لاتین بودن قیمت محصولات متغیر ؟!!

start

تازه وارد
با سلام.

قیمت محصولات متغیر توی قالبی که دارم روش کار میکنم بصورت لاتین انگلیسی نمایش داده میشه. اما قیمت محصولات ساده درست هست. پلاگین های "ووکامرس فارسی" و "پارسی دیت" هم نصب و فعال هستند و تمامی گزینه های تبدیلشون هم فعال هست اما همچنان نمایش قیمت محصولات متغیر مشکل داره.

فونتی که به این بخش داده شده هم وب یکان هست. یعنی دقیقا همون فونتی که برای باقی بخش های قالب، از جمله قیمت محصولات ساده استفاده شده و بدون مشکل نمایش داده میشه :

You must be registered for see images attach

توی فایل های ووکامرس گشتم و دیدم فایلی که قیمت رو تولید میکنه variation.php هست که چنین بخشی توی این فایل خروجی قیمت رو میده:

<div class="woocommerce-variation-price">
{{{ data.variation.price_html }}}
</div>

که اگر اشتباه نکنم json هست.

اطلاعات محصولات متغیر، از جمله قیمتشون هم به اینصورت به فرم داده میشه:

حالا چطوری میتونم خروجی قیمت "محصولات متغیر" رو مثل سایر بخش ها، بدون مشکل و بصورت اعداد فارسی به نمایش بزارم ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

MahdiY

راهبر انجمن
سلام

چندی پیش دوستان با این مورد در ووکامرس فارسی مشکل داشتند که با آپدیت برطرف شد

تنظیمات پارسی دیت را غیر فعال کنید و گزینه های ووکامرس فارسی را به تنهایی امتحان کنید. با یک قالب دیگر (ترجیحا قالب پیشفرض ووکامرس) تست کنید ببینید باز هم این مشکل را دارید یا خیر

start

تازه وارد
سلام

چندی پیش دوستان با این مورد در ووکامرس فارسی مشکل داشتند که با آپدیت برطرف شد

تنظیمات پارسی دیت را غیر فعال کنید و گزینه های ووکامرس فارسی را به تنهایی امتحان کنید. با یک قالب دیگر (ترجیحا قالب پیشفرض ووکامرس) تست کنید ببینید باز هم این مشکل را دارید یا خیر
تشکر از پاسختون.

بعد از خوندن پست شما کارهایی کردم که متاسفانه باز هم به نتیجه دلخواه نرسید و همچنان مشکل پابرجاست!. لیست کارهای انجام شده:

__ هم خود ووکامرس و هم ووکامرس فارسی بنده نسخه های قدیمی بودن! که به آخرین نسخه آپدیت شدند؛ بی نتیجه بود.

__ گزینه های پارسی دیت یکی یکی غیر فعال شدند و در هر مرحله تست شد؛ بی نتیجه بود.

__ کلا پارسی دیت غیر فعال و مجددا تست شد که باز هم بی نتیجه بود.

__ قالب استور فرانت رسمی خود ووکامرس رو هم دانلود و نصب کردم و عجیب اینکه توی استور فرانت هم همین مشکل هست همچنان. یعنی اعداد همه ی بخش ها فارسی و درسته، اما فقط قیمت محصولات متغیر هست که بصورت لاتین نمایش داده میشه.

من چون تازه دارم با ووکامرس کار میکنم، اولش به این فکر میکردم که خودم کجا رو دستکاری کردم که منجر به این اشکال شده، اما بعد که بیشتر دقت کردم و فایل های سورس رو بررسی کردم دیدم که من اصلا شخصی سازی روی این بخش انجام ندادم که بخواد باعث این مشکل بشه. چون من دارم از قابلیت پیش فرض خود ووکامرس برای نمایش قیمت محصولات متغیر استفاده میکنم. تصورم درسته دیگه ؟

2 تا مورد که به نظر خودم بیربط میرسه اما چون دستم به جای دیگه بند نیست! میگم :

__ من این قالب رو دارم روی لوکال طراحی و تست میکنم. تنظیم خاصی نداره که باید روی wamp انجام بشه ؟

__ برای محصولات متغیر از افزونه YITH WooCommerce Color and Label Variations Premium استفاده میکنم. مشکل از این افزونه نیست ؟

لطف میکنید که راهنمایی میکنید...

MahdiY

راهبر انجمن
سلام

دو مورد دیگه رو هم بررسی کنید:

1- از بسته پیشفرض قالب ووکامرس (template) هایی که برای طراحی قالب ووکامرس منتشر شده استفاده کنید

2- افزونه ای که نام بردید را حتما در تمامی مراحل تست غیرفعال کنید. (افزونه را غیرفعال و مجدد تست ها را انجام بدید)

start

تازه وارد
سلام

دو مورد دیگه رو هم بررسی کنید:

1- از بسته پیشفرض قالب ووکامرس (template) هایی که برای طراحی قالب ووکامرس منتشر شده استفاده کنید

2- افزونه ای که نام بردید را حتما در تمامی مراحل تست غیرفعال کنید. (افزونه را غیرفعال و مجدد تست ها را انجام بدید)
سلام دوست عزیز.

مورد دوم رو انجام دادم، یعنی پلاگین YITH Color and Label Variations   رو هم غیر فعال و بعد تست کردم که متاسفانه نتیجه ای نداشت.

