افزونه فارسی حمل و نقل ووکامرس Persian WooCommerce Shipping

rocki3oy

کاربر عضو
با سلام.

یه سوالی داشتم هزینه تیپاکس براساس وزن محاسبه میشه ولی در این افزونه هزینه به صورت دستی باید وارد بشه ممنونم بفرمایید چطور میشه براساس وزن محاسبه بشه.

مثلا 1 کیلو به شهرستان میشه 13500 تومان

2و3 کیلو به شهرستان میشه 15900 تومان

در تنظیمات این افزونه فقط یک قسمت قیمت ثابت داره فرض من قیمت ثابت رو 15000 تومان بزنم و مشتری محصول 10 کیلو خریداری کرد بازم همون 15000 تومان محاسبه میشه.

ممنون میشم در این خصوص راهنمایی بفرمایید.

kiankiani

تازه وارد
دوستان فروشگاه کار می کرد
قالب نیلسون رو به 1.4.4 بروزرسانی کردم
وردپرس رو به 4.8.2
ووکامرس رو  3.1.2
Persian Woocommerce Shipping هم که همون ورژن  0.8.8
الان در صفحه شهرهای حمل و نقل هیچ شهری نیست پاک کردم دوباره پلاگین رو نصب کردم اما بازم شهرها نیومد
در بخش ابزارها (ووکامرس فارسی) تیک "فعال سازی شهرها" رو می زنم و سیو می کنم دوباره تیک خودش برداشته می شه با غیرفعال کردن Persian Woocommerce Shipping تیک درست کار می کنه و می مونه و استان ها و شهرها البته با ترتیب اول شهر و بعد استان می آد اما وقتی پلاگین Persian Woocommerce Shipping رو فعال می کنم دوباره فقط شهر می آد و استان نمی آد
لطفا راهنماییم کنید چه کنم با سپاس

آخرین ویرایش توسط مدیر:

webangel

تازه وارد
سلام

من از افزونۀ yith deposit and down payment  برای سایتم استفاده می کنم. چون می خوام مشتریان با پیش پرداخت بخشی از مبلغ کالا ها رو بپردازند و بعد از ساخته شدن کالا بقیه پول رو بپردازند. اما گزینه های پست سفارشی و پیشتاز در قیمت سبد خرید نمایش داده نمی شه.

می تونید مشکل رو برطرف کنید؟

MahdiY

راهبر انجمن
سلام

من از افزونۀ yith deposit and down payment  برای سایتم استفاده می کنم. چون می خوام مشتریان با پیش پرداخت بخشی از مبلغ کالا ها رو بپردازند و بعد از ساخته شدن کالا بقیه پول رو بپردازند. اما گزینه های پست سفارشی و پیشتاز در قیمت سبد خرید نمایش داده نمی شه.

می تونید مشکل رو برطرف کنید؟
سلام

مراحل نصب و پیکربندی را دقیق انجام دادید؟

با سلام و عرض ادب؛

جناب MahdiY عزیز، اول از همه از شما بخاطر این افزونه سپاسگزارم و امیدوارم که بروزرسانی ها همچنان ادامه داشته باشد و در برطرف کردن مشکلات افزونه دلسرد نگردید. بنده هم به علت مشکلاتی که مربوط به اختصاص دادن روش های مختلف ارسال به یک استان هست با مشکلاتی مواجه شدم. اینکه بتوان روشهای ارسال مختلف مثل باربری، پیک موتوری و تیپاکس را به صورت جداگانه به یک یا چند شهر از یک یا چند استان بتوان اختصاص داد امری است ضروری. لذا از شما خواهشمندم نسخه Pro را حتما و هر چه سریعتر ارائه دهید. بنده حتما از اولین کسانی خواهم بود که این افزونه را خریداری خواهم کرد و مطمئنا سایر دوستان هم استقبال گرمی از این موضوع خواهند کرد

با تشکر و احترام
سلام

بله، نسخه حرفه ای افزونه در دست طراحی هست. منتها همین تاپیک رو مرور کنید نحوه اختصاص پیک موتوری و روش های ارسال مختلف به یک شهر یا استان موجود هست.

با سلام.

