راهنمایی برای حل مشکل ریت الکسا

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Swat_mehdi

تازه وارد
سلام

وقت بخیر

نزدیک به 1 ساله وبسایتم رو راه اندازی کردم و 4 ماهه دارم بصورت جدی فعالیت میکنم

یه مشکلی با ریت الکسا برام پیش اومده

ریت سایت مدام تا رتبه 2.080.000 جهانی میرسه و باز تا 2.500.000 میره بالا . هی تو این بازه بالا پایین میشه.

قبلا ریت ایرانم هم به 40000 رسیده بود 2 ماهی میشه از بین رفته !

روز به روز بازدید سایتم بیشتر میشه ولی ریتم مدام 1000 تا 2000 تا و گاها 10 تا 20 هزار تا هم بالا میره

میدونید مشکل از کجاست ؟

آیا تگ hreflang تاثیری تو این زمینه داره ؟

مشکلش خیلی رو اعصابه . ممنون میشم کمک کنید

آدرس سایت:

www.baranj.com

آخرین ویرایش توسط مدیر:

masoud ashoori

کاربر عضو
سلام، روزتون بخیر

اصلا به رتبه الکسا توجه نکنید و به کار خودتون ادامه بدید.
رتبه شما 1000 ایران بشه ولی فروش نداشته باشید چه فایده؟
الکسا یک رتبه غیر قابل استناد است!
تا جایی که میدونم یکی از راهکار های سنجش سایت برای الکسا، کسانی که وارد وبسایت ها میشن اگر تولبار الکسا بر روی مروگرشون نصب باشه هست.

به جای مشاهده و حرس خوردن الکسا گوگل آنالیتیکس رو کار کنید و آمار و رشد سایتتون رو اونجا بسنجید و بفهمید. :53:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amin_b1993

کاربر عضو
از دوستان کسی نمیتونه راهنمایی کنه ؟
همونطوری که دوستمون گفتن نباید زیاد به آمار الکسا استناد کرد و مواردی مثل گوگل آنالایتکس و جی تی متریکس کمک بیشتری میکنن
به این دلیل که ممکنه یک سایت داغونه دانلودی و یا خبری به خاطر دسته بندی کاری که داره بازدید بیشتری نسبت به سایت های دیگه داشته باشه و این کاملا طبیعی هستش چون طبیعتا کاربرا شاید هرروی به یک سایت دانلود موزیک یا یک سایت خبری سر بزنن ولی شاید ماهی یکبار وارد یک سایت فروشگاهی یا شرکتی بشن و شاید نیاز نباشه چندین صفحه از اون سایت رو باز کنن.

یکی از مواردی که بی تاثیر نیست توی الکسا keep alive سرور هست.
این قابلیت برای سرعت بخشیدن به درخواست های یک کاربر بعد از درخواست اولش هست ولی به خاطر اینکه تایم باقی موندن یک شخص رو توی سایت زیاد تر نشون میده توی الکسا تاثیر خیلی کمی داره

reihanehkhodsiani

تازه وارد
سلام ممکنه مشکل از هاست باشه که سایت داخل ایران رنک نمیگیره؟
من مدیر سایت هستم و سایت هایی که روی یکی از هاست ها هست رنک الکسا برای ایران نداره و سایت هایی که روی هاست دیگه ای هست رنک الکسا برای ایران رو داره
کسی میدونه مشکل چیه؟

sir1

کاربر عضو
من مدیر سایت هستم و سایت هایی که روی یکی از هاست ها هست رنک الکسا برای ایران نداره و سایت هایی که روی هاست دیگه ای هست رنک الکسا برای ایران رو داره
کسی میدونه مشکل چیه؟
الکسا فقط کار به بازدید داره.
اگر سایت افلاین باشه و بازدیداتو از دست بدی رتبت بدتر میشه. هاست فقط در این مورد و در سرعت سایت موثر است.

جاویدان

کاربر عضو
کسی میدونه مشکل چیه؟
با سلام دوست عزیز
باید ببنید اولا کدهای مربوط به الکسا مرتبط با هر دامنه مجزا را در آن قرار داده اید یا خیر!!
دوم باید ببینید محدودیت بازدید از سوی ربات ها برای سایت فوق اعمال شده است یا خیر
سوم باید ببینید آیا سرور فوق محدودیت ورود از خارج دارد یا خیر
چهارم جهت اطمینان از برخی از موارد بالا باید ببینید که ربات های گوگل دسترسی دارند یا خیر
اما در نهایت ملاک شما باید گوگل بینگ یاندیکس یاهو یا داک داک گو و امثال آن باشد یعنی ربات های جستجوگر وگرنه الکسا فقط دارد از اعمال نفوذ آمازون برای خودش قدرت دست وپا می کند و هیچ ارتباطی به هیچ کدام از سایت های فوق ندارد و صرفا یک سایت جهت درآمدزایی از سئو است که آمارش را مفت از کاربران بدست می آورند!!
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mohammad

rezarz

تازه وارد
ببینید رتبه الکسا مهم هست ولی نه اونقدر که خودتون رو درگیرش کنین. تا وقتی که شما انالیتیکس و سرچ کنسول رو دارید و میگید که بازدید کننده ها و یوزرها تون روزبه

روز بیشتر میشن چه اهمیتی داره که الکساتون چقدر باشه. گوگل که نمیاد بگه این سایت الکساش پایینه پس من نمیارمش بالا به الکسا کار نداره که. شما یوزرهات رو داری و

داری میفروشی از طریق استراتژی سئو سایتتو ببر بالا ورودیهات و یوزرهات بیشتر شن هیچ اهمیتی هم به الکسا نده. شما بازدید کننده روزی 1 میلیون اصلا داشته باش ولی

فروش نداشته باشی به چه دردی میخوره؟ به دنبال دوتا چیز باش یوزرتو زیاد کن، کیفیت کارت و تخصصت رو ببر بالا تا اجناستو بخرن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا