آموزش تنظیمات محصولات دانلودی در ووکامرس

omidrastegar

کاربر عضو
محصولات دیجیتال و قابل دانلود میتوانند بخش بزرگی از محصولات فروشگاه شما را در اختیار داشته باشند پس باید با پیکربندی آن ها و اصطلاحات استفاده شده در تنظیمات آن ها آشنایی کامل داشته باشید برای آشنایی با عملکرد های این بخش در ادامه همراه من باشید.

برای اعمال این تنظیمات به آدرس زیر بروید:

ووکامرس -> پیکربندی -> محصولات -> محصولات دانلودی
وقتی به آدرس بالا مراجعه کنید صفحه ای بصورت تصویر زیر می بینید:

3016143424020433434_44.png

در این قسمت ما سه گزینه را میبینیم:

روش دانلود فایل

• اجبار به دانلود ها: فایل هایی که برای دانلود گذاشته اید در حالت مستقیم دانلود شوند
  • X-Sendfile : دانلود ها با سرور آپاچی خدمت میدهند.این مورد به ماژول X-Sendfile نیاز دارند.
  • فقط انتقال (ریدایرکت) : هنگامی که کاربران فایلی را دانلود میکنند به محل فایل انتقال میابد
برای اطمینان از امنیت لینک مستقیم فایل ها میتوان آن ها را در حالت اجبار به دانلود قرار داد.در این حالت اگر فایل های شما حجیم باشند ممکن است باعث وقفه در حین دانلود شوند
اگر سرور شما پشتیبانی میکند از X-Sendfile استفاده کنید این روش بسیار قابل اعتماد است و عملکرد خوبی دارد و از فایل ها با استفاده از یک .htaccess محافظت میکند.

گزینه بعدی نیاز به ورود به سایت براس دانلود فایل ها است که این مورد فقط به کاربران عضو اجازه دانلود فایل ها را میدهد.بهتر است این مورد را غیر فعال نمائید زیرا کاربران علاقه چندانی به تکمیل کردن فرم عضویت و عضو شدن ندارند و تعداد زیادی از کاربران خود را از دست میدهید!!!
قسمت نهایی نیز به مشتریان این امکان را میدهد که پس از پرداخت وجه کالا قادر به انجام دانلود باشند.

محصولات ساده قابل دانلود
ابتدا با استفاده از آموزش تنظیم محصولات در فروشگاه ووکامرس یک محصول ایجاد نمائید سپس با توجه به تصویر زیر تیک گزینه قابلیت دانلود را بزنید:

1685143424021535972_121.png

پس از فعال کردن قابلیت دانلود حال به اعمال ادامه تنظیمات آن بپردازید:
حال فایل مورد نظر را آپلود کنید و پس از آپلود فایل یک آدرس پایه ای به شما خواهد داد طبق تصویر زیر ابتدا نام فایل و سپس آدرسی که در مرحله قبل به شما داد را وارد نمائید.

26586143424021538924_210.png

اگر شما نیاز دارید چند فایل را ایجاد کنید با کلیک بر روی افزودن فایل دیگر فایل های خود را نیز وارد نمائید.اما اگر میخواهید چند فایل را در یک لینک جای دهید آن ها را در حالت فشرده (zip) آپلود نمائید.
در بخش محدودیت دانلود اگر میخواهید فایل در حالت نامحدود دانلود شود آن قسمت را خالی بگذارید در غیر اینصورت تعداد دفعات مجاز دانلود را وارد نمائید.
حال اگر میخواهید این محدودیت را بر روی تعداد روز های معتبر بودن لینک دانلود اعمال نمائید آن را تنظیم کنید
در آخر هم مشخص کنید که محصولی که برای دانلود قرار داده اید از چه نوعی است

ترکیب محصولات قابل دانلود و مجازی
اگر در فروشگاه شما محصولی وجود دارد که قابل دانلود بوده و فیزیکی هم نباشد گزینه مجازی را فعال نمائید.

فرآیند سفارش
فرآیند سفارش برای محصولات قابل دانلود به صورت زیر است:

1. کاربر محصول را به سبد خرید خود اضافه میکند
  2. کاربر هزینه محصول را پرداخت میکند
  3. پس از پرداخت در صورتی که محصول مجازی باشد عمل خرید تکمیل میشود و در غیر اینصورت منتظر تائید شما میماند
  4. حال پس از تائید شما لینک های دانلود به ایمیل مشتری ارسال شده و یا در حساب کاربری او نمایان میشود

آموزش تنظیمات محصولات دانلودی در ووکامرس به پایان رسید

امیدوارم مفید واقع شده باشه. موفق و پیروز باشید

mobah

تازه وارد
مرسی  از آموزش

ببخشید  یک سوال

چطوری میشه بیشتر از 2 مگ   آپلود کرد   آخر نوشته :

