تحریم دامنه ir

ahmad20

تازه وارد
سلام دوستان
من چند وقت پیش افزونه گوگل برای وردپرس نصب کردم که متاسفانه موقع اتصال به سایت گوگل ارور فوربیدن و تحریم رو نشون داد.
میشه بگید دقیقا الان گوگل چه امکاناتیش رو برای دامنه های ir تحریم کرده؟
و هاست اگه تو ایران باشه چه تحریم هایی داره.
این تحریم ها رو چجوری میشه دور زد ؟
ممنون

A B A D A N

تازه وارد
شما یه زحمتی بکش
جای تست همه این مواردی که گفتید شما از اروری که به شما نمایش داده شد اسکرین بگیرید و اینجا قرار بدید تا بهتون بگیم
در ضمن خواهشمندم دقیق بگید کدام افزونه وردپریس گوگل رو میگید زیاد افزونه داری
ممنون میشم لینک مخزن وردپرسی اون افزونه رو ارسال کنید

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
گوگل این بخش ها رو برای ایرانیان دسترسیش رو محدود کرده است Analytics یا فونت گوگل یا بررسی عملکرد دقیقا سوال کننده هم از این افزونه ها استفاده می کند .
ضمنا سرور خارجی گران است به علت تنش ارزی و اخیرا هم مسدود شدن دامنه های خارجی که یا سرور داخل ایران باشد یا در نام خریدار یا محل سکونتش کلمه ای از ایران یا مرتبط با اون
دقت کنید گوگل مثلا ادز رو دسترسش رو قطع نکرده چون پول توش هست و دلیل همین موضوع که برخی دسترسی ها برای ایران محدود شده است دقیقا هاستینگ ها یا خدمات دهندگان گوگل ادز در ایران هستند که با گوگل در ارتباط با تبلیغات کار می کنند مطمئن باشید دلیل اصلی همینه و ربطی به تحریم نداره یعنی گروهی از این شرکتهای داخلی در خیانت آشکار این درخواست ها رو می دهند تا برخی کاربران و شرکتها مجبور باشند از شیوه تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنند. (دلیل این موضوع هم مشخص است در ساختار مسدود کردن تحریمی این مطلب که ارائه خدمات به کشور ما شامل تحریم است ذکر می شود که در ساختار گوگل نیست کافیست آمازون مقایسه کنید یا حتی ebay که کاسه داغ تر از آش هست و صاحبش یه ایرانیه)
راهکار معمول استفاده نکردن هست ، بطور مشخص شما نیازی ندارید که گوگل هر لحظه پایش و بررسی کند شما در چه چیزی خوب هستید یا بد هستید چون واقعا هم نیاز نیست و هم بزودی این مرحله اگر استقبالش زیاد شود مثل الکسا پولیش می کند ، نکته مهم دیگرش اینست که گوگل به راحتی با همون کد html در روت سرور شما که جهت سرچ کنسول استفاده می کنید بسیاری از ورودی و خروجی های شما را دارد ولی با این افزونه ها ردیابی مالی و تجاری شما رو هم رصد می کند که خطرناکترین عمل است و دقیقا این اطلاعات رو به شرکتهای بزرگ می فروشد و به مرور یا ناگهانی شرکتهای کوچک و متوسط یا حتی نسبتا بزرگ یا در حال رشد حذف می شوند.
در واقع اگر شما نیاز به اطلاعات این مورد دارید با استفاده از فیلتر شکن چند دقیقه سایت را در حالت تست سایت اصلی Analytics یا بخش های محدود شده می برید و دامنه مشکلی برایتان ایجاد نمی کند حتی موقعیت سرور در ایران و به راحتی بررسی می شوید زیرا اگر محدودیت کامل بود سرچ کنسول یا ایمیل یا همین بخشها باید از کنترل شما هم خارج می شود پس نشده چون سطح دسترسی دقیقا به همین دلیل بالا که گفتم احتمالا محدود شده است .

دقیقا گوگل با هدف جامعه متن باز مخصوص وردپرس در تضاد جدی قرار داره دلیلش هم انحصار گرایی گوگل است برای کسب درآمد بیشتر و انحصار بیشتر به هر شیوه ای ، مثل داستان AMP در تضاد کامل با زیبای و ساختار ریسپانسیو است یعنی گوگل می گوید فقط یه ساختار معمولی داشته باشید در حالت موبایل ولی این موارد رو برای شرکتهای بزرگ آمریکایی و محدود اروپایی نادیده می گیرد نمونش آمازون ebay وال مارت و هر شرکت آمریکایی یا شریک آمریکایی است حتی خودش هم از این حالت استفاده نمی کند ولی دیگران را ملزم به استفاده می کند یا فونت گوگل که دقیقا همین انحصار گرایی افراطی را دارد و مشکلات جدی سمت سرور فونت گوگل.
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ahmad20

ahmad20

تازه وارد
ممنون از دوستان به خاطر پاسخگویی

هاست خارجی بگیر.دامنه بین المللی بگیر.
همین
ممنون بابت پاسخگویی.
من سایت رو روی دامنه ir پیاده کردم و نمیخوام روی سایر پسوند ها ببرم

شما یه زحمتی بکش
جای تست همه این مواردی که گفتید شما از اروری که به شما نمایش داده شد اسکرین بگیرید و اینجا قرار بدید تا بهتون بگیم
در ضمن خواهشمندم دقیق بگید کدام افزونه وردپریس گوگل رو میگید زیاد افزونه داری
ممنون میشم لینک مخزن وردپرسی اون افزونه رو ارسال کنید
ممنون بابت پاسخگویی
ارور 403 عدم اجازه عبور به دلیل تحریم . IP
افزونه ی زیر رو میخواستم اضافه کنم. تمام امکانات گوگل رو داره و برای خود شرکت گوگل هست :

با سلام دوست عزیز
گوگل این بخش ها رو برای ایرانیان دسترسیش رو محدود کرده است Analytics یا فونت گوگل یا بررسی عملکرد دقیقا سوال کننده هم از این افزونه ها استفاده می کند .
ضمنا سرور خارجی گران است به علت تنش ارزی و اخیرا هم مسدود شدن دامنه های خارجی که یا سرور داخل ایران باشد یا در نام خریدار یا محل سکونتش کلمه ای از ایران یا مرتبط با اون
دقت کنید گوگل مثلا ادز رو دسترسش رو قطع نکرده چون پول توش هست و دلیل همین موضوع که برخی دسترسی ها برای ایران محدود شده است دقیقا هاستینگ ها یا خدمات دهندگان گوگل ادز در ایران هستند که با گوگل در ارتباط با تبلیغات کار می کنند مطمئن باشید دلیل اصلی همینه و ربطی به تحریم نداره یعنی گروهی از این شرکتهای داخلی در خیانت آشکار این درخواست ها رو می دهند تا برخی کاربران و شرکتها مجبور باشند از شیوه تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنند. (دلیل این موضوع هم مشخص است در ساختار مسدود کردن تحریمی این مطلب که ارائه خدمات به کشور ما شامل تحریم است ذکر می شود که در ساختار گوگل نیست کافیست آمازون مقایسه کنید یا حتی ebay که کاسه داغ تر از آش هست و صاحبش یه ایرانیه)
راهکار معمول استفاده نکردن هست ، بطور مشخص شما نیازی ندارید که گوگل هر لحظه پایش و بررسی کند شما در چه چیزی خوب هستید یا بد هستید چون واقعا هم نیاز نیست و هم بزودی این مرحله اگر استقبالش زیاد شود مثل الکسا پولیش می کند ، نکته مهم دیگرش اینست که گوگل به راحتی با همون کد html در روت سرور شما که جهت سرچ کنسول استفاده می کنید بسیاری از ورودی و خروجی های شما را دارد ولی با این افزونه ها ردیابی مالی و تجاری شما رو هم رصد می کند که خطرناکترین عمل است و دقیقا این اطلاعات رو به شرکتهای بزرگ می فروشد و به مرور یا ناگهانی شرکتهای کوچک و متوسط یا حتی نسبتا بزرگ یا در حال رشد حذف می شوند.
در واقع اگر شما نیاز به اطلاعات این مورد دارید با استفاده از فیلتر شکن چند دقیقه سایت را در حالت تست سایت اصلی Analytics یا بخش های محدود شده می برید و دامنه مشکلی برایتان ایجاد نمی کند حتی موقعیت سرور در ایران و به راحتی بررسی می شوید زیرا اگر محدودیت کامل بود سرچ کنسول یا ایمیل یا همین بخشها باید از کنترل شما هم خارج می شود پس نشده چون سطح دسترسی دقیقا به همین دلیل بالا که گفتم احتمالا محدود شده است .

