مشکل در نمایش سایت

redscience

تازه وارد
بنده به مشکلی در نمایش سایت جدیدا روبرو شدم

ارور debug این رو نشون میده

Warning: parse_ini_file() has been disabled for security reasons in wp-content/plugins/litespeed-cache/inc/const.cls.php on line 288

Deprecated: Function create_function() is deprecated in wp-content/plugins/testimonials-by-woothemes/classes/class-woothemes-widget-testimonials.php on line 270

Deprecated: Function create_function() is deprecated in wp-content/plugins/woocommerce-menu-extension/woocommerce-menu-extension.php on line 20

Warning: parse_ini_file() has been disabled for security reasons in wp-content/plugins/litespeed-cache/inc/const.cls.php on line 288

در اینها Fatal error نداریم اما قالب سایت در هدر و فوتر دچار به هم ریختگی شده و زیر همه جملات یک خطی کشیده میشه و بغل ماوس هم یک علامت سوال میاد

بنده به نظرم اومد که ماژول مربوط به کش رو غیر فعال کنم اما درست نشد مشکل

حتی کلا پوشه و دیتا بیس رو خالی کردم و دوباره ایمپورت کردم اما مشکل بعد از ساعتی دوباره پدیدار شد 

عکسی رو می فرستم تا وضعیتی که ایجاد مییشه رو ملاحطه بفرمایید

می خواستم بدونم مشکل از چی می تونه باشه . سپاسگذارم

اگر هنوزم توضیحاتم کامل نبوده چیزی  که الان به فکرم رسید اینه که احساس می کنم در مرحله لود, سایت سریعتر داره لود میشه. از کجا میشه فهمید که ماژولی در هنگام لود درست کار نمی کنه یا از کار افتاده 

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

باید بررسی کنید که آیا افزونه ها و قالب شما به نسخه های بالاتر PHP مهاجرت کرده اند یا خیر که اگر اینطور است باید تنظیمات php رو به 7 و بالاتر جابجا کنید.

در مورد افزونه های کش یک نکته ظرف وجود دارد وقتی آنها را خالی می کنید تا غیر فعال کنید یک کش حداقلی احتمالی به وجود خواهد آمد. پس باید به پوشه های مرتبط وارد شوید و حتما تنظیمات مندرج در config و htasscc رو نیز پاکسازی کنید. حتی باید پوشه کش رو نیز پاک کنید. مرورگر خودتون رو نیز باید یکبار یا در گوشی های همراه چندین بار رفرش کنید تا کش خالی شود. این افزونه litespeed-cache در بهترین حالت بر روی سرورهای لایت اسپید هماهنگ است و بهتر است برای سرورهای معمولی از سایر کشها استفاده کنید.

برای بهتر دیده شدن مشکلتان بهتر است آدرس سایت رو قرار بدید.

برای فهمیدن مشکل کافیست همه افزونه ها را غیر فعال کنید حتی وکامرس و تست بگیرید ، سپس وکامرس را فعال کنید و تست بگیرید و تک تک افزونه ها را فعال کنید و تست بگیرید . در تمامی این حالات افزونه کش باید آخرین گزینه شما برای فعال کردن باشد. بهتر است افزونه کش در این مدت کاملا حذف شده باشد.

موفق باشید

redscience

تازه وارد
ه کش رو نیز پاک کنید. مرورگر خودتون رو نیز باید یکبار یا در گوشی های همراه چندین بار رفرش کنید تا کش خالی شود. این افزونه litespeed-cache در بهترین حالت بر روی سرورهای لایت اسپید

با سلام دوست عزیز

باید بررسی کنید که آیا افزونه ها و قالب شما به نسخه های بالاتر PHP مهاجرت کرده اند یا خیر که اگر اینطور است باید تنظیمات php رو به 7 و بالاتر جابجا کنید.

در مورد افزونه های کش یک نکته ظرف وجود دارد وقتی آنها را خالی می کنید تا غیر فعال کنید یک کش حداقلی احتمالی به وجود خواهد آمد. پس باید به پوشه های مرتبط وارد شوید و حتما تنظیمات مندرج در config و htasscc رو نیز پاکسازی کنید. حتی باید پوشه کش رو نیز پاک کنید. مرورگر خودتون رو نیز باید یکبار یا در گوشی های همراه چندین بار رفرش کنید تا کش خالی شود. این افزونه litespeed-cache در بهترین حالت بر روی سرورهای لایت اسپید هماهنگ است و بهتر است برای سرورهای معمولی از سایر کشها استفاده کنید.

برای بهتر دیده شدن مشکلتان بهتر است آدرس سایت رو قرار بدید.

برای فهمیدن مشکل کافیست همه افزونه ها را غیر فعال کنید حتی وکامرس و تست بگیرید ، سپس وکامرس را فعال کنید و تست بگیرید و تک تک افزونه ها را فعال کنید و تست بگیرید . در تمامی این حالات افزونه کش باید آخرین گزینه شما برای فعال کردن باشد. بهتر است افزونه کش در این مدت کاملا حذف شده باشد.

