درخواست اموزش تغییر لینک از طریق Mysql

kingsdl

مدیر انجمن نرم افزار
سلام

مثلا من یه سایت دارم با سیستم ورد پرسس

حالا سایتمم دانلوده

مثلا 40-50 تایی نرم افزار رو dl3.site.com دارم

الان این نرم افزار ها رو منتقل کردم رو dl2.site.com الان برم تک تک پست ها بگردم و dl3 رو dl2 کنم مسلما کار داره

چجوری از طریق دیتابیس بگم که هرچی dl3.site.com هست رو dl2 کن

M-Soltani.Ir

تازه وارد
میشه یک نرم افزار نوشت یا شاید نرم افزاری برای این کار باشه!

ولی فعلا پیشنهاد میکنم با Ctrl + F یکی یکی رو پیدا کنی و آدرس جدید رو جای قدیمی پیس کنی

اگر وقت شد برنامشو مینویسم :D

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
تایید میشه!

دیتابیس رو export کنید و با یک نرم افزار مثل notepad++ میتونید جایگزین و Replace کنید

kingsdl

مدیر انجمن نرم افزار
پس اینطوری برای دیتابیس مشکلی پیش نمیاد

فکر کردم دستور خاصی داره

ممنون

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
نه برای دیتابیس مشکلی پیش نمیاد. به شرطی که با notepad++ باز کنی. چون با notepad خود ویندوز charset رو عوض میکنه هنگام ذخیره کردن

hadigohari

تازه وارد
سلام

آقا من که نفهمیدم مثل این که همه زبان رمز صحبت می کنند خواهش می کنم واو به واو یکی بگه باید چیکار کنم.

mahdiali35

کاربر عضو
درود...

دوست عزیز برای این کار دیتابیس مورد نظر خودتون رو از phpmyadmin اتخاب کنید و بعد از گزینه های بالا export رو انتخاب کنید وبعد از دانلود بک آپ از اون یک کپی بگیرید بعدش اون رو با یک ویرایشگر مناسب مثل notpad++ باز کنید و هر چیزی رو که میخاید replace کنید و بعدش به phpmyadmin برید و دیتابیس قبلی رو پاک و این یکی رو ایندفعه import کنید....

نکته ی مهم : بک آپ دیتابیس رو حتما در دسترس داشته باشید...

پیروز و شاد باشید...

homayon574

کاربر عضو
پس اینطوری برای دیتابیس مشکلی پیش نمیادفکر کردم دستور خاصی داره

ممنون
ببین دوست عزیز البته که دستور خاصی داره ! هیچ کاری هم نداره تنها یک کوئری یک نیم خطی هست

ولی کار کار شما نیست من الان بیام نحوه replace کردن کلمه ای رو کلمه ای دیگه با sql رو به شما توضیح بدم واقعا متوجه میشید؟ اگر میشید من بگم اگر نه بهترین راه همون راهیه که محمد جان و سایر دوستان گل گفتن !

سعی داشته باشید زیاد با بانک اطلاعاتی ور نرید یهو میزنید به نابودی میدیدشا ! :دی اون وقت احدالناسی نمیتونه کمکی بکنه بهتون !

اول به همون روشی که دوستان گفتن از بانک اطلاعاتیت یه ایکسپورت بگیر یه جا سیو کن ! یا با سی پنلت یه بک اپ از بانکت بگیر یا با مای اسکیوال دامپرت یه بک اپ بگیر رو هاست نگه دار اگر دامپر نصب داری

بعد کد زیر رو بزن تو پی اچ پی مای ادمین بزن :

کد:
UPDATE wp_posts
SET post_content = replace(post_content, 'dl3.site.com', 'dl2.site.com')
WHERE  post_content LIKE '%dl3.site.com%'
» پ . ن : این کوئری رو برای وردپرس نوشتم برای سی ام اس های دیگه فرق میکنه.

» پ . ن : حتما قبل از ارسال کوئری از بانک بک آپ بگیر.

» پ . ن : با این کد آدرس دی ال دو جای گزین ادرس دی ال سه میشه.

» پ . ن : این کد رو وقتی تو پی اچ پی مای ادمین رفتی بانک سایتتو انتخاب کردی بعد برو توی تب sql این رو بنویس و ارسال رو بزن.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا