ایجاد صفحه به صورت photo.php?id=xx

sina.rajabdoust

تازه وارد
سلام

میشه کسی بم بگه مثلا اگر یک جدول تو دیتابیسم داشته باشم به اسم photo که مثلا کلید اصلیش photoid هست ، می خوام اطلاعات هر عکسو توی یه صفحه مثلا به صورت

view_photo.php?id=xx نشون بدم ... ، یه چیزایی دیدم اما نمیدونم چه جوری اسن صفحه ها ایجاد میشن ...

روش فراخوانی از دی بی رو بلدم ولی ایجاد این صفحه ها ...؟؟؟ یه نمونه دیدم که مثلا اون id رو با GET درست می کرد ... آیا ربطی به کلاس نوشتن داره؟؟؟

لطفا کمکم کنین ...

پیشاپیش ممنون ..

homayon574

کاربر عضو
دوست من اون نمونه ای که دیدید دقیقا همون ادرس که دادی " view_photo.php?id=xx " هستش این ادرس یه درخواست GET با نام ایدی میسازه شما می بایست یه کوئری ساده بنویسید و یه شرط که بگید که فقط رکورد هایی که با ایدی شما یکسانه رو نشون بده شما بگید در کل اشنایی شما با دیبی چقدره کمه یا زیاد اگر زیاده بگید با توابع کار با پی اچ پی و مای اسکیو ال اشنایی دارید؟ توابع اسونی مثل mysql_query - mysql_num_rows - mysql_fetch_assoc - mysql_fetch_array و ... که حتما نیاز میشه برای کد نویسی؟ یا کلا از بیخو بن توضیح بدم یا دوستان بدن

sina.rajabdoust

تازه وارد
دوست من اون نمونه ای که دیدید دقیقا همون ادرس که دادی " view_photo.php?id=xx " هستش این ادرس یه درخواست GET با نام ایدی میسازه شما می بایست یه کوئری ساده بنویسید و یه شرط که بگید که فقط رکورد هایی که با ایدی شما یکسانه رو نشون بده شما بگید در کل اشنایی شما با دیبی چقدره کمه یا زیاد اگر زیاده بگید با توابع کار با پی اچ پی و مای اسکیو ال اشنایی دارید؟ توابع اسونی مثل mysql_query - mysql_num_rows - mysql_fetch_assoc - mysql_fetch_array و ... که حتما نیاز میشه برای کد نویسی؟ یا کلا از بیخو بن توضیح بدم یا دوستان بدن
سلام من با توابعی که میگین کاملا آسنام ، مشکلم اصلان با دی بی و اینکه عکسمو پیدا کنم نیست ، واسم جا ننمیفته که چه جوری وقتی مثلا ته ایکریپت با ؟ میزنم /ای دی رو میگیره شاید کدی که دیدم درست نبوده ولی فقط یه گت داشت اونو نمی فهمم!

مرسی

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
ببین اگه میخوای که در صورتی که من زدم id 1000 رو نشون بده ولی شما تا 800 داشتی. بزنه تصویر مورد نظر وجود نداره اول باید با mysql_num_rows تعداد سطر ها رو بگیری. بعد یک حلقه شرطی بزاری. در صورتی که مقدار وارد شده در GET بیشتر از این mysql_num_rows بود پیغام رو نمایش بده... توی این شرط هم میتونی یک چیز دیگه هم بزاری در صورتی که مثلا id رو خالی زد یا چرت و پرت زد بازم پیغام بده

homayon574

کاربر عضو
واسم جا ننمیفته که چه جوری وقتی مثلا ته ایکریپت با ؟ میزنم /ای دی رو میگیره مرسی
دوست من اون ؟ که میگید شما بعد از ادرس میاد نشونه اولین درخواست GET هست درخواست های بعدی باید اولشون & بیاد مثلا ادرسی که دادید اگر دو تا درخواست "" view_photo.php?id=xx&name=xxx "" محمد جان هم توضیح دادن که چیکار بکنی برای ورودی دادن درخواستت توی پی اچ پی باید تابع رو به شکل روبرو بنویسی : $_GET['id'] برای بقیش هم کوئریو مینویسی با mysql_num_rows چک میکنی حداقل یک نتیجه رو داشته باشه بعد یه حلقه مینویسی نیازی نیست چیزی هم توش تعریف کنی فقط یه متغیر توش بزار و مقدار متغیر رو با mysql_fetch_assoc یا array بزار یا num_row کوئریت بزار باقیشم دیگه فراخونی اطلاعاته که میگی کار با دیتابیستو بلدی :-??

sina.rajabdoust

تازه وارد
دوست من اون ؟ که میگید شما بعد از ادرس میاد نشونه اولین درخواست GET هست درخواست های بعدی باید اولشون & بیاد مثلا ادرسی که دادید اگر دو تا درخواست "" view_photo.php?id=xx&name=xxx "" محمد جان هم توضیح دادن که چیکار بکنی برای ورودی دادن درخواستت توی پی اچ پی باید تابع رو به شکل روبرو بنویسی : $_GET['id'] برای بقیش هم کوئریو مینویسی با mysql_num_rows چک میکنی حداقل یک نتیجه رو داشته باشه بعد یه حلقه مینویسی نیازی نیست چیزی هم توش تعریف کنی فقط یه متغیر توش بزار و مقدار متغیر رو با mysql_fetch_assoc یا array بزار یا num_row کوئریت بزار باقیشم دیگه فراخونی اطلاعاته که میگی کار با دیتابیستو بلدی :-??
sسلام راستش من یه بار همین جوری امتحان کردم ... آخه سورس شبیه این هم داشتم ... بعد دیدم بهم page not found mide ... واسه همین گفتم شاید یه چیزی بوده ولی آخه امکان نداشت ... اگه دیتابیس وجود نداشته باشه ممکنه page not found بده؟؟؟؟ شاید به خاطره این که بدون دی بی تست کردم اینجوری شده ...؟؟؟

ممنون از شما و از مدیر انجمن .. : دی

sina.rajabdoust

تازه وارد
سلام میشه کسی بم بگه مثلا اگر یک جدول تو دیتابیسم داشته باشم به اسم photo که مثلا کلید اصلیش photoid هست ، می خوام اطلاعات هر عکسو توی یه صفحه مثلا به صورت

view_photo.php?id=xx نشون بدم ... ، یه چیزایی دیدم اما نمیدونم چه جوری اسن صفحه ها ایجاد میشن ...

روش فراخوانی از دی بی رو بلدم ولی ایجاد این صفحه ها ...؟؟؟ یه نمونه دیدم که مثلا اون id رو با GET درست می کرد ... آیا ربطی به کلاس نوشتن داره؟؟؟

لطفا کمکم کنین ...

پیشاپیش ممنون ..
ببخشید ... مشکل حل شد ... خیلی ساده تر از اونی بود که فکر میکردم ... ببخشید واقعا ... :دی

مرسی از همایون و محمد ....

بالا