اتصال چند زیر دامنه

hosseinkia

تازه وارد
سلام و عرض ادب

بنده قصد ایجاد یک سایت با موضوعات مختلف دارم که برای هر دسته اصلی نیاز به یک استایل متناسب دارم. 

مثلا یه قسمت اخبار، یه قسمت تصاویر، یه قسمت ویدئو و کلیپ، یه قسمت موضوعاتی در قالب فقط متن و ...

2 راه به نظرم میرسه! :

اول اینکه برای هرموضوع یک زیردامنه ایجاد کنم و وردپرس جداگانه نصب کنم.

سوالات:

1- از نظر سئو این روش مناسبتر است؟

2- میخوام رو صفحه اصلی دامنه اصلی 5 مطلب آخر هرکدام از این زیر دامنه ها نشان داده بشود (به شکلی زیبا و مرتب). آیا شدنی هست؟

دوم اینکه یک قالب پیدا کنم که برای هر دسته بندی یک استایل خاص در نظر بشه گرفت و یا اینکه برای هر دسته بندی قالب خاص بتوان تعریف کرد.

سوالات:

1- اصلا شدنی هست؟

2- سرعت سایت پایین نمیاد؟

3- از نظر سئو کدام بهتر است؟ ایجاد چند زیردامنه یا همگی بر روی یک دامنه اصلی؟!

ممنون میشم تجاربتون رو در اختیار بنده قرار دهید.

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

راه اول شدنی است یعنی برای هر زیر دامنه 1 وردپرس و 1 قالب در صورتی که نیازی به ثبت نام کاربران در سایر بخشها نباشه . هر چند در این صورت شما باید سرور قویتر از هاست اشتراکی تهیه کنید بخصوص اگر مطمئن هستید که بازدیدکنندگان بالای 10000 نفر در روز یا 100 نفر در لحظه هست.

راه حل دوم هم قابل استفاده است ولی چون مطالب از چند زیر دامنه میاد باید در دامنه اصلی دائما لینک ها یا دستی عوض بشه یا براتون  افزونه ای در این خصوص بنویسند

قسمت دوم

پیدا کردن یک قالب که برای هر بخش تغییرات خاصی داشته باشه  سخته ولی شدنی است البته اگر کسی قادر به طراحی اختصاصی براتون باشه که چه بهتر هست

از نظر سئو فرقی نخواهد داشت شما از کدوم روش استفاده کنید مهم اینه سئو درست و قالب درستی استفاده کنید.

در زیر دامنه به طور یقین فشار بیشتری خواهید داشت چون اگر فرض بگیریم بر روی 1 سایت 100 نفر با 1 وردپرس در تماس هستند و حال این 100 نفر یه صورت 20 نفری بر روی 5 وردپرس مختلف به علت نیاز بیشتر رم دیتابیس که در بیشتر هاستها بیشتر از 256 نیست و شما برای هر وردپرس 64حداقل  نیاز دارید خودتان ببینید اگر درخواست های کوئری زیادی از یک وردپرس ارسال بشه چه مقدار ایجاد درخواست و فشار میکنه .

راه حل دیگه استفاده از وردپرس شبکه است این یکی قادره هر زیر دامنه ای رو ایجاد کنه ولی نیاز به باز بودن ولید کارت هاست داره ولی خوبیش اینه 1 وردپرس و چندین قالب و دسترسی جدا هست با چند افزونه قادرید کاربران رو در همه جا با یک ثبت نام دسترس بدید هر چنداین روش معایبی هم داره و حتما باید شما از نقطه صفر وردپرس و تازه شروع کنید و اگر خاصیت زیر دامنه سایت فعال باشه گزینه خوبیه مصرف کمتر منابع هم دارید.

هر چند نتیج به جمع بندی شما مربوط هست و اینکه چه تعداد سایت نیاز دارید و آیا قادرید به همون نسبت هزینه هاش رو پرداخت کنید.

موفق باشید

send

تازه وارد
سیستم مدیریت دیتالایف این قابلیت رو داره  که برای هر موضوع یا زیر موضوعی یک قالب دیگر انتخاب کنید 

hosseinkia

تازه وارد
ممنون از دوستان

فکر کنم یه وردپرس و چند قالب و یا استایل راحتتر و بهتر باشه

من قالب صحیفه دارم که میشه برا هر دسته بندی استایل خاصی گذاشت ولی 3 تا استایل بیشتر نداره. کسی قالبی میشناسه که استایل های بیشتری داشته باشه؟

این افزونه رو برای چند قالبی استفاده میکنن. به نظرتون مناسب هست؟

jonradio-multiple-themes

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

لینکی که شما دادید به مخزن وردپرس مربوط نیست و خلاف قوانین انجمن هستش لطفا لینک رو اصلاح کنید

موفق باشید

بالا