راهنمایی در مورد پروتکل SMTP

motorola30

کاربر عضو
درود

حدودا 2 هفته ای هست تعدادی از مشتریان گزارش میکنن که ایمیل ثبت نام و فاکتور یا درخواست رمز جدید بهشون نمیرسه !
پیگیری که با هاست داشتم گفتن مشکلی نداره و خودم چندین بار با یاهو و جیمیل تست کردم مشکلی ندیدم !

پیشنهاد هاست این بود که چون از طریق PHPMail ایمیل ارسال میشن ممکنه خطای داشته باشه و گفتن با پروتکل SMTP ارسال کنم.

ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا پروتکل SMTP بهتر هست یا PHPMail ...

و در صورت امکان افزونه خوب و سازگار هم معرفی کنید.

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز
چند حالت داره چون بسیاری دارند از ارسال ایمیل ووکامرس و وردپرس استفاده می کنند پس باید این خطا همگانی باشه که فعلا گزارش آنچنانی در فروم وردپرس دیده نشده است.
بهتره قبل از هرکاری چند نکته رو بازبینی کنید
همیشه ایمیل های سایت های یک سرور به علت برخی استفاده نادرست و غیر قانونی برخی کاربران هاست دچار اسپم شده و سایتهای دیگر را نیز تحت شعاع قرار میدهد بخصوص بر اساس IP و اینکه همیشه ایمیل ها قرار نیست به صفحه اصلی بروند گاهی یک دریافت کننده ایمیل بر اساس یک سری قواعد شخصی ایمیل را اسپم تشخیص داده و به صندوق اسپم انتقال می دهد و بسیاری از کاربران اصلا آن صندوق ها را بررسی هم نمی کنند. بهتره این موضوع رو یادآور بشوید مانند بسیاری از سایت های بزرگ و درخواست کنید در صورتی که اسپم شده است با زدن گزینه اسپم نیست آن را یکبار به صفحه اصلی برده تا نتیجه همیشه سالم باشد.
اگر از افزونه های واسط برای ارسال ایمیل استفاده می کنید موقتا برای تست آنها را غیر فعال کنید. حتما به عنوان یک کاربر عادی تست بگیرید . مطمئن شوید مسدودیت یا محدودیت IP نداشته باشید اخیرا بسیاری از سرورهای ایرانی دسترسی به برخی IP ها یا وی پی این ها را مسدود و خطا 403 ایجاد می کنند . می توانید از بخش آمارگیر سرور مطمئن شوید این مشکلات هستند یا خیر.
دوم بخش ایمیلهای ووکامرس را بازبینی کنید. تنظیمات این بخش علاوه بر مهم بودن باید فعال باشند برخی عزیزان این موارد را به علت فراموشی غیر فعال می کنند و سپس دنبال قضیه از محل دیگری می گردند. دوم ایمیل بخشی خود سایت است که اگر وجود نداشته باشد گاها ارسال برگشت می خورد. خطاهای دریافتی را در یک ایمیل سرور مجزا از ایمیل های خودتان می توانید ببینید.
شکل ظاهری ایمیل به صورت ساده html یاچند بخشی هم یک دلیل دیگر همین مشکلات است. ضمن اینکه برخی دوستان ضمن دستکاری اطلاعات بخشهای مرتبط ایمیل ها فراموش می کنند باید حتما شورت کدهای مناسب را نیز قرار دهند.
مطمئن شوید بخش ایمیل های ارسالی فعال یا در قالب است یعنی باید بخش هایی از کدهای فوق در قالب شما استفاده شده باشد.
سوم در پیکربندی ووکامرس - حریم خصوصی کاربران بخش هایی وجود دارد که رابطه مستقیم با ثبت نام و ارسال ایمیل و جزئیات دیگر دارد.
این موارد در بخش پیشرفته هم هست در لیست تکمیل پرداخت و نقطه فرود حساب کاربری از دستکاری این بخشها باید جدا خودداری کنید. برخی عزیزان این بخشها رو تبدیل به برگه می کنند.
در صورتی که مشکل همچنان وجود داشت در بخش انجمن وردپرس افزونه ووکامرس مورد را اطلاع رسانی کنید تا بررسی کنند
موفق باشید

tpark

کاربر عضو
درود

حدودا 2 هفته ای هست تعدادی از مشتریان گزارش میکنن که ایمیل ثبت نام و فاکتور یا درخواست رمز جدید بهشون نمیرسه !
پیگیری که با هاست داشتم گفتن مشکلی نداره و خودم چندین بار با یاهو و جیمیل تست کردم مشکلی ندیدم !

پیشنهاد هاست این بود که چون از طریق PHPMail ایمیل ارسال میشن ممکنه خطای داشته باشه و گفتن با پروتکل SMTP ارسال کنم.

ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا پروتکل SMTP بهتر هست یا PHPMail ...

و در صورت امکان افزونه خوب و سازگار هم معرفی کنید.
درود بر شما
دوست من،
phpmail ایمیل ها رو بدون اعتبار سنجی ارسال میکنه بنابراین اغلب کمپانی ها ایمیل های ارسالی از طریق این روش رو اسپم میشناسن.
  1. برای SMTP آی پی سرور رو به عنوان فرستنده استفاده کنید.
  2. ssl/tls رو غیر فعال کنید یا از هاست مشخصات ssl/tls رو بخواید.
  3. یک ایمیل بسازید و برای ارسال ها از اون ایمیل در مشخصات فرستنده SMTP استفاده کنید.
توسط میتونید از SMTP در وردپرس استفاده کنید.
هرچند SMTP هم تضمین 100% برای رسیدن ایمیل های شما نیست.

موفق و پیروز باشید

بالا