تبدیل سایت های استاتیک به داینامیک

lordmhn

تازه وارد
با سلام خدمت بزرگوارن عزیز

میخاستم 1 آموزش برای تبدیل سایت های استاتیک به داینامیک برام بزارید یا اگه هست بهم معرفی کنید ممنون میشم.

و میخاستم بدونم که برای این کار باید چه کارایی انجام داد و چطوری میشه 1 تمپلیت ساده ی html به 1 سایت php خوب تبدیل شه

با سپاس

iran98

Banned
سلام

کجای کاری

اینها آب از دستشون نمیچکه

برو یک جای دیگه

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
آموزش طراحی یک سایت رو داریم مرحله به مرحله آموزش میدیم. میتونید اون مطلب رو دنبال کنید

داخل امضای من موجود هست

N2D

کاربر عضو
سلام !

یک توضیح مختصر عرض کنم خدمتتون ،

بهتره از لفظ « تبدیل سایت استاتیک با داینامیک » استفاده نکنیم !

چون سایت استاتیک ، عموماً یک قالب HTML هست که مثلاً از اون برای معرفی یک شرکت و محصولاتش استفاده میشه که بیشتر به عنوان یک کاتالوگ که تغییری هم نکی نه استفاده میشه !

مثلاً شما در نظر بگیرید یک شرکت که تولید قطعات صنعتی میکنه و یا یک تولید محصول ِ خاص ، خوب این سایت چیز خصای نمی خواد ، صفحه اصلی ، ارتباط با ما ، معرفی محصولات و . . . که میشه با HTML پیاده کرد و تمام !

اما یک وقت شما یک سایت میخواید که مدیریت نیاز داره ، مثلا ؟

به عنوان مثال یک وبلاگ ، یک سایت خبری و . . .

اینجور سایت هارو ما یک سایت داینامیک میگیم !

سایتی که صفحات اون تغییر میکنه و مدیریت امکان داره که صفحه اضافه کنه ،پست بده و یا هر کار دیگه بسته به نیاز و انعطاف پذیری اون سیستم .

خُب ، حالا این وسط باید ببینیم PHP و HTML برای ما چه کارهایی انجام میدهند ؟

HTML میاد و اون View و ظاهر سایت مارو تشکیل میده ، چیزی که کاربر ما عملاً باید ببینه ،

اما PHP میاد و هسته سایت مارو پیاده میکنه ، مثلاً میگه وقتی که کاربر برای من عدد 1 را ارسال کرد ، براش بفرست « شما عدد 1 را وارد کردید » و بهش میگیم اگر غیر 1 وارد کرد « ورودی شما اشتباه و غیر یک است » ،

یعنی در حقیقت کنترل رو انجام میده .

تعبیری که همیشه به کار برده میشه این هست که کد های HTML در لا به لای کد های PHP قرار میگیرند و بنا به شرایط خاصی با توجه به سیستم ، تغییراتی میکنند !

حالا شما میفرمایید که میخواید سایتتون رو از حالت استاتیک به داینامیک تبدیل کنید ، طبیعتاً شما یک مدیریت میخواید که برای هر بار تغییر نیاز نباشه وارد کنترل پانل هاستتون بشید و فایل های جدید رو آپلود کنید...

اگر میخواید این کار رو خودتون انجام بدید ، باید CSS ، HTML و بعد از اون PHP فرا بگیرید ویا در صورت نیاز ، Javascript !

خُب مثلاً من ِ کاربر ِ ساده که به این موضوعات تسلط ندارم و نمی تونم سایت برای خودم راه اندازی کنم که داینامیک باشه ، راه حل چیه ؟

خیلی ساده ! از سیستم های مدیریت محتوی استفاده کنم و قالب مورد نظر خودم رو روش پیاده کنم و اگر به پیاده سازی قالب بر روی سیستم مدیریت محتوی مثل جوملا ، وارد نیستم ، پس میتونم بدم یکی این کار رو برام انجام بده ...

توضیحات مختصری دادم خدمتتون که متوجه بشید که سایت داینامیک چی هست و سایت استاتیک به چه سایتی اطلاق میشه و برای اعمال این تغییر چه راهکار هایی داریم...

همونطور هم که محمد عزیز فرمودند ، آموزش های خوبی موجود هست که میتونید به بهترین شکل بهره ببرید و هر وقت هم که سوالی براتون پیش اومد ، شک نکنید در خدمتتون هستیم تا رفع کامل مشکل...

امر و فرمایشی بود در خدمتتون هستم .

موفق باشید.

iran98

Banned
بیا می بینی از سر لج من اومدن جواب دادن ای ای ای ای :D

nulledscriptz

کاربر عضو
با سلام خدمت بزرگوارن عزیزمیخاستم 1 آموزش برای تبدیل سایت های استاتیک به داینامیک برام بزارید یا اگه هست بهم معرفی کنید ممنون میشم.

و میخاستم بدونم که برای این کار باید چه کارایی انجام داد و چطوری میشه 1 تمپلیت ساده ی html به 1 سایت php خوب تبدیل شه

با سپاس
تبدیل قالب html به یک اسکریپت خوب کار به صرفه ای نیست وقتی میتونید در عرض 5 دقیقه همین قالب html رو به یک قالب وردپرس یا سیستم دیگه ای تبدیل کنید ...

N2D

کاربر عضو
بیا می بینی از سر لج من اومدن جواب دادن ای ای ای ای :D
سلام !

دوست عزیز ،

انجمن های حرفه ای مثل پرشین اسکریپت اصلاً این بحث ها نیست و من ِ نوعی با بار اطلاعاتی کمی که دارم ، همواره هر کمکی که بتونم میکنم ! و اگر دقت کنید وب سایت پرشین اسکریپت هم دقیقاً با هدف خدمت راه اندازی شده !!!!!

پس ، بحث نیست که ما پاسخ میدیم یا نمی دیم ، فقط باید کمی دوستانی که سوال مطرح میکنند صبور باشند تا به پست ها رسیدگی بشه و انجام وظیفه بکنیم و اگر در حد و توانمون بود ، راهنمایی هایی کنیم...

موفق باشید

بالا