دو مشکل در قالب

• نویسنده موضوع Mirr0r
  • تاریخ شروع

Mirr0r

کاربر عضو
بسم الله

با سلام و خداقوت

یک قالبی رو ما فارسی و راستچین کردیم.

اما الان دو تا مساله داریم که ممنون میشم دوستان کمک بفرمایند.

یکی اینکه الان مطالب داخل اسلاید ها از چپ به راست هست، ینی توی ستون های صفحه اصلی بجای اینکه آخرین مطلب سمت راست باشه، سمت چپ هست.

میخوایم که این از راست به چپ بشه

مورد دوم هم این هست اگه ممکنه میخوایم عکس های توی این اسلاید هارو مربعی نمایش بده

آدرس سایت هم این هستش:

پیشاپیش سپاس از دوستان

Mirr0r

کاربر عضو
یک مسئله دیگه هم که داریم این هست که وقتی سایت رو روی اکسپلورر باز میکنیم با حالت قالب موبایلی میاد بالا!!!!

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

این قالب پورتو رو که شما می گی راستچین کردی خودش استاندارد راستچین هستش یعنی شما تمامی تنظیماتش رو بهم ریختی ؟؟؟؟؟ :29:

در مورد عکس اسلایدرها موقعی که دارید از ویژوال استفاده می کنید عکسها رو در حالت گرد نذارید از گزینه دومش استفاده کنید.

در مورد حالت موبایل این قالب استاندارش همگام با موبایل فرندلی هستش و اگر بخوای از این حالت درش بیاری بهتره ازش استفاده نکنی و قالب دیگه ای رو مصرف کنی چون باید تمامی کدها یمرتبط رو غیر فعال کنی

موفق باشید

mehrpouya

کاربر عضو
بسم الله

با سلام و خداقوت

یک قالبی رو ما فارسی و راستچین کردیم.

اما الان دو تا مساله داریم که ممنون میشم دوستان کمک بفرمایند.

یکی اینکه الان مطالب داخل اسلاید ها از چپ به راست هست، ینی توی ستون های صفحه اصلی بجای اینکه آخرین مطلب سمت راست باشه، سمت چپ هست.

مورد دوم هم این هست اگه ممکنه میخوایم عکس های توی این اسلاید هارو مربعی نمایش بده

آدرس سایت هم این هستش:

پیشاپیش سپاس از دوستان

با سلام

دوست عزیز

این قالب پورتو رو که شما می گی راستچین کردی خودش استاندارد راستچین هستش یعنی شما تمامی تنظیماتش رو بهم ریختی ؟؟؟؟؟ :29:

در مورد عکس اسلایدرها موقعی که دارید از ویژوال استفاده می کنید عکسها رو در حالت گرد نذارید از گزینه دومش استفاده کنید.

در مورد حالت موبایل این قالب استاندارش همگام با موبایل فرندلی هستش و اگر بخوای از این حالت درش بیاری بهتره ازش استفاده نکنی و قالب دیگه ای رو مصرف کنی چون باید تمامی کدها یمرتبط رو غیر فعال کنی

موفق باشید
سلام

ایشون چیزی رو راستچین استاندارد نکردن چون کل قالب راستچین استاندارد هست و فایل RTL این پوسته جزو بهتریناس. تنها کاری که کردن دستکاری کدهای فایل راستچین بوده که سوئیچر اکسپلورر رو کلا از بین برده.

نمونه‌هاش خراب کردن این سری کدهاست:

1. font-weight: 400;
  2. font-size: 14px;
  3. line-height: 22px;
و

قسمت فونتها توی فایل استایل که کلا نابود فرمودن.

شما اگه قصد استفاده از پوسته شاهکاری مثل پورتو داشتید؛ فقط فایل زبان رو باید ویرایش می کردید. الانم باید زحمت بکشید و فایلهای Style و RTL رو از بسته اصلی نصب مجددا بارگزاری کنید تا این مشکلات رفع بشه. ضمنا تاپیک این پوسته رو قبلا ایجاد کردم و به اتفاق دوستان روش اکتیویم.

