بهینه سازی سایت

mobinahjz

تازه وارد
سئو Search engine optimization (SEO) به معنی بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است.
سئو؛ مجموعه اقداماتی که برای بهینه‌سازی مداوم یک سایت برای کسب رتبه‌های بالاتر در نتایج گوگل و سایر موتورهای جستجو انجام می شود،گفته می شود.

سه فاکتور مهم در بهبود سئو سایت:
  1. ارتباط: ارتباط محتوا با جستجوی کاربر؛ مهم‌ترین عامل رتبه‌بندی است.
  2. اعتبار: محتوایی که مرتبط است باید معتبر هم باشد.
  3. تجربه کاربری: صفحه‌ای که مرتبط و معتبر هست باید تجربه کاربری خوبی هم ارائه دهد.
موفقیت در سئو یک پروسه زمان‌بر است، اما نتایج آن همیشگی است و به سایت شما کمک می کند که در نتایج اول گوگل باقی بماند.

انواع سئو:
  • سئو داخلی: بهینه‌سازی عوامل داخل سایت برای موتورهای جستجو. که شامل: تولید محتوا، افزایش سرعت سایت،ایجاد لینک‌های داخلی و بهبود تجربه کاربری سایت.
  • سئو خارجی:کسب اعتبار با ساخت بک‌لینک و برند منشن در خارج از سایت خودمان برای بهبود رتبه سایت خود.
  • سئو تکنیکال: فرایند خزش و ایندکس شدن صفحات سایت توسط گوگل را ساده می‌کنند. از موارد سئو نکنیکال: ساخت نقشه سایت، افزایش سرعت سایت، ایجاد و بهینه سازی فایل ربات و سازگاری با موبایل… می باشد. این بخش از سئو به محتوا ارتباطی ندارد و به بهینه سازی و بهبود زیر ساخت وب‌سایت می‌پردازد.
  • سئو کلاه سفید (white hat seo): مبتنی بر قوانین گوگل.با استفاده از سئو کلاه سفید سایت شما در نتایج اول گوگل باقی می‌ماند. حتی اگر شما یک کار اشتباه انجام دهید، به واسطه اینکه قبلا از روش‌های درست سایت خود را سئو کرده‌اید؛ گوگل سایت شما را جریمه نمی‌کند.
  • سئو کلاه سیاه (black hat seo): در جهت فریب و دور زدن الگوریتم‌ها و قوانین گوگل با هدف دستکاری نتایج جستجو برای کسب رتبه بالاتر در گوگل. تکنیک های سئو کلاه سیاه در کوتاه مدت ممکن است باعث افزایش رتبه سایت در گوگل شود اما در بلند مدت منجر به جریمه سایت، کاهش رتبه ناگهانی و یاحذف تمام صفحات سایت شما از نتایج گوگل خواهد شد.
  • سئو کلاه خاکستری (gray hat seo): بیشتر مبتنی بر تکینک‌های کلاه سفید است و نیم نگاهی نیز به تکنیک‌های کلاه سیاه دارد. البته بدون قصد فریب و ضرر به کاربران. می توان گفت سئو کلاه خاکستری ترکیبی از سئو سفید و سیاه است.
شما می توانید با ویکی دمی، به یک سئو کار حرفه ای تبدیل شوید و صفر تاصد کار سئو سایتتان را خودتان انجام دهید، همچنین میزان بازدید و اعتبار سایت خود را افزایش دهید.
 
بالا