درگاه بانک ملت با قابلیت ستل دستی Gravity Forms

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
ستل بانک ملت چیست ؟

پس از اینکه مشتری هزینه رو پرداخت می کنه و به سایت فروشنده بر می گرده ، بانک ملت تراکنش رو چک میکنه و اگر تایید کرد ، درخواست واریز

وجه رو صادر میکنه (ستل = واریز) . که این امکان ستل خودکار توی همه افزونه های بانک ملت وجود داره و ما هم ازین قضیه مستثنی نیستیم و این

ستل خودکار در افزونه ما هم قرار داده شده و اصلا باید قرار بگیره …..

اما گاهی اوقات بنا به دلیل مشکلات و خطاهای بانکی و سیستمی ستل انجام نمیشه و هزینه از حساب مشتری کسر شده اما به حساب

فروشنده واریز نشده و به حالت تعلیق در میاد و توی حساب خود بانک میمونه …

حالا برای اینکه به بانک بگید که پول رو باید به شما برگردونه باید مجددا ستل رو انجام بدید که اینبار باید ستل رو به صورت دستی انجام بدید …

این نکته رو هم بگم ، اینکه ستل خودکار انجام نشه و مجبور به انجام ستل دستی باشید به ندرت ، تاکید میکنم به ندرت اتفاق می افته .

البته فروشنده یا مدیر سایت حتما نیاز نیست که تراکنش ناموفق باشه تا درخواست ستل دستی بده ، کلا میتونه هر بار که دلش خواست ، ستل

دستی رو برای هر تراکنش انجام بده … خب اینجوری در صورتی که ستل خودکار قبلا انجام شده باشه با پیامی مبنی بر اینکه ستل قبلا انجام شده

بود دریافت میکنه که خود این کار باعث اطمینان از صحت پرداخت میشه و به مدیر این اطمینان قلبی رو میده که پول به حسابش واریز میشه …….

بنده خودم به شخصه تو افزونه یا اسکریپت های خیلی خیلی کمی دیدم که ستل دستی رو اضافه کرده باشند … یکی دو تا اسکریپت شخصی بودو ،

درگاه بانک ملت اپن کارت و فرمساز پرداخت همیار ویبولتین و ….

اما توی هیمن مواردی هم که ذکر کردم ستل دستی برای مدیر با دردسرهایی همراه هست … یعنی مدیر باید برای هر بار ستل کردن ، شماره

سفارش و شناسه مرجع تراکنش رو از بانک یا هر مشقتی که شده… تهیه کنه و توی اون افزونه و اسکریپت وارد کنه تا نتیجه رو ببینه . چون همونطور

که میدونید داخل اینترنت بانک فقط RRN ذخیره میشه که همون کدی هست که بعنوان کد رهگیری ما به مشتری نشون میدیم …

اما بنده توی این درگاه این امکان رو کاملا اتوماتیک طراحی کردم تا مدیر فقط با یک کلیک ستل دستی رو انجام بده . همونطور که در تصویر زیر

مشاهده میکنید ، بعد از هر تراکنش ؛ شماره سفارش و شناسه مرجع تراکنش داخل جزییات همون تراکنش داخل مدیریت وردپرس قسمت پیام های

ورودی ، در باکس سمت چپ ذخیره میشه و کافیه فقط و فقط با یک کلیک بر روی دکمه “انجام” درخواست ستل رو صادر کنید … حالا اگه قبلا ستل

انجام شده باشه .. با پیغام مبنی بر اینکه قبلا ستل انجام شده رو به رو میشید .. اگرم ستل انجام نشده بود ستل انجام میشه و پیام تاییدش براتون

میاد .. حتی اگرم تراکنش انجام نشده بود و verify نشده بود .. داخل پیغامی که بهتون نشون داده میشه مشخص میشه و ….

البته همونطور که گفتم نیازی نیست شما هیچ چیزی رو بعنوان شماره سفارش و شناسه مرجع تراکنش وارد کنید . خودش به صورت آماده برای هر

تراکنش داخل اون باکس ها ثبت میشه . من اون فیلد رو به این دلیل به صورت زیر طراحی کردم تا اگه خواستید که هر تراکنش دیگه ای رو هم ستل

کنید بتونید از اون باکس استفاده کنید و محدود به همون تراکنش نکردمش …

خرید و توضیحات بیشتر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

zegersot

کاربر عضو
مورد جالبیه و اینو هم باید اضافه کنم بهش که یه موقع خواستین وضعیت پرداخت رو چک کنید با همین ستل دستی میتونید وضعیتش رو مشخص کنید که اصلا تایید شده یا به یانک فرستاده شده یا اصلا این مشخصاتی که اسکریپت تایید کرده تقلبی هستش و اصلا در پانک ذخیره نشه و موارد های دیگه ای که بعضی موقع ها خیلی بدردتون میخوره

به هرحال کار جالبی کردی

موفق باشی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا