در خواست اموزش راست چین کردن

parsa_rk

تازه وارد
با سلام دوستان عزیز

من می خواستم بدونم چه طوری می تونم یه اسکریپت خارجی رو راست چین کنم ، اگه می شه یه اموزش جامع باشه ممنون می شم

nulledscriptz

کاربر عضو
آموزش جامع :

به تگ body یک dir="rtl" اضافه کنید . گاهی اوقات مجبور میشید به دلیل بهم ریختگی قالب به div ها و یا تگ های دیگر اضاف کنید .

درسطوح متوسط و پیشرفته این کار را با css انجام میدهند.

:دی

parsa_rk

تازه وارد
یعنی من تو تگ body یه دونه بنویسم dir="rtl" همه چیز درست می شه

parsa_rk

تازه وارد
دوست عزیز می شه کلا توضیح بدید تو تمام شسرایط باید چی کار کنیم

takway

تازه وارد
یک اموزش میدم در سطح تیم ملی!

خوب حالا شروع میکنیم»

شما اگه بخوای فقط نوشته ها و ... رو راست چین کنی باید باید اول از همه وارد فایل استایل قالب یا اسکریپت بشی و کلمه ی

font-family:

رو پیدا کنی و پاکش کنی تا جایی که به ; میرسی

مثلا

font-family:vernada;

سپس این کد رو میزاری بالای استایل:

body {

font-family:tahoma;

}

خوب حالا میرسیم به سخت ترین جا:

حالا باید نوشته ها رو راست چین کنید که با دایرکشن امکان پذیره شما اول از همه این کد رو باید بزاری زیر تگ <body> داخل قالب اصلی:

<div style="direction:rtl">

خوب حالا میری وارد سایتت میشی اگه قالب بهم نریخت همه چی ردیفه ولی اگه بهم ریخ راحت ترین راه اینه که هرجه نوشته ای است رو یکی از این کد ها اضافه کنی مثلا نوشته:

this file not found

شما باید این کد رو بزاری قبل و بعدش:

<div style="direction:rtl">

this file not found

</div>

خوب همینطور ادامه میدیدیم تا تمام قسمت ها رو نوشته هاش راست چین بشه.

خوب حالا قالب کاملا فارسی شده اما اگه بخوایم وارد راست چین کردن ایتم های قالب مثله منو و... بشیم سر و کار ما با تگ

float هستش.(البته چون ممکنه قالب رو از حالت بهینه شده در بیاره اصلا توصیه نمیشه)

برای اینکار وارد استایل میشیم و هرچی float:left; هست رو به float:right; تغییر میدیم که البته بهتره برای جلوگیری از بهم ریختن کار اون تگ ها رو دونه دونه درست کنیم بعد پیشنمایشش کنیم.

خوب حالا تمام این کارا رو کرده باشی اما بعضی نوشته ها چپ چین باشه برای رفع اونا باید وارد استایل بشی و هرچی

text-align:left; هست رو به text:align right; تغییر بدی!

خوب تموم شده امیدوارم بدردت بخوره.

من خودم طراح قالبم و همه ی قالب هام رو با همین روش فارسی میکنم میتونی برای این که کمی راه بیفتی یکی از قالب های وردپرس داخل سایتم رو دانلود کنی: ariatemp.ir

درضمن پیشنهاد میشه قسمت مربوط به float رو انجام ندی.

بای

takway

تازه وارد
درضمن بهتره کار فارسی کردن قالب رو در کامپیوترت با نصب در لوکال هاست انجام بدی وگر نه هم زمان بره هم هزینه اتصال به اینترنت من نرم افزار xamp رو پیشنهاد میکنم.

homayon574

کاربر عضو
آموزش خوبی بود اما این دوستمون میخواد قالب سوشیال اینجین رو فارسی کنه برای این کار باید هم یه فایل متنی 40 کیلوبایتی رو کامل ادیت کنید اگر میخواهی قالبت به هم نریزه بعد باید توی فایل قالب کمی تغییرات ایجاد کنی که به هم نریزه بعد باید سیستم ایجکسی رو راست چین کنی که این یه شکنجه واقعی برای مبتدی

p30rayan

کاربر عضو
به نظر من قسمت راست چین کردن بهتره جاش اینه :

<html dir="rtl">

هر چند در قسمت body هم عمل میکنه ولی اینی که من گفتم یک چیز خوبه!

parsa_rk

تازه وارد
واییییییییی خداااااااااااا نهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه من و شکنجه نکنیدددددددددددددددددددددددددددددددد ( به گفته هومایون دارم شکنجه می شم :D )

بچه ها دستتون درد نکنه تا حدودی یه چیزای زیادی فهمیدم

بالا