یه سوالی داشتم هزینه تیپاکس براساس وزن محاسبه میشه ولی در این افزونه هزینه به صورت دستی باید وارد بشه ممنونم بفرمایید چطور میشه براساس وزن محاسبه بشه.

مثلا 1 کیلو به شهرستان میشه 13500 تومان

2و3 کیلو به شهرستان میشه 15900 تومان

در تنظیمات این افزونه فقط یک قسمت قیمت ثابت داره فرض من قیمت ثابت رو 15000 تومان بزنم و مشتری محصول 10 کیلو خریداری کرد بازم همون 15000 تومان محاسبه میشه.

ممنون میشم در این خصوص راهنمایی بفرمایید.
سلام

در این نسخه تنها می توانید یک قیمت ثابت در نظر بگیرید.

دوستان فروشگاه کار می کرد
قالب نیلسون رو به 1.4.4 بروزرسانی کردم
وردپرس رو به 4.8.2
ووکامرس رو  3.1.2
Persian Woocommerce Shipping هم که همون ورژن  0.8.8
الان در صفحه شهرهای حمل و نقل هیچ شهری نیست پاک کردم دوباره پلاگین رو نصب کردم اما بازم شهرها نیومد
در بخش ابزارها (ووکامرس فارسی) تیک "فعال سازی شهرها" رو می زنم و سیو می کنم دوباره تیک خودش برداشته می شه با غیرفعال کردن Persian Woocommerce Shipping تیک درست کار می کنه و می مونه و استان ها و شهرها البته با ترتیب اول شهر و بعد استان می آد اما وقتی پلاگین Persian Woocommerce Shipping رو فعال می کنم دوباره فقط شهر می آد و استان نمی آد
لطفا راهنماییم کنید چه کنم با سپاس
سلام

نحوه نصب مجدد شهر ها را در تاپیک زیر مشاهده کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mamad_datcom

تازه وارد
سلام

ممنون بابت افزونه خوب و کاربردیتون.

جدیدا یه مشکلی با افزنه پیدا کردم.یکی اینکه، افزونه بعد از مدتی خود به خود غیر فعال میشه. (مثلا بعد از ۳ – ۴ ماه)دوم هم اینکه، از وقتی که افزونه رو به نسخه ۰.۸.۸ بروزرسانی کردم، موقع ثبت سفارش خطای Internal Server Error میده.

نسخه وردپرس ام ۴.۶.۷ ، و ووکامرس ام ۲.۶.۴ هستش.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

MahdiY

راهبر انجمن
سلام

ممنون بابت افزونه خوب و کاربردیتون.

جدیدا یه مشکلی با افزنه پیدا کردم.یکی اینکه، افزونه بعد از مدتی خود به خود غیر فعال میشه. (مثلا بعد از ۳ – ۴ ماه)دوم هم اینکه، از وقتی که افزونه رو به نسخه ۰.۸.۸ بروزرسانی کردم، موقع ثبت سفارش خطای Internal Server Error میده.

نسخه وردپرس ام ۴.۶.۷ ، و ووکامرس ام ۲.۶.۴ هستش.

ممنون میشم راهنماییم کنید.
سلام

افزونه با ووکامرس +3 سازگار هست در حال حاضر. ووکامرس نسخه 3 به بعد تغییرات اساسی داشته است

saman_et

تازه وارد
دوستان سلام وقت بخیر

من میخوام تعریف کنم داخل فروشگاهم

1-که محصولات بالای 100تومان خرید ارسال رایگان باشه برای کاربر

2-  هنگام پرداخت 9% مالیات به فاکتور مشتری اضافه شود

3- هزینه ارسال تهران زیر 100تومان 10تومان هزینه ارسال اضافه گردد

4- هزینه ارسال همه شهر ها به غیر از تهران 15 هزارتومان زیر 100تومان خرید اضافه گردد

