ارور URL Errors گوگل وبمستر

motorola30

کاربر عضو
@جاویدان  @Mohammad 

درود

چند روزی هست که ارور های گوگل وبمستر دوباره داره زیاد میشه ، روزی 300 الی 500 تا دارم دریافت میکنم !
این یکماه فقط دارم کالا میزنم ، حتی چیزی هم آپدیت نکردم 
تمام ارور ها آخر آدرسش ?filtering=1&filter_based-on-product-type= هست یا wc-ajax=get_refreshed_fragments
الان فقط ?filtering=1&filter_based-on-product-type= واسم مهمه که داره هر ساعت 30 الی 50 تا میاد ...

اینبار ربات اینگار تک تک داره برای همه کالاها از طریق فیلتر بر اساس رنگ و نوع محصول فیلتر میکنه و هی خطا میزنه !
هرچی هم ارور ها رو میگیرم بی فایدست ، دوباره ربات یه کالای دیگه یا تگ دیگه ای هدف میگیره !
چطوری دسترسی ربات رو به فیلتر بگیرم ؟
البته قبلا مشکل پیوند یکتا داشتم که درستش کردم ، 

یه مشکلی تو آدرس دهی هنوز دارم بنظرم
چون من 2 اسفند پیوند یکتا رو درستش کردم
دیروز یه خطا دریافت کردم در مورد کالا که شاخه بندی درست نیست ! درصورتی که این کالا 20 اسفند زدم /
برای مثال :
این آدرس خطا اومد :
/category/main-mobile/mobile-accessory/bluetooth-speaker/
که باید بشه این :
/product-category/mobile-accessory/bluetooth-speaker/

این product- باید به تمام شاخه بندی ها اضافه شه ، در صورتی که من 2 اسفند پیوندیکتا رو انجام دادم ، ولی بازم میگه دسته بندی اشتباهه

و دقیقا همه ارور ها که الان دارم دریافت میکنم product- نداره !

دوستان اگر راه حلی هست زودتر بگین ، ارور ها خیلی زیادن ...

آدرس سایت :  

سپاس

You must be registered for see images attach

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

دستوری مبنی بر فشرده سازی نقشه سایت داده شده، تجربه بنده شخصا ثابت کرده خطای زیادی به خاطر فشرده سازی این بخش صورت میگیره . شاید از نظر بعضی بی معنی باشه ولی هیچ موتور جستجویی رباتش وقت برای اکسترکت کردن نمیذاره چون زمان پردازش زیادی رو درگیر می کنه ، البته باید بررسی کنی ببینی نقشه سایت شما روی وبمستر اصلا شناسایی میشه یا نه و خطای روش هست یا خیر

موفق باشید

motorola30

کاربر عضو
@جاویدان  @Mohammad 

درود

خیلی ممنون از پاسخگویی عالی

دقیقا Sitemap ارور داده بود 
ارور Sitemap:

We encountered an error while trying to access your Sitemap. Please ensure your Sitemap follows our guidelines and can be accessed at the location you provided and then resubmit.

مجدد به تنظیمات All in One SEO » نقشهٔ XML وب‌گاه » رفتم و تیک فعال کردن فهرست نقشه سایت برداشتم

مجدد نقشه رو از گوگل حذف و دوباره وارد کردم، منتظرم ببینم بازم ارور هست یا نه ...

البته برای مشکل بالا من تویه فایل robots.txt این چندتا دسته بندی که وجود نداره رو غیرفعال کردم

میشه گفت از دستشون راحت شدم ، ولی الان لینک زیر رو 

category/main-mobile/mobile-accessory/bluetooth-speaker/

به لینک زیر تبدیل میکنه و بازم خطا میگیره /

product-category/main-mobile/mobile-accessory/bluetooth-speaker/  :|

در صورتی که دیگه اگر product-category رو بزارم تو robots.txt کلا شاخه بندی از کار میفته !

برای این مورد راهی هست به ربات گوگل دستوری داد که این دسته بندی دیگه حذف شده ، بیخیالمون شه :)  ؟؟

جاویدان عزیز اگر میدونید نیاز هست سطح دسترسی بدم چک کنید حتما بهم بگین ، والا خسته شدم از بس ارور 301 زدم ...

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

در ربات تکست شما هم ایراد هست ، اول اینکه نقشه سایت در بهترین حالت باید xml خونده بشه ولی اینجا نیز زیپ خورده. این خودش باعث خطا میشه

ببینید شما دقت نمی کنید، چون دسته بندی محصولات product-category جهت شناسایی بصورت محصول داخل سایت فعال هست خب وقتی شما مسیر رو فعال گذاشتید انتظار دارید گوگل چیکار کنه؟ چون شما در نقشه سایت product-category رو هم فعال قرار دادید و اگر قرار ندید احتمالا به مشکل خواهید خورد چون تگها وقتی بخوان جستجو بشن و در چند محصول مشابه قرار بگیرند وقتی دسته بندی نداشته باشند فقط یک محصول رو نشون میدن ، category به طور مستقل برای دسته بندی وردپرس استفاده میشه و اگر برای وکامرس هم بدون product باشه به مشکل می خورید.

دوم شما برای ریداریکت 301 داخلی باید یکبار دوباره پیوندهای یکتا رو ذخیره کنید .

نقشه سایت رو از گوگل حذف کنید مسیر رو دوباره ثبت و تایید کنید بعد روی نقشه فعال شده برید تیک دارش کنیدو ریسابمیت رو چند بار بزنید تا در مقابلش پندینگ نوشته بشه این یعنی گوگل به شما فرصت داده که یکبار مجدد بخونه بمرور گوگل خطاها رو بر اسا نقشه جدید جابجا میکنه زمانبر هست ولی خودش به مرور از لیست خارجش میکنه.

زیاد با نقشه سایت ور نرید چون برخی اوقات می تونه باعث افت رتبه بشه ، حتی موردی رو بنده فهمیدم که اگر این نوع حالت نقشه سایت رو فعال کنید بعد از مدتی از لیست اول به بیرون پرت می شوید طوریکه ورودی سایت به شدت کاهش پیدا می کنه، البته راه  حل داره ولی زمانبر خواهد بود.

اگر دقت را چاشنی کارتون کنید و عجله نکنید به خوبی خواهید تونست کارتون رو پیش ببرید

موفق باشید

motorola30

کاربر عضو
@جاویدان 

درود

خیلی ممنون جاویدان عزیز   :53:

بله تویه robots.txt دوتا مشکل بود که برطرفش کردم
یکی اینکه دسته بندی category رو غیر فعال کرده بودم :| (مربوط به بلاگ بوده) و اینکه شما گفتی آخر آدرس sitemap.xml حرف gz اضافه بود که حذفش کردم و مجدد از گوگل وبمسر طبق راهنمایی شما مراحل رو پیش رفتم
پس از تغییر فایل robots.txt به صفحه پیوند یکتا رفتم و مجدد بر روری ذخیره کلیک کردم /

نقشه رو از گوگل حذف کردم و مجدد ادد کردم و چندین بار بر روی Resubmit زدم تا پندینگ فعال شد

اولین مشکل :

امروز دیدم ارور های سایت مپ حذف شده ولی سایت مپ 4 تا اخطار داده که مربوط به دسته بندی بلاگ هست ، و میگه نقشه سایت حاوری آدرس های هست که مسدود شدن !
درصورتی که من با robots.txt Tester این آدرس ها رو تست زدم مشکلی نداشت ! البته قبلا تویه robots.txt این مسیرو مسدود کرده بودم ، ولی الان 3 روزه پاکش کردم ...

مشکل دوم :

اگر یادتون باشه گفتم به انتهای آدرس ها wc-ajax=get_refreshed_fragments یا filter (انواع فیلتر) یا این که جدیدا اضافه شده add-to-cart میاد
امروز خیلی اتفاقی به مسیر Crawl > URL Parameters در گوگل وبمستر رفتم و دیدم دقیقا همین های که هی به انتهای آدرس ها اضافه و هی گوگل ارور میگیره و همچنان هم هستن اینجا هستن ! دقیقا نمیدونم با این چیکار کنم ، و تا بحالم کار نکردم ، گفتم اول بپرسم از شما یه وقت نزنم ریست همچی بدتر شه ...
ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید چطوری این مورد ببندم 

البته از روزی که شما گفتین و کارها رو انجام دادم ارور های واقعی میاد ؛ با اینکه زیاده ولی واقعی هست و بخاطر تغییر پیوند یکتا هست  :(
ولی ما بین این ها بازم به انتهای آدرس ها wc-ajax=get_refreshed_fragments یا filter (انواع فیلتر) یا این مورد جدیدا اضافه شده add-to-cart میاد!
هر آدرسی 10 بار تکرار میشه ولی با موارد بالا :|

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

مورد wc-ajax=get_refreshed_fragments  مربوط به سبد خرید ایجکس است متاسفانه اگر غیر فعال کنید سبد خرید رو از دست میدید.

