راهنمایی برای ساخت چندین سایت فروشگاهی

pclord

تازه وارد
با درود و احترام خدمت همه دوستان و مدیران

دوستان عزیز من چند سایت میخوام راه اندازی کنم، خیلی تحقیق کردم کمی گیج شدم در بسیاری از موارد نیاز به راهنمایی دارم، ممنون میشم کمک
کنید، خیلی ضروری هست.

فروشگاه اول:

برای این فروشگاه که فروش محصولات آموزشی هست میخوام از وردپرس + ووکامرس استفاده کنم، حالا از دوستان راهنمایی میخوام شرایطی که در زیر
مینویسم ووکامرس همگی رو داره یا نه؟

-در اول مهم ترین موضوع میخوام بتونم پست هایی که در یک سایت وردپرس معمولی متعلق به خودم هست رو بشه بهش انتقال داد

- واکنش گرا باشه

- به تلگرام بتونم وصلش کنم

-داشتن سبد خرید برای اضافه کردن محصول به صورت Ajax

-فروش به صورت نقدی و پستی

-حداکثر خرید برای خرید پستی بیش تر از  30 تومن نباشه و بشه براش محدودیت ایجاد کرد

-اعمال اتوماتیک تخفیف با توجه به درصدی که خودم بتونم براش تعریف کنم. مثلا خرید هایی که بین 40 تا 60 تومان هستن 5 تومان تخفیف داشته باشه، و
دوباره بین 60 تا 80 تومن 10 تومن تخفیف و مانند این مثال ها

و چند تا سوال جداگانه:

- اگه بخوان یک دامنه ir هم بگیرم و یک کپی از سایتم با فروشگاه ساز پرستا شاپ داشته باشم ، اگه مطالب فروشگاه اول وردپرسی با این پرستا مثل هم
باشه امتیاز منفی از گوگل میگیرم؟

- دنبال قالبی هستم که محصولات رو به صورت 2 ردیفی و به شکل زیبا و ساده نشون بده، مانند این www.pshop3d.com (اول عنوان انگلیسی، بعد تصویر،
بعد توضیحات فارسی، و زیر توضیحات فارسی 2 دکمه اضافه به سبد و دکمه توضیحات بیشتر ) آیا قالبی سراغ دارین به این شکل؟

........................................................................

فروشگاه دوم:
میخوام یک سایت دانلود راه اندازی کنم با قابلیت کاربر ویژه VIP که میخوام از وردپرس یا دیتالایف انجین استفاده کنم، با سرچی که انجام دادم به چندین
افزونه رسیدم، برای داشتن شرایط زیر کدوم یکی از افزونه ها رو پیشنهاد میکنید و کدوم از نظر امنیت و امکانات بهتر هست به نظرتون؟ و به نظرتون وردپرس
برای این کار بهتره یا دیتالایف انجین

افزونه های وردپرس:
Restrict Content Pro
Advanced Vip
AWAT MEMBERSHIP
Pro-VIP
Ultimate Membership Pro
Payline VIP & File download

امکاناتی که میخوام داشته باشه:

- به این صورت باشه که وقتی کاربر میتونه لینک دانلود رو ببینه که کاربری  عضو ویژه باشه، بعد از این کاربر ویژه شدن ،اگه لینک دانلود رو به کس دیگه ای
بدن اون شخص دیگه بدون عضویت ویژه نتونه دانلود کنه و از لینک دانلود محافظت بشه.

- بشه هم به  صورت اشتراک ماهانه باشه و هم اگه یکی فقط یک محصول رو خواست دکمه ای زیر پست باشه که به اسم (دانلود فقط این محصول) باشه
و یک قیمتی براش تعیین کرده باشیم که با وصل شدن و واریز آنلاین فقط لینک دانلود اون محصول براش نمایش داده بشه و محدودیت زمانی داشته باشه

- خود سایت رو در یک هاست جدا نصب کنم و سرور دانلود جدا باشه و به هم وصلش کنیم

- قابلیتی باشه که نشون بده هر کاربر چه مقدار دانلود کرده و کدوم عناوین رو دانلود کرده و...