یه راهنمایی میکنید چطوری اضافه کنم اینارو 

با تشکر

arpourabedin

تازه وارد
من تیپاکس را برای استان و شهر خاصی فعال می‌کنم. از طرفی روش ارسال تیپاکس رو به منطقه‌ای کا شامل این شهر خاص هم بشه اضافه می‌کنم. اما تیپاکس کلا به نمایش در نمیاد.
منطق و راهکار استفاده از افزونه رو متوجه شدم و به همین روش تونستم پیک موتوری رو فقط برای اون شهری که می خوام فعال کنم. اما متاسفانه تیپکاس رو نشون نمی‌ده.

arpourabedin

تازه وارد
ساختار افزونه بسیار خوب و تمیزه. به همین خاطر چند تا پیشنهاد دارم:
پیشنهاد اول:
همونطور که روش های ارسال تیپاکس و پیک موتوری قابلیت این رو دارند که برای هر شهر و استانی فعال و غیر فعال بشن. لازمه که روشهای ارسال پست پیشتاز و پست سفارشی هم این قابلیت رو داشته باشند. من در همه فروشگاه‌هایی که راه‌اندازی کردم کارفرما نمی‌خواست که روش‌های ارسال پست پیشتاز و سفارشی در شهر خود اون فروشگاه فعال باشهو منطقی هم هست. چون توی شهر خود اون فروشگاه ارسال پیک موتوری دارند و انتخاب سهوی یا عمدی پست پیشتاز یا سفارشی باعث دردسر اضافه برای انبار دار می‌شه. حالا اگه امکان شخصی سازی در حدی که برای پیک موتوری قرار دادید برای این دو روش ارسال هم باشه که خیلی عالی تر می‌شه.

پیشنهاد دوم:
هر فروشگاه با توجه به شرایطی که داره روش‌های ارسال خاص خودش رو داره که شاید فروشگاه دیگه‌ای از اون روش ارسال استفاده نکنه. مثلا یکی از فروشگاه‌هایی ارسال از طریق ترمینال اتوبوس رو داشت. که می‌خواست فقط برای شهرهای خاصی فعال باشه چون از مبدا اون فروشگاه برای همه شهرها انوبوس نمی‌رفت. یا ارسال از طریق باربری و خرده بار و....

با توجه به اینکه شما ساختار افزونه رو خیلی درست پیاده‌سازی کردید اگه امکان اضافه کردن روش‌های ارسال کاستوم کنار پیک موتوری و تیپاکس هم باشه بصورتی که مثل این دو روش بشه برای هر شهر فعال یا غیر فعالش کرد عالی می‌شه

اگه برای اضافه کردن این امکانات به افزونه تیم نیاز به حمایت مالی یا هر چیز دیگه‌ای داشته باشه. در حد توانم فروگذار نیستم 

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز مهدی جان

یه مشکل در افزونه وجود داره البته بنده از این افزونه امروز استفاده کردم تست گرفتم به این مشکل خوردم .

در نحوه محاسبه اگر یک محصول دارای وزن 500 گرم باشه وقتی تعداد همون محصول برای حمل ونقل انتخاب میشه تا عدد 3 همچی خوبه ولی از عدد 4 به بعد هر عدد زوجی در لیست محاسبه قرار نمیگیره یعنی در اعداد فرد محاسبه انجام میشه در اعداد زوج قیمت ثابت بصورت قبلی می ماند .

این مشکل در وزنهای بالاتر کمتر دیده میشه

یه نکته دیگه نحوه محاسبه وزنهای بالاست مثلا وقتی محصولی از وزن 5000 گرم استفاده کنه در تعداد محصول از 3 و چهار به بعد در رقمهای بالا سفارشی از پیشتاز پیشی میگیره که یکم عجیبه

مثلا مقایسه کردم با نرم افزار خود پست حداکثر مجازه پیشتاز 25 کیلو هست وقتی قیمت رو محاسبه میکنی افزونه تقریبا 500 تومن از قیمت پست بیشتر میشه که منطقیه64900 قیمت افزونه است ولی قیمت سفارشی که باید بشه 60700 تقریبا با کیسه M در دورترین شهر میشه 70800 و این مقدار که سفارشی از پیشتاز جلو میزنه جریانش چیه ؟

ممنون میشم این موارد رو بررسی و رفع کنی

موفق باشی یا علی

mohamad_a226

کاربر عضو
سلام. خسته نباشید.

