انتقال فایل از یک سرور به سرور دیگر

Qalekhani

قلعه‌خانی
امروز یکی از کاربران انجمن در مورد یه سیستم انتقال فایل FTP آنلاین سوال پرسیده بود که اطلاعات هاست (آدرس/یوزرنیم/پسورد) رو می گرفت و فایل خاصی رو به صورت سرور به سرور منتقل می کرد. من شخصا ترجیح میدم از چنین سیستمی استفاده نکنم چون امنیت هاستم برام اهمیت داره.

روشی که خودم استفاده میکنم، با استفاده از دستورات زیر هست:

1- داخل هاست خودتون یه فایل php بسازید و یه اسم براش بسازید. مثلا get.php

2- فایل رو با ادیتور هاست باز کنید و کدهای زیر رو داخلش قرار بدید:

<?file_put_contents('myfile.zip', file_get_contents('http://example.com/script.zip'));?>3- به جای example.com/script.zip لینک مستقیم فایل موردنظر رو بذارید و به جای myfile.zip  هم اسم انتخابی تون برای فایلی که قراره ذخیره بشه.

4- فایل get.php رو با توجه به مسیری که حاوی اونه، آدرس دهی کنید و در صفحه مرورگر بارگذاری کنید. مثلا من فایل رو در روت اصلی هاستم گذاشتم. اون موقع کافیه آدرس mydomin.com/get.php رو وارد مرورگر کنم و یه مقدار بهش فرصت بدم (زمانش وابسته به حجم فایل و موقعیت هاست هست) تا انتقال انجام بشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
به شخصه ترجیح میدم از اسکریپت رپید لیچ برای این کار استفاده کنم . چون سرعت به شدت بالایی داره و میشه حتی از لینک های دانلود رو هم بهش بدی بیاره تو هاست . قابلیت آنزیپ کردن فایل های پسورد دار رو هم داره .

farsadf

کاربر عضو
دوست عزیز سه چهار تا روش برای این کار هست:

1 - استفاده از تابع copy خود php ( معمولا غیر فعال هست ولی هاست های رایگان زیر مجموعه YouHosting بازه )

2 - استفاده از wget محیط ssh ( خیلی سریع و قدرتمند هست )

3 - روش شما

4 - اسکریپت های رپید لیج

5 - ftp

و ...

به طور کل روش شما پیشنهاد نمیشه ولی باز هم خوبه و پیشنهاد من wget هست که خیلی قدرتمند تر از php هست.

حسـام

کاربر عضو
اقا در مورد همین رپید لیچ برای هاست ها من مطلبی پیدا نکردم

اگر دوستان اموزش با فایل مربوط دارن برای ما بزارن خوشحال میشیم

IAMIR

کاربر عضو
منطقی ترین و سریع ترین روش SSH هست ولی FTP نیز پیشنهاد می شود .

Qalekhani

قلعه‌خانی
حالا شاید من توجیه نیستم ولی دوستان توجه کنند که الزاما همه به ssh دسترسی ندارند ! وقتی یه نفر هاست اشتراکی داره، دیگه ssh کجا بود ؟

یکی از عزیزان هم لطف کردند و فرمودند "به طور کلی روش شما پیشنهاد نمی شود" خب برادر من شما بگو چرا ؟ یه نفر دیگه میاد میگه "به طور کلی روش شما خیلی خوب است" !

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
چند نمونه ساده هم در گذشته ، معرفی کردم در تاپیک زیر ،

بالا