درخواست راهنمائی در مورد گذاشتن 2 قالب در یک سایت با سیستم وردپرس

shahnam

تازه وارد
من یک سایت دارم که می خوام دوقالب داشته باشه یعنی یه قالب برای صفحه اصلی و یه قالب برای یکی از صفحات صفحه اصلی. از اساتید وردپرس درخواست راهنمائی دارم که چه کارهائی باید انجام بدم که برای سئو مشکلی پیش نیاد.

آیا باید برای قالب دوم پوشه وردپرس جداگانه بسازم یا راه دیگری هست؟

MahdiY

راهبر انجمن
یکم سوالتون گنگ هست

بیشتر توضیح بدین

دقیقا منظورتون از یکی از صفحات صفحه اصلی چیه ؟

و آیا این دو صفحه اصلی به هم مرتبط هستند ؟ اگه نه بهتره اونی که در اولویت دوم قرار داره را در یک ساب دومین قرار بدین

shahnam

تازه وارد
mahdiy عزیز- سپاس از پاسختون

من دو قالب وردپرس نصب کردم توی هاستم - یکی قالب اصلی هست که وقتی کاربر آدرسو تایپ میکنه میاد بالا و توی اون صفحه اول سایت یه برگه لینک کردم به قالب دوم. یعنی دو بار وردپرس را نصب کردم یکی برای قالب اصلی و دیگری برای قالب دوم که اونو در یه پوشه جداگانه توی هاست ریختم و سابدومین نیست

MahdiY

راهبر انجمن
یعنی منظورتون یجور صفحه خوش آمد گویی هست ؟

sasan90

تازه وارد
اگر صفحه ی خوش آمد گویی می خواید مثل این سایت

دوراه داری یک فایل اچ تی ام ال از صفحه ای که می خوای نمایش داده بشه درست کنی تو روت سایتت آپلود کنی بعد یک ساب دامین بسازی روی

اون وردپرس نصب کنی

راه دوم وردپرس خودش این قابلیت روداره که شما یک صفحه ی خوش آمدگویی بسازی

shahnam

تازه وارد
ببخشید منظور من صفحه خوش آمدگوئی نیست.

من یک خدماتی دارم که صفحه اصلی اون از یک قالب وردپرس تشکیل شده

از برگه های سایت شامل خدمات متمایزی هست که به یک قالب دیگر لینک شده. یعنی دو بار وردپرس در هاست نصب شده یکی در صفحه اصلی و یکی دیگه برای اون برگه که خدمات متمایز دارد. به نظر شما نصب 2 دفعه وردپرس مشکلی برای سئو نیست؟

shahnam

تازه وارد
هر دو قالب استاندارد هستند ولی از وقتی وردپرس دومی را نصب کرده ام, کاهش شدید بازدید از گوگل داشته ام مخصوصا از آی پی ایران

به نظر شما دلیلش چی هست؟

alifiresoft

کاربر عضو
خب زمانی که قسمت اصلی سایت شما اون صفحه هست و بازدیدتون برای اون هست، نباید اینجوری نصب کنید . باید خود قالب اصلی رو به دو قالب تبدیل کنید که این نیاز به کد نویسی روی قالب داره. در واقع اینجوری شما 1 قالب دارید با 2 ظاهر متفاوت.

sasan90

تازه وارد
لینک سایتت رو بزار تا ببینم بهت جواب بدم

sasan90

تازه وارد
فقط قالب بر سئو تاثیر نمی گذاره.اگر ساب دامین ساخته باشید برای اون صفحه مشکل پیش میاد.گوگل سایت شما رو دوتا حساب می کنه و هر کدوم سئو جداگانه دارن

shahnam

تازه وارد
ساب دامین نساختمه

فقط وردپرس دوم را توی یک پوشه جداگانه نصب کرده ام.

biz4race

تازه وارد
دوستان حرفه ای منتظر نظر نهایی هستیم ،

بلاخره بهترین کاری که میشه انجام داد چیه؟

اگر هم نیاز به تغییر کد هست بی زحمت راه و روشش رو هم عرض کنید.

biz4race

تازه وارد
خب زمانی که قسمت اصلی سایت شما اون صفحه هست و بازدیدتون برای اون هست، نباید اینجوری نصب کنید . باید خود قالب اصلی رو به دو قالب تبدیل کنید که این نیاز به کد نویسی روی قالب داره. در واقع اینجوری شما 1 قالب دارید با 2 ظاهر متفاوت.
اگر یه آموزش کار راه انداز به ما بدید بسیار سپاسگذار میشم...

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
قوانین !

تاپیک قدیمی هست . مشکلتون رو دقیق با توضیحات کامل در تاپیک جدید مطرح بفرمایید لطفا

biz4race

تازه وارد
قوانین !تاپیک قدیمی هست . مشکلتون رو دقیق با توضیحات کامل در تاپیک جدید مطرح بفرمایید لطفا
سلام

من دقیقا متوجه منظورتون از تاپیک قدیمی نشدم.

مشکل من هم دقیقا همون سوال اصلی دوستمون هست که اول مطرح شد , موضوع یکیه ولی اگه لازمه یه تاپیک جدید درست کنم؟

من دو تا قالب متفاوت برای سایتم نیاز دارم , یعنی قالب اول که مطالب خبری و آگهی و ... هست و قالب دوم فروشگاه رو میخوام راه اندازی کنم (با یه پوسته ی فروشگاهی) .

حالا نمی دونم چه کار باید بکنم؟

که هم از نظر سئو به مسئله نخورم ، هم حتی بشه خلاصه یکی دو پست فروش مهم رو تو صفحه اول داشته باشم و هم برای گسترش سایت مثل فروم و ... به مسئله نخورم و راحت بشه اضافه کرد...

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
دو تا قالب رو که نمیشه همزمان فعال کرد . شما دوتا وردپرس استفاده کنی به نظرم بهتر باشه .

the mob

تازه وارد
یه افزونه هست که قالب های مختلف رو میتونی بذاری قسمت های مختلف مثل برگه ها کامنت ها پست ها

theme switcher plus

Black_Sky

کاربر عضو
ببینید شما میتونید برای هر صفحه از وردپرس یک قالب دلخواه قرار بدید و ارتباطی ندارد

مثلا برای page.php / single.php

یک نکته : برای صفحه خوش آمدگویی نیاز به یک فایل html نیست کافیه شما یک فایل به اسم home.php بسازید و محتویات قرار بدید

در مورد اینکه شما دسته خاصی دارد مثلا مطالا خبری و یا ..... باید از in_category استفاده کنید

و بگید اگر مطالب خبری بود قالب به صورت زیر لوذ کن

انشالله منظورم روسونده باشم

example

کد:
if ( in_category('1') ) {
include(TEMPLATEPATH . '/single/single-1.php'); }
elseif ( in_category('2') )

بالا