آموزش گام به گا html

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mersadblue

تازه وارد
سلام دوستان این قسمت از آموزش که فرم ها هست رو من مینویسم که تقریبا این مبحث هم جمع بشه. کمی و کاستی هم بود به بزرگی خودتون ببخشید. خب شروع کنیم.

تنها چیزی که تو html قادر به ارتباط دو طرفه هست تگ <form> هست. کار فرم ها اینه که بعد از دریافت اطلاعات از کابر، اطلاعات رو به یه فایل دیگه که asp یا php و... هست میتونه ارسال کنه.

شکل کلی تگ فرم به این صورته:

کد:
[SIZE=12px]<form id="form1" name="form1" method="post" action="">[/SIZE]
[SIZE=12px]</form>[/SIZE]
اصلی ترین خصوصیت این تگ، action است که مشخص میکنه اطلاعات وارد شده به چه فایلی ارسال شه.

خب بریم سراغ توضیح دادن خصوصیات فرم:

خصوصیت name: یه نام برای فرمتون تعیین میکنه

خصوصیت action: فایلی رو مشخص میکنه که داده ها باید برای انجام کار برای اون ارسال بشه.

خصوصیت method: روش ارسال داده ها رو مشخص میکنه( میتونه post یا get باشه)

خصوصیت id: برای تعریف یک شناسه به کار میره.

خب تا اینجا نصف راه رو رفتیمم بقیه راه اینه که برای این فرم مثل فرم های ثبت نام جعبه متن(textbox(، دکمه و...

تعریف کنیم که برای تعریفشون از دستور input استفاده میکنیم. شکل کلی دستورش اینجوریه:

کد:
[SIZE=12px]<input type="نوع فیلد" name="نام فیلد" />[/SIZE]
خصوصیات type میتونه چیزای زیر باشه:

text: کادر متنی

password: مثل همون کادر متن فقط متنش ستاره دار میشه

checkbox: دکمه انتخاب(خودتون تستش کنید بهتر میفهمید)

radio: دکمه های رادیویی

submit: دکمه ی تایید فرم و ارسال اطلاعات

reset: دکمه ریست کردن تموم فیلد ها

خصوصیت name هم که نام کنترل رو مشخص میکنه.

خب امیدوارم این مطلب رو تونسته باشم خوب توضحیح داده باشم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amir.ariyanpour

تازه وارد
سلام 

چطوری میشه به قالب ورد پرس کد html اضافه کرد یا کد های موجود را ویرایش کرد؟

سپاس

Qalekhani

قلعه‌خانی
سلام...خیلی هم عالی بود....فقط دوست عزیز یه سوال دارم ایا فقط با خوندن این اموزشها میشه تسلط کامل یافت به این زبان...و سوال مهم دیگه ایا میشه php رو هم مثل این روش یعنی خوندن متن های اموزشی و بدون کلاسهای اموزشی تسلط کامل یافت ....ممنون میشم اگه پاسخ بدین چون برام خیلی مهمه
بله. خیلی از برنامه نویسهای مطرح، در دوره های آکادمیک (دانشگاهی / آموزشگاهی) شرکت نکردند. اصول همونه.

فقط شاید برید کلاس 4 تا مثال عینی براتون کار کنند که اونم با اندکی جستجو می تونید توی وب پیدا کنید.

بقیه اش خلاقیت و هنر شماست :)

Qalekhani

قلعه‌خانی
سلام....ضمن تشکر بابت پاسخگویی اتون ....یه سوال دیگه داشتم اون جمله ای گفتید / خیلی از برنامه نویسهای مطرح، در دوره های آکادمیک (دانشگاهی / آموزشگاهی) شرکت نکردند //بگم که من اصلا دانشگاه نرفتما ...دیپلم ریاضی هستم و سطح اشنایی ام با دنیای طراحی ضعیفه ...و اونی که شما توی جمله اتون گفتید که برنامه نویس های مطرح در دوره های اکادمیک که دانشگاه هست ...کلمه برنامه نویس های مطرح و دانشگاه کمی شک بر انگیزه چون حتما سطح اولیه ی  و ابتدایی  برنامه نویسهایی که توی جمله اتون اشاره کردین حتما یا شاید از من بالاتره و با این توصیف ایا باز امیدی به من هست؟؟؟
نه باور کنید کسانی که دارند کار می کنند اکثراً مدرک تحصیلی مرتبط ندارند. شاید دوره های آزاد رفته باشند ولی برنامه نویسی یه چیز ذوقیه

البته اگر در کنار ذوق و علاقه مدرک هم باشه خب بهتر ولی الزامی نیست و شما هم می تونید :)

arash00

تازه وارد
ممنون...من به مدرک خیلی حساس ام . چون الان همه ادم رو با مدرک میشناسن ...و دیپلم بودن مدرک من ....داره اذیت ام میکنه و کلا تمرکز ام رو از بین میره و تو یادگیری ام تاثیر زیادی میزاره...

Qalekhani

قلعه‌خانی
خیلی کامل بود دمت گرم متن متحرک چجوری میشه؟

البته اگر دقت کنید لینکهای پرشین اسکریپت نوفالو هستند.

جاویدان

کاربر عضو
سلام دوستان

بنظ شما برای یادگیری html  از پایه کدام منبع مناسب است.

میخواهم یک سایت برای  بزنم 

آیا صرفا با دانستن html میشه؟

لطفا راهنماییم کنید
با سلام دوست عزیز

اینکه قوانین انجمن رو چی فرض کردید رو نفهمیدم ؟ و اینکه مثلا خواستید با کلمه html چه چیزی رو نشون بدید یعنی شما می خواید از یک سایت داینامیک به استاتیک مهاجرت کنید !!!

ولی وقتی شما یک موسسه در یک ساختمان شهرداری در پاسداران هستید و می خواید هم از اونجا هم از سایت پول در بیارید می تونید برای تبلیغات به مدیر انجمن مراجعه کنید یا با صرف کمی زمان و نوشتن برخی آموزشها به قسمت بازارچه یا معرفی سایت مراجعه کنید نه اینجا که برای آموزش چیزی غیر از این است .

مشکل اون آموزشهایی هست که در فضای مجازی پر شده که برای تبلیغات بدون صرف هزینه و هزار تا چیز دیگه با عضویت در انجمن ها یک پست بذارید و بروید بخدا این روش فقط چند ساعت جواب میده راه های بهتری هم هست که وقت صرف کنید برخی آموزشها رو بخونید سایتتون نیاز به این روشها نخواهد داشت

موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا