تمام وب مستر ها بخوانند.. ،فاجعه بزرگی با نام های dmca و sopa و popa و روش جلوگیری

anet311

کاربر عضو
سلام دوستان

حتما اطلاع دارین از این نام های شوم؟

DMCA و SOPA و POPA

دولت امریکا تصمیم گرفت لینک هایی رو که قوانین کپی رایت رو نقض کرده اند رو از موتور های جستجو حذف کنه

متاسفانه گوگل هم در خاک امریکاست و این عمل رو انجام داده

گفتن sopa popa تایید کنگره نشد..

اما ظاهرا DMCA هم تفاوتی با اونها نداشته

و این قوانین الان اجرا شده

و الان بسیاری از سایتها از گوگل دارن پاک میشن

به عنوان مثال در لینک زیر که

کلمه free download niki جستجو شده

در پایین صفحه، چند بار این رو مشاهده میکنید

In response to a complaint we received under the US Digital Millennium Copyright Act, we have removed 1 result(s) from this page. If you wish, you may read the DMCA complaint that caused the removal(s) at ChillingEffects.org

به این معنی که یک لینک بنا بر اون قانون حذف شده است.

که هر بار که اون رو تکرار کرده ، یعنی یک لینک دیگه پاک شده

این فقط تو صفحه اوله

اگر برید صفحه دهم

ده ها لینک حذف شده می بینید....

این تازه شروع این کار و قانونه....

اینها دونه دونه همه سایت هارو پاک خواهند کرد

و در اینده

بسیاری از لینکهای سایت کشورهای دیگه هم شروع به پاک شدن میشه

این ها همه نشان از تمامیت خواهی شرکت های نرم افزاری و غیره هست

شرکت های نرم افزاری اسیب نمیبینن

چون هم اکنون هم میلیاردها "ویندوز " کرک شده در دنیا وجود داره

اما ماکروسافت همچنان قوی تر از پیشه...

شرکت های دیگه هم مثل همین ....

اینا میگن ما دزدیم ....

چرا که معنی مخفف این کلمه

DMCA

دزدی دیجیتال ، هست

بچه ها ما چی کار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1)احداث یک موتور جستجوی قوی و جدید در حد گوگل اما شرقی؟؟؟

که شاید غیر ممکنه چون هزینه های خیلی زیادی برای راه اندازی و برنامه نویسی میخواد....

2)یا استفاده از موتور های جستجوی دیگه که در امریکا نباشن و شامل اون قوانین نشن

که این هم اشکالی داره که تقریبا هیچ ایرانی ای سایتش رو توی اون ایندکس نکرده

و هیچ ایرانی ای از موتور جستجوی دیگه ای جز گوگل استفاده نمیکنه...

3)و راه سوم، تن دادن به این ذلت و صبر کردن برای حذف سایت های همه مون...

4)

استفاده از همه موارد بالا به صورت همزمان و

شکایت به وزارت ارشاد با بهانه های مختلف و درخواست ***** کردن گوگل.

تا همه مجبور بشن از چیز دیگه ای استفاده کنن.

google

yahoo

bing

همه امریکان

ask.com

رو هم نمیدونم

پس چی موند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نظرتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

clubish

تازه وارد
ask هم امریکاییه.

عزیزم به نظر من خیلی کار خوبی می کنن.خودت رو بذار جای یک برنامه نویس که شب و روز نمی خوابه و داره نرم افزار میسازه تو مفتکی گیرت میاد این انصافه؟

نه داداش باید همه سایت های کرک کننده و نال کننده رو حذف کرد.

anet311

کاربر عضو
ask هم امریکاییه.عزیزم به نظر من خیلی کار خوبی می کنن.خودت رو بذار جای یک برنامه نویس که شب و روز نمی خوابه و داره نرم افزار میسازه تو مفتکی گیرت میاد این انصافه؟

نه داداش باید همه سایت های کرک کننده و نال کننده رو حذف کرد.
انصاف؟!

قرتمند ترین برنامه نویس ها و شرکت های نرم افزاری کجان؟

امریکا

امریکا یک ابر قدرته

هر جا که دلش می خواد حمله میکنه

به همه جا تجاوز میکنه ،همه رو میکشه ، همه چیز رو به غارت میبره

مایکروسافت و گوگل و اپل

چقدر پول دارن؟

هر کدوم اندازه ده ها برابر در امد یک سال کشور ما درامد دارن

به نظرت اونا الان که ما داریم ویندوز کرکی استفاده میکنیم ضرر میکنن

چقدر ضرر میکنن؟

یک دلار؟ هزار دلار ؟یک میلیارد دلار ؟

توی نظام سرمایه داری بعضی ها انقدر درامد دارن که نمیدونن پولشون رو کجا خرج کنن

در مقابل

بعضی ها انقدر ندار هستن که دارن زیر پا له میشن

برای سرمایه دارای امریکایی ها هیچ مشکلی در اینده به وجود نمیاد

تو رو نمیدونم

اما برای من مشکل پیش میاد

چون پول ندارم که 800 دلار بدم ویندوز اورجینال بدم

یا صد دلار بدم کارتون شرک رو بگیرم

با اینکه نسخه دزدیش رو استفاده میکنم

اما همواره کارگردان شرک یکی از ثرمند ترین مردمان امریکاست

هر کی به اندازه توانش باید پول بده نرم افزار بخره

یکی میلیاردر باید یک میلیون تومن بده

ما ها کلا 250 دلار ، درامد ماهیانه داریم

باید 5 دلار بابت نرم افزار بدیم

نه 850 دلار

البته نظر منه......

شما حتما مخالف ما و امثال ما هستی

اما کسی که تو این دنیا حرفه ای کار کنه ضرر نمیکنه...

چون همواره کسانی هستند ه از نظر مالی ساپورت کننش

نرم افزار هلو و یا سحر ساخت ایرانه

به نظرت ضرر کردن؟

نه ،چون خوب کار کردن

و شخصا پول دادم خریدم

اما مترجم پارس به درد نخوره و باید هم ضرر کنه

یکی از دلایل اینکه فایرفاکس انقدر رشد کرد

فراموش نکن همین ما گدا گودول ها بودیم....

چون همواره اپن سورس هست

و اد آن هاش هم همین طور ....

اما اپرا هیچ وقت عمرن بتونه بیاد بالا

یا سفری

یا چروم

شک نکن ، چون اونا برای سرمایه داران هستن ، و از حمایت معنوی فقرای جهان بهره مند نیستند

وردپرس هم در مقایسه با سیستم های مشابه دیگه هم همین طور...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pepsi

تازه وارد
سلام خدمت همه دوستان

من هم با نظرات Anet311 موافقم

همگی ما از ویندوز کپی و کرک شده سود میبریم! خیلی باید خدا رو شکر کنیم که میشه به این راحتی توی نت بود!

میخوای دنیای قنونی باشه؟؟ برنامه نویس ضرر نکنه ؟؟ پس بیا با هم کمی جمع و تفریق کنیم

واسه دیدن این متنی که من نوشتم چقدر هزینه کردی ؟؟

آیا ویندوز شما 120 دلار (ارزان ترین ویندوز سون) یا 220 دلار (گرانترین ویندوز سون) هست ؟؟

آیا آفیس شما 150 دلار (ارزان ترین آفیس ) یا 500 دلار (گرانترین آفیس) هست ؟؟

آیا اون برنامه نویس و طراح ایرونی از ویژوال استدیو 550 دلاری یا از فتوشاپ (که همگی نصب میکنیم) 000 دلاری استفاده میکنیم ؟؟

آیا از آنتی ویروسی همچون Nod32 (سالیانه 54 دلار) یا KasperSky (سالانه 40 دلار) استفاده نمیکنید ؟؟

آیا برای گوش دادن از موزیک از نرم افزار Winamp به قیمت 20 دلار (البته دارای مدل رایگان هم میباشد) آستفاده نمیکنیم ؟؟

آیا آلبوم های خوانندگان مورد علاقه خود را با قیمت های دلاری خرید میکنیم ؟؟؟

و آیا های دیگری که اگر جمع ببندیم میبینیم کامپیوتر ، لپ تاپ ، موزیک ها ، ویدیو ها و حتی نرم افزار های گوشی من و شما آنقدر زیاد میشود که گویی میلیارد دلار سرمایه داریم!!

به نظر من حقیر دلیل این حرکت پیشرفت سریع تکنولوژی و به خصوص نت توی ایران هست!! شما ببین با این وضع خراب اینترنت چقدر ما داریم توی نت زندگی میکنیم ، وای به روزی که محدودیت سرعت و *****ینگ از بین برود!! دیگه میشه جلو هجوم این همه ایرانی توی نت رو گرفت ؟؟؟

الان شما با این همه محدودیت خیلی راحت به سایت مورد نظر وصل میشید و موزیک مورد علاقه خودتون رو به راحتی دانلود میکنین!! حالا یه ویپی یا چیزی استفاده میکنی که اذیتت میکنه! خداییش اگه موزیک مور علاقت بر فرض 10 دلار بود میرفتی توی نت بخری یا میرفتی اونجایی که داشت مجانی میگذاشت دانلود میکردی؟؟ قضاوت خودمونه نه کس دیگه ایی!! بخوام دقیقتر بگم منظور این حرکت از غربی ها اینکه ما رو خرد و کوچک توی دنیای نت قرار بدن تا بتونن هنوز بر سر ما حاکمیت نتی داشته باشن و ما رو مستعمره ی مجازی قلم داد کنن!!

در آخر میخوام بگم هنوز میشه نفس کشید اگه بخوای به نفس کشیدن دیگری کمک کنی

همگی ما از ویکیپدیا استفاده کردیم و خیلی هم لذت بردیم!! وب سایتی که کاملا مجانی و در اختیار مخاطبان خودش هست

خیلی راحت مطلب میزنین و خیلی راحت اصلاح میکنین!!

به نظر من خرد و کوچک باید بدونیم روی چی قیمت بزاریم. منی که از روی نرم افزار رایگان و مجانی یه نرم افزار میسازم باید رایگان عرضه کنم مگر تمام منابع گرفته ار نرم افزار تا آموزش ها غیر رایگان باشند تا من حقی در ادعای فروش کردن نرم افزار داشته باشم

در انتها کمی بحث رو داغ میکنم و میگم که : " بدم میاد از کارگردانی که فیلمش رو از روی فیلم خارجی کپی میکنه و با هزینه ای کم میره جشنواره و ادعای گرفتن سیمرغ هم میکنه ، بدم میاد"

djmohammad

تازه وارد
من و تمام برنامه نويسان از اين كار گوگل قدر داني مي كنيم ...بالاخره بايد قوانين كپي رايت هم در زمينه ديجيتال با كيفيت بيشتري اجرا مي شد كه خدا رو شكر كم كم داره اينطوري ميشه ...البته دو تا قانون اول كه مي خواست اجرا بشه خيلي بد بود (حالا به دلايلي) ولي گروه هكران ناشناس طي ويدئويي كه در يوتيوب گذاشته بودند گفته بودند كه اگر اين دو قانون تصويب بشه اينترنت جهاني رو مختل مي كنند ..... كه همونجور كه همه ما مي دونيم اين كار از دستشون بر مياد و تا حالا هر چيزي كه گفتند رو عمل كردند .....بنابراين قانون سوم .......

anet311

کاربر عضو
من و تمام برنامه نويسان از اين كار گوگل قدر داني مي كنيم ...بالاخره بايد قوانين كپي رايت هم در زمينه ديجيتال با كيفيت بيشتري اجرا مي شد كه خدا رو شكر كم كم داره اينطوري ميشه ...البته دو تا قانون اول كه مي خواست اجرا بشه خيلي بد بود (حالا به دلايلي) ولي گروه هكران ناشناس طي ويدئويي كه در يوتيوب گذاشته بودند گفته بودند كه اگر اين دو قانون تصويب بشه اينترنت جهاني رو مختل مي كنند ..... كه همونجور كه همه ما مي دونيم اين كار از دستشون بر مياد و تا حالا هر چيزي كه گفتند رو عمل كردند .....بنابراين قانون سوم .......
ببین عزیزم نگو شما و تمام برنامه نویسان....

من هم برنامه نویسم...

هم AvR هم جاوا هم وب ....

کپی رایت و حق ناشر درسته

اگر از اول کپی رایت تو ایران بود شاید الان ما هم قدرت نرم افزاری بودیم

اما این وضع درست نیست که یک ایرانی با درامد چندرغازی 100 دلاری بیاد یک ویندوز 800 دلاری بگیره

دلت برای غرب نسوزه

از این حکومت خودمون خوشم نمیاد اما از غرب مخصوصا امریکا که نظام سرمایه داری داره حمایت نمیکنم.

ببین ، من رشتم الکترونیکه

من دارم روی یک ربات کار میکنم

اسمش هست

aeroquad

این سایتشه

برو توش و download رو بزن

میری توی گوگل

گوگل نمیزاره از داخل ایران این فایل رو دانلود کنی

اون یک نرم افزاره که با ای پی خارجی میتونی راحت دانلود میکنی...

این نمیزاره من مهندس الکترونیک ،این ربات رو درست کنم چون میخواد ما همیشه محتاج اون ها باشیم

مساله کپی رایت هم شخصیه،

شما دوست داری میتونی اورجینال خرید کنی

یکی دوست داره کرک دانلود کنه

حرفم اصلا این نیست، من میگم هر کی باید اندازه توان اقتصادی خودش و کشورش باید پول بده

با کلمه donate احتمالا بارها برخورد کرده باشی

این همون چیزه که من میگم

angri birds

یک بازی کوچولو هست

اما چون حرفه ای هست از همون donate یارو میلیاردر شد

شما به عنوان یک برنامه نویس، اگر یک برنامه حرفه ای بنویسی و رایگان در اختیار مردم بزاری مطمعن باش جواب محبتت رو میبینی

ممکنه من 10 دلار کمک کنم

یکی 1000 دلار

یکی هیچی ...

کار خوب رو زمین نمیمونه...

همین بنیامین بهادری خودمون اخرین البومش که سال 88 منتشر شد رو یادته

من دانلود کردم

اما بعدش رفتم چهار تا از اون مجموعه خریدم.

الکی خریدم.و هدیه دادم به دوستانم که مفدی دانلود کرده بودن

خواستم کمک مالی بشه برای بنیامین برای اون شاهکار ....

بنیامین توی تیراژ اول 500 هزار تا سی دی فروخت و با اون همه دزدی مردم ، سود هم کرد...

کار خوب رو زمین نمیمونه

یا همون مایکروسافت مگه ورشکست شد؟

مگه میلیاردها ادم ویندوز کرکی استفاده نمیکنن؟

چون کار خوب کرده

ادمهایی که دستشون به دهنشون میرسه از همه جای دنیا حمایتش میکنن

همواره ادم هایی هستن که اورجینال خرید کنن تا یارو بدبخت نشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

clubish

تازه وارد
با خوندن پاسخ های شما عزیزان نظر موافق خود را به مخالفت با این گونه قوانین اعلام می نمایم.

pepsi

تازه وارد
من خودم رو جزو برنامه نویس ها نمیدونم چون خیلی از من گنده تر (کلمه بزرک کمی کوچیک به نظر میرسه) وجود داره اما حداقل وقتی یه میکروبلاگ کوچولو راه میندازم و ملت میان و مجانی از مطالب استفاده میکنن من کلی کیف میکنم !!

تنها برنامه نویسی میتونه ادعای کپی رایت کنه که خودش قانونش رو زیر پا نزاره!! از ویندوز و ادوبی ها تا خیلی جاها !! قبلا ها خیلی کارا واسه رفاه و به کار انداختن چرخی بود اما امروزه همش پول و پول و پول !!! شما دوست عزیز که موافق قانون کپی رایت ، اونم توی این سبک بی انصافی واقعا همه چیزت قانونیه ؟؟؟ من چند مثال آوردم که شما میتونی حساب کنی توی کامپیوتر خونگیت چقدر سرمایه رو پیچوندی!! هر چند سال ویندوز جدید تا آفیس ورژن اون سال و غیره رو نمیبینی ؟؟؟ نگو نشنیدی این خبر رو که خود آمریکا اعلام کرده قدرت سایبری ایران جزو 5 قدرت سایبری برتر دنیاست!! اگه شما ادعاهای بزرگی مثل آمریکا داشتی نمیومدی واسه رقیبت مشکل بتراشی تا نتونه رقابت کنه ؟؟؟ این موضوعات دیگه از دولت ها فراتره و دقیقا به سمت خود ملت هست!!

در ضمن من منکر این قوانین نیستم فقط میگم کسی حق داره ادعای عدالت کنه که خودش عادل باشه!! منی که ویندوزم کپی هست نباید دنبال قانون کپی رایت واسه برنامه ای که مینویسم باشم!! البته قانون کپی رایت فقط پول نیست و به نظر من بیشتر باید مالکیتی باشه!! شما نرم افزاری تولید میکنی و مثلا توی info میای 40 بار اسم خودت رو میگی!! این حق شماست اما اگه بخوای به قیمت گزافی بفروشی که راه 100 ساله رو یک شبه بری حتما بدون از حقت بیشتر خواستی!!

جالب اینکه تمام سرویس های مهم به آمریکا مربوط میشه. از موتور های جستجو تا شبکه های مجازی !!! یعنی این همه مردم نمیتونن یه چیزی برای رقابت بسازن ؟؟؟ کمی شک برانگیزه که چرا تمام وسایل رفاهی مردم داره به یک کشور ختم میشه!! قانونی کردنه یا مستعمره کردن ؟؟

parsaman

تازه وارد
تازگي ها شنيدم كه شوراي عالي مجازي تشكيل شده كه يكي از كارهاي اون ساماندهي دنياي ديجيتال هست از كپي رايت گرفته تا حق فروش و .... كه براش قانون اوكي كنن.

ولي در اين مورد يك مسله هست كه ما نمي تونيم براحتي نرم افزارهاي اورجينال رو خريداري كنيم مثلا شما سايت مارومديا رو باز كنيد ببينيد اصلا سايتش واسه آي پي ايران مياد ....!!!

ولي من به عنوان يه توليد كننده 100% شاكي هستم و الان بعد از 2سال جرات ندارم به صورت سراسري يه نرم افزار يا بازي رو بزارم براي فروش سريع سايتهاي دانلود كرك و ريپ مي كنن نارمردا تا كي مي خوان اينجوري نون بخورن از اون دريا .../// سافت گرفته كه با كپي سي دي گنده شده اين پولها موندگار نيست ديدم و مطمونم آدمهاي مشابه اين افراد رو ..... به هر حال چون اين فضاي مجازي يا همون اينترنت ما صاحاب نداره اين طوريه الان سه جا رو مي دونم كه دارن برنامه ريزي مي كنن تا اين فضا رو دستشون بگيرن.

بي خيال خدا روزي رسونه ............. ايشا... ***

با تشكر از شما زحمت كشان

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
parsaman عزیز. نوشته شما کمی c/یاسی بود ویرایش کردم. کمی رعایت کنید.سپاس

masoomi

کاربر عضو
قربون چینیا برم. از همه چی یه کپی ساختن...

