اطلاعیه در مورد شهر های ایران

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
با سلام

بخش شهرهای ایران بسته فارسی ساز مجددا کدنویسی شد و مشکلات گزارش شده در نسخه 2.6.15 فارسی ساز برطرف شد. دوستانی که قبلا با این بخش مشکل داشتن و شهرها براشون لود نمیشد از قسمت مدیریت وردپرس >> منوی ووکامرس پارسی >> ابزارها >> فعالسازی شهرهای ایران، اقدام به فعالسازی و چک کردن مجدد این بخش نمایند. همچنین بخش شهرها به صفحات ویرایش صورت حساب و حمل نقل موجود در صفحه حساب کاربری خریداران نیز اضافه شد. (my-account/edit-address)

دوستانی که قصد دارن لیست شهرها رو مطابق سلیقه خودشون ویرایش کنند فایل زیر رو دانلود کنید و طبق الگوی موجود داخل فایل js شهر ها رو کم و زیاد کنید:

You must be registered for see images attach

سپس داخل functions.php موجود در قالبتون، کد زیر رو قرار بدید و بجای آدرس فایلی که ویرایش کردید رو جاگزین کنید.

add_filter('persian_woo_iran_cities', 'persian_woo_iran_cities_new_url', 10, 1);
function persian_woo_iran_cities_new_url($url)
{
return $url = 'http://site.com/iran_cities.js';
}

همچنین دوستان توسعه دهنده ای که قصد نوشتن پلاگین های شرکت های پستی رو دارند بجای اینکه فیلد شهرهای ایران رو به صورت کامل حذف کنند و شهرهای خودشون رو اضافه کنند میتونن از همین شهرهای ایران ووکامرس پارسی استفاده کنند و با کدهای شهر خودشون سینک کنند.

بعنوان مثال داخل فایل js بالا، هر شهر دارای 2 قسمت نام و کد به صورت زیر است :

new Array('لنگرود', '3647');

چون هر شرکت خدمات پستی، کد شهر های مخصوص به خودش رو داره، دوستان توسعه دهنده میتونن فایل js مذکور رو با کدهای شهر خودشون جایگزین کنند.

و در نهایت برای اینکه داخل option های html مربوط به خروجی شهرها ، value ها بجای نام شهر برابر کدشهر باشن فیلتر زیر رو به کار ببرند.

add_filter('iran_cities_value_index', 'iran_cities_value_index_new', 10, 1);
function iran_cities_value_index_new($array_index)
{
return $array_index = 1;
}

تا option زیر

<option value="لنگرود">لنگرود</option>

به صورت زیر تغییر کنه :

کد:
<option value="لنگرود">3647</option>

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saeedmoslemi

تازه وارد
با عرض سلام و تشکر بابت زحمات شما

بعد از این آپدیت اخیر ووکامرس فارسی، لیست استان‌ها در صفحه‌ی Checkout بصورت Drop Down برای کاربرهای فروشگاه ما لود نمیشه. مشکلش چیه؟

داخل کنسول هم خطای Uncaught query function not defined for Select2 billing_state در فایل زیر دریافت میشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alireza322

تازه وارد
با سلام

بخش شهرهای ایران بسته فارسی ساز مجددا کدنویسی شد و مشکلات گزارش شده در نسخه 2.6.15 فارسی ساز برطرف شد. دوستانی که قبلا با این بخش مشکل داشتن و شهرها براشون لود نمیشد از قسمت مدیریت وردپرس >> منوی ووکامرس پارسی >> ابزارها >> فعالسازی شهرهای ایران، اقدام به فعالسازی و چک کردن مجدد این بخش نمایند.
با سلام.

بنده ووکامرس پارسی رو به نسخه 2.6.15 ارتقا دادم. ولی همچنان مشکل پابرجاست. و لیست شهرها در قسمت تسویه حساب لود نمی شود.

