!!

djary

کاربر عضو
خوب درسته هزينه های جانبی نداره ؟ مثلاً windos بايد مثله اين که برای هر بار نصب پول windos بدی از اين حرفا بعد استفاده از asp.net و اينا از اين هزينه ها نداره چون اگه به اون وسعت برسه بالاخره مبلغ قابل توجهی ميشه

nulledscriptz

کاربر عضو
شما کلا php رو که انتخاب کنید یه جامعه چند میلیونی آدم پشتته که تجربیاتشون و راه حل مشکلات احتمالی شما رو از همون موقع شروع توی اینترنت در اختیارت گذاشتن تازه اگر به مشکل جدید بخوری با یه پست توی یه فروم مشکلت حل میشه ... اما اگر asp.net یا c#.net انتخاب کنی خودتی و اونهایی که میخوای بهشون پول بدی :دی توی ایران کلا چون ملت تجربی یاد نگرفتن و بر و بکس تو دانشگاه یاد میگیرن (تو دانشگاه ایران asp.net درس میدن) asp.net یاد میگیرن و طرف php نمیرن . اما اونهایی که کمی حرفه ای تر میشن می فهمن که با php کارشون راحت تره ... توی زبان برنامه نویسی شما چندان نیازی به ویژوال ادیتور ندارید چون چهره ویژوال سایت با html هست که برای اونم ریحته ادیتور ویژوال دیگه کد نویسی که دیدن نداره باید کدت رو بویسی بعدش تست کنی ...

djary

کاربر عضو
يعنی با برنامه هی مثله frontpage و .. ميشه طراحی کرد بعد کد php رو بهش اضافه کرد ؟

iranenaz

کاربر عضو
يعنی با برنامه هی مثله frontpage و .. ميشه طراحی کرد بعد کد php رو بهش اضافه کرد ؟
آره

نکته ای هم که واسه asp.net هست هزینه بالای سرور های ویندوزی نسبت به لینوکس هست.

به نظر من بنا به ساختار سایت و نوع بهره برداری هرکدومشون مزایایی نسبت به دیگری دارند.

djary

کاربر عضو
بنظر من asp.net خيلی راحت تره از php و کد نويسيش کمتر از php بنظر مياد

davaran

تازه وارد
در کل .. asp هزینه برنامه نویسی اولیه بالاست ولی هزینه تغییرات و توسعه سیستم پایینه ضمنا برنامه نویسان قدری در این زبان هست و قابلیت برنامه ریزی برای هر چیزی داره ولی php هزینه اولیه پایین داره ولی وقتی بخوای تغییر خاصی بدی به شدت گیر میکنی .. اگه یه چیز خاص بخوای که قبلا نبوده هزینه تغییرات زیاد میشه ... ضمنا برنامه نویس پی اچ پی کاملا مسلط خیلی کم داریم ... سرعت لود پی اچ پی بالاتر از ای اس پی است ... (من برای یک سایت باید حدود چهل میلیون تومان هزینه می کردم چند ماه وقت گذاشتم تا دقیقا به اینها رسیدم ) ... دست اخر سایت را با ای اس پی کار کردن ..

djary

کاربر عضو
خيلی ممنون با توجه به اين گفته ها و تجستجو های انجام شده همون asp.net رو انتخاب ميکنم

با تشکر از همه دوستان

exiler

تازه وارد
من با 3 زبون جاوا ، ASP.NET و PHP کار کردم.

نظر شخصی من جاوا هست، اما هزینه ات خیلی بالا می ره. اگه برنامه نویست خداشناس باشه 5 شیش تومن می گیره ، اما اگه کار دولتی باشه ، بالای 20 تومن.

در ایران به دلیل اینکه کسی حرفه ای php کار نمی کنه ، سایت هایی که با این زبون نوشته می شوند باگ های زیادی دارند .

البته ASP هم کسی به اون صورت حرفه ای کار نمی کنه ، اما یه نکته که خیلی ها فراموش می کنند اینه که ASP رو خیلی راحت تر از PHP می شه سکیور کرد.

و فکر کنم به همین دلیل باشه گه بیشتر پروژه های دانشگاهی و مهم ایران با ASP نوشته می شوند.

اما اگه بتونید برنامه نویس حرفه ای و مسلط PHP پیدا کنید ، سایتتون هم سکیورتر هست ، هم سرعت بالاتری داره و هم انعطاف پذیر تر هست.

اگر هم پیدا نکردید و خواستید ازASP استفاده کنید با استفاده از ایجکس می شه مشکل سرعت کم اون رو تا حدودی برطرف کرد.

کلا هر پروژه ای رو کلید می زنید ، بهتره با یه برنامه نویس حرفه ای کار کنید، کسی که علاوه بر تجربی ، به صورت دانشگاهی هم کار کرده باشه، مثلا من تا قبل از دانشگاه واسه درج ، حذف و ویرایش از یه سری الگوریتم های ساده استفاده می کردم و بیشتر کارم تجربی بود تا فنی و حرفه ای. اما تو دانشگاه بود که تازه اصول طراحی الگوریتم ها، و بهینه سازی اون ها رو یاد گرفتم.

djary

کاربر عضو
اين روزا پيدا کردن يه برنامه نويس خدا شناس سخته

exiler

تازه وارد
بله و نکته جالب اینجاست که معمولا هم این نوع پروگرمر ها شرکت ندارند و شخصی کار می کنند.