Mirr0r

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

موفق باشید

سلام

ایشون چیزی رو راستچین استاندارد نکردن چون کل قالب راستچین استاندارد هست و فایل RTL این پوسته جزو بهتریناس. تنها کاری که کردن دستکاری کدهای فایل راستچین بوده که سوئیچر اکسپلورر رو کلا از بین برده.

نمونه‌هاش خراب کردن این سری کدهاست:

1. font-weight: 400;
  2. font-size: 14px;
  3. line-height: 22px;
و

قسمت فونتها توی فایل استایل که کلا نابود فرمودن.

شما اگه قصد استفاده از پوسته شاهکاری مثل پورتو داشتید؛ فقط فایل زبان رو باید ویرایش می کردید. الانم باید زحمت بکشید و فایلهای Style و RTL رو از بسته اصلی نصب مجددا بارگزاری کنید تا این مشکلات رفع بشه. ضمنا تاپیک این پوسته رو قبلا ایجاد کردم و به اتفاق دوستان روش اکتیویم.

سلام مجدد و سپاس از دوستان

تعبیر راستچین رو بنده به اشتباه عرض کردم، این موضوعی نیست که من بخوام به دوستانی که دارم ازشون سوال میپرسم به اشتباه بگم یا کسی رو گمراه کنم!

دوستان نکات خودشون رو مطرح فرمودن اما سوالات بنده بی پاسخ موند نهایتا!!!

دوستانی که می فرمایند ما کد رو خراب کردیم، ما طبق نیاز خودمون فایل هارو تغییر دادیم، همونکاری که همه دوستان انجام میدن! اما این قالب از اول و به صورت خام این دو سه تا سوال من داخلش بود!!!

ما دستکاری کردیم بله! چرا وقتی دموی قالب رو توی اکسپلورر باز میکنیم تو حالت موبایلی میاد بالا؟!!!!

یا اسلاید هاش چپ به راست هست یا ...

سوالات بنده برای رفع این مشکلاتی بود که بواسطه دستکاری ما نبود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mirr0r

کاربر عضو
اگر کسی از دوستان میدونه که چطور نمایش اسلایدر رو در این قالب راست به چپ کنم و همچنین عکس ها رو مربعی کنم، ممنون میشم راهنمایی کنه @};--

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

بنده هر چی نگاه کردم این اسلایدری که فرمودید رو ندیدم .

یه لطفی کنید بنویسد یا عکس بذارید که این از چه کد یا المانی در ویژوال استفاده می کنید .

بطور کلی ساختار اسلایدر محصولات چپ به راست هست پس باید افزونه شورت کد رو تغییرات بدید .

در مورد عکسها هم شما وقتی داری تعیین می کنی 1.4-1.2 - 1.6 اینها ابعاد رو تغییر میده و به اندازه های مختلف نشون میده در ویژوال پس اگر منظورتون اینه که همشون از مستطیل دربیان این روشش هستش که گفتم.

موفق باشید

Mirr0r

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

بنده هر چی نگاه کردم این اسلایدری که فرمودید رو ندیدم .

یه لطفی کنید بنویسد یا عکس بذارید که این از چه کد یا المانی در ویژوال استفاده می کنید .

بطور کلی ساختار اسلایدر محصولات چپ به راست هست پس باید افزونه شورت کد رو تغییرات بدید .

در مورد عکسها هم شما وقتی داری تعیین می کنی 1.4-1.2 - 1.6 اینها ابعاد رو تغییر میده و به اندازه های مختلف نشون میده در ویژوال پس اگر منظورتون اینه که همشون از مستطیل دربیان این روشش هستش که گفتم.