همچنین در قسمت مدیریت وردپرس >> منوی ووکامرس پارسی >> ابزارها >> فعالسازی شهرهای ایران، مثل قبل بعد از فعال کردن گزینه و ذخیره آن، گزینه غیر فعال و تیک آن برداشته می شود.

hannanstd.ir

با عرض سلام و تشکر بابت زحمات شما

بعد از این آپدیت اخیر ووکامرس فارسی، لیست استان‌ها در صفحه‌ی Checkout بصورت Drop Down برای کاربرهای فروشگاه ما لود نمیشه. مشکلش چیه؟

داخل کنسول هم خطای Uncaught query function not defined for Select2 billing_state در فایل زیر دریافت میشه.

سلام

من الان روی سایت شما نگاه کردم مشکلی ندیدم که . کاملا درست داره کار میکنه . مشکل دقیقا چی هست؟

سلام.مگر آیدیت خودکار این مشکل رو حل نمیکنه؟
سلام

آپدیت کنید شهرها باید درست بشن. این توضیحات بالا هم توضیحات اضافه برای افرادی هست که قصد تغییر و توسعه دارند، هست. مشکلتون رو کاملتر بفرمایید.

با سلام.

بنده ووکامرس پارسی رو به نسخه 2.6.15 ارتقا دادم. ولی همچنان مشکل پابرجاست. و لیست شهرها در قسمت تسویه حساب لود نمی شود.

همچنین در قسمت مدیریت وردپرس >> منوی ووکامرس پارسی >> ابزارها >> فعالسازی شهرهای ایران، مثل قبل بعد از فعال کردن گزینه و ذخیره آن، گزینه غیر فعال و تیک آن برداشته می شود.
سلام

متوجه نشدم. یعنی اصلا روی مدیریت شما ذخیره نمیشه که بخواد فعال بشه؟

saeedmoslemi

تازه وارد
من الان روی سایت شما نگاه کردم مشکلی ندیدم که . کاملا درست داره کار میکنه . مشکل دقیقا چی هست؟

سلام. من چک کردم خودم. اگر فیلدهای صفحه‌ی Checkout رو کاستومایز کنن دوستان و کشور رو غیرفعال کنن این اتفاق میفته.

اما الان یه مشکل دیگه هست. در صورتی که از افزونه‌های کاستومایز کردن فیلد استفاده کنم، فیلدها علی الخصوص قسمت آدرس و کد پستی بهم میریزه. به نظرتون مشکل از کجاست؟

alireza322

تازه وارد
سلام

سلام

آپدیت کنید شهرها باید درست بشن. این توضیحات بالا هم توضیحات اضافه برای افرادی هست که قصد تغییر و توسعه دارند، هست. مشکلتون رو کاملتر بفرمایید.

سلام

متوجه نشدم. یعنی اصلا روی مدیریت شما ذخیره نمیشه که بخواد فعال بشه؟
بله. همینگونه است که شما فرمودید.

تمام پلاگین هارو هم غیرفعال کردم، ولی بی نتیجه بود و مشکل همچنان پابرجاست.

MahdiY

راهبر انجمن
با سلام.

شما از افزونه persian woocommerce shpping استفاده می کنید؟

hannanstd.ir

سلام. من چک کردم خودم. اگر فیلدهای صفحه‌ی Checkout رو کاستومایز کنن دوستان و کشور رو غیرفعال کنن این اتفاق میفته
سلام

توي نسخه ٢.٦.١٤ اينطوري بود ولي توي ٢.٦.١٥ ست كردم اگر كشور توسط افزونه هايي مثل checkout manager غيرفعال شده بود اما داخل تنظيمات ووكامرس كشور فقط روي ايران ست بشه مشكلي پيش نمياد.

در مورد اون مشكل دومي هم كه فرموديد بعيد ميدونم مشكل از فارسي ساز باشه و احتمالا بدون شهرها هم باز هم همين مشكل رو خواهيد داشت.

