ایجاد محصول متغیر

Origin

تازه وارد
سلام، وقت بخیر. دوستان من یک فروشگاه قاب موبایل دارم و کار وب‌سایت فروشگاه تقریبا به اتمام رسیده. اما تو مهم ترین مورد گیر کردم، اونم ایجاد محصولاته. ایجاد محصول متغیر به خودی خود کار پیچیده‌ایه حالا توی این مورد من یک مقدار پیچیده تر هم شده. ببینید محصول من به این شکله که اول کاربر باید نوع قاب رو انتخاب کنه، بعد از این که نوع قاب رو انتخاب کرد برند موبایل که نسبت به نوع قاب متغیره (یعنی مثلا امکان داره در قاب دو بعدی برند سامسونگ باشه در قاب دو سه بعدی نباشه)، بعد از انتخاب کردن برند هم مدل موبایل که اینم نسبت به دو مدل قبلی متغیره‌. یعنی در اصل به این شکل می‌شه:

نوع قاب>برند>مدل

داخل اینترنت گشتم اما هیچکدوم منو راهنمایی نکردن و فقط یک اموزش سطحی از محصول متغیر بود. لطفا اگر امکانش هست من رو راهنمایی بکنید. اگر وقت داشته باشید و یک محصول خودتون برای من ایجاد کنید که چه بهتر (هزینشو متقبل می‌شم). آدرس سایت هم اینه: phoenixcover.net

ممنون :)

پیام یزدانیان

کاربر عضو
درود دوست عزیز

سوال شما کمی مبهم هست 

ولی فکر میکنم در کل سوالت درباره محصول متغییر نیست و درباره فهرست بندی و دسته بندی محصولاتت هست..

برای اینکه مثلا دسته بندی انجام بدید

دو راه هست

یکی اینکه 

اینجوری باشه :

براساس نوع (این یک سردسته مادرهست)

»»»» دو بعدی ( فرزند دسته)

»»»» سه بعدی ( فرزند دسته)

خب 

براساس سازنده (این یک سردسته مادرهست)

سامسونگ

اپل

اینام فرزند دسته بالا

حالا شما میتونی

اینجوری هم بزنی

براساس سازنده(مادر اصلی)» براساس نوع(سردسته فرزند (سردسته 2)» براساس رنگ و.. (یعنی دسته بندی های مادرچندتایی باشه)

...

این نوع دسته بندی فوق العاده وحشتناک هست ..یکی از اساتید ما (آقای داریوش پارسایی )گفته بودن ک این جور دسته بندی طولانی بکل چیزی برای سئوی سایت باقی نمیگذارد و اصلا به نفع سایت نیست..

...

اما شما میتونید

همه دسته بندی ها را از حالت مادر خارج کنید

و 

دسته بندی های سایتت همه اصلی باشه

مثلا » قاب سامسونگ

قاب دو بعدی

قاب اپل

کاور سامسونگ 

و..

بعدا وقتی محصول را میخوای منتشر کنی دسته بندی های مرتبط را تیک بزن و تمام..

اینکار..

البته اگه درست سوالت را فهمیده باشم جواب کاملی برات نوشتم ..بازم سوالی داشتی بپرس دقیق تر راهنماییت کنم..

درباره محصول متغییر هم سوال داشتین بپرسین

Origin

تازه وارد
درود دوست عزیز

سوال شما کمی مبهم هست 

ولی فکر میکنم در کل سوالت درباره محصول متغییر نیست و درباره فهرست بندی و دسته بندی محصولاتت هست..

برای اینکه مثلا دسته بندی انجام بدید

دو راه هست

یکی اینکه 

اینجوری باشه :

براساس نوع (این یک سردسته مادرهست)

»»»» دو بعدی ( فرزند دسته)

»»»» سه بعدی ( فرزند دسته)

خب 

براساس سازنده (این یک سردسته مادرهست)

سامسونگ

اپل

اینام فرزند دسته بالا

حالا شما میتونی

اینجوری هم بزنی

براساس سازنده(مادر اصلی)» براساس نوع(سردسته فرزند (سردسته 2)» براساس رنگ و.. (یعنی دسته بندی های مادرچندتایی باشه)

...