این اخطارها عادی است فرصت بدید تا گوگل بات هاش شروع به اصلاح کنه بنده 1 هفته طول کشید تا گوگل اصلاح جدید نقشه سایت رو نشون بده پس عجله نکنید .

ببنید ساده ترین شکل robot.txt سایت اینه

Sitemap: http://site.com/sitemap.xml
User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php

محدودیت فقط برای موارد حساس ، دوم نقشه سایت باید توسط خود افزونه ساخته بشه ،

نقشه سایت یا sitemap.xml توسط افزونه با لیست کردن مسیرها ، دسته بندی ها، تاریخ تولید محتوا، نوع محتوا و تگها و برگه ها صورت می پذیره. خب هر چی دسته بندی منطقی تری برای نقشه ایجاد کنید باعث میشید که بات گوگل مسیر منطقی تری رو نشون کاربر هدف بده.

به طور کلی باتها همون موقع که ما نقشه رو بهشون نشون میدیم شروع به ساختن ایندیکس برای ما نمی کنند چون زمانبر هست و باید نقشه رو طبق چک سان هایی بررسی کنند که آیا نمونه ای از این در ایندیکس قبلی هست یا نه اگر بود اصلاح جدید اگر نبود ایندیکس جدید.

خطا ها وقتی نمایش داده میشن باید در چند روز متوالی شما حالت پدینگ رو فعال کنید تا بات بفهمه که اشکالی در بین هست.

ضمنا بات ها سراغ قالب شما میرن و کدهای اون رو چک می کنند برخی اوقات خطاهایی یا ممنوعیت در قالب باعث اشتباه در مسیر یابی یک نوشته میشه ،بخش URL Parameters هم برای این منظور هست این بخش بدون اجازه شما قادر به ایجاد لیست نیست و فقط در صورتی که شما Configure URL parameters  فعال کرده باشید شروع به کار می کنه ولی شما به اخطار موجود در این بخش اصلا توجه نکردی:

{ (تنظیمات غلط ، در بخش تنظیمات می تواند صفحاتی از سایت شما را از فهرست ما حذف کند، بنابراین توصیه نمی کنیم از این ابزار استفاده کنید مگر اینکه لازم باشد.)
از این ویژگی فقط اگر مطمئن هستید که پارامترها کار می کنند استفاده کنید. اشتباه بودن URL ها می تواند صفحات بسیاری را از جستجو ناپدید نماید. }این یعنی وقتی سایت و نقشه سایت و بخش جستجو سایت و خود سایت و قالب سایت درست کار میکنه نیازی به حضور در این بخش نیست .نکته مهم این بخش اینه مسیرهایی رو دچار خطا کردید که به صورت عادی همیشه توسط کاربران جستجو نمیشوند مثلا کسی صفحه خرید سایت شما رو جستجو نمی کنه یا فیلتر های جستجو رو یا مواردی که اصلا لزومی و حتما لزومی نیست که در اختیار همه کاربران باشه.

در قسمت robots.tester شما بررسی نقشه سایت رو انجام میدید یعنی اینکه sitemap.xml یا بخشهای مختلف نقشه یا مسیر ها رو در بخشهای خبری ، بات ، عکس ، فیلم ، موبایل ، تبلیغات و پارتنر صوتی تصویری یا کشینگ (مثل تیوب آپارات کلودفایر) فعال هستند مجاز هستند یا خیر .

خب وقتی یه مسیری مجاز هست پس در ایندیکس قرار گرفته نشان آن اینست که از 6600 تا ارسال شما در همه بخشها 6207 مورد در گوگل ایندیکس شده پس مشکلی نیست .

شما باید خطاها رو فقط در بخش نقشه سایت و  پیدا کنید ضمن اینکه در بخش  حتما باید این گزینه ها DNS ،Server connectivity ، Robots.txt fetch نیز تیک سبز خورده باشند .

مورد دیگه اینکه شما باید مطمئن باشید بر روی سرور و دیتا بیس شما خطای 404 ثبت نشده باشد که اگر وجود داشته باشد یعنی شما خطا داخلی یا از تنطیمات اشتباه یا مشکل در قالب یا افزونه ها نیز دارید.

بهتره لاگ های درون سرور را هر چند وقت یکبار بررسی کنید ، اگر خطا نداشته باشید لاگی وجود نخواهد داشت . 

توصیه بنده به شما اینست به جای عوض کردن چند باره نقشه ساز سایت دستورالعمل های اونها رو بخونید یا از آموزشهای دیگران در موردش بهره مند بشید .

در مورد category این احتمال هست که گوگل داره کل کتگوری ها رو اعمال شده میدونه بهتره اگر می خواید ببندید فقط عنوان آخر مسدود شه البته وقتی همچین دسته بندی وجود نداشته باشه به مرور از لیست گوگل حذف میشه. البته بازهم تاکیید میشه زمان می خواد که بفهمه شما این دسته بندی های جدید رو اعمال کردید پس روزانه پدینگ کنید و خطاها رو همون لحظه برطرف کنید اگر خطای 404 گرفتید حتما مسیرهایی که این خطا رو دارند و تعدادشون رو با یکی تست بگیرید تا از یکی خطاها رفع بشه

موفق باشید

motorola30

کاربر عضو
@جاویدان 

درود

خیلی خیلی ممنونم که سریع و کامل راهنمایی می کنید  :53:

امیدوارم ناراحتتون نکرده باشم با سوالاتم ، البته با اینکه کمی بی دقت هم هستم .

1- در مورد خطای wc-ajax=get_refreshed_fragments صبر میکنم ببینم بهتر میشه یا نه/

2- در مورد فایل Robots.txt که از اول دقیقا همین طوری بود که شما نوشتن ، ولی چون ربات ها شاخه بندی های حذف شده رو چک میکردن دستور زیر رو بهش اضافه کردم

التبه اگر میدونید دستوری که بهش اضافه کردم اشتباه پاکش کنم ، ولی پس از 1 روز 1000 تا ارور گوگل دریافت میکنم :)

Disallow: /category/farhang-o-honar/
Disallow: /category/sport-fun/
Disallow: /category/main-mobile/
Disallow: /category/soti-tasviri/

3- نقشه سایت یا (sitemap.xml) رو خود افزونه All in One SEO ساخته و من اصلا دستکاری نکردم ، فقط یک مورد که اونم خودتون در ابتدای این تایپیک راهنمایی کردید برای موضوع attachment_id که گفتین تیکش رو برداردم تا ربات دسترسی بهش نداشته باشه ، و اینکه چشم صبر میکنم تا گوگل نقشه رو مجدد چک کنه /

4- در مورد این موضوع که نقل قول کردم بیشتر توضیح میدین ؟ چون نمیدونم از کجا باید پندینگ رو فعال کنم که بات ها بفهمن اشکالی هست یا نه/

منظورتون اینه چند روز خطاها رو به 301 نزنم ؟ یا از قسمت نقشه سایت پندینگ بزنم ؟

البته میترسم تویه نقشه سایت هی پندینگ بزنم که یه وقت گوگل بخاطر درخواست زیاد غیرفعالم کنه/

خطا ها وقتی نمایش داده میشن باید در چند روز متوالی شما حالت پدینگ رو فعال کنید تا بات بفهمه که اشکالی در بین هست.

5- اها ، پس من URL parameters فعالش کردم ، الان چطوری میتونم غیر فعالش کنم ؟ یا اینکه اصلا دست بهشون نزنم ؟
چون دو تا گزینه داره  : Edit / Reset

Reset که جرات نکردم بزنم :)  
ولی Edit زدم یه صفحه باز شد که تصویر پیوست کردم /

یعنی با فعال کردن این بخش باعث شدم مسیر ها رو دچار خطا کردم ؟ راهی نیست مث روز اولش کنم ؟ مثلا حذفشون کنم یا بگم درسته همچی ، نظر شما چیه ؟؟

6- پس در مورد robots.tester خیالم راحت باشه که این مورد به مرور زمان درست میشه ، چون اخطاری که داده تاریخ 2018.04.27 ثبت شده و از اون روز با اینکه robots.txt رو آپدیت زدم ، هنوز همین تاریخ نشون میده ، برای این مورد هم صبر میکنم /

البته در مورد اینکه گفتین خطا ها رو در نقشه پیدا کنم خیلی متوجه نشدم ، منظورتون این 4 تا خطای دسته بندی بلاگ بود ؟
در مورد تیک سبز هر سه مورد سبز هستن / تصویر پیوست شد /

7- در مورد خطا ها از هاست خیلی حرفه ای نیستم که کجای هاست دایرکت ادمین قرار داره ، ولی یه سه مورد پیدا کردم که یکی Access Log و Apache Error Log و Nginx Error Log بود که هر سه واستون پیام خصوصی کردم /

البته تویه این 4 ماه میلادی 5 ارور از سمت سرور تویه گوگل وبمستر بود که روش کلیک میکردم باز میشد ولی مینوشت 404 ! که منم بی دقت میزدم Fixed ...