من خیلی پیشنهادات پروگرمینگ داشتم که یا وقت نداشتم انجام بدم یا در حیطه ی کاری من نبوده و مجبور شدم بدم به شخص یا تیم دیگه ای بنویسه، اما هیچ وقت به شرکت جماعت ندادم ، چون اولا جو خشک و اداری هست ، دوما هزیته ی بالایی دارند سوما ساپورتشون محدود به ساعت خاصی هست.

اما اگه برنامه نویس شخص باشه ، هم می تونی باهاش صمیمی بشی ، هم هزینه اش پایینه و هم ساپورتش محدودیت نداره ، ساعت 3 شب تماس می گیری و ساپورت می خوای (البته گاهی هم اشخاص بدتر از شرکت هان)

و نکته ی دیگه اینه که برنامه نویس شخصی ، اگه گوشیش خاموش شد و نیست و نابود شد ، هیچ کاری نمی تونی بکنی و دستت به هیچ جا بند نیست

djary

کاربر عضو
100% برای همينه که خودم دارم asp.net ياد ميگيرم چون هم c# به کارم مياد هم اينکه خودم آقای خودّم ميشم

texas

کاربر عضو
چند نكته اي رو هم بنده بيان كنم در زمينه وب كه php عاليه البته asp كه كنار رفته و الان asp.net توي بازار ايران روي بورسه اگر ميخواي از برنامه نويسي لذت ببري برو دنبال php چون واقعآ هر كاري بخواي ميشه باهاش بكني و از همه مهمتر همان طور كه دوستان اشاره كردن كردن رايگان هستش و هزينه اي نداره علاوه بر اين كلي برنامه نويس براي ساپورتش است اگرم پروژه داري و بزرگه به كسي بدش كه حرفه اي باشه و برنامه نويسي و شي گرا و الگوي هاي برنامه نويسي رو به كار بگيره يا اينكه بر پايه يك فريم ورك كد نويسي كنه كه بعدآ براي توسعه هر كسي بتونه پروژه رو مديريت كنه در مورد سيستم عامل هم كه اكثرآ ميگن سي شارپ بايد بگم فقط بازار ايران اين چنينه اگر كمي به اروپا دقت كني فقط جاوا روي بورسه چون با همه نوع سيستمي سازگاره و برنامه نويسي شبكه,سيستم,وب,موبايل رو هم ميشه باهاش انجام داد الان سيستم كارت هاي سوخت با جاوا هستش يك نكته رو يادم رفت در مورد محيط برنامه نويسي php سوال كردي بايد بگم بهترينش nusphere هستش كه با هزينه ناچيز ميتوني تهيش كني و هر جاي دنيا استفاده كني ولي ويژوال استاديو قيمتي نزديك 1 ميليون تومان داره توضيحات زياده و در اينجا نميشه توضيح داد بعدا كه وارد يكي از زبونها بشي نا خداگاه دنبال اونم ميري و ميفهمي كدومش بهتره

djary

کاربر عضو
چند نكته اي رو هم بنده بيان كنم در زمينه وب كه php عاليه البته asp كه كنار رفته و الان asp.net توي بازار ايران روي بورسه اگر ميخواي از برنامه نويسي لذت ببري برو دنبال php چون واقعآ هر كاري بخواي ميشه باهاش بكني و از همه مهمتر همان طور كه دوستان اشاره كردن كردن رايگان هستش و هزينه اي نداره علاوه بر اين كلي برنامه نويس براي ساپورتش است اگرم پروژه داري و بزرگه به كسي بدش كه حرفه اي باشه و برنامه نويسي و شي گرا و الگوي هاي برنامه نويسي رو به كار بگيره يا اينكه بر پايه يك فريم ورك كد نويسي كنه كه بعدآ براي توسعه هر كسي بتونه پروژه رو مديريت كنه در مورد سيستم عامل هم كه اكثرآ ميگن سي شارپ بايد بگم فقط بازار ايران اين چنينه اگر كمي به اروپا دقت كني فقط جاوا روي بورسه چون با همه نوع سيستمي سازگاره و برنامه نويسي شبكه,سيستم,وب,موبايل رو هم ميشه باهاش انجام داد الان سيستم كارت هاي سوخت با جاوا هستش يك نكته رو يادم رفت در مورد محيط برنامه نويسي php سوال كردي بايد بگم بهترينش nusphere هستش كه با هزينه ناچيز ميتوني تهيش كني و هر جاي دنيا استفاده كني ولي ويژوال استاديو قيمتي نزديك 1 ميليون تومان داره توضيحات زياده و در اينجا نميشه توضيح داد بعدا كه وارد يكي از زبونها بشي نا خداگاه دنبال اونم ميري و ميفهمي كدومش بهتره
در کل .. asp هزینه برنامه نویسی اولیه بالاست ولی هزینه تغییرات و توسعه سیستم پایینه ضمنا برنامه نویسان قدری در این زبان هست و قابلیت برنامه ریزی برای هر چیزی داره ولی php هزینه اولیه پایین داره ولی وقتی بخوای تغییر خاصی بدی به شدت گیر میکنی .. اگه یه چیز خاص بخوای که قبلا نبوده هزینه تغییرات زیاد میشه ... ضمنا برنامه نویس پی اچ پی کاملا مسلط خیلی کم داریم ... سرعت لود پی اچ پی بالاتر از ای اس پی است ... (من برای یک سایت باید حدود چهل میلیون تومان هزینه می کردم چند ماه وقت گذاشتم تا دقیقا به اینها رسیدم ) ... دست اخر سایت را با ای اس پی کار کردن ..
پس ميگن اگه بخوای توسعه بدی سختر هست که

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا