راهنماي کامل در مورد انتخاب cms ها

nevisande

کاربر عضو
با سلام خدمت همه شما دوستان عزیز.

چند وقتیه که باب شده دوستان عزیز که تازه به جمع اعضای این سایت پیوستن برای انتخاب cms مورد نظر خودشون یه تاپیک میزنن و یه سوال تکراری رو هی مطرح میکنن.

من میخواستم ازتون بخوام که اگه برای مدیران محترم این سایت امکان داره، تا حد امکان کلیه اطلاعاتی رو که از cms های معروف و غیر معروف دارن اینجا بیان کنن.

cms ها رو از همه نظر بررسی کنن. از نظر کارایی. کیفیت. امنیت. امکانات و .....

تا افراد تازه کاری مث من تاپیک باز نکنن.

با تشکر:

سهراب

arash

کاربر عضو
دوست عزيز نمي شود که گفت مثلا کسي از وردپرس استفاده نکنه و باهاش سايت خبري نزنه چون اصل سيستم براي بلاگ است. سيستم ها روز به روز داراي قابليت هاي بيشتر مي شوند و پيش رفته تر .

درمورد کيفيت و کارايي و امکانات هم بايد بگم که بسته به نياز استفاده کننده است و در واقع نظر و انتخاب شخصي است . مثلا کسي از وردپرس خوشش نمي آيد ولي من خوشم مياد يا مي گويند که کومرس داراي بدترين قالب در ميان cms ها است ولي مي شود گشت و يک قالب مناسب برايش پيدا نمود . اين تنها نظر شخصي تست کننده است.

مورد مهم تر اين است که هر روز ما شاهد نوشته شدن سيستم هاي جديد و سيستم هاي نال ( کرک ) شده جديد هستيم و نمي توان گفت که اين سيستم بهترين در نوع خودش است چون فردايش سيستم ديگري مي آيد يا حتي در مورد امنيت هم نمي توان گفت که قابليت اطمينان به اين سيستم برابر 90 است يا 99 .

البته اين نظر من است و تصميم نهايي را بايد محمد جان بگيرن و اگر هم جوابشون مثبت باشه يک راهکار مناسب هم اتخاذ نمايند :)

تاپيک هم به جاي مناسبش انتقال يافت :?

موضوع مناسب هم براي عنوان تاپيک انتخاب شد :wink:

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
nevisande شما که تازه کار نیستید . :lol:

والا هر کسی یک نظر داره و هر کسی با یک سیستم راحته و میتونه بهتر کار کنه

به نظر من سیستم وردپرس با قالب ها و افزونه های متفاوتش میتونه سیستم خوبی باشه.باهاش میتونید یک گالری عکس.دانلود سنتر.وبلاگ.سایت خبری و یا هر چیز دیگه ای بزنی.جدیدا بین فارسی زبان ها این سیستم خیلی جا افتاده

از نظر امنیت هم در رده خیلی خوب قرار داره

بعدش سیستم جوملاست .ولی کمی کار باهاش مشکله (برای کسانی که مبتدی هستن) و بیشتر به درد پورتال ها و از این سری سایت ها میخورن

از نظر امنیت هم در رده خیلی خوب قرار داره

بعدش سیستم نیوک هست که بین ایرانی ها خیلی جا افتاده و واقعا سیستم راحتی هست و نیاز های یک کاربر رو برطرف میکنه.تنها موردی که داره نبود قالب های فارسی مناسب برای فارسی زبان ها هست.

از نظر امنیت در رده خوب قرار داره

سیستم دیتالایف سیستم خوش دستیه و باهاش خیلی راحت میشه کار کرد.ولی حیف که رایگان نیست و نال شدس

ولی امنیت یک سایت فقط سیستم مدیریت محتوا نیست.به میزبانمون هم بستگی داره.

اینها نظر شخصی من بود.در مورد سیستم های دیگه چون باهاشون به اون صورت کار نکردم نظری نمیدم... :oops: .در کل هر سیستم یک عیب و نقص و یا یک امکان خوب داره.

دوستان دیگه هم اگه نظری دارن بدن تا ما استفاده کنیم

magicp30

تازه وارد
وردپرس خیلی خوبه ولی اگه خبوی مطلب بدزدی از سایت های دیگه ستون های قالبش خراب میشه و جابه جا میشه :!: :idea:

به نظر من جوملا هم خیلی باحال :!: :idea:

ام تی هم خوبه از نظر امنیت هم عالیه :idea: :idea:

میترا هم خوبه سایت FreeDownload.ir از این سیستم استفاده میکنه :wink:

بقیه به درد نمیخورن نیوک اصلا به نظر شخصی من امنیت نداره دیتالایف هم تا حدودی نیوک الکی بن میکنه و آی پی مسدود میکنه :?

djary

کاربر عضو
خوب اين يه باگ هست حتماً تو نسخه های ديگه برطرف ميشه

nevisande

کاربر عضو
دوستان.

مث اینکه من نتونستم خوب منظورمو بیان کنم.

منظورم این نبود که اینجا بیایم و بگیم که مثلا فلان اسکریپت خوبه و فلان اسکریپت بده که.

من میگم افرادی که تجربه بیشتری دارن، تو همه زمینه ها، بیان اینجا و تجربشونو در مورد cms بگن.

