مشکل خطای Unhandled exception در ویندوز 10

alireza.magdizadeh

تازه وارد
سلام دوستان
من یک برنامه داشتم که بدون هیچ مشکلی کار میکرد
الان وقتی میخوام از بخش دروس فیلمی رو باز کنم این خطا رو میده (با continue هم اتفاقی نمیفته)
You must be registered for see images attach

کاری که تو فیلم های یوتیوب گفته شده هم انجام دادم (.net)
برنامه های تعمیر ویندوز رو هم اجرا کردم
خود برنامه رو هم حذف و نصب کردم
الان به جایی رسیده که بعد از دبل کلیک روی برنامه دیگه هیچ اتفاقی نمیفته
سازنده هم گفته مشکل از فایل های ویندوزه که از بین رفتن و باید ویندوز رو عوض کنم
در حالی که هر برنامه و بازی ای بدون هیچ مشکلی باز میشه!
به نظر شما راهی هست که امتحان کنم؟

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
بدون نام برنامه انتظار دارید چه کمکی ارائه شود؟
دوم ویندوز شما چیست ؟
سوم دتلیست رو حداقل باز می کردید تا خطاها رو ببینید!
چهارم آیا پاکسازی ریجیستری هم داشته اید یعنی اون کلاس ریجیستری رو انجام دادید ؟ چون بسیاری از کاربران فکر می کنند فقط برنامه حذف و نصب بشود کافیست گاهی باید کلیه جزئیات از کش ، پوشه ذخیره و حتی ریجستری مرتبط را نیز دستی حذف کنید.
پنجم در مورد دات نت مورد نظر شما باید ببینید کدام نسخه مرتبط با این برنامه است همون رو حذف و نصب مجدد کنید و مطمئن شوید که به درستی کار می کند
توصیه نهایی هر بار که این مراحل رو انجام می دهید سیستم را از داخل ویندوز ریستارت کنید چون برخی برنامه ها پس از ریستارت کردن تازه برنامه نصب شده را شناسایی می کنند. زمان و تاریخ سیستم خودتان را نیز چک کنید.
موفق باشید

alireza.magdizadeh

تازه وارد
با سلام دوست عزیز
بدون نام برنامه انتظار دارید چه کمکی ارائه شود؟
دوم ویندوز شما چیست ؟
سوم دتلیست رو حداقل باز می کردید تا خطاها رو ببینید!
چهارم آیا پاکسازی ریجیستری هم داشته اید یعنی اون کلاس ریجیستری رو انجام دادید ؟ چون بسیاری از کاربران فکر می کنند فقط برنامه حذف و نصب بشود کافیست گاهی باید کلیه جزئیات از کش ، پوشه ذخیره و حتی ریجستری مرتبط را نیز دستی حذف کنید.
پنجم در مورد دات نت مورد نظر شما باید ببینید کدام نسخه مرتبط با این برنامه است همون رو حذف و نصب مجدد کنید و مطمئن شوید که به درستی کار می کند
توصیه نهایی هر بار که این مراحل رو انجام می دهید سیستم را از داخل ویندوز ریستارت کنید چون برخی برنامه ها پس از ریستارت کردن تازه برنامه نصب شده را شناسایی می کنند. زمان و تاریخ سیستم خودتان را نیز چک کنید.
موفق باشید
سلام مجدد
برنامه، برنامه معروفی نیست؛ سیدی آموزشی فاز تازه نهم
ویندوز رو هم در عنوان گفتم؛ آخرین نسخه ویندوز ده Home
از عیب یاب ویندوز هم استفاده کردم
رجیستری رو هم پاک کردم
تاریخ سیستم نیز درست است
دات نت رو متاسفانه نه در کنترل پنل و نه در تنظیمات ویندوز ندیدم؛ در حالی که وقتی برای نصب اقدام کردم نوشته بود از قبل نصب شده!
خود سازنده هم یکبار با anydisk آمد و برنامه را کامل حذف و نصب کرد و فرقی نکرد

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
در پاکسازی صحیح شما باید مطمئن بشید که همه مسیرها حتی بخش های مرتبط با برنامه در user یا کش پنهان هارد سرور نیز خالی شده باشد . مثل مسیر یوزر - APPdeta یا سایر مسیرها این باقی مونده ها گاها مشکلات یک نصب رو ایجاد می کنند و بسیاری از برنامه ها هم دقیقا به همین دلیل پاکسازی کاملی ندارند .
شما هیچ عکسی از دتلیست قرار ندادید بدون دیدن خطا راهنمایی کردن هیچ سودی نداره
اینکه شما سیدی CD رو اینجوری نوشتید بنده داشتم اشتباه می کردم بهتره محتویات داخل اجرا کننده سی دی رو بازنگری کنید. برای نصبش بهتره محتویات رو یکبار کپی روی رایانه کپی کرده و سپس نصب کنید. اگر پیش نیازی در داخل پوشه های نصب وجود دارد خودتان قبل از هر کاری اونها رو نصب کنید و حتما در این موارد ریستارت نرم افزاری داشته باشید و سپس سایر مراحل نصب .
برای اطمینان TEMP یا کش رایانه رو خالی کنید در بخش جستجو یا ذره بین اینجوری جستجو بزنید %temp% و پوشه مورد نظر را با شیفت دلیت خالی کنید برخی فایل ها حذف نمی شود که نادیده بگیرد.
ProgramData به جای بسیاری از بخش های قدیمی حاوی ذخیره اطلاعات یک نرم افزار است مطمئن شوید اثری از نرم افزار باقی نمانده باشد.
برای اینکه مطمئن شوید دات نت ها به درستی نصب شده اند حتما نسخه مرتبط با برنامه رو دانلود و یکبار خودتان نصب کنید.بطور پیش فرض نسخه 4 همراه ویندوز 10 نصب شده است و در پوشه های مرتبط در دسته بندی قرار دارند (خودتون در نت جستجو کنید کجا قرار دارند.)
امیدوارم مشکلتون حل بشه هر چند نسخه های HOME مشکلاتی را دارند بهتره از نسخه های بالاتری چون اینترپرایز استفاده کنید که دسترسی های بیشتری می دهد و محدودیت کمتری دارد.
ضمنا جهت اطمینان اگر این برنامه شما نیازمند اتصال خارجی یا اینترنتی است بخش مرتبط با فایروال رو چک کنید مسدودیت یا محدودیت آن را بررسی کنید .
نکته مهم دیگر اینکه بخش آنتی ویروس خود ویندوز 10 گاها حتی پس از بارها استفاده از یک نرم افزار مسدودیت های را ناگهانی ایجاد می کند مطمئن شوید این نرم افزار شما در هیچکدام از بخش ها مسدود نشده است تمامی محدود شده ها را با مسیر نرم افزار خودتان چک کنید
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا