اسامی عجیب و غریب شهرها

neutron

تازه وارد
با سلام و خسته نباشید خدمت زحمت کشان ووکامرس فارسی.

آقا من یه سوال مهم داشتم و اون اینکه دیتابیس اسامی شهرهای ایران رو از کجا تأمین و آپدیت میکنید؟

حداقل توی استانی که من هستم(خوزستان) اسامی ده کوره ها رو به عنوان شهر ذکر کردین یا کلا اسامی عجیب و غریبی و ناشناسی وجود داره. یا اسم محله های شهر رو به عنوان شهر اضافه کردین . من استان تهران رو هم چک کردم و به همین شکل بود. جریان چیه؟

مثلا از کی تا حالا "مرقد امام" شهری از توابع استان تهران شده؟ برای خوزستان هم به همین شکله. مثلا "شرکت کاغذ سازی پار" اسم شهری تو خوزستانه؟

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
برخی از این اسامی بر اساس لیست های منتشر شده توسط پست استفاده شده است یعنی برنامه نویسان وکامرس دخل و تصرفی در آن ندارند اما گاهی اشتباها یا عمدا توسط برخی مترجمین در وردپرس اصلی این شهرها به لیست اضافه می شود.
بر این اساس شما می توانید بخش هایی که را مطمئن هستید که مرتبط نیستند به افزونه نویسان یا در اداره پست اشتباه ثبت شده را گزارش و درخواست اصلاح کنید.
به این شکل شما هم عضوی از جامعه متن باز خواهید بود
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: neutron

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
سلام
در ووکامرس فارسی شهر ها درون یک فایل js قرار دارد!
هیچ شهری به اسامی که شما ذکر کردید وجود ندارد مانند "مرقد امام" یا "شرکت فلان.."! احتمالا خودتان دستی اضافه کرده اید (با افزونه حمل و نقل ووکامرس)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: neutron

neutron

تازه وارد
با سلام دوست عزیز
برخی از این اسامی بر اساس لیست های منتشر شده توسط پست استفاده شده است یعنی برنامه نویسان وکامرس دخل و تصرفی در آن ندارند اما گاهی اشتباها یا عمدا توسط برخی مترجمین در وردپرس اصلی این شهرها به لیست اضافه می شود.
بر این اساس شما می توانید بخش هایی که را مطمئن هستید که مرتبط نیستند به افزونه نویسان یا در اداره پست اشتباه ثبت شده را گزارش و درخواست اصلاح کنید.
به این شکل شما هم عضوی از جامعه متن باز خواهید بود
موفق باشید
دقیقا به همین شکل هست. من رفتم چک کردم و در صفحه محاسبه هزینه پست در سایت شرکت ملی پست به آدرس هم عیناً این مشکلات وجود داره و خیلی جالبه!

هیچ افزونه فارسی مرتبط با پست و شهر و ... به جز ووکامرس فارسی توی افزونه هام وجود نداره.

اون فایلی که میگید اسامی شهرها از اونجا فراخوانی میشه و باید اصلاح بشه آدرسش کجاست؟

جاویدان

کاربر عضو
دقیقا به همین شکل هست. من رفتم چک کردم و در صفحه محاسبه هزینه پست در سایت شرکت ملی پست به آدرس هم عیناً این مشکلات وجود داره و خیلی جالبه!

هیچ افزونه فارسی مرتبط با پست و شهر و ... به جز ووکامرس فارسی توی افزونه هام وجود نداره.

اون فایلی که میگید اسامی شهرها از اونجا فراخوانی میشه و باید اصلاح بشه آدرسش کجاست؟
با سلام دوست عزیز
اگر افزونه حمل و نقل وکامرس رو فعال کنید پس از فعال سازی در مسیر پنل مدیریت- ووکامرس - شهرهای حمل و نقل برایتان فعال می شود .
کافیست برای تغییرات ویرایش هر شهر را انجام دهید جزئیات مناسبی دارد و قادر هستید که هر تغییری را انجام دهید
البته تنظیمات کلی تری هم دارد که باید در حمل و نقل ووکامرس آنرا انجام دهید .
دقت کنید هرگونه تغییری بدون رعایت قواعد آن می تواند زیان بار باشد پس قبل از تغییرات اطلاعات را کسب و طبق شیوه درست عمل کنید و سپس حتما به چندین مدل آزمایش کنید
موفق باشید

MahdiY

راهبر انجمن

سلام
افزونه persian woocommerce shipping رو نصب کنید. اسامی شهرها در این افزونه درست هستند. (همچنین می توانید اسامی شهرها رو شخصی سازی کنید)
البته این مواردی که گفتید مربوط به منطقه بندی پست می شوند و از دسترس ما خارج هست.

جاویدان

کاربر عضو
سلام
افزونه persian woocommerce shipping رو نصب کنید. اسامی شهرها در این افزونه درست هستند. (همچنین می توانید اسامی شهرها رو شخصی سازی کنید)
البته این مواردی که گفتید مربوط به منطقه بندی پست می شوند و از دسترس ما خارج هست.
با سلام دوست عزیز آقای @MahdiY
ما هم افزونه شما رو گفتیم :love: ولی نکته اینجاست قیمت های اخیر تغییرات زیادی کرده
مثلا بیمه شده 800 تومان هزینه های پستی هم به طور کلی افزایش زیادی کرده مثلا یه بسته پستی 2 کیلویی سفارشی از تهران به هرمزگان جزیره لاوان بدون احتساب باقی جزئیات با مالیات ارزش افزوده شد 112,270 ریال این یعنی 9500 تومان هزینه حمل و نقل بدون بسته و بدون سایر جزئیات است که بروی خود ادارات پست برات خودشون سرخود منظور می کنند.
لطفا یه بروزرسانی بفرمایید این قیمت های اخیر رو
موفق باشید

MahdiY

راهبر انجمن
با سلام دوست عزیز آقای @MahdiY
ما هم افزونه شما رو گفتیم :love: ولی نکته اینجاست قیمت های اخیر تغییرات زیادی کرده
مثلا بیمه شده 800 تومان هزینه های پستی هم به طور کلی افزایش زیادی کرده مثلا یه بسته پستی 2 کیلویی سفارشی از تهران به هرمزگان جزیره لاوان بدون احتساب باقی جزئیات با مالیات ارزش افزوده شد 112,270 ریال این یعنی 9500 تومان هزینه حمل و نقل بدون بسته و بدون سایر جزئیات است که بروی خود ادارات پست برات خودشون سرخود منظور می کنند.
لطفا یه بروزرسانی بفرمایید این قیمت های اخیر رو
موفق باشید
سلام
افزونه بروزرسانی شد. (نرخ جدید اعمال شد)
اون مخلفاتی که اداره پست اعمال می کنه هم تو این نسخه اضافه شد. فقط بخاطر تو!

بالا