راه اندازی سرور رو کامپیوتر شخصی

amirhoseinjoon

تازه وارد
سلام دوستان

چند تا سوال داشتم
میخواستم ببینم میشه با ویندوز 7 یا win server سرور شخصی روی کامپیوتر خودمون راه
بندازیم و شروع به جذب کاربر کنیم ؟
اگه میشه چه سیستمی نیازه ؟
میخوام روی سرورم سی پنل نصب کنم برای نصبش چه چیزی لازمه ؟

و در کل میخوام یه سایت فروش هاست و نمایندگی و سرور مجازی راه
بندازم که سرورش از کامپیوتر خودم باشه

اگه میشه آموزشش رو برام بفرستین یا تو همین تاپیک یا ایمیل زیر
jamaliamirhosein@yahoo.com

یه دنیا ممنون

حسـام

کاربر عضو
سلام دوستان

چند تا سوال داشتم
میخواستم ببینم میشه با ویندوز 7 یا win server سرور شخصی روی کامپیوتر خودمون راه
بندازیم و شروع به جذب کاربر کنیم ؟میشه ویندوز سرور نصب کرد
اگه میشه چه سیستمی نیازه ؟سرور نیاز داره
میخوام روی سرورم سی پنل نصب کنم برای نصبش چه چیزی لازمه ؟

و در کل میخوام یه سایت فروش هاست و نمایندگی و سرور مجازی راه
بندازم که سرورش از کامپیوتر خودم باشه

اگه میشه آموزشش رو برام بفرستین یا تو همین تاپیک یا ایمیل زیر
jamaliamirhosein@yahoo.com

یه دنیا ممنون
ادامه رو جواب ندادم

چون شما به یک پهنای باند عجیب نیاز دارید حدود 500مگ اپلود و 100 مگ دانلود حداقل، اصلا تو ایران به عنوان یک فرد نمیتونی تهیه کنی

و این که برای این کار حداقل شما دیگه خودتو خفه کنی یک کار تخیلی بیاری برای ارائه 5 میلیارد تومن پول لازم داری

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
کاری به راهکار های سخت افزاری و شبکه اش نداریم... این مربوط به خودتونه و کسی که میخواد راه اندازی کنه این موارد رو باید بدونه...

موارد الزامی . یک عدد IP استاتیک هست. که بهش وصل بشید. باقی موارد همانند سرور های عادی می باشد.

جاویدان

کاربر عضو
سلام

دوست عزیز

برای اینکار نیاز به یک ip استاتیک داری ماهی هزار10 تومن نیاز به پورت STM1 داری با 155 مگ پهنا ماهی 40 میلیون یه باتری بکآپ برای زمان بی برقی نیاز داری 2 تا 3 میلیون ا بار یه رایانه یا همون کامپیوتر نیاز داری حدود 10 میلیون 1بار به اینها فایروال و باقی چیزها رو اضافه کنم برات 2تا 3 میلیون 1بار ضمنا نیازی به ویندوز هم نداری از لینوکس استفاده می کنی رایگان تازه همون سی پنلم اکانت دائمیش 150 شایدم بیشتر برات آب می خوره

خب حالا برو حساب کتاب کن ببین جور در میاد بزنی در اومد ما رو هم بی خبر نذار

بری هاست اجاره کنی راحتره :-"

موفق باشی

harbiline

Edris
درود

طبقه گفته های دیگران بنده هم پیشنهاد نمیدم..بهتره که یک سرور بخرید و مدیریتش کنید..

دردسر هایی که اینکار دارد ماه اول اگ برای مثال هم با موفقیت راه اندازی کردید از ماه دوم به شدت زیر فشاری باری خواهید رفت ضمنا قطعی اینترنت رو هم در نظر بگیرید. کمکی هم نیازمند اینترنت ماهواره ای هستید.

پایدار باشید

send

تازه وارد
حالا چرا به اقا حمله می کنید .

بد نیست درباره DYNDNS هم مطالعه کنید .

