خطا هنگام نصب اسکریپت پشتیبانی و چت آنلاین PHP Live Chat فارسی

سعید سلیمانی

تازه وارد
سلام موقع نصب این با خطای :

There was an error during the installation. Please make sure that all of your database settings in config.php are correct. Remember that some hosting solutions may require that you first manually create a MySQL database before running this script.

یک خطا رخ داده است:

could not find driver

مواجه می شم لطفاً کمک کنید .

ضمناً موقع ارسال تایپیک مشکلی رخ داد که فکر کنم این تایپیک چند مرتبه ارسال شده ولی من اثری از آن ندیدم مدیران محترم لطفاً فقط به این تایپیک پاسخ دهند .

با تشکر

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
همون طور که نوشته شده

خطایی در هنگام نصب رخ داده

مشخصات دیتابیس را در فایل کانفیگ وارد کنید

سعید سلیمانی

تازه وارد
مشخصات رو درست دارم وارد می کنم ولی نمی شه که نمی شه

توی این چند خط ببینید مشکلی نیست ؟

// Database settings​

'dbHost' => '127.0.0.1',
'dbPort' => 3306,
'dbUser' => 'root',

'dbPassword' => '',​

'dbName' => 'mirrormx_customer_chat',​

ببخشید این اشکالی نداره ؟ : 'dbPort' => 3306, چه رقمی باید باشه ؟

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
اگر تنظیمات رو دستکاری نکردید ، نیاز به تغییر نیست

نام دیتابیس mirrormx_customer_chat هستش؟

soosmar

کاربر عضو
سلام

من چن روز پیش این اسکریپت رو نصب کردم.

شما اول برو به MySQL® Databases و یک دیتابیس و یک MySQL User بساز.

بعد این اطلاعات رو توی این قسمت ها توی فایل کانفینگ ویرایش کن.

من برای مثلا دیتابیس و یوزرم persian_test هست!

'dbHost' => '127.0.0.1',

'dbPort' => 3306,

'dbUser' => 'persian_test',

'12345678' => '',​

'dbName' => 'persian_test',
دیگه به هیچی دست نزن!

موفق باشی..... =;

سعید سلیمانی

تازه وارد
گفتم چند مرتبه غیر از همین کار که شما و دوستان فرمودید هیچ کار دیگه ای نکردم همین طور نصبش کردم نمی شه ؟ بار اولم هم نیست که بگم بلد نیستم نمی دونم ایرادش کجاست شما اگه می شه نصبش کنید و فایل دیتابیس و فایل های هاستش رو در اختیارم بزارید بنده ایمپورت کنم .

با تشکر از شما

soosmar

کاربر عضو
اگه خواستین می تونم براتون نصبش کنم.

اطلاعات هاست رو برام پ.خ کن ، نصبش می کنم برات!

soosmar

کاربر عضو
سلام بابت تاخیر معذرت می خام

فایل کانفینگ رو یه کوچولو عوض کردم و آیتم هایی که باید پر کنید رو به فارسی تغییر دادم.

بعد هم همینو ادامه بدی باید نصب بشه........ ;)

سپس مسیر site.com/pslivechat/php/app.php/admin را در مرورگر خود باز کنید

نام کاربری و رمز تعیین شده در فایل config.php را وارد نمایید (پیشفرض نام کاربری admin و رمز عبور persianscript می باشد)

در صفحه باز شده در زیر عبارت "تکمیل نصب سیستم" روی دکمه Install کلیک کنید. :41:

نشد یا نتونستی بگو :39:

سعید سلیمانی

تازه وارد
دوست عزیز فک کنم فهمیدم مشکل کجاست !!! ببخشید اذیتتون کردم روی هاست رایگان نصب کردم مشکلی نبود مشکل از 'dbHost' هست نام هاست رو همونطور که قبلاً جوملا رو نسب می کردم localhost می گذاشتم اما الان که توی هاست رایگان اسم هاستینگ رو گذاشتم نصب شد و مشکلی نبود دوستان باید چه کنم ؟

سعید سلیمانی

تازه وارد
دو تا سوال دوست عزیز اولاً و مهمترین سوال اینکه توی هاست سی پنل برای جوملا نام هاست رو localhost نوشتم ولی برای این اسکریپت نام هاست رو لوکال می نویسم نصب نمی شه روی هاست رایگان برای نصب مشکلی نداشتم ولی اینجا هاست پولی مشکل دارم .

و دومین سوال اینکه این اسکریپت از نظر امنیتی مشکلی نداره و آیا نال شده هست یا نه ؟

soosmar

کاربر عضو
احتمالن شما قسمتی رو اشتباه انجام میدین یا ........... :39:

از نظر امنیت قطعا امن نیست.

چون رایگانه و هکر ها هم راحت دانلود می کنن و آنالیز می کنن....

از یه اسکریپت رایگان هم بیش از این انتظار نمی ره!
default_;
.gif' alt=':; ;) :'>

سعید سلیمانی

تازه وارد
دوستان سلام

امروز مشکلی با این اسکریپت لایو چت برام پیش اومده که اصلاً نمی دونم چطور باید رفع بشه

کارمند که آنلاین می شه کاربر می تونه وارد گفتگو بشه ولی وقتی پیغامی ارسال می کنه نه پیغام کاربر به دست کارمند ما می رسه و نه پیغام کارمند ما به دست کاربر سایت می رسه اما از نظر اتصال پایگاه داده و اسکریپت مشکلی نیست چون می تونم اسم کاربری که برای گفتگو کانکت می شه رو  ببینم و برای گفتگو انتخابش کنم می تونم کارمند تعریف کنم پس از این بابت که اتصال با پایگاه داده برقرار هست مشکلی نیست تنها مشکل فقط عدم ارسال پیغام های دوطرف ( کاربر سایت + کارمند پاسخگوی ما) هست

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
روی یک هاست دیگه تست بگیرید.

سعید سلیمانی

تازه وارد
اطلاعات رو به هاست رایگان انتقال دادم و روی هاست رایگان تست کردم بدرستی کار می کنه ولی روی هاست اصلی و پولی من فقط پیغام ها رد و بدل نمی شن همونطور که خدمت شما گفتم اتصال دیتابیس به سیستم OK هست فقط تبادل مکالمات ایراد کار ماست .

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
این مورد قطعا مربوط به هاست شماست. با مدیر سرور در میون بگذارید

سعید سلیمانی

تازه وارد
با مدیر سرور درمیون گذاشتم ایشون هم چک کردند و فرمودند اسکریپت روی آپاچی جواب می ده ولی روی لایت اسپید مشکل داره چه راه حلی برای رفع این مشکل دارید

هاست ما لایت اسپید هست

بالا