از وردپرس استفاده کنم یا CMS اختصاصی؟

alihesari

کاربر عضو
سلام دوستان

نمیدونم چطور تصمیم گیری کنم برای این موضوع برای همین گفتم از شما راهنمایی بگیرم.

میخوام یه سایت برای اطلاع رسانی همایش و کنفرانس ها راه اندازی کنم. امکانات سایت زیاده و حرفه ای. شاید بشه گفت از سایت های همایش فعلی خیلی بهتره و در کل یه ایده جدیده.

این سایت رو هم میتونم با وردپرس راه اندازی کنم و هم با استفاده از کدنویسی اختصاصی و استفاده از فریم ورک لاراول در php. همه امکانات مد نظر رو با هر دو سیستم میتونم راه اندازی کنم چون با توسعه وردپرس مشکلی ندارم و تجربه دارم.

فقط برخی از مسائل منو به شک انداخته مثلا چرا وب سایت های بزرگ دیگه و ایده های جدید از وردپرس و یا هر سیستم مدیریت محتوایی استفاده نمیکنند؟

من اگر بخوام از وردپرس استفاده کنم محدودیتی برام در آینده ایجاد نمیشه؟ مثلا با افزایش تعداد دسته بندی ها، تعداد مطالب، تعداد صفحات و...

از نظر امنیتی چطور؟ من خودم نظرم اینه که وردپرس امنیتش از یه کدنویسی اختصاصی که حتما باگ داره و باید یه مسیر طولانی برای رفع باگهاش طی بشه امن تر. آیا نظرم اشتباهه؟

ممنون میشم پاسخ بدین.

A

Atashe.Entezar

Guest
سلام دوست عزیز ساده و راحت بهت بگم وردپرس راحت شیرین و با پشتیبانی قوی هست ، حداقل از کدنویسی و هزار راه پر پیچ و خم راحت میشی و با توجه به اشنایی که میگی با کد نویسی داری باگ ، استفاده بهینه و.... رو هم راحت حلشون میکنی

البته این نظر بنده هست

MahdiY

راهبر انجمن
فقط برخی از مسائل منو به شک انداخته مثلا چرا وب سایت های بزرگ دیگه و ایده های جدید از وردپرس و یا هر سیستم مدیریت محتوایی استفاده نمیکنند؟
بنظرم صرفا جهت خاص بودن!

من اگر بخوام از وردپرس استفاده کنم محدودیتی برام در آینده ایجاد نمیشه؟ مثلا با افزایش تعداد دسته بندی ها، تعداد مطالب، تعداد صفحات و...
خیر . تا حالا مشکلی در این رابطه نبوده!

از نظر امنیتی چطور؟ من خودم نظرم اینه که وردپرس امنیتش از یه کدنویسی اختصاصی که حتما باگ داره و باید یه مسیر طولانی برای رفع باگهاش طی بشه امن تر. آیا نظرم اشتباهه؟
نظرت کاملا درسته . ضمن اینکه وردپرس را یه جهان تست میکنن و ازش باگ میگیرن

alihesari

کاربر عضو
نظرت کاملا درسته . ضمن اینکه وردپرس را یه جهان تست میکنن و ازش باگ میگیرن

سلام دوست عزیز ساده و راحت بهت بگم وردپرس راحت شیرین و با پشتیبانی قوی هست ، حداقل از کدنویسی و هزار راه پر پیچ و خم راحت میشی و با توجه به اشنایی که میگی با کد نویسی داری باگ ، استفاده بهینه و.... رو هم راحت حلشون میکنی
من با وردپرس همینطور که میگی خیلی راحتم. فقط تنها نگرانی هایی که دارم. یکی امنیت هست و یکی دیگه محدودیت. مثلا با حجیم شدن دیتابیس سرعت سایت کم بشه و مسائل مربوط به دیتابیس. چون کار سایت از همون اول قوی شروع میشه و حجم اطلاعات زیادی وارد سایت میشه. که با توجه به گفته های شما عزیزان اینطور مسائل وجود ندارد.

یه سوال که چندباری برام به وجود اومده: ایا میشه در یک سایت وردپرس از دو دیتابیس مجزا با یوزر و پسوردی متفاوت استفاده کرد؟

98cell.ir

کاربر عضو
سلام

به نظر منم صرفا جهت محبوبیت و خاص بودنه که سایتهای بزرگ اختاصی میارن بالا وگرنه میتونن با وردپرس کارشونو راه بندازن

خیر،نگران نباش

وردپرس منعطفترین cms در حال حاضر هست و مطمئن همین اتفاقی نمیتونه بیوفته چون خیلی از سایتهای بزرگ میتونیم ببینیم که وردپرس هسته اصلیشون بوده

برای دیتابیس هم فکر کنم بشه،جاویدان یچیزایی میگفت دربارش امّا عملیشو نمیدونم دقیقا چطوریه،گمان نسخه خاصی از وردپرس هست...

ولی درست نمیدونم

موفق باشی

default_65.gif

A

Atashe.Entezar

Guest
سلام دامین ساب دامین مدیریت چند دیتابیس همه این قابلیتها رو داره منتها پیگیری و اموزش میخواد ، مثلا دوستان همیار وردپرس یا مدیر وب ... پکیجهای اموزشی دارن ، ولی اکثر مطالب رو هم میتونی با جستجو و یا عضویت در فرومهای ایرانی خارجی یاد بگیری 

دوست عزیز با توجه به تاکیدت بر امنیت و محتوای زیاد و ضرورت سرعت بهت پیشنهاد میکنم هر چه کردی هاستیینگ هاستینگ هاستیتگ برات از لحاظ سرعت امنیت پشتیبانی و دسترسی مهمه ، کاربرای سایت حوصله علاف شدن رو ندارن اینه که مدیریت خودت پشتیبانیت و سرورت فوقالعاده مهمه

انشاالله ما هم عضو بشیم

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
با فریمورک نوشتن ، اون هم لاراول ... چیزی از مبحث امنیت کم نمیشه به شرطی که طبق اصول برید جلو...

بالا