برای جستجوی هرچی، حتی اون چیزی که گوگول مگولی نمیتونه پیدا کنه یا نمیذارن پیدا شه، از این استفاده کنید:

anet311

کاربر عضو
حالا یک سوال :

گوگل همه سایت من رو هم ممکنه حذف کنه ؟

یا فقط بعضی لینکهارو حذف میکنه؟

سپاس :53:

بالاخره هم نوبت من رسید بچه ها

چند روز پیش اخطار اومد از دیتاسنتر .

بعد از وب شریف اخطار اومد.

دیروز هم گوگل داد و دو تا ازلینکهای مارو حذف کرد.

همش تقصیر کریس براون ،خواننده سیاه پوست و کچل امریکایی ... لعنتیه

ما هم لینکهارو حذف کردیم و جواب گوگل رو دادیم تا ببینیم چی میشه

یکم ترجمه ام مشکل داره اما منظورم رو رسوندم . ببینم جوابشون چی میشه

Hello

Message ID: [LRWSRN002].

This link has been removed from Google :)

really This is injustice ....

i have a Question:

This music Files Not stored on my website & This music files stored on other website .

my link is include :

a photo of Chris Brown +

a Mirror Link , to download his musics (like: Rapidshare , Mediafire , Or others .... )

Rapidshare , Mediafire , Hipfile have millions of illegal file ,

FaceBook & Blogger have millions of illegal Links .

My link have not illegal content .

if my website is illegal ,so this weblog free-premiumsoftware.blogspot.com is illegal , So Google is illegal

*really , my website is illegal ?

*Now , Should I remove my links?

thanks! ♥ ♥ ♥

kind regards!

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
فقط لینکی که قانون گوگل رو نقض کنه حذف میشه و تونتیجه ها نمیاد

anet311

کاربر عضو
فقط لینکی که قانون گوگل رو نقض کنه حذف میشه و تونتیجه ها نمیاد
ممنونم :53:

پس امکان نداره کل سایت من حذف بشه ؟

اخه تمام لینک های من ناقض کپی رایت هستند .اما اخطار فقط برای یک لینک اومد .که اون هم ظاهرا به خاطر شکایت اون شرکته بود .

:54: بعد. یک چیز دیگه.

مثلا داریم از انتی ویروس کاسپر اسکای استفاده میکنیم در کامپیوتر ،

حالا وارد بعضی سایتها بشی که معمولا نرم افزار و کرک دارن ، کاسپر اسکای صفحه رو ***** میکنه.

بعضی ها رو هم فایر فوکس ***** میکنه و میگه این برای کامپیوتر شما خطرناکه .

حالا به خاطر تلافی فایلهای کرک میگه ؟ یا واقعا ویروس داره ؟

سپاس :53:

psdha

تازه وارد
سلام

دوستان سک سوال مهم

اگر چنانچه بخواهیم به گوگل پاسخ بدیم که محتوای مشمول قانون را حذف  کردیم چطور باید با گوگل ارتباط برقرار کنیم؟ چطور باید بع گوگل بفهمونیم که لینکارو حذف کردیم؟

mohamad_a226

کاربر عضو
سلام

دوستان سک سوال مهم

اگر چنانچه بخواهیم به گوگل پاسخ بدیم که محتوای مشمول قانون را حذف  کردیم چطور باید با گوگل ارتباط برقرار کنیم؟ چطور باید بع گوگل بفهمونیم که لینکارو حذف کردیم؟
ما خیلی وقت پیش داخل بخش فروممون یکی از بچه ها لینک دانلود ویندوز گذاشته بود که با اخطار از طرف گوگل مواجه شد و حذف شده بود.

داخل گوگل وبمستر پیغام خطا اومده بود و لینکی رو گذاشته بودن که بعد از حذف این لینک، بهشون از طریق ایمیل اطلاع بدیم که همینکار هم انجام دادیم. این لینک بود:

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
اقایون تاریخ تاپیک مربوط به سال 91 هست. خواهش میکنم قوانین رو مطالعه کنید!

بالا