من این مشکلو جای دیگه ای گفته بودم، ولی گفتن داخل تاپیک مربوط به افزونه گزارش بدم.

یه مشکلی تو فروشگاه، موقع تسویه حساب پیش اومده که وقتی بعضی از شهرها انتخاب میشن با خطای زیر روبرو میشه:

صورتحساب استان معتبر نیست. لطفا یکی از موارد زیر را وارد کنید: آذربایجان شرقی, آذربایجان غربی, اردبيل, اصفهان, البرز, ايلام, بوشهر, تهران, چهار محال بختیاری, خراسان جنوبی, خراسان رضوی, خراسان شمالی, خوزستان, زنجان, سمنان, سیستان و بلوچستان, فارس, قزوين, قم, کردستان, کرمان, کرمانشاه, کرمانشاه, کهگیلویه و بویراحمد, گلستان, گلستان, گیلان, لرستان, مازندران, مرکزی, هرمزگان, همدان, يزد
به عنوان مثال وقتی من استان کرمانشاه، و شهر کرمانشاه رو انتخاب کردم مشکلی نبود.

ولی وقتی استان کرمانشاه و شهر کنگاور رو انتخاب کردم، این پیغام خطا رو داد.

نمیدونم کدوم شهرها این مشکل رو دارن و کدوما ندارن. این مورد رو هم یکی از خریداران بهمون گفت و متوجه شدیم.

ممنون میشم اگه راه حلی برای درست شدنش هست، بگین.

VahiD.H

تازه وارد
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

در محاسبه هزینه ارسال بسته پستی یک فروشگاه به مشکل برخوردم، چون دوستان خیلی حرفه ای در این انجمن وجود دارند :) ، گفتم مشکلم را اینجا مطرح کنم تا به امید خدا راه حلی پیدا بشه.

مشکلم در مورد یک فروشگاه لباس هست که برای ارسال پستی در شهر تهران و شهرستان،هزینه پستی یک دست لباس 6000 تومان، دو دست 7000 تومان و سه دست به بالا 8000 تومان میشود. خودشون هم نمی دونن بر چه اساسی :39: . حالا با همین اطلاعات به نظرتون چطور میشه براشون هزینه پست را به صورت خودکار محاسبه کرد. با فرمول های هزینه ثابت در قسمت حمل و نقل ووکامرس چیزی به ذهنم نرسید.

از دوستان درخواست دارم تا در صورت توان بنده را راهنمایی کنند.

با تشکر فراوان :53:

MahdiY

راهبر انجمن
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

در محاسبه هزینه ارسال بسته پستی یک فروشگاه به مشکل برخوردم، چون دوستان خیلی حرفه ای در این انجمن وجود دارند :) ، گفتم مشکلم را اینجا مطرح کنم تا به امید خدا راه حلی پیدا بشه.

مشکلم در مورد یک فروشگاه لباس هست که برای ارسال پستی در شهر تهران و شهرستان،هزینه پستی یک دست لباس 6000 تومان، دو دست 7000 تومان و سه دست به بالا 8000 تومان میشود. خودشون هم نمی دونن بر چه اساسی :39: . حالا با همین اطلاعات به نظرتون چطور میشه براشون هزینه پست را به صورت خودکار محاسبه کرد. با فرمول های هزینه ثابت در قسمت حمل و نقل ووکامرس چیزی به ذهنم نرسید.

از دوستان درخواست دارم تا در صورت توان بنده را راهنمایی کنند.

با تشکر فراوان :53:
سلام

چنین چیزی آماده ندیدم (خاصه). باید بر اساس تعداد محصولات داخل سبد خرید برنامه نویسی کنید.

sourenab

تازه وارد
سلام بر دوستان و آقا مهدی عزیز بابت ساخت این افزونه خوب و عالی

من می خوام برای مناطق تهران پیک موتوری استفاده کنم.بدین صورت که مثلا منطقه 6 اگر مبلغ جمع خرید زیر 300 تومن باشه 14 تومن محاسبه کنه و اگر بین 300تا 700 باشه 10 تومن و اگر بالای 700 باشه 6 تومن . چجوری این رو می تونم برای مناطق تهران پیاده کنم. ممنون

