کاربر ثبت نام نکرده/پرداخت مهمان/محصولات دانلودی

Fatima1998

تازه وارد
با عرض سلام و خسته نباشید
ببخشید من از وقتی تیک "اجازه ثبت سفارش به مشتری‌ها دهید بدون نیاز به حساب کاربری" رو برداشتم تا اعضا اول ثبت نام کنند تا بعد بتونن پرداخت کنن، اولش عادی بود اما بعدش دیگه این گزینه هرچقدر هم تیکش رو میذارم و برمیدارم کار نمیکنه و همه میتونن وارد صفحه پرداخت بشن.هنوزم فکر میکنم من اشتباه می‌کنم! لطفا کمکم کنید. پیشاپیش خیلی ممنون

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

چگونه بررسی کردید که متوجه شدید که همه می تونند ازش استفاده کنند؟

وقتی شما در مدیریت باشید این دسترسی آزاد است البته فقط برای شما و همین باعث سوء تفاهم می شود.

اما وقتی کاربری بخواهد خرید خود را نهایی کند نیازمند تکمیل فرآیند ثبت نام است یعنی باید ثبت نام خودش را تکمیل کند. قوانین شما به او اجازه خرید بدون ثبت نام را نخواهد داد. یکبار امتحان کنید تا مطمئن شوید. اینکه یک خریدار به صفحه پرداخت وارد می شود یعنی یک محصول انتخاب شده و او باید فرآیند خرید را که شامل ثبت نام است تکمیل کند حالا هر مقدار باشد یا هر چیزی که شما قرار دادید.

موفق باشید

Fatima1998

تازه وارد
@جاویدان  سلام خیلی ممنون بابت پاسختون. من از صفحه مدیریت بیرون رفتن رو می زدم و به عنوان کاربر عادی وارد سایت میشدم.... البته الحمدلله مشکل رفع شد.:)
مشکل فعلیم راجع به اینه نمیدونم چرا گاهی که وارد سایت میشم
به عنوان کاربر عادی
مثلا با مرورگر های مختلف اینا
یا چند بار که وارد و خارج از صفحه سایت میشم(بدون ثبت نام. فقط مشاهده صفحات و این ها)، قسمت سبد خریدم یه چیزی می زنه انگار انتخابش کردم درحالیکه نکردم! یا اینکه خب اگرم انتخاب کردم من که ثبت نام نکردم، مرورگر رو که می بندم و وارد سایت میشم نباید من رو بشناسه!
هنگ کردم. لابد بازم یه جایی رو دارم بدجور اشتباه می کنم. به افزونه ها شکی نیست
خیلی ممنونم 

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

یه ساختاری در مرورگر رایانه و گوشی ها و سمت سرور هست به اسم کوکی

کوکی ها وظیفه اشون اینه که یه کد چند خطی رو به صورت کش مدت دار در مرورگر ایجاد می کنند تا شما به راحتی بتونید لاگین کنید یا خرید قبلیتون رو یا سفارش قبل رو ببنید. کوکی ها محوریتشون بر اساس سیستم عامل و نوع مرورگر و ip فعال فعلی هست یعنی یکبار انتخاب شما در حافظه موقت اونها باقی میمونه.

یکی از راه هایی اینکه این وضعیت صفر بشه برای تست های دیگر اینه که اولا شما سبد خرید خودتون رو خالی نگه دارید. سپس کش سمت کوکی را پاک کنید همه مرورگرها این قابلیت رو دارند. سپس تست بگیرید .

برخی افزونه ها و قالب ها نیز از همین حالت کوکی برای خدمات سریعتر به کاربر استفاده می کنند، کوکی به خودی خود هیچ مشکل سازی نیست زیرا اطلاعات با اهمیت را ذخیره نمی کند فقط رفتارهای که براش تعیین شده رو روی مرورگر شما ذخیره می کنه. این مورد با ذخیره نام کاربری و رمز بر روی مرورگر فرق داره هر چند از یک شیوه استفاده می شه.

ضمنا یکی از دلایل ذخیره موندن کوکی های قبلی داشتن افزونه های کش هست اونها نیز برای بارگذاری سریعتر از داخل مروگر و ذخیره کردن برخی کدها عکسها و فراخوانی از تمپ مرورگر از کوکی استفاده می کنند وقتی شما به مدت طولانی یا حتی کوتاه پس از تغییرات این کش رو خالی نکنید کوکی اطلاعات قدیمی رو فراخوانی می کنه. این مورد در کش سمت سرور مانند انجین ایکس یا لایت اسپید هم هست که باید حتما یکبار صفحه توسط مرورگر خالی و فراخوانده بشه تا کش اونها هم خالی بشه و کش جدید ایجاد کنند.

پس شما با خالی کردن کش مرورگر می تونید این موارد رو تست بگیرید. خاموش و روشن کردن مودم برای دریافت آی پی جدید نیز به بهتر شدن این موضوع کمک می کنه

موفق باشید

Fatima1998

تازه وارد
@جاویدان  و برای اینکه یک نفر تا روی پرداخت کلیک میکنه با هشدارهای امنیتی روبرو میشه که گاهی اصلا اجازه رد شدن نمیده باید چه کنم؟

Fatima1998

تازه وارد
@جاویدان  و برای اینکه یک نفر تا روی پرداخت کلیک میکنه با هشدارهای امنیتی روبرو میشه که گاهی اصلا اجازه رد شدن نمیده باید چه کنم؟
ببخشید یک سوال دیگه! اگر من بخام محصول فروشگاهم یک فایل دانلودی باشه
مثلا یک پی دی اف پاسخنامه آزمونی چیز
برای این باید چه کنم؟ اون لینک دانلود اون رو که از پرونده چندرسانه ایم کپی میکنم کجا باید بذارم تا محصول فروشی باشه و بعد پرداخت دانلود بشه؟ خیلی ممنونم

Fatima1998

تازه وارد
@Fatima1998 @جاویدان  و برای اینکه یک نفر تا روی پرداخت کلیک میکنه با هشدارهای امنیتی روبرو میشه که گاهی اصلا اجازه رد شدن نمیده باید چه کنم؟

یه مطلب نوشتم راجع محصولات دانلودی. پیداش نکردم که تو سایت کجا رفت تا بگم! همینجا میگم که ممنون گزینش رو پیدا کردم تو قسمت محصولات ساده بود بعد مجازی دانلودی
من اون موقع روی محصولات متغیر بودم
البته بایستی بصورت محصول متغیر هم بشه گذاشتشون ... اینم بررسی خواهم کرد. خیلی ببخشید(خجالت)

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

اخطار امنیتی می تونه بخش های مختلفی داشته باشه ! پس بهتره نوع اخطار رو قرار بدید . البته اخطارهایی که از سوی SSL  میاد با یک خط کد رفع میشه .

در مورد چند بار نویسی شما هر مطلب قابلیت ویرایش مجدد داره به جای ایجاد پست های متعدد یک شکل کافیه یک پست رو ویرایش کنید.

مطالبی رو که می نویسید هم همیشه با کلیک روی اسمتون در یک لیست نمایش داده میشه ، البته اگر ارسال شده باشه.

موفق باشید

Fatima1998

تازه وارد
@جاویدان با سلام دوباره و تشکر بابت پاسخ دادنتون، اخطار امنیتی سایتم موقع پرداخت این هست:

Connection not protected

The security of your connection is reduced. Criminals can attempt to steal your data from the website. You are advised to leave this website.

Reason:

Invalid name of certificate. Either the name is not on the allowed list, or was explicitly excluded
البته باز این خوبه چون میتونم بزنم
I understand the risk and wish to continue
اما مثلا با گوشی که امتحان می کنم یا سیستمای دیگه
همین چاره هم نیست و دیگه به پیش نمیره جز بازگشت به امنیت!

البته شاید این که من هنوز سایتم آزمایشی هست و درگاه پرداخت فعال نکردم هم بی تاثیر نباشه:)
اما قبلا با همین اوصاف هم همچین هشدارایی نبود. فقط تهش به پرداخت که می رسیدم خطا از سوی بانک بود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

دقیقا همین مورد SSL که گفتم همین اخطار رو داره  .

شما باید بررسی کنید که اولا نسخه ssl  شما از سوی پنل بروزرسانی خودکار می شود یا خیر ؟

دوم باید بررسی کنید آیا ssl مورد نظر برای شما فعال است یا خیر ؟

سوم ssl رایگان یک مدت 3 ماه دارد که باید یا خودکار یا دستی تمدید شود آیا برای شما زمان دارد یا خیر؟

چهارم آیا آدرس سایت را شما به صورت   در تنظیمات - عمومی انجام داده اید یا خیر؟      

پنجم استفاده از افزونه ssl  یا استفاده از کد دستی برای اجبار به ssl آموزش در لینک زیر

ششم پس از انجام مراحل فوق اگر افزونه کش دارید آنرا یکبار به صورت کامل از پنل تنظیماتش خالی کنید . اگر افزونه کش سمت سرور مثل لایت اسپید یا انجین ایکس دارید یکبار از مروگر خودتان صفحه اصلی را فراخوان و سپس با Ctrl+F5 مرورگر را در آن صفحه خالی کنید تا کش سمت سرور نیز بازسازی شود

محض احتیاط یکبار سرور را اسکن ویروس یابی کنید.

اگر ssl ندارید بهتره موارد فوق را بررسی و آنها را حذف کنید تا خطای نبود ssl یا عدم تنظیمات درست باعث مشکل نشود.

البته توصیه شدید اینست که حتما حتی ssl رایگان یا خریدنی فعال داشته باشید زیرا یک مزیت برای رتبه بندی در جستجوگرهاست

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Fatima1998

تازه وارد
@جاویدان سلام.ممنون. مورد چهارم بله. اما بقیشو متوجه نشدم:(

@Fatima1998 @جاویدان  و برای اینکه یک نفر تا روی پرداخت کلیک میکنه با هشدارهای امنیتی روبرو میشه که گاهی اصلا اجازه رد شدن نمیده باید چه کنم؟

یه مطلب نوشتم راجع محصولات دانلودی. پیداش نکردم که تو سایت کجا رفت تا بگم! همینجا میگم که ممنون گزینش رو پیدا کردم تو قسمت محصولات ساده بود بعد مجازی دانلودی
من اون موقع روی محصولات متغیر بودم
البته بایستی بصورت محصول متغیر هم بشه گذاشتشون ... اینم بررسی خواهم کرد. خیلی ببخشید(خجالت)

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

آدرس سایت رو قرار بدید یا عکس خطا رو بذارید تا بهتون بهتر توضیح بدم

موفق باشید

بالا