این نوع دسته بندی فوق العاده وحشتناک هست ..یکی از اساتید ما (آقای داریوش پارسایی )گفته بودن ک این جور دسته بندی طولانی بکل چیزی برای سئوی سایت باقی نمیگذارد و اصلا به نفع سایت نیست..

...

اما شما میتونید

همه دسته بندی ها را از حالت مادر خارج کنید

و 

دسته بندی های سایتت همه اصلی باشه

مثلا » قاب سامسونگ

قاب دو بعدی

قاب اپل

کاور سامسونگ 

و..

بعدا وقتی محصول را میخوای منتشر کنی دسته بندی های مرتبط را تیک بزن و تمام..

اینکار..

البته اگه درست سوالت را فهمیده باشم جواب کاملی برات نوشتم ..بازم سوالی داشتی بپرس دقیق تر راهنماییت کنم..

درباره محصول متغییر هم سوال داشتین بپرسین
سلام، ممنون از پاسختون. منظور من دسته بندی نبود چون کاربر نمی‌تونه در دسته بندی خودش در صفحه‌ی محصول نوع قابش رو انتخاب بکنه. اگر به این سایت printddd.ir یک سر بزنید و یکی از محصولات قابش رو ببینید کاملا متوجه منظورم می‌شید. 

پیام یزدانیان

کاربر عضو
افزونه اون سایت ؟!؟!

دقیقا چه فرقی کرد ؟
سلام ..چرا ناراحتید؟ چرا آشفته شدید؟

..درسته هردو یکی هستند. لینکی که فرستادم اپدیتش هست.

البته من وقتی داشتم این سوال را جواب میدادم تاپیک شما را ندیدم و اسم افزونه شما را دقت نکردم.. این باعث شد پیام بزارم ..

کمی آرام باشید جانم.

امیدوارم موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahyar21

تازه وارد
سلام، وقت بخیر. دوستان من یک فروشگاه قاب موبایل دارم و کار وب‌سایت فروشگاه تقریبا به اتمام رسیده. اما تو مهم ترین مورد گیر کردم، اونم ایجاد محصولاته. ایجاد محصول متغیر به خودی خود کار پیچیده‌ایه حالا توی این مورد من یک مقدار پیچیده تر هم شده. ببینید محصول من به این شکله که اول کاربر باید نوع قاب رو انتخاب کنه، بعد از این که نوع قاب رو انتخاب کرد برند موبایل که نسبت به نوع قاب متغیره (یعنی مثلا امکان داره در قاب دو بعدی برند سامسونگ باشه در قاب دو سه بعدی نباشه)، بعد از انتخاب کردن برند هم مدل موبایل که اینم نسبت به دو مدل قبلی متغیره‌. یعنی در اصل به این شکل می‌شه:

نوع قاب>برند>مدل

داخل اینترنت گشتم اما هیچکدوم منو راهنمایی نکردن و فقط یک اموزش سطحی از محصول متغیر بود. لطفا اگر امکانش هست من رو راهنمایی بکنید. اگر وقت داشته باشید و یک محصول خودتون برای من ایجاد کنید که چه بهتر (هزینشو متقبل می‌شم). آدرس سایت هم اینه: phoenixcover.net

ممنون :)
با افزونه ای که دوستان معرفی کردن به راحتی میشه انجام داد
منم مشکل شما رو داشتم و به راحتی تونستم با این افزونه برای سایت زیر انجامش بدم

اگه نتونستید باهاش کار کنید بگید تا براتون انجامش بدم

Origin

تازه وارد
با افزونه ای که دوستان معرفی کردن به راحتی میشه انجام داد
منم مشکل شما رو داشتم و به راحتی تونستم با این افزونه برای سایت زیر انجامش بدم

اگه نتونستید باهاش کار کنید بگید تا براتون انجامش بدم
سلام، خیلی ممنونم از پاسختون. من نصب کردم افزونه‌رو اما متاسفانه نتونستم کار کنم باهاش... با جستجویی هم که در اینترنت داشتم به نتیجه‌ای نرسیدم‌. اگر مشکلی نیست ممنون می‌شم برای من کارشو انجام بدید یا راهنماییم بکنید. خیلی ممنون.

Origin

تازه وارد
از همه‌ی دوستان ممنونم بابت پاسخ هاشون  :53:

بالا