راهنمایی در انتخاب یک فریم ورک php

vahid1993

تازه وارد
سلام به همگیمن تازه میخام شروع کنم به یادگیری یه فریم ورک برای php..از اونجایی که هیچ اطلاعاتی دربارشون ندارم میخواستم راهنماییم کنید که کدوم فریم ورک باید یاد بگیرم و اینکه چه پیش نیازهایی برای یادگیری فریم ورک ها نیاز هست؟ آیا فریم ورک ها فقط بدرد پروژه های بزرگ میخورن یانه برای پروژه های کوچیک هم مفید هستن؟ و در آخر میشه یه مقدار ساده در مورد mvc برام توضیح بدید که اصلا چی هست؟هیچ ذهنیتی درموردش ندارم که چطور باید ازش استفاده کرد. در ضمن الان آموزشای لارول 5.3 دارم . نمیدونم اینو یاد بگیرم یا اون یکی فریمورک هارو .. باتشکر

hharddy

کاربر عضو
لاراول تقریبا محبوب ترین فریمورک برای php هست به نظر منم با همین فریمورک پیش برید خوبه

فرقی شما تو همه پروژه ها میتونید از فریمورک استفاده کنید بهترین علت استفادشم سرعت و خوانایی کدهاتون و افزایش میده و....

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
نظر منم با Laravel هست. منابع اموزشی فوق العاده ای هم داره :)

و تقریبا جا افتاده اس و کسب و کار ها (پروژه ها) هم با این سیستم کار میکنن و طبعا بازار کار خوبی داره و بهترم خواهد شد.

farsadf

کاربر عضو
با سلام،

در ابتدا باید ببینید که هدف شما از استفاده از یک فریمورک چی هست، بزارین یه مثال بزنم مثلا یه وبسایتی داریم که سرعت براش اولویت خیلی بالایی داره پس باید سبک و جمو جور باشه چه از بک اند و چه از فرانت اند خوب قاعدتا یه فریمورک 17 مگی (تقریبا مثل لاراول) وقتی سرعت لود نسخه نصب شدش (خام) به کمک میکروتایم php تقریبا برابر 0.03 ثانیس در کنار فریمورک 500 کیلوبایتی CodeIgniter که سرعت لود نسخه نصب شده خامش 0.0028 ثانیه هست قرار بگیره CodeIgniter فریم ورک قوی تری به حساب میاد. پس اول هدفتون رو مشخص کنید که قراره فریمورکتون چی داشته باشه (کلی امکانات داشته باشه Laravel یا Zend - تحت هیچ عنوان زند برای شروع پیشنهاد نمیشه اما خیلی امکانات خفنی داره :)  - یا سرعت خیلی بالا و سبک باشه CodeIgniter یا پول زیادی بشه ازش در آورد Zend - آخر فریمورکاس و خوب جاهای معدودی استفاده می کنن اما پول میدن بابتش)

ی توضیح کوتاهم در مورد MVC: این روش یه روش طراحی ساختاری هست که میاد ارتباطات و بخش های مربوط به ذخیره سازی رو از شروط منطقی و ظاهر ها جدا میکنه (که به ترتیب Model و Controller و View هست توی جمله ای که نوشتم)

امیدوارم خسته نشده باشی و تونسته باشم کمکی کرده باشم
موفق باشی

vahid1993

تازه وارد
واقعا ممنون بابت راهنمایاتون ..