MahdiY

راهبر انجمن
با احترام

طبیعتا بله عزیز که به این موضوع هدایت شده ام. :53:
با توجه به زیر ساخت های متفاوت شهر های افزونه ووکامرس فارسی و افزونه حمل و نقل شما قادر نیستید همزمان هر دو را فعال کنید

برای فعال کردن شهر های ووکامرس فارسی باید افزونه حمل و نقل را غیر فعال کنید

alireza322

تازه وارد
با توجه به زیر ساخت های متفاوت شهر های افزونه ووکامرس فارسی و افزونه حمل و نقل شما قادر نیستید همزمان هر دو را فعال کنید

برای فعال کردن شهر های ووکامرس فارسی باید افزونه حمل و نقل را غیر فعال کنید
پس الان بنده persian woocommerce shpping را غیر فعال کنم؟

پس برای محاسبه اتوماتیک نرخ پستی چکار باید کرد؟

MahdiY

راهبر انجمن
پس الان بنده persian woocommerce shpping را غیر فعال کنم؟

پس برای محاسبه اتوماتیک نرخ پستی چکار باید کرد؟
برای محاسبه نرخ پستی از persian woocommerce shipping استفاده کنید

وقتی شما از این افزونه استفاده می کنید نیازی نیست شهر های ووکامرس فارسی رو فعال کنید (خود افزونه حمل و نقل دارای شهر های ایران هستش)

alireza322

تازه وارد
برای محاسبه نرخ پستی از persian woocommerce shipping استفاده کنید

وقتی شما از این افزونه استفاده می کنید نیازی نیست شهر های ووکامرس فارسی رو فعال کنید (خود افزونه حمل و نقل دارای شهر های ایران هستش)
خب عزیز با فعال شدن اون افزونه قسمت شهرها در checkout از کار می افته. و هیچ شهری رو نشون نمیده.

MahdiY

راهبر انجمن
خب عزیز با فعال شدن اون افزونه قسمت شهرها در checkout از کار می افته. و هیچ شهری رو نشون نمیده.
با فعال شدن اون افزونه جهت جلوگیری از تداخل شهر های ووکامرس فارسی غیرفعال، و شهر های افزونه حمل و نقل فعال می شوند.

عدم نمایش شهر ها برای شما یک مشکل خاص هستش. از افزونه ای برای ویرایش فیلد های صفحه تسویه حساب استفاده می کنید؟

شما افزونه حمل و نقل را فعال کنید و آدرس سایتتون را اینجا قرار دهید.

alireza322

تازه وارد
با فعال شدن اون افزونه جهت جلوگیری از تداخل شهر های ووکامرس فارسی غیرفعال، و شهر های افزونه حمل و نقل فعال می شوند.

عدم نمایش شهر ها برای شما یک مشکل خاص هستش. از افزونه ای برای ویرایش فیلد های صفحه تسویه حساب استفاده می کنید؟

شما افزونه حمل و نقل را فعال کنید و آدرس سایتتون را اینجا قرار دهید.
بله از افزونه ویرایش فیلدهای تسویه حساب استفاده می کنم. هم با غیر فعال کردن و هم حذف کردن آن مشکل هم چنان پابرجاست.

خدمت شما :

MahdiY

راهبر انجمن
بله از افزونه ویرایش فیلدهای تسویه حساب استفاده می کنم. هم با غیر فعال کردن و هم حذف کردن آن مشکل هم چنان پابرجاست.

خدمت شما :

افزونه های ووکامرس، ووکامرس فارسی، افزونه فارسی حمل و نقل ووکامرس فارسی را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید

در صورتی که هنوز مشکل پابرجاست اطلاعات سایتتون را پیام خصوصی کنید تا دقیق تر بررسی شود

saeedmoslemi

تازه وارد
توي نسخه ٢.٦.١٤ اينطوري بود ولي توي ٢.٦.١٥ ست كردم اگر كشور توسط افزونه هايي مثل checkout manager غيرفعال شده بود اما داخل تنظيمات ووكامرس كشور فقط روي ايران ست بشه مشكلي پيش نمياد.
چرا. مشکل هنوز وجود داره. با غیرفعال کردن کشور، همون اروری رو که بالاتر نوشتم توی کنسول مشاهده میکنم.

hannanstd.ir

چرا. مشکل هنوز وجود داره. با غیرفعال کردن کشور، همون اروری رو که بالاتر نوشتم توی کنسول مشاهده میکنم.
همین کار رو بدون فارسی ساز هم تست بگیرید ببینید استان ها لود میشن یا خیر؟

بالا