مورد اول رو هم متوجه منظورتون نشدم که چیکار کنم. اما خب، بعد از پست قبلی شما من اصلا دارم همه تست ها رو روی قالب استور فرانت خود ووکامرس انجام میدم تا در قدم اول بتونم به این نتیجه برسم که مشکل از قالب شخصی و دستکاری های انجام شده منه که دارم روش کار میکنم یا مشکل از خود ووکامرس هست. توی این تست هایی که انجام دادم، یعنی با آپدیت خود ووکارس و ووکامرس فارسی و همچنین غیر فعال کردن پلاگین هایی که شما فرمودید و تست کردن روی قالب استور فرانت، نتیجه ای که تا الآن گرفتم اینه که مسئله ربطی به قالبی که من دارم روش کار میکنم نداره. چون این مورد رو در قالب استور فرانت که هیچ دستکاری و شخصی سازی روش انجام ندادم هم میبینم!.

عکس رو ببینید:

کارد قرمز رنگ، خروجی تابع woocommerce_template_single_price هست که مشکلی نداره اصلا.

کادر نارنجی رنگ، خروجی {{{ data.variation.price_html }}} هست (که توی پست اول گفته بودم) که انگلیسی نمایش داده میشه و هیچ جوره هم فارسی بشو نیست!

ممنون میشم راهنمایی کنید. چند روزی هست سر این مورد گیر کردم و دیگه موردی به ذهنم نمیرسه!.

teamnet

تازه وارد
منم خیلی وقت بود درگیرش بودم بعد دیگه بیخیال شدم یکم نیاز به تجربه و تخصص برنامه نویسی داشته که برای من کم بود  :)

start

تازه وارد
با سلام مجدد.

من همچنان با این مسئله درگیرم متاسفانه :-s .

سوالم رو توی فروم وردپرس پارسی هم مطرح کرده بودم که دوستان مواردی رو مطرح کردن. البته با لحاظ کردن اون ها هم نهایتا درست نشد.

خواستم درخواست کنم که اون تاپیک رو هم بررسی بفرمایید، شاید موردی به نظرتون رسید:

تشکر.

MahdiY

راهبر انجمن
سلام

مشکل بررسی شد و در نسخه جدید ووکامرس فارسی حل شد

تا ساعاتی دیگر ووکامرس فارسی خودتون را بروزرسانی کنید

start

تازه وارد
سلام

سلام. خیلی خیلی ممنون از پیگیریت مهدی جان.

فقط من چک کردم آپدیتی نبود هنوز. ممنون میشم بعد از آپدیت اطلاع رسانی کنید.

ضمنا در صورت امکان لطف میکنی یه توضیح کوتاه هم در مورد علت این موضوع بدی ؟ که چرا بعضی ها این مشکل رو داشتن و بعضی ها خیر ؟

بازم تشکر.

start

تازه وارد
سلام

سلام مجدد آقا مهدی.

از آپدیت خبری شد قربان ؟ مخزن وردپرس که آخرین بروزرسانی رو زده 2 ماه پیش.

ممنون میشم خبرش رو بگید، تشکر.

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
بروزرسانی در حال آماده شدن است. از صبر شما سپاسگذاریم.

start

تازه وارد
بروزرسانی در حال آماده شدن است. از صبر شما سپاسگذاریم.
با سلام.

یه مورد دیگه هم توی ووکامرس فارسی مشاهده شد که شرحش توی تاپیک زیر هست:

البته من نمیدونم که طبیعی هست یا خیر.

ممنون میشم در صورتیکه تشخصیتون این هست که مورد بالا تداخل و باگ هست، برطرف کردنش توی آپدیت نسخه های بعدی گنجونده بشه.

تشکر.

vbmohsen2

تازه وارد
سلام خدمت مدیران زحمت کش این سایت.از اخرین ارسال این پست بیشتر از دو سال گذشته ولی این مسئله حل نشده .شایدم من فقط این مشکلو دارم .در هر حال اگه جایی هست که بشه دستی این مشکل رو حل کرد خیلی ممنوم میشم ازتون راهنمایی کنید

جاویدان

کاربر عضو
سلام خدمت مدیران زحمت کش این سایت.از اخرین ارسال این پست بیشتر از دو سال گذشته ولی این مسئله حل نشده .شایدم من فقط این مشکلو دارم .در هر حال اگه جایی هست که بشه دستی این مشکل رو حل کرد خیلی ممنوم میشم ازتون راهنمایی کنید
با سلام دوست عزیز

بهترین شیوه برای تغییر ارقام استفاده از یک فونت استاندارد است .

به طور پیش فرض بسیاری از فونت های فارسی از ارقام فارسی یا درست حمایت نمی کنند یا شیوه نگارش آنها دارای اشکال جدی است.

در ورژن های جدید فونت هایی مانند ایران سنس (دارای لایسنس) یا حتی یکان تغییراتی ایجاد شده مثلا برای یکان فونت جدیدتری موجود است به نام B Yekan که از ارقام فارسی حمایت می کند. به همین علت نیاز است که شما حتما از یک فونت اجباری استاندارد استفاده کنید.

مثلا افزونه فونت ماندگار یکی از شیوه های خوب برای فارسی سازی کامل است کافیست فونت های موجود در آنرا تست بگیرید مثلا فونت یکان اون رو ضمنا برخی فونت ها به علت لایسنس در این افزونه نیستند که باید خریداری و بارگذاری کنید

موفق باشید

بالا