8- در مورد category منظورتون اینه تویه فایل robots.txt فقط عنوان آخر مسدود کنم ؟
برای مثال:

از این : Disallow: /category/farhang-o-honar/

به این : Disallow: /farhang-o-honar/ تبدیل کنم ؟

در مورد پندینگ منظورتون از قسمت نقشه سایت هست دیگه ؟ خب اینو هر روز بروزش کنم ، گوگل یه وقت ناراحت نشه کلا شوتمون کنه :)  ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

1- صبر کنید درست میشه

2- این موارد موجود رو فعلا بذارید باشه ولی از 2 // استفاده کنید(در اون وقت ببینید بازم ارور دارید) جای کتوگوری نهایتش اینه که هفته ای 1 بار فیکس میزنید البته یه روش برای حذف در وبمستر هست ولی ریسک حذف همه ایندیکس رو داره

3- صبر کنید تا بات ها کارشون رو انجام بدن

4- منظورم اینه که شما روزانه 1 بار فقط نقشه سایت رو به حالت پدینگ ببرید همین یعنی 1 دقیقه وقت

خطاها رو هم دائم فیکس بزنید نترسید تعداد رو 500 کنید بزنید به مرور حذف میشن هر دو حالت دکستاب و موبایل

5- این مورد رو تا حالا کار نکردم ولی برای تست با no یک مورد رو ببنید حذف میشه اگر شد باقی رو ادامه بده تا همشون از بین برن یا بگرد آموزشی در موردش پیدا کن .

6 - دقیق زمان بندیش رو نفهمیدم ولی فکر کنم در هفته یا 2 بار یا 1 بار این خطاها لیست میشه البته گاهی که خطا زیاد باشه روزانه هم میشه باید زمان بدید ولی بیخیال نشید.

7 - فیکس کردن یعنی بنده این خطا رو رفع کردم پس از چند بار اخطار از سوی گوگل و فیکس از سوی شما به مرور حذف میشه اگر باشه ،اگرم نباشه که خب از لیست حذف میشه که نقشه سایت نقش موثری در این مورد داره، لاگ های خود وردپرس مهم هستند مثلا در روت سرور جایی که وردپرس هست لاگ ممکنه ایجاد بشه و در قسمت Admin نیز ممکن هست اگر خطایی باشه نشون میده.

8-در مورد پدینگ نترس گوگل شوتت نمی کنه چون شما داری سعی میکنی خطای اونها رو اصلاح کنی و مسیر درستی برای کاربرانت نشون بدی

گزینه یه بارم بالاتر گفتن امتحان کن // رو البته دقیق یادم نیست چجوری میشه یه جستجو بزن اگرم دیدی بازم هست یه مسیر لینک کلی رو بده که فقط این مسیر مسدود باشه.

8-

motorola30

کاربر عضو
@جاویدان @Glitch  @shahrgham 

درود

خیلی ممنون جاویدان عزیز  :53:

2- از این // در فایل robots.txt استفاده کردم ، پس از 4 ساعت گوگل اخطار داد ! (تصویر پیوست شد)

4- دو روز  Resubmit انجام دادم ، بعدش هر روز خود گوگل Resubmit میکنه و حدود 1300 تا ارور میداد که 300 الی 400 تا واقعی بود مابقی همون های که URL Parameters بودن /

5- این مورد چون بهم گفتین بیشتر تحقیق کنم و آموزشش رو پیدا کنم ، گشتم و پرسیدم به این مورد ها رسیدم /

سایت سئو websima :
این سایت گفت دست نزنم ، البته این تگ canonical رو که میگفت پیدا نکردم و  نمیدونم چطوری و کجای قالب باید بزارم که مشکلم حل شه ...

