ساخت کنترل پنل برای..

iPersianScript

کاربر عضو
.

با سلام :|:|

آیا میشه واسه کدهای جی کوئری، جاوا اسکریپت کنترل پنل ایجاد کرد :( !؟!؟

یعنی بجای اینکه بصورت دستی و بطور مستقیم خود فایل رو ویرایش کنیم

با ایجاد کنترل پنل کارو سریع و راحت انجام بدیم :33:

بطور مثال یک اسلایدشو متن یا تصویر رو درنظر بگیرید /:)

برای تغییر متن و یا تغییر لینک تصاویر باید به خود فایل رجوع بشه و... :43:

حالا اگه با یه کنترل پنل ساده بشه قسمت موردنظر و ویرایش کرد

دیگه احتیاجی به کار دستی و ... نیست :41:

دوستان لطفا بطور کامل توضیح، راهنمایی و... بفرمائید، یک دنیا تشکر :53:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

N2D

کاربر عضو
سلام !

جی کوئری یک کتابخانه نوشته شده توسط جاوااسکریپت هست و برای اون مشخصاً نمیشه یک کنترل پانل نوشت !

اما در مثالی که خودتون فرمودید ، میشه برای ویرایش یک اسلاید شو ، یک کد پی اچ پی نوشت که در اون اسلاید شو ، با دادن لینک عکس به برنامه ،خودش لینک عکس رو با لینک قبلی جایگزین کنه...

به این شکل میشه عمل کرد ، اما به صورت کلی برای جی کوئری خیر !

چون خیلی گسترده تر از این حرفهاست جی کوئری ...

موفق باشید

iPersianScript

کاربر عضو
میشه برای ویرایش یک اسلاید شو ، یک کد پی اچ پی نوشت که در اون اسلاید شو ، با دادن لینک عکس به برنامه ،خودش لینک عکس رو با لینک قبلی جایگزین کنه...

به این شکل میشه عمل کرد....
.

باتشکر از n2d عزیز :41: ،

آیا در این موردی که اشاره کردید، نمونه ایی سراغ دارید :-/ ؟

لطفا در صورت امکان ارائه و یا معرفی کنید :77:

با سپاس :53:

N2D

کاربر عضو
سلام !

مشخصاً موردی در دسترس ندارم که براتون قرار بدم ، اما توی قالب های وردپرس ( اگر برای این سیستم میخواید ) هست که مورد استفاده قرار گرفته به بهترین شکل !

اما شرمنده هستم ،

موردی در دسترس ندارم که براتون قرار بدم.

موفق باشید .

N2D

کاربر عضو
بسیـــار عالـــــی :41: ، محبت میفرمائید :) ؟؟
سلام !

توی قالب های رایگان که بعید میدونم باشه ، اما به روی چشم ،

سرچ میکنم و در هر نوع قالب که دیدم ( چون لینک دقیقش رو یادم نیست که دیده بدوم ) براتون قرار میدم...

موفق باشید

iPersianScript

کاربر عضو
سلام ! توی قالب های رایگان که بعید میدونم باشه ، اما به روی چشم ،

سرچ میکنم و در هر نوع قالب که دیدم ( چون لینک دقیقش رو یادم نیست که دیده بدوم ) براتون قرار میدم...

موفق باشید
سلام دوستان

احیانا" کسی این مورد که n2d عزیز اشاره کردن سراغ ندارن :-/

ممنون میشم :53: با تشکر فراوان

wallfa

کاربر عضو
برای سیستم ورد پرس افزون های زیادی نوشته شده . من وقت ندارم و نمیدونم برای چه چیزی شما میخواهید یعنی میتونستم کمکتون کنم

iPersianScript

کاربر عضو
برای سیستم ورد پرس افزون های زیادی نوشته شده . من وقت ندارم و نمیدونم برای چه چیزی شما میخواهید یعنی میتونستم کمکتون کنم
سلام

تقریبا خلاصه، مفید، مختصر :

یه اسلاید شو ( مثال: جاوا اسکریپت ) رو تو یه قسمت سایت قرار می دیم اونم بصورت فایل .js

هر وقت بخوایم لینک تصاویر داخلش رو تغییر بدیم باید به فایل .js رجوع و ویرایش کنیم..