MahdiY

راهبر انجمن
دوستان سلام وقت بخیر

من میخوام تعریف کنم داخل فروشگاهم

1-که محصولات بالای 100تومان خرید ارسال رایگان باشه برای کاربر

2-  هنگام پرداخت 9% مالیات به فاکتور مشتری اضافه شود

3- هزینه ارسال تهران زیر 100تومان 10تومان هزینه ارسال اضافه گردد

4- هزینه ارسال همه شهر ها به غیر از تهران 15 هزارتومان زیر 100تومان خرید اضافه گردد

یه راهنمایی میکنید چطوری اضافه کنم اینارو 

با تشکر
سلام

در یک منطقه حمل و نقل یک روش رایگان درست کنید و شرط بالای 100 تومن بودن رو اعمال کنید سپس از کد زیر استفاده کنید

همچنین برای شهر تهران می تونید از روش تیپاکس استفاده کنید. بدین صورت که یک منطقه حمل و نقل دیگه اضافه کنید برای کل ایران سپس روش تیپاکس رو اضافه کنید

از ووکامرس -> شهر های حمل و نقل هزینه ارسال تیپاکس تهران روی 10 تومن و بقیه شهر ها روی 15 تومن تنظیم کنید

MahdiY

راهبر انجمن
ساختار افزونه بسیار خوب و تمیزه. به همین خاطر چند تا پیشنهاد دارم:
پیشنهاد اول:
همونطور که روش های ارسال تیپاکس و پیک موتوری قابلیت این رو دارند که برای هر شهر و استانی فعال و غیر فعال بشن. لازمه که روشهای ارسال پست پیشتاز و پست سفارشی هم این قابلیت رو داشته باشند. من در همه فروشگاه‌هایی که راه‌اندازی کردم کارفرما نمی‌خواست که روش‌های ارسال پست پیشتاز و سفارشی در شهر خود اون فروشگاه فعال باشهو منطقی هم هست. چون توی شهر خود اون فروشگاه ارسال پیک موتوری دارند و انتخاب سهوی یا عمدی پست پیشتاز یا سفارشی باعث دردسر اضافه برای انبار دار می‌شه. حالا اگه امکان شخصی سازی در حدی که برای پیک موتوری قرار دادید برای این دو روش ارسال هم باشه که خیلی عالی تر می‌شه.

پیشنهاد دوم:
هر فروشگاه با توجه به شرایطی که داره روش‌های ارسال خاص خودش رو داره که شاید فروشگاه دیگه‌ای از اون روش ارسال استفاده نکنه. مثلا یکی از فروشگاه‌هایی ارسال از طریق ترمینال اتوبوس رو داشت. که می‌خواست فقط برای شهرهای خاصی فعال باشه چون از مبدا اون فروشگاه برای همه شهرها انوبوس نمی‌رفت. یا ارسال از طریق باربری و خرده بار و....

با توجه به اینکه شما ساختار افزونه رو خیلی درست پیاده‌سازی کردید اگه امکان اضافه کردن روش‌های ارسال کاستوم کنار پیک موتوری و تیپاکس هم باشه بصورتی که مثل این دو روش بشه برای هر شهر فعال یا غیر فعالش کرد عالی می‌شه

اگه برای اضافه کردن این امکانات به افزونه تیم نیاز به حمایت مالی یا هر چیز دیگه‌ای داشته باشه. در حد توانم فروگذار نیستم 
سلام

ممنون نظر لطفتون هست.

1. برای انجام این کار میتونید یک منطقه حمل و نقل درست کنید و روش های پیک موتوری و ... رو بهش اضافه کنید. در صورتی که شهر پیک موتوری داشته باشه نمایش داده میشه وگرنه سیستم دنبال یه منطقه حمل و نقل دیگه میگیرده.

حالا شما یه منطقه حمل و نقل دیگه اضافه کنید و روش پست پیشتاز و سفارشی رو بهش اضافه کنید. سعی میکنم این امکان رو در نسخه های بعدی اضافه کنم.

2- این امکان در نسخه حرفه ای افزونه پیاده سازی خواهد شد. ممنون از پیشنهادتون

* شما باعث توسعه سریعتر نسخه رایگان افزونه می شود. امکانات قوی و زمانبر در افزونه نسخه حرفه ای پیاده سازی خواهند شد.