حداکثر حجم پرونده برای بارگذاری: 2 MB 

iSAEED

کاربر عضو
مرسی  از آموزش

ببخشید  یک سوال

چطوری میشه بیشتر از 2 مگ   آپلود کرد   آخر نوشته :

حداکثر حجم پرونده برای بارگذاری: 2 MB 
این مشکل ربطی به ووکامرس نداره

شما از هاستینگ بخواید براتون تغییر بدند به حجم دلخواهتون

rjmb

تازه وارد
اگر گزینه مجازی فعال نشود کاربر پس از پرداخت بلافاصله می تواند دانلود کند و نیازی به تایید ما ندارد درست است؟

در اصل فرق بین مجازی و دانلودی چیست؟

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
مجازی = سرویس و خدمات مثلا یک سال پشتیبانی وب سایت

دانلودی  = فایل

afshinz

تازه وارد
سلام

ببخشید من محصولاتی که با ووکامرس میفروشم همشون دانلودی هستند

مشکلم اینه که وقتی کاربر خرید رو تکمیل میکنه و برمیگرده، لینک دانلودی بهش داده نمیشه و به صفحه اصلی برگشت داده میشه، و پیغام خرید با موفقیت انجام شد رو میده و تمام.

چیکار کنم وقتی کاربر از درگاه بعد از موفقیت برمیگرده بره به یه صفحه که لینک دانلود اونجاست یا لینک دانلود خود به خود براش فعال بشه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
شما اگر از درگاه های استاندارد ما استفاده کنید . میتونید کاربر رو در هنگام بازگشت به فروشگاه ، با ذکر یک لینک. ارجاع بدید به صفحه سفارشات من ، که از اونجا بتونه دانلود کنه...

mjv-javad

تازه وارد
سلام ببخشید من تو قسمت محصولات که میرم اصلا اطلاعات محصول نمیاد که بخوام برا دانلود کلیک کنیم و لینک فایل دانلودی رو بزارم . 
تصویر بخش رو آپلود کردم براتون.

You must be registered for see images attach

harbiline

Edris
ووکامرست نسخه چنده؟؟

تو بخش همگانی چرا لیست کشویی نداری؟ ! اا

mjv-javad

تازه وارد
ووکامرست نسخه چنده؟؟

تو بخش همگانی چرا لیست کشویی نداری؟ ! اا
نگارش 2.6.1
همین چند دقیقه قبل هم از طریق برزو رسانی بروز کردم ولی تغییری نکرده
همینطور نشون میده، چه مشکلی هست . . .

این تاپیک رو هم دوست دیگری نوشته ببینید : 

majidhg

تازه وارد
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

من قصد دارم کار زیر را انجام بدم به نظرتون و طبق تجربه اتون با ووکامرس عملی هست یا خیر. اگر هست چگونه اگر نیست روش پیشنهادیتون چیه

ما قصد داریم در سایتمون یک سری بن های تخفیف رو بصورت بلیت (تصویر) یا کد در اختیار مشتریان قرار بدیم که بصورت رایگان اون رو دریافت کنند و به هیچ وجه نیاز به پرداخت ندارند. اما دو ویژگی برامون خیلی مهم هست 1- کاربر نیاز با ساخت پروفایل نداشته باشه بعنوان کاربر مهمان فقط نام و نام خانوادگی،‌موبایل و ایمیلش رو بده که براش ارسال بشه بلیت یا کد. اصلا هم نیازی نیست که بره تو سبد خرید و ... مراحل طولانی انجام بده. تخفیف رو میبینه و روی کلید دریافت بن بزنه نهایت بره تو یک صفحه جدید و اون اطلاعات رو وارد کنه. بلیت رو همونجا دریافت کنه بصورت فایل دانلودی یا براش ایمیل و پیامک بشه. هدفمون اینه که کاربر سختی نکشه برای رسیدن به یک چیز رایگان.  حالا این وسط باز یک نکته مهم وجود داره. محدودیت بن های تخفیف.

مثال میزنم. فرضا من یک تی شرت در سایت میزارم که 20% بن تخفیف داره اما برای خرید کالا باید برم به فروشگاه بصورت حضوی اما بن تخفیف رو از سایت ما به رایگان میتونه دریافت کنه. اما این تی شرت مثلا در یک روز خاص و به تعداد محدودی مثلا 12 عدد ارائه میشه. چیکار کنیم که دریافت کنندگان بن بعد از ثبت بن یکی یکی کم بشن. مثلا اگر من بن رو گرفتمم از 12 به 11 و همینطور تا به ناموجود کم بشه. آیا این قابلیت ها توسط ووکامرس قابل اجرا هست. پیشاپیش از همکاری دوستان تشکر میکنم.

بالا