سوالاتی درمورد افزونه ووکامرس

• نویسنده موضوع omid_r
  • تاریخ شروع

omid_r

تازه وارد
با سلام

من میخوام برای یک سایت در کنار سایت اصلی یک فروشگاه راه اندازی کنم ...

فکر کنم افزونه ووکامرس خیلی خوب باشه ،چون همه جا ازش تعریف کردند (؟)

من یک قالب (به طور مثال خبری) رو وردپرسم فعّال میکنم.

بعدش وقتی که ووکامرس رو فعّال کنم قالب فروشگاهم همون قالب سایت اصلی هست...

میتونم یک قالب فروشگاهی جدا برای ووکامرس انتخاب کنم ؟

اگر امکانش هست چطوری ؟ اگرنیست یک راه حل پیشنهاد بدید !

درضمن ،میشه توی ووکامرس یا هر افزونه فروشگاهی دیگه قسمت پرداخت آنلاین رو غیر فعّال کنم ؟ یعنی کاربر فقط محصولاتش رو سفارش بده و به اون یک فاکتون که مجموع هزینه هست +فرم درخواست آدرس رو بده تا بعد هنگام تحویل محصول درب منزل مبلغ پرداخت بشه ؟

با تشکّر

mxu

تازه وارد
با سلاممن میخوام برای یک سایت در کنار سایت اصلی یک فروشگاه راه اندازی کنم ...

فکر کنم افزونه ووکامرس خیلی خوب باشه ،چون همه جا ازش تعریف کردند (؟)

من یک قالب (به طور مثال خبری) رو وردپرسم فعّال میکنم.

بعدش وقتی که ووکامرس رو فعّال کنم قالب فروشگاهم همون قالب سایت اصلی هست...

میتونم یک قالب فروشگاهی جدا برای ووکامرس انتخاب کنم ؟

اگر امکانش هست چطوری ؟ اگرنیست یک راه حل پیشنهاد بدید !
باید گفت سوالتون خیلی مبهمه حداقل برای من :D

اما هرچی گرفتم از سوال اولتون رو به عنوان جواب میگم خب :26:

دو راه دارید که یه فروشگاه جدا از سایت اصلی راه اندازی کنید :

راه اول :

نصب یک وردپرس جدید در زیر دامنه (sub domain) جدید مثال : shop.yoursite.com یا زیر پوشه جدید مثال yoursite.com/shop

راه دوم استفاده از یک هسته و راه اندازی شبکه وردپرس . بعد از راه اندازی حالت شبکه در وردپرس (شیوه راه اندازی شبکه وردپرس با جستجویی ساده قابل یافتنه مسلما :D ) یک سایت جدید در شبکه خود راه اندازی کنید . به همین راحتی .

در هر دو حالت قالبتون با قالب سایت اصلی میتونه متفاوت باشه .

پیشنهاد من حالت شبکه کردن وردپرسه چون نیاز به تنظیمات خاصی نداره و سریعتر و بهتر به نتیجه میرسید و مدیریت راحت تری بر سایت های خود دارید .

در مورد سوال دومتون هم باید بگم خرید کالا و پرداخت وجه به مامور پست نیازمند افزونه است برای ووکامرس ، فعلا که چیزی ندیدم ، پس مطمئنا موجود نیست :D

omid_r

تازه وارد
خوب کدوم حالت (نصب وردپرس جدید ،شبکه کردن وردپرس) امنیّت بیشتری داره ؟

کار با وردپرس شبکه مشکل نیست ؟

در وردپرس شبکه وقتی یک سایت جدید درست میکنم آدرس چطوری میشه ؟(shop.site.ir یا site.ir/shop)

در مورد پرداخت مبلغ به مامور پست ،نمیخوام افزونه نصب کنم ! فقط میخوام کاربر بعد از اینکه کالاهای خودش رو سفارش داد ،ما کالا رو برای اون آماده و به پست منطقمون تحویل بدیم. درمورد دریافت هزینه اداره پست به صورت حضوری قرارداد دریافت وجه هنگام تحویل میبنده.

میشه یک قسمتی توی فرم سفار ووکامرس قرار بدم که کاربر شماره فیش واریزی یا شماره کارت واریزی‏ای که مبلغ رو واریز کرده رو وارد ،و بعد ارسال سفارش رو انجام بده تا مدیر بعد از تایید واریز وجه کالاها رو بدون مشکل ارسال کنه ؟

با تشکّر

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
ببینید فرقی نمی کنه! ما در اصل پیشنهاد می کنیم که سایت و فروشگاه با یک وردپرس معمولی باشند!

اگر نشد دیگه انتخاب شماست که وردپرس شبکه فعال کنید یا نصب مجدد وردپرس در یک پوشه دیگه

برای ثبت فیش و... اینها میتونید از افزونه های فرم ساز وردپرس استفاده کنید مشکلی وجود نداره

omid_r

تازه وارد
ببینید فرقی نمی کنه! ما در اصل پیشنهاد می کنیم که سایت و فروشگاه با یک وردپرس معمولی باشند!اگر نشد دیگه انتخاب شماست که وردپرس شبکه فعال کنید یا نصب مجدد وردپرس در یک پوشه دیگه
خوب اگر سایت و فروشگاه رو روی یک وردپرس نصب کنم قالباشون یکی میشن دیگه ؟!

وردپرس شبکه امنیبت بالاتری داره یا دوتا وردپرس ؟

برای ثبت فیش و... اینها میتونید از افزونه های فرم ساز وردپرس استفاده کنید مشکلی وجود نداره

میخوام تو قسمتی که کاربر ،مثلاً آدرس و شماره و نحوه ارسال و... رو تنظیم و سفارشش رو ثبت میکنه یک فیلد دیگه هم اضافه بشه که بتونه اونجا یک شماره بنویسه تا مدیر با دیدن سفارش اون شماره رو هم بتونه ببینه...

آیا این امکانش هست ؟ چطوری ؟

با تشکّر

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
برای ثبت اطلاعات دلخواه میتونید از کاربر درخواست کنید که در بخش یادداشت مشخصات واریز رو ارسال کنه

امنیت وردپرس چند کاربره مشکلی نداره .

columbia

تازه وارد
با سلام

دوستان من از این افزونه استفاده کردم و تنطیماتشو انجام دادم اما در سایت اصلی هیچ لینکی به این افزونه فروشگاه نیست، حالا چه ظوری باید لینکش کنم؟ شاید سوالم ساده باشه چون php کار نیستم ;)

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
دوست عزیز! قوانین تالار رو مطالعه کنید. در تاپیک دیگران سوال نپرسید. تاپیک جدید بزنید.

بالا