- بشه تیکت به سایت اضافه کرد که کاربران تیکت ارسال کنند برای سوال و مشکلاتشون

- فرمی براش بتونم تعیین کنم که فقط کاربران ویژه بتونن این فرمو ببینن و عناوینی که توی سایت نیست رو درخواست بدن برای گذاشتن روی سایت

و چند سوال هم دارم:

1- برای انتقال فایل از تورنت و لینک های دانلود به سرور باید از چه چیزی استفاده کنم؟
2- برای کار با فایل های فشرده در سرور و زیپ و آنزیپ کردنشون و اضافه کردن 5درصد ریکاوری به فایل های فشرده به چه چیزی نیاز هست؟

3- اگه مثلا 10 ترابایت فایل انتقال داده باشیم روی سرور بخوایم بک آپ ازش بگیریم حجم بک آپ چند گیگ میشود؟ و اگه مثلا سرور زمانی بسته شود اون بک آپ رو میشه روی یک سرور دیگه بار گزاری کرد که فایل هامون برگرده و نیاز به آپلود مجدد نباشه؟

13- از قالبی که در لینک زیر هست خوشم اومده میتونم از این قالب استفاده کنم؟ مورد مشابه و نزدیک به قالب سراغ دارین؟:

از همه دوستان عذر خواهی میکنم سوالات زیاد شد، جواب این سوالات میتونه جواب خیلی از کاربران باشه.

با سپاس از شما سروران

آخرین ویرایش توسط مدیر:

شایان

تازه وارد
با سلام هموطن گرامی

شما چرا با سایت های همکاری در فروش در کنار کارتون با این سیستم ها کار نمیکنید اینجوری حداقل یه خورده مشکلاتتون حل میشه

الان مثلا سیستم همکاری در فروش ایران امیر و برمودا و پایگان و کلی سیستم های دیگه هستند که شما میتوانید با آن ها در آمد زایی داشته باشید افرادی هستند که از همین سیستم ها در آمد میلیونی دارند و البته بازار یاب های حرفه ای هستند اما هستند افرادی که ماهی 200 الی 500 تومن هم دارند از این سیستم ها درآمد زایی میکنند

پیشنهاد من این هست که با این سیستم ها هم کار کنید و در کنارش هم کارهای دیگر

تو سایت ایسام هم اگر کالایی برای فروش هم داری میتونی بزاری و کار کنی یا تو بسیاری از انجمن ها و شبکه های اجتماعی هم میتونی کار کنی و شروع به فعالیت کنی مثل پرشین تولز و ...

اگر بتونی اندکی هزینه کنی  پیشنهاد میکنم این جا را یک نگاه کنید :

pclord

تازه وارد
درود دوست عزیز

ممنون از پیشنهادت ،من تخصصم تو زمینه کاری فروشگاه قبلیم هست و فقط تنها سدی که سر راهم هست برپایی این دو سایت هست وگرنه مطمئنم در همین زمینه کاری خودم با تجربیی که توی این چند سال بدست آوردم، تقریبا 6 ساله فروشگاه دارم و 10 سال هست در زمینه کاری فروشگاه آشنایی دارم، میتونم سریع پیشرفت کنم. چون سر رشته ای برای ایجاد سایت ندارم به مشکل برخوردم و هزینه هم فعلا زیاد نمیتونم انجام بدم. چون دستم خالیه و مقداری هزینه که از دستم بر میاد رو برای اجاره ماهیانه سرور  اختصاصیدر نظر گرفتم، با توجه به راهنمایی های مدیر پرستا شاپ در مورد سوالاتم بخوام از پرستا شاپ استفاده کنم کلی هزینه داره که بیخیالش شدم.

میخوام برای مورد اول (وردپرس + ووکامرس) و برای مورد دوم هم (وردپرس + افزونه vip ) در نظر بگیرم، لطفا دوستان دیگه هم راهنمایی بفرماین و اگه ممکنه همه سوالات رو به ترتیب راهنمایی کنید. با سپاس

pclord

تازه وارد
دوستان عزیز پست اول رو ویرایش کردم و با توجه به سرچی که دوباره از دیشب تا حالا کردم، سوالات رو به شکل بهتری مطرح کردم که جوابشون کوتاه باشه ممنون میشم راهنمایی کنید ، جایی که هستم کسی نیست کمک کنه.

98cell.ir

کاربر عضو
سلام

ووکامرس داره چیزهایی ک میخوای

برای جفت خواستهاتم پیشنهاد میکنم بدی برات طراحی کنن یا قالبیو انتخاب کنی بدی برات ادیت کنن

برای دانلود فیلمم ک حدس میزنم البته برای اون میخوای  ، اشباع شده نت،پیشنهاد میکنم خودتو توی این راه نندازی...

الآن دیگه سایتهای معتبر دانلود مثل پیسی دانلود و دانلودها و آوادانلود و.... وارد این عرصه شدند و با توجه به شیلتر نشدنشون و رایگان بودن و امکانات فوق العادشون دیگه جایی برای دیگران نمیمونه ...

موفق باشی

default_65.gif

pclord

تازه وارد
سلام

ووکامرس داره چیزهایی ک میخوای

برای جفت خواستهاتم پیشنهاد میکنم بدی برات طراحی کنن یا قالبیو انتخاب کنی بدی برات ادیت کنن

برای دانلود فیلمم ک حدس میزنم البته برای اون میخوای  ، اشباع شده نت،پیشنهاد میکنم خودتو توی این راه نندازی...

الآن دیگه سایتهای معتبر دانلود مثل پیسی دانلود و دانلودها و آوادانلود و.... وارد این عرصه شدند و با توجه به شیلتر نشدنشون و رایگان بودن و امکانات فوق العادشون دیگه جایی برای دیگران نمیمونه ...

موفق باشی

default_65.gif
سپاس از شما دوست گرامی. خیر برای فیلم و نرم افزار نیست، برای فیلم های آموزشی تخصصی در یک زمینه خاص هنری هست که میتونم توش موفق بشم چون رشته و حرفه خودم هست.

پس برای فروشگاه اول ووکامرس استفاده میکنم و فقط یک سوال مونده:

- اگه بخوان یک دامنه ir هم بگیرم و یک کپی از سایتم با فروشگاه ساز پرستا شاپ داشته باشم ، اگه مطالب فروشگاه اول وردپرسی با این پرستا مثل همباشه امتیاز منفی از گوگل میگیرم؟

و برای سایت دانلود هم بین اون افزونه ها کدوم رو پیشنهاد میدین و از همه بهتره ، با توجه به اون مواردی که نوشتم؟

و جواب سوالات مربوط به سایت دانلود که لازم دارم:

1- برای انتقال فایل از تورنت و لینک های دانلود به سرور باید از چه چیزی استفاده کنم؟ منظور اسکریپت و... هست؟

2- برای کار با فایل های فشرده در سرور و زیپ و آنزیپ کردنشون و اضافه کردن 5درصد ریکاوری به فایل های فشرده به چه چیزی نیاز هست؟

3- اگه مثلا 10 ترابایت فایل انتقال داده باشیم روی سرور بخوایم بک آپ ازش بگیریم حجم بک آپ چند گیگ میشود؟ و اگه مثلا سرور زمانی بسته شود اون بک آپ رو میشه روی یک سرور دیگه بار گزاری کرد که فایل هامون برگرده و نیاز به آپلود مجدد نباشه؟

با سپاس

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

بر حسب سوال آخرت جواب رو می نویسم امیدوارم درست باشه برات

1-برای انتقال اول اگر همه فایلها رو در یک سرور داشته باشی و سرور دانلود یا سرور اختصاصی بگیری فروشنده خودش انتقال میده ولی اگر باید از جاهای مختلف بگیری برنامه لیچ {برنامه کاملا مستقل کار می کنه و حجم کمی داره}رو سرچ کن نصبش هم راحته دیتابیس هم نمی خواد البته یه کد ساده هم هستش که یکم نوشتن برای هر انتقال فایل کار رو سخت می کنه ولی یه خوبی داره اونم اینه فایل رو زیپ شده تحویل میگیری.

2- در مورد زیپ و آنن زیپ خوب درون سرور میشه اینکار رو کرد ولی اینکه درصد بخوای بدی فقط کار افزونه rar یا 7zip هستش که نسخه سمت سرور ندیدم بگرد شاید باشه در غیر اینصورت باید فایل دانلود کنی همین روشت رو اعمال کنی عد آپلود کنی

3- در مورد آخر 10 ترابایت فایل بک آپش میشه 10 ترابایت چون شما از همه فشرده سازی ها استفاده کردی پس شاید فقط مقداری مگابایت تغییر کنه نه گیگا بایتی . بله امکان بارگذاری هست بلاخره شما داری بک آپ میگیری برای همین موارد دیگه

در مورد داشتن دو فروشگاه یک شکل با دو cms مختلف شاید امتیاز منفی بگیری شایدم نگیری کسی نمیدونه البته اگر همه موارد یکسان  باشه احتمال منفی برای 1 فروشگاه محتمل هست ولی این تشخیصش با روبوت گوگل و سایر جستجو گرهاست . البته دلیل این کارتون رو متوجه نمیشم بنده نظرم اینه اگر می خواید دو فروشگاه داشته باشید استفاده یک شکل مشتریان شما رو هم گیج خواهد کرد و شاید ریزش مخاطب داشته باشید بهتر نیست برای یک فروشگاه مثلا فقط دانلود رو در نظر بگیرید {ووکامرس}و برای دیگری محصولات فیزیکی یا مشابه رو{پرستا شاپ }اینجوری تداخلی هم ندارند و تازه امکان قرار دادن هر دو فروشگاه در منو هم هست . البته اگر سوال بعدیتون این باشه که چجوری کاربران این رو در اون همزنان ثبت کنم بهتره دنبال افزونه اش در خود انجمن پرستا اصلی باشید که حدودا 20 تا 40 شایدم بیشتر شایدم کمتر دلار یا یورو قیمتش بود.البته این آخری فقط نظر بنده بود و شما خودتان بهتر به افکار و ایدتان نزدیک ترین

اون سایت رو هم که معرفی کردید از یه قالب 3 ستونه استفاه می کنه و محصولات رو به صورت 2 کلمن {خانه ای} قرار داده پس قالبی رو پیدا کنید که خود قالب سه ستون باشه

موفق باشید

pclord

تازه وارد
سپاس دوست عزیز، از راهنمایی خوبیتون و وقتی که گذاشتین.

من نمیخوام دو تا فروشگاه داشته باشم، یک فروشگاه دارم در حال حاضر که پوستش خیلی قدیمی هست و روش خرید هم به صورت سنتی هست، نه سبد خرید داره،نه واریز آنلاین،نه پرداخت درب منزل، مشتری باید عناوین رو ایمیل کنه هزینه رو واریز کنه تا براش بفرستم، خیلی از مشتری هام رو از دست دادم و حتی هزینه نگهداری فروشگاه رو دیگه در نمیارم و دارم ضرر میدم، محصولات خیلی زیادی توش گذاشتم میخواستم روی یک دامنه ir فروشگاه جدید رو نصب کنم و بعد از انتقال محصولات، دوباره یه صورت کامل انتقالش بدم به دامنه اصلی و اون دامنه ir رو حذف کنم. دلیلش هم برای این بود که اون فروشگاه قبلی غیر فعال نشه و مشتری های کمی که برام باقی مونده از دست ندم. اگه میشد با هزینه اندکی همین قالب فعلی رو ووکامرس روش نصب کرد و قالب رو باهاش هماهنگ کرد خیلی خوب میشد، به خصوص که قالب رو اگه بشه میخوام واکنش گرا بشه و سئوش خوب باشه، چون سئوی خودش قدیمی هست، آدرس فروشگاه قبلی www.pshop3d.com

آخرین ویرایش توسط مدیر:

98cell.ir

کاربر عضو
توی گوگل سرچ کنین متوجه میشین

من شاید نتونم کامل توضیح بدم

شما سایتو میارین بالا بعد سایت قبلیو ریدایرکت میکنی روی جدیده بعد توی گوگل وبمستر هم چنج آدرس میکنی هرکی اون آدرسو باز کنه سایت جدید براش باز میشه و به مرور زمان هم نتایج گوگل آدرسسشون به آدرس جدید تغییر میکنه

