ارور URL restricted by robots.txt

vahid1993

تازه وارد
سلام
بنده تازه یه سایت با وردپرس درست کردم و از پلاگین yoast برای سئو استفاده کردم . زمانی که  سایت مپ توی گوگل وب مستر Add کردم  این ارور برام اومد.
URL restricted by robots.txt

با اینکه من فایل robots.txt  هم به این صورت تعریف کردم
User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php

مشکل از کجاست؟

با تشکر فراوان

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

شما باید در گوگل وبمستر را بازدید کنید تا بفهمید در داخل موتور گوگل هم به همین شکل دریافت می شود

کافیست در گوگل وبمستر خودتان بخش روبوت را ببنید تا بفهمید نقشه سایت و ربات قابلیت دسترسی دارند یا خیر ؟

البته بنده هنوزم نفهمیدم این بخش ایجکس مدیریت ادمین اصلا برای چی باید باز باشه؟

موفق باشید

vahid1993

تازه وارد
با سلام دوست عزیز

شما باید در گوگل وبمستر را بازدید کنید تا بفهمید در داخل موتور گوگل هم به همین شکل دریافت می شود

کافیست در گوگل وبمستر خودتان بخش روبوت را ببنید تا بفهمید نقشه سایت و ربات قابلیت دسترسی دارند یا خیر ؟

البته بنده هنوزم نفهمیدم این بخش ایجکس مدیریت ادمین اصلا برای چی باید باز باشه؟

موفق باشید
ممنون بابت جواب

دوست عزیز تمام url ها تست شد و برا همشون allowed داد اما الان مشکل اینجاست که برای تمام صفحه ها warning  داده که یه سری از بخش ها توسط robots.txt بلاک شدن اما واقعا نمیدونم چرا داره اینو میگه. من که خب چیز خاصی بلاک نکردم! این آدرس سایت و سایت مپشه

اگه یه مقدار توی سایت مپ بگردید متوجه میشید که یه سری از url ها وجود دارن و با اینکه image داخلشون هست ولی اون عکس ایندکس نشده. و دقیقا همین جور صفحه ها رو گوگل وب مستر میگه بلاکه!!!

در ضمن سایت ایندکس شده اما این صفحه هایی که ایندکس شدن برای زمانیه که تازه داشتم سایت ردیف میکردم! البته تازه سه روزه که سایتو به گوگل وب مستر معرفی کردم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

یه نکته که در ربات سایت شما هست اینه :

User-agent: * Disallow: /wp-admin/

یعنی هیچ راهنمایی برای پیدا کردن نقشه سایت به ربات نمیشه

و در خود نقشه سایت شما به این شکل نوشته شده ولی راهنمایی نشده

sitemap_index.xml

به صورت پیش فرض که بنده یادمه خود گوگل در وبمستر هم به این شکل درخواست رو میپذیره

که حتما باید مسیر نقشه سایت در ربات داده بشه

به این دو دستور العمل و آموزش دقت کنید

موفق باشید

vahid1993

تازه وارد
با سلام دوست عزیز

یه نکته که در ربات سایت شما هست اینه :

User-agent: * Disallow: /wp-admin/

یعنی هیچ راهنمایی برای پیدا کردن نقشه سایت به ربات نمیشه

و در خود نقشه سایت شما به این شکل نوشته شده ولی راهنمایی نشده

sitemap_index.xml

به صورت پیش فرض که بنده یادمه خود گوگل در وبمستر هم به این شکل درخواست رو میپذیره

که حتما باید مسیر نقشه سایت در ربات داده بشه

به این دو دستور العمل و آموزش دقت کنید

موفق باشید
آقا ممنون بابت راهنمایی

این راهنمایی های گوگل خوندم خوب بود و دقیقا طبق همون چیزایی که گفته بود عمل کردم و اینکه آدرس sitemap هم به فایل robots.txt اضافه کردم. امیدوارم که ارورها رفع بشن.

در ضمن اگر ممکنه و مقدوره بنده میتونم یه ایمیل از شما داشته باشم که اگه یه موقع مشکلی پیش اومد بتونم یوزنیم و پسورد به شما بدم و شما چک کنید.

با تشکرفراوان  

جاویدان

کاربر عضو
آقا ممنون بابت راهنمایی

این راهنمایی های گوگل خوندم خوب بود و دقیقا طبق همون چیزایی که گفته بود عمل کردم و اینکه آدرس sitemap هم به فایل robots.txt اضافه کردم. امیدوارم که ارورها رفع بشن.

در ضمن اگر ممکنه و مقدوره بنده میتونم یه ایمیل از شما داشته باشم که اگه یه موقع مشکلی پیش اومد بتونم یوزنیم و پسورد به شما بدم و شما چک کنید.

با تشکرفراوان  
با سلام دوست عزیز

کافیست داخل انجمن به صورت خصوصی پیام بفرستید ، البته اگر نیاز بشه که احتمالا مشکل ظرف 1 تا 2 هفته در بدترین شرایط رفع میشه

موفق باشید

بالا