موفق باشید

سلام مجدد و سپاس از شما دوست گرامی

منظور بنده از اسلاید همین Porto Recent Post هست که ما یک دسته رو بهش میدیم و آخرین های اون دسته رو نمایش میده

که ما کلا از این المان داخل سایتمون استفاده کردیم.

روی تصویری که ضمیمه کردم:

1. این مطلبی که سمت چپ هست آخرین مطلب ما در این بخشه، اما میره سمت چپ

در صورتی که توی زبان  فارسی و به تبع وب فارسی از راست به چپ هست

میخوایم این هم همینطور بشه یعنی تامبیل و عنوان ها در این قسمت ها از راست به چپ بشن

(من تنظیمی توی قسمت Porto Recemt Post ندیدم برای این موضوع)

2. هم این عکس های تامبیل رو اگه بخوایم کلا مربعی نمایش داده بشه چیکار باید کرد؟

الان ما عکس رو هم که مربعی آپلود میکنیم خود قالب کراپ میکنه و مستطیلی نشون میده

سپاسگزارم از شما

You must be registered for see images attach

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

بنده گفتم افزونه های پورتو نه خود قالب.

پورتو 3 افزونه خودش رو با خودش نصب می کنه و نمایش این ها هم تابع اون افزونه هاست فکر کنم افزونه شورت کدش بیشتر اینها رو در بر میگیره پس اون رو باید ویرایش کنید .

در مورد عکسها هم 2 تا محل کراپ هست یکی وردپرس یکی ووکامرس و حتما برای این قالب باید افزونه Regenerate Thumbnails فعال باشه پس شما باید ابعاد اصلیتون در کراپ و خود عکس مربع باشه بعد هم عکسهاتون هم مربع باشه الان همین عکس که فرستادید رو محصولاتشون رو نگاه کردم هیچکدوم یکسان نیست پس قالب مجبوره یه جوری خودش اینها رو اندازه کنه .

ضمن اینکه تعداد نمایش هم می تونه باعث کوچک شدن یا بزرگ شدن بشه مثلا 3 پست با 6 پست بلاخره از نظر محتوا و ابعاد فرق خواهند کرد . ضمنا مقدار تیتر مطلب و تعداد کلمات خلاصه هم تاثیر گذار است .

موفق باشید

Mirr0r

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

بنده گفتم افزونه های پورتو نه خود قالب.

پورتو 3 افزونه خودش رو با خودش نصب می کنه و نمایش این ها هم تابع اون افزونه هاست فکر کنم افزونه شورت کدش بیشتر اینها رو در بر میگیره پس اون رو باید ویرایش کنید .

در مورد عکسها هم 2 تا محل کراپ هست یکی وردپرس یکی ووکامرس و حتما برای این قالب باید افزونه Regenerate Thumbnails فعال باشه پس شما باید ابعاد اصلیتون در کراپ و خود عکس مربع باشه بعد هم عکسهاتون هم مربع باشه الان همین عکس که فرستادید رو محصولاتشون رو نگاه کردم هیچکدوم یکسان نیست پس قالب مجبوره یه جوری خودش اینها رو اندازه کنه .

ضمن اینکه تعداد نمایش هم می تونه باعث کوچک شدن یا بزرگ شدن بشه مثلا 3 پست با 6 پست بلاخره از نظر محتوا و ابعاد فرق خواهند کرد . ضمنا مقدار تیتر مطلب و تعداد کلمات خلاصه هم تاثیر گذار است .

موفق باشید

با سلام و سپاس فراوان از شما

بابت بحث عکس های مربعی ممنونم از شما

بابت این راست به چپ شدن این

من توی فایل ها گشتم متاسفانه نتونستم این موضوع رو پیدا کنم.

که این باکس ها از راست به چپ بشن

قاعدتا یا در  Porto Shortcodes هست و یا Porto Widgets

اما من نتونستم کد مربوط به از راست نشون دادن رو پیدا کنم.

اگر کسی از دوستان میتونه ممنون میشم راهنمایی بفرمایند.

بالا