ولی باید تحقیق کنی و بازم میگم بده یکی واست بزنه سایتو با 100 تومنم شاید بتونی ولی بهتر ازینه که 1سالی حیرون باشی و هی بخوای سوال کنی توی فرومها و...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pclord

تازه وارد
آها اینطوری روش خوبیه اگه با صد تومن درست بشه مشکلی نیست، اما مشکل اصلی اینجاست که من این محصولات فعلی رو نمیدونم چکار کنم، اگه بخوام تو یک سایت دیگه از اول معرفیشون کنم و بعد از تمام شدن معرفیشون که چند ماه طول میکشه سایت قبلی رو ریدایرکت کنم روی این،  گوگل به دلیل مشابه بودن محصولات در دو سایت در مدتی که دارم کپیش میکنم تو سایت جدید امتیاز منفی میده

کسی رو میشناسید که کار با وردپرس و ووکامرس رو به خوبی وارد باشه، ببینم با چه هزینه ای میتونه همین سایت فعلیم رو برام درست کنه که روش ووکامرس نصب کنم و  لازم نباشه یک سایت دیگه بزنم.

فقط برای مورد آخر اگه زحمتی نیست راهنمایی کنید، با افزونه های VIP که در پست اول نوشتم تجربه ای باهاشون داشتین؟ میدونید کدوم قویتر و بهتره؟

با سپاس

آخرین ویرایش توسط مدیر:

98cell.ir

کاربر عضو
نه عزیز چرا چندماه؟

این سایت هست و مدیرشون یکی از راهبرهای پرشین اسکریپت و ووکامرس هستن

نه والا کار نکردم اما از همین سایت قسمت پشتیبانی استفاده کن ج میدن و راهنمایی کامل میکنن

شماره همراهشونم داخل سایت هست،میتونی تماس بگیری و کامل راهنماییت میکنن

default_65.gif

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام

دوست عزیز

الان که ادرس دادید نگاه کردم شما یه سایت وردپرس دارید که ووکامرس روش نصب نیست و قالبتون تقریبا عین اون سایت هستش که آدرس داده بودید و زمان زیادی صرفش شده و مطالب بسیاری توش قرار داره .

توضیحات بنده بیشتر برای اینه که شما با کمترین هزینه روی همین داشته ها بیشترین کارکرد رو بدست بیارید

اول اینکه شما اسم قالب رو بررسی کنید ببینید که با ووکامرس همخوانی داره یا خیر به علت داشتن پیوندهای یکتا فراوان در سایتتون با com تعویض با دامنه دیگه توصیه نمیشه . ووکامرس اگر همخوانی داشته باشه بخواید نصب کنید یعنی شما مجبور به تغییرات زیادی خواهید بود چون پیوند یکتای شما با ووکامرس یکم تفاوت داره مگر اینکه بعد از نصب پیوند یکتای ووکامرس رو هم به همین شکل تعیین کنید تا تغییرات زیادی نخواید اعمال بشه

دوم قسمت دسترسی روبوت سایت شما ایراداتی داره و دسترسی آزاد رو در برخی موارد از روبوت جستجوگرها گرفتید پس یعنی سئو شما هر قدر هم خوب هر قدر عالی باز هم کمبود ورودی خواهید داشت {امنیت خوبه ولی درست استفاده کردن از کدها و دسترسی های مجاز بهتره} برای همین ورودی شما کمترین ها رو داره یه جستجو در مورد مواردی که نوشتید بزنید تا به حرفم برسید. جستجو برای محصول صفحه اصلی شما که عکس یه کچل با بر چسب زرد روی دماغش شما رو به صفحه دوم جستجو در گوگل میبره که بعد از باز شدن اصلا ربطی به محتوای جستجو شده نداره .{این فقط یه نمونه از سایت شما بود} پس دقت کنید

سوم شما ساده ترین حق مشتریان رو نادیده گرفتید یعنی ثبت نام ، حداقل استفاده از افزونه های عضویت برای شما واجب است . در مخزن وردپرس به صورت عادی یه افزونه عضویت داره که سبک و شیک هستش ولی فقط بر وردپرس کار می کنه و در ووکامرس کارایی نداره هر چند خود ووکامرس عضویت به مراتب بهتری نسبت به وردپرس ارائه میده

چهارم برای داشتن لینک خرید یا سبد خرید  shop رو در مخزن جستجو کن گزینه های زیادی جدیدا درش وجود داره که کمکت می کنه ولی نصب وکامرس برای داشتن سبر خرید بهتره البته شاید نیاز باشه تمامی قسمتهای سایتت برای داشتن لینک خرید و اضافه کردن به سبد خرید باز نویسی بشه {یعنی لینک خرید رو توشون قرار بدی} که وقت گیر هست ولی بهتر از هزینه های اضافی هستش

پنجم قالبت رو عوض کنی و قالب هماهنگ با وکامرس رو نصب کنی در صورت عدم هماهنگی قالب فعلی با ووکامرس . البته این اجباری نیست و شما می تونی فقط از قسمت خرید و ثبت نام و خرید نهایی استفاده کنی بدون نیاز به استفاده از حالت فروشگاه و همون روش قرار دادن کد خرید رو ادامه بدی که بنظرم بصرفه ترین ولی وقتگیر ترینه .

چند توصیه دیگه در ساختار قالب از فلش های فعلا استفاده نکن کدهای html5 یا گزینه های بهتری هست، هدر فروشگاهت رو بر اساس فصول مختلف یا برنامه های مختلف تغییر بده ، از برچسب ها درست تر استفاده کن حداقل قسمتهای مهم تیتر مطلب یا محصول رو در یک بر چسب قرار بده {این قسمت رو جدی بگیر و اگر شده 1 ماه زمان بذاری تمامی قسمت ها رو ویرایش و تغییرات مناسب بده سعی کن تگی رو فعال حذف نکنی ولی ااضفه کردن تگهای دقیق رو مد نظر داشته باش} ، نقشه سایت و دسترسی هاش رو درست و بروز کن ، از متا تگ هم استفاده کن

موفق باشید

pclord

تازه وارد
سپاس گذارم از هر دو دوست عزیز

توضیحاتی که دادین عالی بود و از وقتی که گذاشتین و این متن بلند رو برای کمک به بنده تایپ کردین نهایت سپاس و قدردانی رو دارم.

دست بکار بشم ببینم چیکار میتونم انجام بدم، اگه سوالی بود همینجا مطرح میکنم. 

با سپاس

pclord

تازه وارد
با درود و احترام خدمت دوستان عزیز، با سرچ و سوال هایی که کردم مثل این که خیلی وقت گیر و پر هزینه است بخوام محصولات رو انتقال بدم به ووکامرس، تصمیم گرفتم به صورت کامل یک وردپرس دیگه نصب کنم با ووکامرس و اگه روزی 100 تا محصول رو دستی بهش انتقال بدم میتونم تو 15 و نهایتا 20 روز تمومش کنم که دم عیدی فرصت خوبی است برای این کار، حالا فقط یک راهنمایی لازم دارم، میخوام سایت جدید رو در کنار فعلی نصب کنم و تا زمانی که همه محصولات رو در سایت جدید معرفی کنم سایت قبلی فعال باشه و باز دید کنندگان ببین، بعد از انتقال همه پست ها این فروشگاه فعلی رو حذف و جدید رو جای گزین کنم. پیوند یکتاشونو هم مثل هم قرار میدم اما تا زمان معرفی کامل پست ها و جذف سایت قدیمی ، این جدید رو در موتور های جستجو معرفی نمیکنم که امتیاز منفی بگیره،  به نظر دوستان عملی است:

به طور خلاصه تر یک دامنه ir بگیرم و روی همین هاست که سایت فعلی هست نصب بشه و وردپرس جدید و... رو روش نصب کنم و بعد از انتقال پست ها،اون سایت قبلی رو حذف و جدید رو به صورت کامل به دامنه .com منتقلش کنم و اون ir رو که دیگه میتونم کلا خالی بزارمش و ریدایرکتش کنم به .com چون پیوند یکتاشون هم مثل هم هست توی گوگل هم مشکلی پیش نمیاد، به نظرتون امکان پذیر هست، لطفا راه حلشو راهنمایی بفرمایین.

بالا