بنظر میرسه مشکل سایت شما نبود تگ canonical درست در هدر صفحات است. زمانیکه یکی از فیلترها فعال میشود تگ canonical در هدر صفحه تغییر میکند و این موجب میشود که این صفحه به عنوان یک آدرس جدید از طرف گوگل شناسایی و ایندکس شود.
در حال حاضر این تگ توسط افزونه all in one seo در صفحه شما لود میشود. ممکن است به دلیل تنظیمات نادرست باشد و شاید حتی این خطا از ایرادهای افزونه مورد استفاده شما باشد. با یکسان کردن تگ canonical در حالتی که صفحه فیلتر شده با آدرس اصلی میتواند مشکل شما را برطرف کند.
ترجیحا به تنظیمات وبسمتر خود دست نزنید.
سایت سئو webyooz :
این سایت گفت راحته ، ولی کار تو نیست ! اگر میتونی انجام بده و اگر نمیتونی دست نزن شاید بدتر شه !
آدرس آموزش URL Parameters فارسی : 

پاسخ مدیر سایت : 

پیرو کامنتی که در سایت گذاشته بودید، کلیه پارامترهای URL که کار فیلتر و یا Sort را در صفحات سایت شما انجام می دهند، باید noindex شود. به عبارتی در تعریف پارامتر URL، همه آنها را روی حالت No URL تنظیم کنید.

برطرف کردن این مورد به وردپرس ارتباطی ندارد و باید در گوگل سرچ کنسول انجام پذیرد.

دقت کنید که تنظیمات را صحیح انجام دهید که یک موقع صفحات مورد نیازتان de-index نشود و رنک سایت یا صفحات پایین بیاید.
در مورد اینکه تگ Canonical موجود نیست پرسیدم این پاسخ رو دادن :

البته داشتن Canonical هم به گوگل کمک می کند ولی به هر حال URL Parameter ها را نیز باید تعریف کنید که گوگل فهم دقیقی از ساختار URL سایت شما داشته باشد.

الان شما تگ Canonical دارید:

view-source:https://farsmark.com/product-tag/back-door-mobile-sony-xperia-c5-ultra/

ولی صفحات مربوط به tag کلا نباید در گوگل ایندکس شوند، چون محتوای آنها تکراری است.

شما علاوه بر تعریف پارامترهای URL، باید صفحات تگ سایت را هم nonindex کنید. الان با دو ایراد روبرو هستید که باید زودتر برطرف شوند.
این مورد واقعا هنگ کردم ، یکی گفت دست نزن و دیگری گفت برو بزار روی حالت No URL !

جاویدان عزیز ، ممنون میشم شما در این مورد بهم کمک کنید

یه چند مورد تویه همین انجمن هم یافتم : 

8- دوباره robots.txt مث اولش کردم ، فعلا اخطاری از شاخه بندی های حذف شده ندارم
البته ارور Sitemaps که در مورد فایل robots.txt بود ، دیگه خبری ازش نیست ... :)

سپاس 

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

اگر گوگل اخطار داده پس یعنی این مورد رو خطا تشخیص داده به همین جهت به حالت قبل برگردونید ، البته نظرم اینه که Disallow رو برشون دارید چون وجود خارجی ندارند و اگر ایندیکسی ازشون وجود داشته باشه رو میشه ریدایرکت 301 کرد یا به مرور حذف میشن.

برای باقی موارد باید بررسی بیشتری کنم بگذارید سایر دوستان هم نظراتشون رو بدن ببینیم چگونه است!!!

از مسیر سرچ کنسول حتما موارد مسدودی یا خطا ها رو بررسی کنید و مواردی که آدرس مستقیم هستند رو ریسابمیت کنید،

بنده فعلا دارم روی کنسول جدید بررسی می کنم ببینم چه میزان زمان میبره البته برخی موارد برای ایران مسدود هست.

یه نکته دیگه اینکه اگر می بینید که خطا زیاد هست و تو نقشه نیز هست پس افزونه رو تغییر بدید مثلا :

این دو مورد نقشه سایت رو با دسترسی و به سادگی امکان پذیر می کنند . محدودیت رو میشه لحظه ای اعمال کرد رایگان هستند و عملکردشون خیلی خوبه نمونه اولی یک بخش نیوز گوگل داره که اصلا نباید فعالش کنید چون عکس عمل می کنه. البته این موارد فقط توصیه است و الزامی نیست. اگر باهاشون کار کردید و خاطره خوبی ندارید بهتره سمتشون نرید.

موفق باشید

motorola30

کاربر عضو
@جاویدان 

درود

جاویدان عزیز ممنون از راهنمایی

درمورد ارور ها به جایی نرسیدم ، وهمچنان میاد ولی خیلی کمتر شده ، شاید هر هفته ای 20 ارور واقعی و حدود 150 تا تویه لینک ها ؟ هست که مربوط به همون URL Parameters
 هست
امروز متوجه شدم تب Sitemaps ، آمار Indexed رو به کاهش هست !

