آموزش گام به گام به روز رسانی WooCommerce 2.0.x به WooCommerce 2.1.x

• نویسنده موضوع Choas
  • تاریخ شروع

Choas

تازه وارد
سلام

متاسفانه جای چنین ستی در وبسایت Woocommerce.ir به شدت خالی بود؛ پس از یکی دو ساعت گشت و گذار در انجمن متوجه شدم حتی تاپیک جامعی برای این کار نیست؛ بنابر این تصمیم گرفتم خودم تاپیکش را ایجاد کنم.

آموزش گام به گام به روز رسانی WooCommerce 2.0.x به WooCommerce 2.1.x

1. هم از فایل‎ها هم از دیتابیس خود بکاپ بگیرید.

لطفا این مرحله را کاملا جدی بگیرید. چون درصورت بروز مشکل هیچ کس به فریاد شما نخواهد رسید مگر این بکاپ که میگید نگران نباش چیزی نمیشه!

2. به woocommerce.ir مراجعه نمایید و از نشانی آخرین نسخه پلاگین فارسی ساز را دریافت نمایید. (نشانی ثبت رسمی پلاگین در سایت وردپرس: )

3. به فروشگاه خود مراجعه کنید و پوشه پلاگین (نه آرشیو zip) را در پوشه wp-contents/plugins کپی کنید. (می توانید از کنترل پنل وردپرس نصب را مستقیما انجام دهید)

4. وارد کنترل پنل وردپرس شود و از منوی سمت راست در قسمت افزونه‎ها > افزونه‎های نصب شده پس از غیر فعال کردن پلاگین واحد پول ریالی (در صورت وجود) پلاگین فارسی ساز ووکامرس را فعال کنید.

5. در قسمت به روز رسانی‎ها WooCommerce را به آخرین نسخه آپدیت کنید.

6. وبسایت خود، خصوصا درگاه‎های پرداخت را با یک خرید تست کنید.

این مرحله خیلی مهمه! خودتون را جای مشتری بذارید و فکر کنید چه میشه اگه با کوچکترین خطایی مواجه بشه! هم مشتری پریده هم آبروی شما! پولی هم گیرتون نمیاد!

7. درصورتی که هیچ مشکلی وجود ندارد، بکاپ را دست کم تا 7 هفته نگه دارید! چون ممکنه مشکلاتی کشف بشه!

در صورت بروز هرگونه مشکل، اگر به توصیه 1 عمل نکرده باشید با فروشگاه خود خداحافظی کنید! در غیر اینصورت، اگر به توصیه من عمل کردید به آسانی می‎توانید وبسایت خود را Restore نمایید و مشکل را در انجمن مطرح فرمایید.

8. درصورت مناسب بودن این آموزش، از دکمه تشکر استفاده نمایید.

از مدیران محترم خواهشمندم در صورت تایید، دست کم این آموزش را برای مدتی مهم کنند.

IAMIR

کاربر عضو
پیام های زائد حذف شد . مسیر تاپیک را لطفا منحرف نفرمایید .

فقط سوالات خود در رابطه با آموزش مطرح کنید .

yahova

تازه وارد
از نسخه 2 به بالا می شه بصورت اتوماتیک بروز رسانی کرد ؟

چون نسخه انگلیسی که جداست و نسخه فارسی سازی هم جداست .

mohoba

تازه وارد
از نسخه 2 به بالا می شه بصورت اتوماتیک بروز رسانی کرد ؟چون نسخه انگلیسی که جداست و نسخه فارسی سازی هم جداست .
سوال منم هست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
بله میشه. بدون نگرانی بروز رسانی کنید

فقط باید مطمئن بشید که قالب سایتتون با ووکامرس سری جدید سازگار هست

mohoba

تازه وارد
بله میشه. بدون نگرانی بروز رسانی کنیدفقط باید مطمئن بشید که قالب سایتتون با ووکامرس سری جدید سازگار هست
ممنون. چطور میشه مطمئن شد؟

یه سری پلاگینا رایگانه از کی باید پرسید

سایتایی که میفروشن میگن یا راهی هست خودمون از داشبورد ببینیم؟

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
اگر خرید کردید سوال کنید...

بک اپ بگیرید و بعد بروزرسانی کنید

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
الان ووکامرس 2.2 هستیم و عملا این اموزش کار نخواهد کرد

بالا