دردسر ایجاد سایت فروشگاهی با ووکامرس

rezarnmsh

تازه وارد
با سلام من تصمیم داشتم به فروشگاه اینترنتی بزنم با توجه به سرمایه گذاری که در این مورد میخواهم انجام بدم و دیدن سایتها و نظرات کاربران به این نتیجه رسیدم که سایتهایی

که از طریق قالبهای فارسی شده و نال شده ایجاد شده تقریبا تماما به مشکلات فراوانی میخورند و مثلا قالب نیلسن بقدری کند هست که قطعا خیلیها را از بازدید دوباره سایت بیخیال خواهد کرد حالا این موضوع بر میگردد یا به عدم توانایی و داشتن علم توسط وب مسترها که سایت فروش را راه اندازی می کنند یا عدم هماهنگی بین قالبها و افزونه ها.

من تا کنون  قالبها و افزونه هایش اورجینال را تست نکردم. می خواستم  شما عزیزان مرا راهنمایی کنید بهترین کار برای من چیست من نمی‌خواهم یک طراح حرفه ای سایت بشوم فقط می خواهم کارهای فروش در سایت را خودم مدریت کنم و امکان به استخدام گرفتن طراحان سایت  فعلا برایم میسر نیست از شما تقاضا دارم که مرا راهنمایی کنید  چه راهی را باید بروم ایا بی خیال وردپرس بشوم و سراغ طراحان جهت برنامه نویسی بروم یا همین شیوه یاد گرفتن وردپرس را ادامه بدهم من انقدر علاقه به یاد گیری  ورد پرس دارم که روزانه هشت ساعت و بیشتر صرف یادگیری آن می کنم منتهی به این نتیجه رسیده ام که برای حرفه ای شدن باید سالها وقت گذاشت واین مرا از هدف خودم که ایجاد سایت فروشگاهی هست دور می کند پس چکار کنم لطفا راهنمایی کنیید

harbiline

Edris
با سلام من تصمیم داشتم به فروشگاه اینترنتی بزنم با توجه به سرمایه گذاری که در این مورد میخواهم انجام بدم و دیدن سایتها و نظرات کاربران به این نتیجه رسیدم که سایتهایی

که از طریق قالبهای فارسی شده و نال شده ایجاد شده تقریبا تماما به مشکلات فراوانی میخورند و مثلا قالب نیلسن بقدری کند هست که قطعا خیلیها را از بازدید دوباره سایت بیخیال خواهد کرد حالا این موضوع بر میگردد یا به عدم توانایی و داشتن علم توسط وب مسترها که سایت فروش را راه اندازی می کنند یا عدم هماهنگی بین قالبها و افزونه ها.

من تا کنون  قالبها و افزونه هایش اورجینال را تست نکردم. می خواستم  شما عزیزان مرا راهنمایی کنید بهترین کار برای من چیست من نمی‌خواهم یک طراح حرفه ای سایت بشوم فقط می خواهم کارهای فروش در سایت را خودم مدریت کنم و امکان به استخدام گرفتن طراحان سایت  فعلا برایم میسر نیست از شما تقاضا دارم که مرا راهنمایی کنید  چه راهی را باید بروم ایا بی خیال وردپرس بشوم و سراغ طراحان جهت برنامه نویسی بروم یا همین شیوه یاد گرفتن وردپرس را ادامه بدهم من انقدر علاقه به یاد گیری  ورد پرس دارم که روزانه هشت ساعت و بیشتر صرف یادگیری آن می کنم منتهی به این نتیجه رسیده ام که برای حرفه ای شدن باید سالها وقت گذاشت واین مرا از هدف خودم که ایجاد سایت فروشگاهی هست دور می کند پس چکار کنم لطفا راهنمایی کنیید
سلام

حدود 10 سال هستش ک وردپرس کار میکنم و 6 سال هم ووکامرس اگه اشتباه نکنم..

این همه سال ضعف ها و برخی مسائل زیاد دیدم از وردپرس اما الان روز به روز داره پیشرفت میکنه وردپرس

بالغ بر 100 تا سایت با ووکامرس زدیم و همشون به خوبی بودن..

شما باید ببینید چ قالبی نیازیتون رو برطرف میکنه اصا

من به شخصه قالب نیلسن رو پیشنهاد نمیدم چون اصلا از ظاهر و امکاناتی ک داره خوشم نمی یاد.این نظر من هستش ممکنه کسی برخلاف من بگه عالی ک خب نظر شخصی هرکسی متفاوت هستش

شما براساس نظر خودتون میتونید کلی قالب ووکامرس بارگذاری کنید یا اینکه بدید یکی قالب ووکامرس طراحی کنه

شما اگر الان برید سمت برنامه نویسی تحت php -asp اولش باید از یک cms یادگیری داشته باشید.