مثلا من مدیر سایت cms فارسی ایمپرس هستم. بیام هر چی در مورد این cms هست رو اینجا اعلام کنم. هر چی که واقعیته. نه اینکه بیام و غلو کنم.

یکی تخصصش تو امنیته. بیاد و در مورد cms خاصی چیزی میدونه اعلام کنه.

ما نمیخوایم اینجا نتیجه گیری کنیم. ما فقز اعلام میکنیم.

نتیجه گیری با کاربره.

Feisal

کاربر عضو
سلام به همه ی دوستان عزیز ... ممنون از همه ی عزیزانی که در این تاپیک نظر خودشونو دادن ...

ولی امنیت یک سایت فقط سیستم مدیریت محتوا نیست.به میزبانمون هم بستگی داره.
بله درسته ... حق با شماست ... فقط یک سیستم محتوا نمیتونه امنیت ما رو تضمین کنه بلکه این ماهستیم که امنیت اون سیستم محتوا رو تضمین میکنیم ... میزبان برای خریدن هاستینگ خیلی مهمه دوستان ... پس بدنبال هاستینگ ارزان قیمت نباشید ... جدیدا مد شده خیلی از دیتا سنترها میان و سرورهای پچینی خودشون رو به جای سرورهای کانادا به ما قالب میکنن ... توصیه میکنم از جاهای معتبر هاست خریداری کنید ...

بقیه به درد نمیخورن نیوک اصلا به نظر شخصی من امنیت نداره دیتالایف هم تا حدودی نیوک الکی بن میکنه و آی پی مسدود میکنه
دیتالایف و نیوک امنیتشون بد نیست ... اما در مورد الکی بن کردن نیوک باید بگم که دوست عزیز نیوک بیشتر از فایلهای کوکی استفاده میکنه و این فایلهای کوکی تو Catch مرورگر ما باقی می مونن و باعث میشن که نیوک ما رو به عنوان یک خرابکار بن کنه که این مشکل براحتی و با پاک کردن کوکی های موجود برطرف میشه ... البته این ساده ترین توضیح برای این کار بود ... مهمترین دلیلش نگهبان نیوک هست که توصیه میکنم از آخرین ورژن اون استقاده کنید چون اگر نگهبان نیوک رو بروز رسانی نکنید خیلی از آی پی ها رو که قبلا در اون تعریف شده رو بن میکنه به همین خاطر باید اون رو آپدیت کرد تا خیلی از آی پی ها از بن بودن در بیان ...

خوب اين يه باگ هست حتماً تو نسخه های ديگه برطرف ميشه
اگه منظورتون بن کردن یوزرهاست ... تو خط بالا کاملا توضیح دادم در این مورد ...

منظورم این نبود که اینجا بیایم و بگیم که مثلا فلان اسکریپت خوبه و فلان اسکریپت بده که.من میگم افرادی که تجربه بیشتری دارن، تو همه زمینه ها، بیان اینجا و تجربشونو در مورد cms بگن.

مثلا من مدیر سایت cms فارسی ایمپرس هستم. بیام هر چی در مورد این cms هست رو اینجا اعلام کنم. هر چی که واقعیته. نه اینکه بیام و غلو کنم.
دوست عزیز همه ی CMS ها خوب هستن و میشه ازشون استفاده کرد که براحتی نشه اونها رو هک کرد ... من چند دفعه این موضوع رو گفتم بازم میگم ... مهمتر از امنیت CMS امنیت هاست شما و Permession بندی فایلهای شما بر روی سرور و روشن بودن Safe Mode هست و ...

مثلا من الآن اگه به شما بگم وردپرس یکی از بهترین هاست بی راه نگفتم ... اما دوستان عزیز همین وردپرس رو ما میتونیم ایمن سازی کنیم و اون رو به مدیریت محتوای مطمئن تبدیل کنیم ... مثلا می تونیم : نام جداول (Table) را در دیتابیس تغییر بدیم ... Permission مناسب فایل ها و فولدر ها در سرور ... یک IDS نصب و راه اندازی کنیم ... نام کاربری Admin رو تغییر بدیم ... رمزهای عبور مشکل برای خودمون قرار بدیم ... از فایلهای htaccess. در زمان لزوم استفاده کنیم و ....

پس ببینید همین وردپرش که در امنیت خیلی قوی هست ما نصب کردیم و با این روش ها اونو خیلی امن تر و مطمئن تر کردیم ... دوستان میتونن از تمام مدیریت محتواها استفاده کنن اما امنیت رو سر لوحه ی کارشون قرار بدن ...

موفق باشید ...

ahora-kabir

کاربر عضو
من می خوام یک سایت برای ارائه قالب وبلاگ راه اندازی کنم می دونم که مثل پارس تم گیر نمی یاد ولی یه چیزی تو همون مایه های می خوام که همون کار رو بکنه و به درد این کار بخره

به نظر شما از چه اسکریپت و یا سیستم مدیریتی استفاده کنم

و می خواستم بودونم میشه سیستم های نیوک مشهد تیم رو به جوملا و یا مومبا تغییر داد

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
به نظر من از وردپرس استفاده کن و یک قالب "گالری قالب"

این یک نمونه قالب برای سایت های قالب هست:

بهتر بود سوالتون رو توی یک تاپیک جداگانه میکردید...

بالا