بلد باشی بد نیست گاهی اوقات به سیستم شخصی به عنوان یه هاست میتونه برات عمل کنه در برخی از شرایط ولی استفاده برای فروش اصلاً به صرفه نیست 

DynDns به جای IP ثابت به کار رفته میشه که ارزونتر هم هست و خیلی کار ها میتونی ازش استفاده کنی 

amirhoseinjoon

تازه وارد
بابت همه توضیحات ممنونم

ولی یه سوال دیگه دارم من خودم الآن 300 میلیون پدرم میتونه هزینه کنه برام

بنظرتون با این پول میشه خودم کامپیوتر سرور بخرم و یه دیتا سنتر اختصاصی راه بندازم ؟

Qalekhani

قلعه‌خانی
بابت همه توضیحات ممنونم

ولی یه سوال دیگه دارم من خودم الآن 300 میلیون پدرم میتونه هزینه کنه برام

بنظرتون با این پول میشه خودم کامپیوتر سرور بخرم و یه دیتا سنتر اختصاصی راه بندازم ؟
هدفتون از راه اندازی دیتاسنتر چیه ؟ درآمدزایی یا مصرف شخصی ؟

سوال اصلیتر و مهمتر اینه که : آیا تخصص های لازم جهت مدیریت و هندلینگ دیتاسنتر رو دارید ؟ بالاخره امنیت و ماندگاری هزینه بردار هستند

جاویدان

کاربر عضو
سلام دوست عزیز

بنده به شما توصیه می کنم اگر واقعا و بطور جدی قصد ورود دارید اول سطح دانشتون رو بالا ببرید

دوم چند خبره و مطمئن به امانت داری برای اینکار رو برای همکاری دعوت کنید

سوم با 1 دهم این پول شما می تونید چند سرور رو از خارج یا داخل به صورت اختصاصی ماهیانه اجاره کنید یا از برخی شرکتهای داخلی اجاره به شرط تملیک خریداری نمایید.

یا حتی با شرکتهای بزرگی که دیتا سنتر در داخل محسوب میشن قرارداد بسته و راک اجاره کنید و سیستم مورد نظر خودتون رو پس از خرید در اونجا به امانت بذارید و با پرداخت ماهیانه هزینه ها از سرور خودتون استفاده کنید که اگر زمانی نیاز به تغیرات یا جمع کردن این شغل داشتید بتونید سرور ها رو پس بگیرید یا بهشون یا به دیگران بفروشید.

ضمنا قبل از هر کاری یک شرکت ثبت کنید تا روند قانونی تر به کار خودتون بدید.ضمنا داشتن یک سایت حرفه ای نیز نیاز شماست.

هر چند به علت گرانی داخل اجاره سرور های خارجی به مراتب فعلا ارزانتر و از نظر امنیت بالاتر است.

موفق باشید.

Qalekhani

قلعه‌خانی
بنده هم در تکمیل پیشنهاد کاربر جاویدان، توصیه میکنم که از سرویس collocaction دیتاسنترهای داخلی استفاده کنید. 

harbiline

Edris
درود

تجربه شخصی که بنده دارم در مورد دیتاسنتر ها و کار با این همه سرور و... پیشنهاد نمیدم..دیگ دیتاسنتر از بورس افتاده..این که خب هرکسی معمولا یه مبلغی داره میره یا سرور کولو میکنه یا اینکه رک و یونیت میخره..

شما اگر واقعا میخوای یه کاری بکنید پیشنهاد میشه این هزینه رو صرف خرید و فروش ملک یا زمین و یا سود گذاری توی بانک بکنید و یا اینکه نه میخوایین تو بحث کامیپوتر باشه فروش قطعات سخت افزاری و نرم افزاری   الان شرکت ما خودش تو همین روند فروش قطعات سخت افزاری و نرم افزاری پیش رو هستش که خداروشکر کسب درآمدمون بد نیستش..

اما این که برید یه سرور خودتون در خونتون راه اندازی کنید و یا دیتاسنتری کولو کنید پیشنهاد نمیشه..باز به قول گفتنی صلاح کار خویش خسروان داند.

پایدار باشید

بالا