MahdiY

راهبر انجمن
با سلام دوست عزیز مهدی جان

یه مشکل در افزونه وجود داره البته بنده از این افزونه امروز استفاده کردم تست گرفتم به این مشکل خوردم .

در نحوه محاسبه اگر یک محصول دارای وزن 500 گرم باشه وقتی تعداد همون محصول برای حمل ونقل انتخاب میشه تا عدد 3 همچی خوبه ولی از عدد 4 به بعد هر عدد زوجی در لیست محاسبه قرار نمیگیره یعنی در اعداد فرد محاسبه انجام میشه در اعداد زوج قیمت ثابت بصورت قبلی می ماند .

این مشکل در وزنهای بالاتر کمتر دیده میشه

یه نکته دیگه نحوه محاسبه وزنهای بالاست مثلا وقتی محصولی از وزن 5000 گرم استفاده کنه در تعداد محصول از 3 و چهار به بعد در رقمهای بالا سفارشی از پیشتاز پیشی میگیره که یکم عجیبه

مثلا مقایسه کردم با نرم افزار خود پست حداکثر مجازه پیشتاز 25 کیلو هست وقتی قیمت رو محاسبه میکنی افزونه تقریبا 500 تومن از قیمت پست بیشتر میشه که منطقیه64900 قیمت افزونه است ولی قیمت سفارشی که باید بشه 60700 تقریبا با کیسه M در دورترین شهر میشه 70800 و این مقدار که سفارشی از پیشتاز جلو میزنه جریانش چیه ؟

ممنون میشم این موارد رو بررسی و رفع کنی

موفق باشی یا علی
سلام

در اسرع وقت بررسی می شود.

MahdiY

راهبر انجمن
سلام بر دوستان و آقا مهدی عزیز بابت ساخت این افزونه خوب و عالی

من می خوام برای مناطق تهران پیک موتوری استفاده کنم.بدین صورت که مثلا منطقه 6 اگر مبلغ جمع خرید زیر 300 تومن باشه 14 تومن محاسبه کنه و اگر بین 300تا 700 باشه 10 تومن و اگر بالای 700 باشه 6 تومن . چجوری این رو می تونم برای مناطق تهران پیاده کنم. ممنون
سلام

در منو ووکامرس -> شهر های حمل و نقل می توانید یک محله زیر مجموعه شهر تهران تعریف کنید. سپس مراحل فعالسازی و قیمت دهی را انجام دهید. منتها برای قیمت دهی پلکانی باید برنامه نویسی شود.

MahdiY

راهبر انجمن
سلام. خسته نباشید.

من این مشکلو جای دیگه ای گفته بودم، ولی گفتن داخل تاپیک مربوط به افزونه گزارش بدم.

یه مشکلی تو فروشگاه، موقع تسویه حساب پیش اومده که وقتی بعضی از شهرها انتخاب میشن با خطای زیر روبرو میشه:

به عنوان مثال وقتی من استان کرمانشاه، و شهر کرمانشاه رو انتخاب کردم مشکلی نبود.

ولی وقتی استان کرمانشاه و شهر کنگاور رو انتخاب کردم، این پیغام خطا رو داد.

نمیدونم کدوم شهرها این مشکل رو دارن و کدوما ندارن. این مورد رو هم یکی از خریداران بهمون گفت و متوجه شدیم.

ممنون میشم اگه راه حلی برای درست شدنش هست، بگین.
سلام

نسخه وردپرس، ووکامرس، ووکامرس فارسی و افزونه حمل و نقل فارسی؟

sourenab

تازه وارد
سلام

در منو ووکامرس -> شهر های حمل و نقل می توانید یک محله زیر مجموعه شهر تهران تعریف کنید. سپس مراحل فعالسازی و قیمت دهی را انجام دهید. منتها برای قیمت دهی پلکانی باید برنامه نویسی شود.
ممنون مهندس پلاگینی برای قیمت دهی پلکانی حمل و نقل  بر اساس مبلغ خرید وجود داره ؟

بالا