الگوریتم پاندا

katayoon ghahari

تازه وارد
الگوریتم پاندا یکی از معروف ترین است. پاندا باید قوانینی که توسط گوگل در آن تعبیه شده را در یک سایت بررسی کند و اگر برخلاف آن بود سایت مورد نظر را جریمه کند. اگر میخواهید از جریمه الگوریتم پاندا گوگل در امان باشید تا انتها مقاله با ما همراه شوید.

الگوریتم پاندا چیست؟

در سال 2010 صفحات با محتوای بی کیفیت باعث نارضایتی بسیاری از کاربران شده و اعتراضات زیادی را در پی داشت، چرا که نیاز کاربران حل نمی شد. همین امر کارکنان گوگل را به فکر ایجاد یک الگوریتم مفید به نام پاندا انداخت. هدف این الگوریتم افزایش رتبه سایت های دارای محتوا با کیفیت و منحصر به فرد، و کاهش رتبه سایت های دارای محتوای بی کیفیت و کپی بود.

چرا الگوریتم پاندا ایجاد شد؟

پیش از به وجود آمدن الگوریتم پاندا، از سئو به عنوان حرفه ا‌ی بدنام یاد می شد. هر روز بیشتر از قبل، سایت‌هایی با محتوای نامربوط و کپی با محتوای بی‌کیفیت در نتایج جستجو بالا می‌آمد و کم کم تعداد آن ها به شدت بالا گرفت. برای مبارزه با این سایت‌های اسپم، گوگل نیازمند آپدیت جدیدی در الگوریتم‌‌های جستجویش بود.

هدف اصلی پاندا بهبود تجربه‌ی کاربران و حذف صفحات اسپم از نتایج جستجو بود. پاندا این کار را با جریمه کردن سایت‌های بی‌کیفیت و امتیاز دادن به سایت‌هایی با محتوای خوب و باکیفیت انجام می‌داد. در آپدیت‌های بعدی پاندا عوامل دیگری مانند اعتبار وبسایت، طراحی، سرعت بارگذاری و رابط کاربری نیز مورد توجه قرار گرفت. پاندا همزمان با تلاش برای ارائه نتایج بهتر و هرچه دقیق‌تر شروع به مبارزه با سایت‌های بی کیفیت هم کرد و رتبه آنها را در نتایج جستجو کاهش داد.

سخن آخر

الگوریتم های پاندا یکی از چارچوب ها و قوانین های گوگل است. با داشتن تسلط بر روی این الگوریتم ها و سئو، می توانید رتبه ای عالی برای صفحه خود کسب کنید. اگر تازه با سئو آشنا شده و به دنبال یادگیری و تسلظ بر روی آن هستید، می توانید از ویکی دمی و آن استفاده نمایید.
 
بالا