حالا سوال من این بود که

دوستانی که برنامه نویسی وب رو حرفه ایی کار می کنن می تونن کنترل پنلی ایجاد کنن تا

لینک تصاویر اسلاید شوها رو از طریق کنترل پنل تغییر داد یا کلا امکان پذیر نیست...؟؟

که البته تا به امروز، به نتیجه نرسیدم #:-s

در مورد افزونه های وردپرس هم اگه نمونه های زیادش رو معرفی کنید، ممنون میشم :53:

tronix

تازه وارد
شما اگر سیستم سایتتون رو بگید دوستان بهتر کمکتون می کنن

از سوال شما اینجوری برداشت میشه که یا دارید یک سیستم طراحی و برنامه نویسی می کنید و نیاز به یک اسلاید شو دینامیک دارید

و یا دارید از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنید که پلاگینی برای این کار ندارد و نیاز به طراحی یک اسلاید شو برای این سیستم دارید که به صورت پویا بشه او نو مدیریت کرد.

چون برای مدیریت های محتوا مثل وردپرس و جوملا براحتی می تونید کلی پلاگین اسلایدر پیدا کنید

tronix

تازه وارد
یادم رفت

wallfa

کاربر عضو
اصولا نوع درکتون از آجکس اشتباه ! بله چنین چیزی که شما میخواهید کاملا امکان داره ولی اون طور نیست که شما فرض کنید . شما با استفاده از یه کلاس میتوانید یک عدد اسلاید شو طراحی کنید حالا برای اضافه کردن این اسلاید شو نیاز است که تعداد تصاویر بهش بدید ! خوب برای دادن این تصاویر اصلا نیازی به استفاده از فایل جی اس برای ویرایش نداریم . ما باید کدهای اچ تی ام المون اضافه کنیم تا جاوااسکریپت این کار انجام بده حالا فقط کافی که یک حلقه پی اچ پی ایجاد کنیم که اتوماتیک هر چند تا پست داشتیم از دیتابیس فراخوانی کنه و به صورت اچ تی ام ال نمایش داده بشه !

برای ارسال تصاویر باید یه کنترل پنل ایجاد و صفحه ای که این تصاویر به دیتابیس ارشال کنه . اصولا کار زیاد مشکل نیست ! ولی باید مسئله درک کنی

iPersianScript

کاربر عضو
شما اگر سیستم سایتتون رو بگید دوستان بهتر کمکتون می کنناز سوال شما اینجوری برداشت میشه که یا دارید یک سیستم طراحی و برنامه نویسی می کنید و نیاز به یک اسلاید شو دینامیک دارید

و یا دارید از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنید که پلاگینی برای این کار ندارد و نیاز به طراحی یک اسلاید شو برای این سیستم دارید که به صورت پویا بشه او نو مدیریت کرد.

چون برای مدیریت های محتوا مثل وردپرس و جوملا براحتی می تونید کلی پلاگین اسلایدر پیدا کنید
همزمان رو دو تا پروژه مشغولم..

اولی با استفاده از وردپرس هست که با توجه به راهنمایی شما و دیگر دوستان روی افزونه های معرفی شده

کار می کنم و به احتمال زیاد این مشکل حل شدنیست..

دومی هم از ابتدا بصورت دستی و به زبان ساده html و استفاده از کدهای جی کوئری، ای جکس و جاوااسکریپت

کار می کنم که مشکل اصلی رو با این پروژه دارم که از اسلایدشو برای نمایش گالری ها استفاده کردم و پیش بینی

میشه با راه اندازی این سایت به تعداد تصاویر این اسلایدشو ها اضافه بشه و بحث کنترل پنل رو به این خاطر مطرح کردم..

iPersianScript

کاربر عضو
شما با استفاده از یه کلاس میتوانید یک عدد اسلاید شو طراحی کنید حالا برای اضافه کردن این اسلاید شو نیاز است که تعداد تصاویر بهش بدید ! خوب برای دادن این تصاویر اصلا نیازی به استفاده از فایل جی اس برای ویرایش نداریم . ما باید کدهای اچ تی ام المون اضافه کنیم تا جاوااسکریپت این کار انجام بده حالا فقط کافی که یک حلقه پی اچ پی ایجاد کنیم که اتوماتیک هر چند تا پست داشتیم از دیتابیس فراخوانی کنه و به صورت اچ تی ام ال نمایش داده بشه ! برای ارسال تصاویر باید یه کنترل پنل ایجاد و صفحه ای که این تصاویر به دیتابیس ارشال کنه . اصولا کار زیاد مشکل نیست ! ولی باید مسئله درک کنی
با تشکر از wallfa عزیز :53:

همه این هایی که گفتید درست، ولی اگر نمونه ایی در حد مشابه هم معرفی کنید

تا بتونم با کار روی اون ها مشکل رو برطرف کنم، ممنون میشم.. :|:|

آخرین ویرایش توسط مدیر:

wallfa

کاربر عضو
عزیز چنین چیزی که میخواهید اماده ندیدم . اما زیاد طراحی سخت نیست . اصولا باید عکس در شاخه مورد نظر ذخیره کنی و اون در دیتابیس هم نیز ذخیره کنی با یک عدد حلقه اونها از دیتابیس فراخوانی کنی داخل اچ تی ام ال . حالا فقط نیاز که پلاگین مربوطه جی کوئری بهش پیوست بدی ! همین تمام .

اگر بخواهی میتونم در قبال دریافت هزینه برات طراحی کنم .

در مورد پلاگین ورد پرس داخل پیک نیک picnik.ir هم یک نمونه معرفی کردم . و به غیر از پیک نیک فکر کنم داخل والفا wallfa.com یکی باشه

tronix

تازه وارد
این یک نمونه هست که با استفاده از پلاگین ساختم

البته منظق اش خیلی ساده هست

کافیه عکسهای مورد نظر خودتون رو در پوشه images/slide بریزید به صورت خودکار در اسلایدر نمایش داده میشه

پیوست‌ها

• test.zip
    359 کیلوبایت · بازدیدها: 14

iPersianScript

کاربر عضو
زیاد طراحی سخت نیست . اصولا باید عکس در شاخه مورد نظر ذخیره کنی و اون در دیتابیس هم نیز ذخیره کنی با یک عدد حلقه اونها از دیتابیس فراخوانی کنی داخل اچ تی ام ال . حالا فقط نیاز که پلاگین مربوطه جی کوئری بهش پیوست بدی ! همین تمام . . . .
ضمن تشکر از wallfa عزیز :53:

قبلا چیزی شبیه این مراحل رو درست یا غلط طی کردم...

یعنی از کلاس HtmlInputFile برای ساختن کنترل آپلود فایل استفاده کردم..

که به کاربر این امکان رو میده که یه تصویر با توضیحش رو آپلود و به دیتابیس اضافه کنه...

با متد OnUpload تصویر با توضیشح رو تو یه جدول بانک به نام مثلا image تو دیتابیس myinfo اضافه می کنه..

مشکل کنترل پنل حل شدنیست، برای نمایش تصاویر تو صفحه مدنظر هم مشکل ندارم..

ولی برای بقول شما پیوست و یا ارتباط با کدهای اسلایدشو که حالا مثال جاوااسکریپت رو درنظربگیریم چه کاری باید انجام داد :-/

اسلایدشوهای زیادی وجود داره که معمولا و نسبتا و تقریبا.. ساختار متفاوتی نسبت به هم دارن

چطور کنترل پنل رو به اسلایدشو ویا اسلایدشوها ارتباط بدیم :-??

iPersianScript

کاربر عضو
این یک نمونه هست که با استفاده از پلاگین ساختمالبته منظق اش خیلی ساده هست

کافیه عکسهای مورد نظر خودتون رو در پوشه images/slide بریزید به صورت خودکار در اسلایدر نمایش داده میشه
tronix عزیز

فایل فشرده اجرا نمیشه..

جهت اطمینان با فلش جت.. IDM و حتی خودت مرورگر دانلود کردم!! ولی اجرا نشد..

در صورت امکان تصحیح کنید..

بی صبرانه مشتاق دیدن نمونه ایی که وقت گذاشته و طراحی کردید هستم..

tronix

تازه وارد
اینم لینک های دیگه

اینهم نسخه rar

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا