آموزش سئو

با سلام.

همه میدونیم که سایت های که سایت یا قالب ما را سئو میکنند تنظیماتی در آن انجام میدهند.

من از کاربران پرشین اسکریپت درخواست دارم که اگر آموزش سئوی سایت یا قالب و یا آموزش افزایش بازدید

را دارند در این بخش بگذارند ؟

با تشکر

mr.na3r

کاربر عضو
سلام

اهمیت تگهای تیترها : در صفحه ی اصلی زیاد اهمیتی ندارند ولی در پستها ، تیتر پست باید h1 باشد.همچنین در مطالبی که ارسال میکنید سعی کنید تیترهای فرعی h2 هم بگنجانید.

اهمیت محتوا : سعی کنید محتوای سایتتان را از دیگر سایتها کپی نکنید یا اگر این کار را میکنید سعی کنید در ایتدای مطلب تغییراتی به وجود بیاورید.سعی کنید در مطالبتان از عکس نیز استفاده کنید و برای آن alt هم بگزارید.

کلمات کلیدی : ابتدا کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با پستتان را انتخاب کنید.که سایت گوگل ترند بهترین سایت هست.مثلا اگر میخواهید درباره ی "طاعون " مطلبی بنویسید باید بهترین کلمه ی کلیدی مرتبط با آن را انتخاب کنید که میشود :" بیماری طاعون".که باید آن را به عنوان کلیدواژه ی مرکزی مطلبتان در نظر بگیرید.همچنین با همین گوگل ترند چندین کلیدواژه ی فرعی هم انتخاب کنید.

سعی کنید کلیدواه ی اصلی را (بیماری طاعون ) در تیتر مطلب ، تیترهای فرعی ، پیوند یکتا ، متن اصلی پست استفاده کنید.

همچنین سعی کنید کلمات کلیدی موجود در متن اصلی پستتان را بولد کنید.

همچنین در پستتان به پستهای قبلی یا دسته های سایتتان لینک دهید.

برای سایتتان فایل robots.txt و نقشه بسازید.برای نقشه برای وردپرس میتوانید از افزونه google sitemap استفاده کنید.

بک لینکها : سعی کنید از وبلاگها و سایتهای مرتبط با سایتتان بک لینک بگیرید و تبادل لینک کنید.

لینکهای nofollow هم مفید هستند البته از سایتهای معتبر مثل ویکیپدیا و بالاترین.

سئوکارها هم کار خاصی انجام نمیدهند فقط کلمات کلیدی سایت را ویرایش مبکنند ، تگهای h1 h2 h3 در قالب میگنجانند ، لینک سایتتان را در بعضی سایتها ارسال میکنند و اینکه لینکشان را در فوتر سایتتان قرار میدهند.

مطالبی که گفتم ماحصل تجربه ی 2 ساله ی من در وبلاگ نویسی است که بیشتر مطالبی که من در سایتم نوشته ام در صفحه ی اول گوگل ظاهر میشود.

anet311

کاربر عضو
یاد دادنی نیست ، خودت باید یاد بگیری .

سئو محدود به متاتگ ها و متا کی ها نمیشه و شرایط و مسایل بسیار زیاد دیگه ای رو هم باید بدونی

بعید میدونم کسی هم بخواد اونارو به دیگران یاد بده . چون هر کی بلد باشه کارش توپ میشه به این صورت که هر وقت یه سایت درست کرد 3 ماهه سایتش بترکه و پر بازدید بشه .

تجربه ..... :53:

با سلام .

این کد های h1 و h2 و h3 را باید در کدام قسمت سایتم وارد کنم و این رو هم بگم سایت من از نوع وردپرس است.

با تشکر

IAMIR

کاربر عضو
میزان استفاده از h و h2 باید . به مقدار کافی باشد نه اینکه شما هر جای قالب یا خبر بخوای متن را بولد کنی h استفاده کنی فقط برای تایتل از h استفاده کن .

از h1 معمولا برای tilte سایت استفاده می شود . وقتی قالب بدون Css نگاه کنی . می بینی تایتل سایت باید در تگ h1 قرار گرفته و نمایش داده شود .

برا یاطلاعات بیشتر سایت زیر را توصیه می کنم .

مطالب خوبی به خصوص در مورد سئو ورد پرس داره .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahdiali35

کاربر عضو
با سلام .این کد های h1 و h2 و h3 را باید در کدام قسمت سایتم وارد کنم و این رو هم بگم سایت من از نوع وردپرس است.

با تشکر
ببینید برای سئو شما باید یه خورده تجربه هم داشته باشید...!!!

در مورد تگ های h1 - h2 - h3 هم باید بگم شما باید با css - html آشنایی داشته باشید...

مثلا اگه میخاید عنوان های نطالب شما داخل h1 قرار بگیره باید قالب خودتون رو ویرایش کنید

عنوان ها در وردپرس با تگ زیر تعیریف می شند...

کد:
<?php the_title(); ?>
اگه میخاید اونو داخل تگ h1 قرار بدید باید کدش رو به صورت زیر تغییر بدید :

کد:
<h1><?php the_title(); ?></h1>
و الی آخر...!!!

moshi98

تازه وارد
سئو علاوه بر متاتگ ها به موارد دیگه هم هست

گذاشتن

TITLE

برای هر لینک

یعنی کد هر لینک را اینجوری ویرایش کنی

کد:
<a href="htttp://funct.ir/ title="funct">funct.ir</a>
یعنی

برای هر لینک تو سایتت این کد را اضافه کن

کد:
title="توضیح چند کلمه ای در مورد لینک"
همچنین گذاشتن altبرای عکس ها هم تاثیر زیاد داره

که به کد عکس مورد نظر این را اضافه میکنید

کد:
alt="توضیح چند کلمه ای درمورد عکس"
یکی از موارد هم سرعت لود بالاست که اگر خواستید قالبتون را با قیمت ارزان بهینه میکنم :52:

موارد زیاد دیگه ای هم هست.

بالا