انتخاب قالب فروشگاهی

اصف سرویس

تازه وارد
با عرض سلام و ادب خدمت مدیریت محترم سایت و دیگر دوستان من مدتی هست یه سایت برای شغلم دارم و امروز امد یه سایت دیگه راه اندازی کردم که وسایل و اجناس خودمو به فروش بزارم کارم هم در ضمینه لوارم خانگی و صوتی تصویری هست از دوستان و کار بلد این رسته سوالی دارم که برای سایت فروشگاهیم از چه نوع قالبی استفاده بکنم که هم استاندارد و هم شکیل باشه با سپاس روز افزون

sinalotfi

تازه وارد
10 معیار خرید قالب:

یکی از انتخاب های هر   میباشد که تاثیر بسیار زیادی بر روی وبسایت و افزایش فروش و تعداد نظرات کاربران و… دارد. در این مقاله بصورت حرفه ای شما با 10 معیار خرید قالب آشنا خواهید شد و میتوانید خودتان   سایتتون رو انجام بدید بدون اینکه نیازی به مشاوره و یا تماس با شخصی متخصص داشته باشید، در زیر 10 معیار اصلی برای   آموزش داده شده است. خرید قالب سایت وابسته به چند چیز مهم میباشد مثلا نوی سیستم مدیریت محتوای یا شما یا همان cms شما که مثلا اگر شما یک سایت با اپن کارت داشته باشید باید از   استفاده بکنیدیا اگر از وردپرس استفاده میکنید از   باید مناسب ترین را برای خود انتخاب بکنید.

categories

1. موضوع و ماهیت وبسیایت اولین نکته در 

شما قبل از هر کاری باید موضوع دقیق سایت خودتون رو دریابید که واقعا حوزه و حیطه فعالیت سایت شما چه چیزی میباشد. مثلا اگر شما یک سایت برای فروش لوازم خانگی دارید باید از قالب های فروشگاهی استفاده بکنید و یا مثلا اگر یک سایت دارید که در اون اخبار و اطلاعیه و… رو انتشار میدید باید از قالب های خبری یا قالب های مجله خبری استفاده بکنید. منظور از این سر تیتر این هست که دقیقا بدونید که حوزه فعالیت شما چیست و بر اساس همون هم خریدتون رو انجام بدید

نکته: ممکنه شما یک سایت خبری داشته باشید که در این سایت، فروش فایل ها هم دارید و یا پروژه هم میفروشید(به  نوعی هم سایتتون فروشگاهی هست و هم خبری) برای اینکه بتونید از قالبی استفاده بکنید که در آینده مشکلی براتون پیش نیاد باید از قالب های چند منظوره استفاده بکنید.

support

2. پشتیبانی قالب و نوع پشتیبانی

پشتیبانی یکی از مهم ترین عامل ها برای   میباشد که بعضی وقت ها ممکنه علت اصلی موفقیت سایت شما باشه، فرض بکنید شما از یک شرکتی یک  قالبی رو خریداری کردید که پشتیبانیشون بر اساس ایمیل هست و هر بار پاسخ به ایمیل ها ممکنه یک هفته طول بکشه که اگر شما برای سایتتون مشکلی پیش بیاد و 1 هفته  سایتتون کلا بخوابه برای شما و سایتتون هیچ امیدی نخواهد بود. شما هر سایتی داشته باشید با هر حوزه فعالیتی و هر چقدر هم که خودتون تخصص داشته باشید و تجربه بازم 1 روزی مشکلی براتون پیش میاد که نیاز به پشتیبان دارید بخاطر همین خیلی مهم و تاثیر گزار در خرید قالب میباشد. پشتیبانی تیکتینگ بسیار مناسب هست، پشتیبانی تلفنی اگر بصورت 24 ساعته باشد که واقعا عالی هست و شما همیشه میتونید مشکل خودتون رو در کمتر از چند دقیقه با پشتیبان در میان بگزارید و حل بکنید

features

3. امکانات قالب

شما هر چقدر هم که در انتخاب قالب حساس و وسواس باشید باید قبل از   امکانات اون قالب رو بررسی بکنید، مثلا آیا ریسپانسیو یا واکنشگرا ( برای  زمانی که کاربر با گوشی موبایل وارد سایت شما شده است و سایت باید بصورت خودکار سایزش رو با صحفه نمایش کاربر تنظیم بکند تا  نیازی به زوم کردن صحفه نباشد) هست؟. افزونه های همراه با قالب ، کدنویسی قالب، نوع پست ها یا همان post type  های مختلف قالب، امکانات قالب در قسمت ویرایشگر وردپرس از ویژگی های امکانات قالب هستند که معمولا شرکت های فروشنده قالب ها خودشون این امکانات رو در توضیحات قالب ها مینویسند

update

4. اپدیت و بروزرسانی منظم و مرتب قالب

فرض بکنید شما از یک قالبی استفاده میکنید که چند وقتی هست که اپدیت نشده، بعد میخواهید ورژن وردپرس سایتتون رو اپدیت بکنید به نسخه های جدید تر، بعد از اپدیت کردن وردپرس متوجه خواهید شد که سایتتون ناقص بالا میاد، علا این مشکل این هست که قالبتون با نسخه جدید وردپرس مشکل ناسازگاری دارد بخاطر همین مجبور هستید قالبتون رو هم هرچقدر که توش تغییرات و کدنویسی اختصاصی کرده باشید و یا قالبتون رو دوست داشته باشید باید تغییرش بدید به یک قالب دیگه و یا اینکه قالبتون رو به نسخه سازگاری اپدیت بکنید.

مثالی که گفتیم یکی از شایع ترین ها در   های میباشد که باید بسیار بر روی آن حساس بود. هم شرکت ارائه دهنده نسخه فارسی قالب و هم شرکت طراح قالب باید هر 22 بصورت آنی و مرتب اپدیت ها رو انجام بدهند

rtl-and-farsi

5. نوع فارسی سازی و راستچین سازی قالب

فارسی سازی قالب تاثیر بسیار زیادی بر روی موفقیت و تمرکز شما بر روی قالبتون دارد، اگر از قالب های آماده استفاده میکنید، دیفالت چون از سایت های انگلیسی زبان خریداری شده اند بخاطر همین چپ چیت هستند و برای کاربران ایرانی قابل استفاده نیستند چون هم چپ چین هستند و هم به زبان انگلیسی مثلا تعداد نظرات رو Comments نمایش میدهد و… بخاطر همین قبل از   نوع فارسی سازی قالب و راستچین سازی قالب رو هم حتما چک بکنید که کاملا  این موارد رو انجام داده باشند و به صورت صحیح هم باشد. خیلی از اشخاصی که تازه شروع به فارسی کردن قالب ها کرده اند گاها جون معنی صحیح اصطلاحات را نمیدانند از گوگل ترنسلیت و… استفاده میکنند که نتیجه کارشون بسیار گنگ و نا مفهوم هست. مثلا اسلایدر ر وترجمه میکنند به “چزخنده”  که کمی مسخره  و ناراحت کننده هست

seo-and-coding

6. کدنویسی سئو و بهینه قالب

شما هر چقدر هم که قالبتون قشنگ باشه و امکانات زیادی هم داشته باشه و اپدیت هاش منظم باشه اما اگر شما بازدید کننده ای در سایتتون نداشته باشید این موارد برای شما هیچ فایده ای ندارند، هیچ کاربری هم آدرس وبسایت شما را نمیداند و همه از طریق جستجو در موتور های جستجو مانند گوگل به سایت شما می آیند. اکنون اگر قالب سایت شما استاندارد برای گوگل نباشدبه نحوی که نتواند همه محتوای سایت شما را ایندکس بکند نتیجه مناسبی نخواهید گرفت بخاطر همین قبل از خریدتون حتما سورس خود قالب را بررسی بکنید. سایت ها و ابزار هایی برای این مورد وجود دارند که رایگان قالب را اسکن میکنند و نتیجه را به شما گزارش میدهند

Portfolio

7. نمونه سایت های راه اندازی شده با این قالب

ممکنه یک قالب در پیش نمایش بسیار زیبا و مناسب باشد اما هیچ سایتی نتواند همانند پیش نمایش آن باشد و یا امکان تغییر دادن آن بسیار پیچیده باشد، بخاطر همین قبل از خریدتون حتما از شرکت فروشنده قالب درخواست بکنید تا نمنه چند تا از سایت های راه اندازی شده با این قالب را برای شما ارسال بکند

testimonials-theme

8. نظرات خریداران قبلی

به هر حال اشخاصی که قبل از شما این قالب رو خریداری کردند بسیار خوب با قالب آشنایی دارند و میتونید باهاشون ارتباط برقرار بکنید و ازشون درباره قالب و پشتیبانی و… بپرسید تا در انتخابتون شبه ای باقی نماند

theme-options

9. پنل تنظیمات قالب

به هر حال شاید شما از پیش نمایش قالب خوشتون بیاد اما 100 درصد قصد اعمال یکسری تغییرات را در سایتتون خواهید داشت، گاهی اوقات اعمال این تغییرات فقط چند ثانیه طول میکشد و میتونید براحتی در پنل تنظیمات قالبتون این تغییرات را اعمال بکنید اما بعضی اوقات پنل تنظیمات قالب یا خیلی پیچیده هست و یا اصلا امکاناتی ندارد بخاطر همین محبور هستید هزینه بسیار زیادی رو بدید به یک شرکت طراحی سایت و یا یک برنامه نویس تا برای شما این کار رو انجام بده. قبل از   حتما از شرکت فروشنده درخواست نمایش پنل تنظیمات قالب را بکنید

website-demo

10. زیبایی قالب

در   زیبایی قالب بسیار مهم میباشد اما بر اساس بررسی ها ما این مورد رو در آخر از همه قرار دادیم چون پایه و پیش نیاز های زیبایی ظاهری قالب  موارد بالا میباشد و بدون موارد بالا سایتتون ناقص هست. سایت شما اگر زیبا باشد در ضمیر ناخوداگاه بازدید کننده های شما باقی می ماند و مدت زیاد تری در سایت شما باقی می مانند و یا در نظر سنجی شرکت میکنند یا نظراتشون رو ارسال میکنند و یا از سایر مطالب سایت شما استفاده میکنند. که وابسته به طراح قالب دارد این موارد را چگونه در قالب پیاده سازی کرده باشد

منبع:  webmaster98.com

sinalotfi

تازه وارد
شما موارد بالا رو مطالعه بکنید

و بر اساس موارد بالا میعار های خودتون رو میتونید توی همین تاپیک اعلام بکنید

بررسی میکنیم و بر اساس نیاز شما مناسب ترین قالب رو ما به شما توصیه میکنیم.

موفق باشید

اصف سرویس

تازه وارد
تشکر از بابت متن دقیق و بی نقص شما دوست عزیز . برای کار اولیه خودم یه قالب  فروشگاهی رایگان میخوام استفاده کنم تا نتیجه کارو ببینم حالا توش موندم که از کدوم قالب استفاده کنم

sinalotfi

تازه وارد
تشکر از بابت متن دقیق و بی نقص شما دوست عزیز . برای کار اولیه خودم یه قالب  فروشگاهی رایگان میخوام استفاده کنم تا نتیجه کارو ببینم حالا توش موندم که از کدوم قالب استفاده کنم
درود بر شما دوست عزیز

قالب های رایگان رو من خودم توصیه نمیکنم برای شما، با هزینه 50-60 تومان میتونید یه قالب با پشتیبانی و آپدیت و فیلم آموزشی و... داشته باشید

نسبت به خدماتی که میگیرید این هزینه خیلی مناسبه

توی سایتتون دقیقا چه محصولاتی میفروشید؟

چند تا محصول دارید؟

سایتی به عنوان الگو دارید که ادرسش رو بدید مثلا سایت رقبا و..؟

اصف سرویس

تازه وارد
سایت خودم از قالب صحیفه استفاده میکنم و برا تست با استفاده از ووکاومرسی چند نمونه از وسایا رو گذاشتم

asefsamsung.com

بیشتر وسایلی که برا فروش میزاریم بردهای الکترونیک .لوازم جانبی تلویزیون .لوازم خانگی .از اجاق گاز تا لوازم اشپزخونه برقی مثل جاروبرقی ابمیوه گیری .وغیره هر چیزی که در ضمینه لوازم های خانگی برقی استفاده بشه و بردهای الکترونیک

sinalotfi

تازه وارد
سایت خودم از قالب صحیفه استفاده میکنم و برا تست با استفاده از ووکاومرسی چند نمونه از وسایا رو گذاشتم

asefsamsung.com

بیشتر وسایلی که برا فروش میزاریم بردهای الکترونیک .لوازم جانبی تلویزیون .لوازم خانگی .از اجاق گاز تا لوازم اشپزخونه برقی مثل جاروبرقی ابمیوه گیری .وغیره هر چیزی که در ضمینه لوازم های خانگی برقی استفاده بشه و بردهای الکترونیک
برای اینکار شما میتونید از قالب نیلسن

قالب کات شاپ

قالب revo

استفاده بکنید، برای کار شما قالب های خیلی خوبی هستند

نمونه سایت های مرتبط طراحی شده با همین قالب نیلسن با موضوع سایت شما:

eshop.propower.ir

توصیه بنده هم قالب نیلسن هست.

سوالی داشتید بازم بنده در خدمتم

موفق باشید

mehrpouya

کاربر عضو

asefsamsung.com

سلام دوست عزیز.

برای شروع به کار با ووکامرس شما نیازمند داشتن کمی جربه هستید که بهتره از طریق پوسته های اصلی منتشر شده توسط تیم ووکامرس پارسی کسب کنید. از طریق خود وبسایت تیم هم قابل دریافته. استفاده از پوسته های دیگه با توجه به نداشتن تجربه از طرف شما توصیه نمیشه.

موفق باشید.

اصف سرویس

تازه وارد
سلام به دوستان عزیزی که تجربه مفید خود رو در اختیارم قرار دادن .

مهندس قالب مکس شاپ به دید شما چزوره ایا جوابگو هستش

sinalotfi

تازه وارد
سلام به دوستان عزیزی که تجربه مفید خود رو در اختیارم قرار دادن .

مهندس قالب مکس شاپ به دید شما چزوره ایا جوابگو هستش
قالب مکس شاپ خیلی وقته که اپدیت نشده و از لحاظ امکانات هم به قالب نیلسن نمیرسه

یکسری مشکلات هم داره مثلا منو ها تنظیم کردنش خیلی خسته، یا ابزارک هاش و... خیلی خیلی کمتر هست

از همون نیلسن استفاده بکنید بهتره

نیلسن یه سرو گردن از مکس شاپ بیشتر داره.

قالب های بهتر از نیلسن هم هستن که یکسری از امکاناتشون از نیلسن بهتره تو ایران هم قالبای خوبی هست ریما، کانی شاپ و...

قالب انگلیسی هم revo سوپر مارکت و... قالب های خوبی هستن

radian

تازه وارد
رو بهتون پیشنهاد میکنم که هم کاملا فارسی هست و پشتیبانی عالی داره.

بالا