یادم نیست اصلا وارد افزونه یا کار خاصی بغیر از رفع ارور ها کرده باشم

الان عکس پست قبلی رو ببینید تب Sitemaps چک کنید

نمیدونم چی باعث شده این همه افت کنه  :(  

البته فروش بهتر شده و اینکه تعداد بازدید هم بالاتر رفته نسبت به ماه های قبل ...

این عکس هم الان گرفتم :

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

تغییرات گسترده در شناسایی سئو اعمال شده توسط گوگل باعث شده بسیاری از سایتها افت ورودی داشته باشند خود ما هم درگیر شدیم.

این نوشته رو بالای همون بخش می بینید روش کلیک کنید Try the new Search Console یک صفحه باز میشه که توش می تونید بفهمید چه صفحاتی ایندکس شدن چه صفحانی ایندکس نشدن خطا به چه صورت است آیا در جستجو مشکلی وجود دارد یا خیر !! ارورها و صفحاتی که ارور دارد را می فهمید . دقیقا یک راهنمای خوب برای فهمیدن .

مثلا یکی از مشکلات خود ما این بود پیوندهای یکتای  ما چون قبلا ترجبه کافی نداشتیم بیشتر به صورت فارسی بود تا مدتها افزونه نقشه سایت به صورت درستی آن را نشان میداد ولی از 4.8 وکامرس به این طرف این مدل دچار مشکل شد . خود بنده تازه 1 ماه است فهمیدم که مشکل چیست آن هم با بررسی نظرات افراد مختلف از کشورهای دیگر که به شخص سازنده افزونه گفته شده . یعنی فارسی نویسی به صورت کد شده بود و utf-8 درست اعمال نمی شود این باعث مشکلات جدی است .

این مورد را نگاه کنید HTML Improvements در داخل همین صفحه برخی مشابهات را نشان میدهد.

یک مشکل جدی در وردپرس که تازه بنده فهمیدم اینست که شما وقتی صفحات را دارای شماره می کنید اگر درست و تمیز بصورت خودکار صفحات nofollow یا  noindex نکنید در منو ها یا نظرات یا بخشهای دیگر یکی از تنبیهات اصلی پدید می آید . بخصوص در نظرات مشکل حادتر است و یکی از دلایل کندی وردپرس که بنده فهمیدم همین صفحه گذاری نظرات است دقیقا چنان سرعت سایت را پایین می آورد که نگو و چنان دیتا بیس را بالا می برد که بیا و ببین ، خود ما از وقتی این مدل را فهمیدیم به وردپرس گزارش دادیم اکانت ما مسدود شده ، یک افزونه پیدا کردیم که حجم بالای نظرات را برای کاربر کنترل کند نظرات را راحت دریافت کنیم و فقطمقدار مشخصی را نشان دهیم در یک صفحه نه بیشتر ، آدرسی که الان دادم برای خود ما 358 مورد مجزا از این صفحات تکراری لیست کرده بود چون تگها نظرات و بسیاری از موارد در آن تکرار میشد ما را تنبیه می کرد الان پس از یکماه با حذف این موارد گوگل فهمیده و به 33 کاهش پیدا کرده ،به اینها باید دسته بندی دو گانه برای محصولات یا نوشته ها را اضافه کنم یعنی به طور جدی این مورد را باید بررسی کنید که تکرار نباشد؛ربات گوگل درک درستی از برخی موارد ندارد مثلا نمی فهمد یک کفش یا موبایل ممکن است دارای دو دسته بندی باشد و او فقط یک دسته بندی را درک می کند البته شاید درست باشد زیرا شما یک لینک منحصربفرد باید برای یک محصول داشته باشید. برای خود ما هم اتفاق افتاده ما در حال بررسی و حذف یک دسته بندی خواهیم بود . این مورد در تگها ها صادق است یعنی فکر می کند شما یک برچسب یا تگ تکراری برای یکک مطلب قرار داده اید .

مورد بعدی ارجاع به لینک های دیگر است ، یعنی لینک داخلی یا خارجی که باید درست و بهینه استفاده کرد بعدی استفاده از h1 h2 h3 h4 h5 h6 در مطالب است البته برخی به شدت دارند از دو تا اولی استفاده می کنند که فکر کنم این روش هم مثل تگها دچار مشکل شود و قوانین سختری برایش درنظر بگیرند .