چندسالی هستش ک کلا علاقه به asp دارم خودم اما اصلا از مفاهیم ویژوال استدیو برای طراحی asp خوشم نمی یاد اما از برنامه نویسی سمت سایت php این مسائل رو دوست دارم.

نظر من :)

کهن دیار ترشیز

تازه وارد
سلام اگر مُصِر به کار با وردپرس هستید که هیچ چی وگرنه میتونید از سیستم های مدیریت محتوای دیگه مثل جوملا که بسیار قدرتمندتر از وردپرس هستند استفاده کنید. ضمن احترام به نظر دوست عزیزمون (harbiline) نظر شخصی بنده اینه که وردپرس جز در یکی دو مورد، در برابر جوملا اصلا حرفی برای گفتن نداره (در این مورد میتونید نظرات مطرح شده در  تاپیک رو بخونید و خودتون مقایسه کنید). اگر رفتید سراغ جوملا که پیشنهاد میکنم برید، چندین افزونه فروشگاه ساز داره که به نظر من هیکاشاپ از همش قدرتمندتره (بخصوص اگه هیکامارکت و هیکاسریال درکنارش نصب بشه که دیگه تقریبا هیچ چی کم ندارید). بعد از هیکاشاپ هم که ویرچومارته.

فروشگاه سازهایی مثل پرستاشاپ هم قدرتمند هستند و امکانات خوبی دارند.

تأکید میکنم این موارد نظر بنده است و ممکنه به قول دوستمون، نظرات بقیه متفاوت باشه.

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
سلام اگر مُصِر به کار با وردپرس هستید که هیچ چی وگرنه میتونید از سیستم های مدیریت محتوای دیگه مثل جوملا که بسیار قدرتمندتر از وردپرس هستند استفاده کنید. ضمن احترام به نظر دوست عزیزمون (harbiline) نظر شخصی بنده اینه که وردپرس جز در یکی دو مورد، در برابر جوملا اصلا حرفی برای گفتن نداره (در این مورد میتونید نظرات مطرح شده در  تاپیک رو بخونید و خودتون مقایسه کنید). اگر رفتید سراغ جوملا که پیشنهاد میکنم برید، چندین افزونه فروشگاه ساز داره که به نظر من هیکاشاپ از همش قدرتمندتره (بخصوص اگه هیکامارکت و هیکاسریال درکنارش نصب بشه که دیگه تقریبا هیچ چی کم ندارید). بعد از هیکاشاپ هم که ویرچومارته.

فروشگاه سازهایی مثل پرستاشاپ هم قدرتمند هستند و امکانات خوبی دارند.

تأکید میکنم این موارد نظر بنده است و ممکنه به قول دوستمون، نظرات بقیه متفاوت باشه.
خواستم بگم كه چون شما با وردپرس كار نكرديد ميگيد جوملا بهتره ولي با خودم فك كردم شايد چون خودم با جوملا كار نكردم ميگم وردپرس بهتره.

ولي در كل ملاك برتري رو cms نميدونم و توسعه دهنده ميدونم.

به شخصه چندتا قالب html رو كه توسط طراحمون پياده شده رو به ووكامرس تبديل كردم و مشكل يا دردسري توي ووكامرس نديدم.

حالا قالب هاي اماده چون ميخوان بيشتر فروش كنن سعي ميكنن تمام قشرها رو در نظر بگيرن و چند منظوره طراحي ميشن كه باعث پيچيدگي و سنگين شدنشون ميشه.

ولي از نظر من وردپرس فقط يك cms نيست و يك فريمورك حساب ميشه و خيلي عالي و منعطفه.

کهن دیار ترشیز

تازه وارد
سلام دوست عزیز، بنده نظر شما رو که در مورد ملاک برتری فرمودید:

توسعه دهنده ميدونم
تاحدودی قبول دارم، هر توسعه دهنده ای حسب میزان تجربه، علاقه و همچنین سلیقه اش، یک سی ام اس رو ترجیح میده.

بنده هم از یکی از دوستان که شدیدا طرفدار وردپرس هست شنیدم که طراحی قالب برای وردپرس (یا تبدیل html به wp) راحته اما فکر نکنم (در واقع مطمئنم) که طراحی قالب جوملا هم کار چندان سختی نیست، به هرحال نمیشه منکِر خوبی های وردپرس شد، اما نه دیگه در این حد:

وردپرس فقط يك cms نيست و يك فريمورك حساب ميشه و خيلي عالي و منعطفه
البته این هم تجربه شخصی منه که با هردو سیستم جوملا و وردپرس کار کردم (البته جوملا انتخاب پیشفرض بنده است).

- - - - -​

لازم می دونم یک نکته دیگه رو هم ذکر کنم، اینکه تعداد سایت های وردپرسی بیشتر از جوملاست (در صورت صحت قضیه)، برتری وردپرس رو اثبات نمیکنه، چراکه به هرحال اکثر وبسایت ها توسط طراحان وب (نه کاربران عادی) ایجاد میشن که خب ممکنه طراحانی که با وردپرس سایت میزنن سفارشات (و کارهای) بیشتری نسبت به طراحانی که جوملا رو انتخاب می کنن داشته باشن یا . . .   .

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
سلام دوست عزیز، بنده نظر شما رو که در مورد ملاک برتری فرمودید:

تاحدودی قبول دارم، هر توسعه دهنده ای حسب میزان تجربه، علاقه و همچنین سلیقه اش، یک سی ام اس رو ترجیح میده.

بنده هم از یکی از دوستان که شدیدا طرفدار وردپرس هست شنیدم که طراحی قالب برای وردپرس (یا تبدیل html به wp) راحته اما فکر نکنم (در واقع مطمئنم) که طراحی قالب جوملا هم کار چندان سختی نیست، به هرحال نمیشه منکِر خوبی های وردپرس شد، اما نه دیگه در این حد:

البته این هم تجربه شخصی منه که با هردو سیستم جوملا و وردپرس کار کردم (البته جوملا انتخاب پیشفرض بنده است).

- - - - -​

لازم می دونم یک نکته دیگه رو هم ذکر کنم، اینکه تعداد سایت های وردپرسی بیشتر از جوملاست (در صورت صحت قضیه)، برتری وردپرس رو اثبات نمیکنه، چراکه به هرحال اکثر وبسایت ها توسط طراحان وب (نه کاربران عادی) ایجاد میشن که خب ممکنه طراحانی که با وردپرس سایت میزنن سفارشات (و کارهای) بیشتری نسبت به طراحانی که جوملا رو انتخاب می کنن داشته باشن یا . . .   .
بله تعداد سايتهاي وردپرسي اصن ملاك نيست.

اگر به توابع و هوك هاي داخل وردپرس مسلط بشيد يا طريقه كار كردنش رو ياد بگيريد واقعا به حرف بنده كه ميگم از نظر من يك فريمورك هست ايمان مياريد. عملكردي نيست كه مد نظر داشته باشيد و تابعش داخل وردپرس تعريف نشده باشه.

اينكه توي برخي موارد پلاگين خاصي وجود نداره مشكل از وردپرس نيست، وردپرس تدابيرشو گذاشته ولي توسعه دهنده اي استفاده نكرده.

من خودم لاراول كار ميكنم ولي توي استفاده از cms هاي اماده، انتخاب اولم وردپرسه.

وردپرس بعد از نصب در نگاه اول يك سيستم بلاگ ساده به نظر ميرسه ولي تا با هوك ها و توابعش كار نكنيد نميتونيد به قدرتش ايمان بياريد.

بهرحال مهم خروجي سايت هست كه يكي با وردپرس ميزنه، يكي با جوملا بهترشو ميزنه، يكي با دروپال و ....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehs@n

کاربر عضو
با توجه به این که خودمم فروشگاه ووکامرسی دارم ، ولی خیلی باهاش حال نمیکنم ! نظر شخصی من اینه ، یا باید خودتون دست به کار بشید و کمی رو افزونه هاش تغییر انجام بدید (مخصوصا استایل و فارسی سازیش ) که با سایت تون کاملا مچ بشه 

یا هم برید سراغ سیستم دیگه مثل اوپن کارت و ... ! 

ووکامرس یکی از بزرگترین مزیت هاش که به صدقه سری ه سوار بودن روی وردپرس داره ، امکان سئو فوق العاده است 

ولی اگه کمی با اصول سئو آشنا باشید ( که اعتراف میکنم خیلی سخته ) میتونید با سیستم های دیگه هم رنک خوبی تو گوگل داشته باشید.

تو ایران متاسفانه یا خوشبختانه خیلی ها با وکامرس کار میکنند ( در عالی بودن سیستم حرفی نیست ) و به بقیه  ای-کامرس ها توجه خاصی نمیشه. حس میکنم اگر تو شرایط فعلی کسی بتونه قالب اختصاصی برای سیستم ای-کامرسی جز ووکامرس طراحی کنه ، نتیجه بهتری خواهد گرفت. دلیل این که میگم قالب اختصاصی بنویسید ، اینه که برای سایر ای-کامرس ها مثل اپن کارت قالب ترجمه شده و فارسی خیلی کمه واسه همین نتیجه بهتری هم خواهید گرفت (با توجه به این که قالب نویسی اختصاصی - نه ویرایش قالب های آماده - روی سئو و رنک گوگل هم تاثیر داره)

در آخر پیشنهاد میکنم اگر قصد فروش جنس فیزیکی دارید ، به ای-کامرس دیگه ای سویچ کنید !

موفق باشید

بالا