فقط یه سوال دیگه داشتم ,البته چن تا سوال واقعا معذرت میخوام...اینکه من الان تقریبا یه سالی میشه که دارم وب کار میکنم یا بهتر بگم وارد دنیای کامپیوتر شدم .خب  23 سالمه و رشتم مکانیکه , البته بود و دیگه ام نمیخام درس بخونم توی هیچ رشته ای چون بی فایدس و تصمیم بر این شده که خودم یاد بگیرم .. خب  تا الان یه دونه وب سایت ساختم و دوتا یا سه تای دیگه ام در حال ساخته و خبری از فریم ورک و mvc  توشون نیست و به صورت oop  هستن ..  :-s به نظرتون من میتونم با توجه به اینکه رشتم مربوط به کامپبوتر و نرم افزار نیست وارد بازار کار بشم اصلا الان توی این وضعیت خراب جایی برای آدمایی با شرایط من توی بازار کار هست؟آیا شخصیو دیدید که یه همچین شرایطیو داشته باشه و جذب بازار کار شده باشه ؟ کلا ارزیابیتون درباره بازار کار الان تو این حوزه چطوره ؟ و اینکه حداقل چیزایی که باید توی این حوزه بدونم تا بتونم وارد بازار کار بشم چیه؟هرروز استخدامی هارو توی سایتای مختلف چک میکنم و بعضیهاشونم که شرایطش جوره سابقه دو سه ساله میخاد ... :|:|  

خیلی خیلی ممنون میشم اگه یکم راهنماییم کنید چون الان واقعا موندم دیگه چیکار کنم؟ #:-s

با تشکر فراوان

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
اگر دنبال این هستید که فریمورک ها رو یاد بگیرید و توی انواع مختلف پروژه ها ازش استفاده کنید، قطعا فرصت نمیکنید کلی فریمورک یاد بگیرید و بگید این پروژه سبک هست پس بهتره از CI استفاده کنم . یا اون پروژه امکاناتاش فلان هست و بهتره از Laravel استفاده کنم . یعنی باید یه فریمورک رو یاد بگیرید و روش مسلط بشید و توی اکثر پروژه ها از همون استفاده کنید که نظر من هم Laravel هست. یه دوره کوتاه هم با CakePHP کار کردم که راضی بودم.

واقعا ممنون بابت راهنمایاتون ..

فقط یه سوال دیگه داشتم ,البته چن تا سوال واقعا معذرت میخوام...اینکه من الان تقریبا یه سالی میشه که دارم وب کار میکنم یا بهتر بگم وارد دنیای کامپیوتر شدم .خب  23 سالمه و رشتم مکانیکه , البته بود و دیگه ام نمیخام درس بخونم توی هیچ رشته ای چون بی فایدس و تصمیم بر این شده که خودم یاد بگیرم .. خب  تا الان یه دونه وب سایت ساختم و دوتا یا سه تای دیگه ام در حال ساخته و خبری از فریم ورک و mvc  توشون نیست و به صورت oop  هستن ..  :-s به نظرتون من میتونم با توجه به اینکه رشتم مربوط به کامپبوتر و نرم افزار نیست وارد بازار کار بشم اصلا الان توی این وضعیت خراب جایی برای آدمایی با شرایط من توی بازار کار هست؟آیا شخصیو دیدید که یه همچین شرایطیو داشته باشه و جذب بازار کار شده باشه ؟ کلا ارزیابیتون درباره بازار کار الان تو این حوزه چطوره ؟ و اینکه حداقل چیزایی که باید توی این حوزه بدونم تا بتونم وارد بازار کار بشم چیه؟هرروز استخدامی هارو توی سایتای مختلف چک میکنم و بعضیهاشونم که شرایطش جوره سابقه دو سه ساله میخاد ... :|:|  

خیلی خیلی ممنون میشم اگه یکم راهنماییم کنید چون الان واقعا موندم دیگه چیکار کنم؟ #:-s

با تشکر فراوان
در باره این سوالتون باید بگم که هیچ وقت دیر نیست . اگر واقعا حس میکنید که علاقه و استعداد دارید پس برید سمتش.

من خودم حدود 25 سالمه و لیسانس و کارشناسی ارشد برق قدرت از طریق کنکور ریاضی-فیزیک دارم و این ماه فارغ التحصیل میشم ولی هدفم این هست که بعد از سربازی بیام مجددا کنکور ارشد نرم افزار بدم و توی این زمینه ادامه بدم و فکر رفتن هستم. شما هم اگر پتانسیلش رو در خودتون میبینید با کد نویسی برنامه های ساده و ... میتونید به تسلط برسید و روز به روز هم پیشرفته تر میشیدو قطعا موفق میشید. ولی خب یه روزه نمیشه ...

بالا