دقیقا گوگل با هدف جامعه متن باز مخصوص وردپرس در تضاد جدی قرار داره دلیلش هم انحصار گرایی گوگل است برای کسب درآمد بیشتر و انحصار بیشتر به هر شیوه ای ، مثل داستان AMP در تضاد کامل با زیبای و ساختار ریسپانسیو است یعنی گوگل می گوید فقط یه ساختار معمولی داشته باشید در حالت موبایل ولی این موارد رو برای شرکتهای بزرگ آمریکایی و محدود اروپایی نادیده می گیرد نمونش آمازون ebay وال مارت و هر شرکت آمریکایی یا شریک آمریکایی است حتی خودش هم از این حالت استفاده نمی کند ولی دیگران را ملزم به استفاده می کند یا فونت گوگل که دقیقا همین انحصار گرایی افراطی را دارد و مشکلات جدی سمت سرور فونت گوگل.
موفق باشید

فوق العاده از جوابتون ممنونم. شما با متنی که نوشتید کلی از سوالای منو که نپرسیده بودم رو هم جواب دادید.
در قسمت reviwe وردپرس (امتیاز پلاگین ها) من پیامی گذاشتم که این کار گوگل درست نیست که این امکانات رو برای ایرانی ها مسدود کردن. اصلا قرار نیست که پولی رد و بدل بشه یا تحریمی از سمت دولت ها باشه که این امکان رو بستن.
من نه حرف بدی تو اون پیام نوشتم و هم دورغی رو عنوان نکردم. متاسفانه کمتر از یک ساعت نظر منو حذف کردند (از طرف تیم وردپرس) و ایمیل زیر رو برام فرستادند :

Yui wrote:

@ahmad*****
I have removed your review.

If you need support - please open a support topic.
However, government induced restrictive regulations have nothing to do with plugin, everyone will suffer from them, and the plugin is not the culprit to blame.

Post Link:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
قواعد انجمن و پشتیبانی وردپرس با انجمن های ایران فرق داره البته برخی انجمن های ایرانی هم گاهی بدتر از وردپرس هستند بنده خودم یه اکانت پرسابقه ام تو وردپرس برای یک پیشنهاد مسدود شد توسط کی و چیش هم معلوم نشد .
خدمتتون عرض کردم دلیلش هر چی باشه فعلا مسدود یا تحریم یا هر چی اسمش رو می گذارید هست پس خودتون رو اذیت نکنید که چرا نمیشه و چرا این وضعیته.
مثلا همون بخش PageSpeed Insights که بررسی سرعت سایت هست شما تا لحظه پردازش 17 درصد جلو می روید و سپس به منطقه دریافت اطلاعات گیر می دهد نه خود دامنه چون اگر اینجوری باشه سرچ کنسول هم از دسترس خارج می شد پس به راحتی با یه فیلترش نکن باز می شه و اطلاعات در دسترس شماست .
چیزی که فهمیدم اینه که بسیاری از کاربرانی که مشکل کنی سرعت دارند یا حتی خطای درون پنل یا بخش های دیگه دقیقا از همین افزونه هایی است که متصل به سرورهای گوگل می شود. بقول قدیمی ها آدم عاقل اطلاعات کسب وکار و شخصی و هر چیش رو در اختیار رقبا یا همکارانش یا حتی خانواده اش قرار نمی دهد گوگل که به هر کسی اطلاعات بخواد می فروشه براش فرقی هم نداره مثلا برخی از سایت های بزرگ خدمات فروش در کشور که سمت خارجی ها هدایت و پشتیبانی می شود قطعا این اطلاعات رو می خرند تا بدونند کی و چی و چرا و چه قیمت و به چه شکل
بطور ساده تر به کارتون بپردازید و به فکر این موارد نباشید بدون این افزونه ها هم مشکلی نخواهید داشت.
فقط روی سرچ کنسول تمرکز کنید و اطلاعاتش رو پایش کنید سئو درست انجام بدید و مرتب و منظم مطلب منتشر کنید هفتگی سرعت و وضعیت سرور و سایت رو چک کنید از گوگل اسپید. فقط یادتون باشه ورودی جعلی و اطلاعات کپی پیست نداشته باشید و سعی کنید منحصر بفرد عمل کنید هر چی درست و اصولی تر بهتر مطمئن باشید بدون این افزونه ها هم قادر هستید به صفحات بالاتر بروید فقط این به شکل عملکرد شما مربوط است که در نقطه درست چه عملیاتی را پیش بینی کنید و انجام داده باشید بررسی داده ها و پردازش دقیقا به همین منظور سرعت و کیفیت است ولی همه زندگی و کسب و کار شما نیست پس تمرکز کنید و شاد و بدون نگرانی به هدفتون فکر کنید و جلو بروید
موفق باشید

بالا