موفق باشید

ممنون از پاسختون

اما این پاسخ نمی تونه نتیجه اساسی و قطعی برگردونه . بنده یه راه حلی میخام که مشکل گشا باشه . مثلا چطور که ما در wp-config می ایم debug رو true یا false می کنیم و به برخی ارورها سریعا دسترسی پیدا می کنیم و دنبال راه حل می گردیم . برای این هم یک راه حل می خوام . این ارورهایی که debug برمیگردونه, من نمی دونم که ایا دقیقا مربوط به عدم کارکرد صحیح litespeed cache هست یا نه . شاید حتی ممکنه مربوط به آنتی ویروسی باشه که پلاگینش نصب بشه و این از اجرای برخی css یا js ها جلوگیری می کنه . من یه چیزی می خوام که بدونم دقیقا کدوم پلاگین روی کدوم بخش تاثیر می زاره و روند اجرای اسکریپت رو درک کنم . در این صورت خیلی بهتر میشه به راه حل رسید . اینطوری ادم مثل این می مونه که در انباری دنبال سوزن می گرده و وقتش رو میگیره

جاویدان

کاربر عضو
ممنون از پاسختون

اما این پاسخ نمی تونه نتیجه اساسی و قطعی برگردونه . بنده یه راه حلی میخام که مشکل گشا باشه . مثلا چطور که ما در wp-config می ایم debug رو true یا false می کنیم و به برخی ارورها سریعا دسترسی پیدا می کنیم و دنبال راه حل می گردیم . برای این هم یک راه حل می خوام . این ارورهایی که debug برمیگردونه, من نمی دونم که ایا دقیقا مربوط به عدم کارکرد صحیح litespeed cache هست یا نه . شاید حتی ممکنه مربوط به آنتی ویروسی باشه که پلاگینش نصب بشه و این از اجرای برخی css یا js ها جلوگیری می کنه . من یه چیزی می خوام که بدونم دقیقا کدوم پلاگین روی کدوم بخش تاثیر می زاره و روند اجرای اسکریپت رو درک کنم . در این صورت خیلی بهتر میشه به راه حل رسید . اینطوری ادم مثل این می مونه که در انباری دنبال سوزن می گرده و وقتش رو میگیره
با سلام دوست عزیز

این آموزش دیباگ رو در یک محیط امن ولی به صورت کامل شامل افزونه ها قالب و زمان بندی نشون می دهد

اما نکته اینجاست شما چند چیز را فراموش می کنید:

یکی از الزامات یک برنامه تحت وب اینست که الزامات آن رعایت شود مثلا وردپرس برای اجرای صحیح نیازمند وجود برنامه تحت وبی برای تفسیر php است و هر نسخه از این php نکات قبلی را حذف یا تعدیل یا سریعتر کرده است یا اینکه باید نسخه دیتابیس از یک محدوده ای پایین تر نباشد.

در الزامات وردپرس اعلام شده است که بهتر است از لحاظ سرعت امنیت و کیفیت به نسخه های بالاتر یعنی 7 و بالاتر استفاده شود.

حتی در نسخه جدید وردپرس و وکامرس از نسخه 7.3 که جدیدترین است پشتیبانی کرده است و این یعنی بزودی باید با نسخه های قدیمی خداحافظی کرد زیرا کدهایی در مجموعه های جدید قرار دارد که در قدیمی ها وجود ندارد و می تواند باعث ایجاد تفسیر اشتباه از سوی سرور شود یا به جواب نرسد یا دچار مشکل شود.این مورد در افزونه ها و قالب ها نیز اعلام می شود که آنها نیز به نسخه های بالاتر مهاجرت کرده اند یا خیر

مورد بعدی اینست که بدانیم این باگها و ارورها چه نوشته اند

مثلا در مورد اولی شما نوشته شده است has been disabled for security reasons به دلایل امنیتی غیرفعال شده است این یعنی در این خط کد شما یا تفسیری از سوی سرور انجام شده که نشان می دهد احتمالا شما به خطر می افتید پس برای حفظ امنیت شما پردازش نمی شود

یا مورد دومی و سومی می گوید is deprecated in  در حال خراب شدن است این یعنی کد فوق نیازمند بروزرسانی است یا تفسیر کننده قادر نیست آنرا درست درک کند.

برخی مواقع شما تداخل افزونه ها را دارید مثلا یک خط کد یک افزونه در هنگام اجرا با یک خط کد اصلی هسته وردپرس یا وکامرس ایجاد اشکال می کند. این یعنی شما باید وضعیت فوق را به سازنده انعکاس دهید تا مشکل را رفع کند

قطعا شما در صورتی که یک برنامه نویس خبره باشید که اصلا این سوالات را نمی پرسید ولی به صرف کنجکاوی یا تلاش برای رفع مشکل به دنبال جواب هستید ولی باید فراموش نکنید در هر افزونه و یا قالب با این حجم بالا هزاران فکر و تفکر و مسیرهای مختلفی استفاده می شود پس احتمال تداخل یا فراموشی یا اشتباه منتفی نیست.

یکی از مهمترین نکات در وردپرس اینست که در هنگام بروزرسانی یک افزونه یا قالب در مخزن از هماهنگ بودن یا نبودن اطلاع رسانی می شود پس این نکته باید در نظر شما باشد.

اینکه شما گفته اید آنتی ویروس در وب سرور شما نیازی به نصب آنتی ویروس ندارید زیرا پنل های مدیریتی سرورها خودشان یک مورد اینچنینی دارند. اما افزونه های امنیتی اگر مدنظر شما باشد باید بدانید اگر افزونه های امنیتی باعث اختلال در عملکرد شوند خودشان می گویند به حالت پیش فرض یا غیر فعال در بیاورید زیرا آنها بیشتر از کدهایی استفاده می کنند که در htasscc تولید و اجرایی می شود. پس می توانید آنها را غیر فعال کرده و جز به جز فعال سازی کنید و تست بگیرید.

یادتان باشد روش تست جزء به جزء یا افزونه به افزونه یک روش متداول است و در بیشتر مواقع مشکل توسط همین روش ساده قابل پیدا کردن است.

موفق باشید

بالا