مورد بعدی نوع خطاهایی که با جستجو در داخل سایت ایجاد می شود ، زیرا نقشه سایت شما به گوگل و باقی جستجوگرها می فهماند که شما  نوشته ها و یا محصولات مشخص یا برگه های خاصی با تگ های مشخصی دارد و نه بیشتر، البته برخی اوقات تغییر مسیر پیوند یکتا از ساده به دسته بندی یا تاریخ نیز در حافظه ربات باقی مانده و اصلاح نمی شود ولی مشکل جستجوی داخلی برخی اوقات عمدی است این روش نشان از استفاده افرادی است که عمدا با علم به اینکه شما به وبمستر گوگل احتمالا وصل هستید با ایجاد جستجوی خطا که اصلا وجود ندارد باعث ایجاد مشکل و لیستی از مشکلات می شوند ، در جستجوی عادی وردپرس شما فقط تیتر و برخی مطالب داخلی را قادر هستید جستجو کنید و جستجوی تگها و برخی نوشته ها امکان پذیر نیست ساختار جدید جستجو اینگونه شده است ،پس هر جستجوی تگ یا داخل نوشته ممکن است ایجاد خطا کند یا اینکه عمدا مسیر سالم را دچار تغییر کرده در تب مرورگر می گذارند تا خطا ثبت شود . متاسفانه راهی برای مقابله نیست شاید روش 301 یا 302 خوب باشد اما به مرور و باید روزانه پایش و اصلاح شود. یک روش برای خوب برای اینکه پیوندهای یکتای قدیمی کلا از حافظه ربات پاک شود استفاده از Remove URLs است که باید با دقت فراوانی استفاده شود ما برای امتحان دو مورد که کلا مسیر های قبلی بود و خطای زیادی را ایجاد می کرد در لیست قرار دادیم 10 روز یا کمی بیشتر طول کشید تا به صورت رسمی حذف شوند البته هنوز اثرات برخی مدلهای باقی است که آنها را نیز به مرور به این لیست اضافه می کنیم. البته کم کم و با دقت که اثرات مشکلات از بین برود.

و نکته دیگری که به ذهنم رسید این بود sitemap.xml وقتی نوشته می شود Submitted و Indexed کلی را نشان میدهد یعنی شامل تگها برگه های نوشته محصولات و کلا هر چی که در نقشه باشد مهم اینست شما بفهمید چه میزان از مثلا پستهای شما ایندکس شده است یا چه میزان از محصولات شما ایندکس شده یا چه صفحاتی اگر تعداد محصولات 100 تا باشد و کلا ایندیکس شده باشد پس مسیر درست است یا نوشته ها یا برگه ها باید جزئیات اونها رو هم بررسی کنید بیشتر این ایندکس نشده ها در امروزه به علت شباهت نام یک عکس یا تگ مرتبط با عکس یا برچسب مطالب یا محصولات است که قابل اصلاح و بروزرسانی است. دقیقا شما باید این را بررسی کنید آیا حتما محصولات فوق همه آنها ایندیکس شده اند یا خیر لیست ایندیکس ها را هم می توانید از خود وبمستر دریافت کنید به صورت اکسل .

و یک نکته پایانی در روش های جدید سئو برچسب ها کمتر دیده می شود کافیست یک جستجو ساده غیر مرتبط کنید دیگر پیوند یکتایی در جستجو گوگل نمی بینید که در کنار خودش برچسب داشته باشد .فقط در صورتی که محتویات یک سایت را جستجو بزنید شاید برچسبها را مشاهده کنید که اگر با محتویات داخلی مطلب همخوانی نداشته باشد جزو استثنا قرار گرفته و نشان داده نمی شود. پس فرمول تغیر کرده یعنی به سمت مطلب محوری و تیتر رفته است . و البته یک مورد در پشت پستها نقش راهنما را برای رباتها و کاربران در جستجوگرها ایفا می کند . لینک های داخلی یا خارجی هم صحت مطلب را یا بازدید سایر مطالب را بالا میبرد.

موفق باشید

m.fallah

تازه وارد
دوست عزیز یک سوال داشتم سایت من توی گوگل کنسول ثبت نمیشه و خطای Blocked by robots.txt به من نشون میده و فایل robot من با این دستورات تکمیل شده
User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
شما چه راه حلی برای رفع این خطا پیشنهاد میدید و اینکه من فایل robot سایتم رو توی هاستم پیدا نمی کنم که بخوام روش ویرایش انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید

بالا