سوالاتی در مورد افزونه فروشگاهی Easy Digital Downloads

مجتبی ث

تازه وارد
با سلام به کاربران عزیز این سایت،

از اونجا که تاپیک مربوط به معرفی افزونه ذکر شده بسته شده است، با اجازه مدیران تاپیک جدید باز کردم.

من وردپرس رو نصب کردم، افزونه Easy digital downloads رو هم نصب کردم. حالا می خوام ببینم این محصولات و کالاهایی که بوسیله ی این افزونه به سایت اضافه کردم کجای سایت قابل مشاهده هستند. در لیست محصولات ثبت شده در قسمت مدیریتی سایت یک گزینه ی مشاهده برای هر کدام از محصولات وجود دارد که با کلیک بر روی آن به صفحه خرید آن محصول وصل می شود. آدرس url آن هم چنین است:

لطفا راهنمایی بفرمایید که کاربر بعد از مراجعه به سایت از کجا باید محصولات را ببیند. و آیا امکان آن وجود دارد که فروشگاه در صفحه اصلی وردپرس قرار بگیرد؟

با تشکر از همه

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
یک نسخه از همه به داخل مسیر /downloads میرد .

اما برای استفاده محصول در هر مکان دلخواه میتوانید دو روش دارید :

1-از منوی سمت راست وردپرس به قسمت دانلودها و همه دانلود ها بروید و وقتی لیست همه دانلود ها آمد . از قسمت "کد کوتاه خرید" کد مربرط به هر محصول را هرجا که خواستید استفاده کنید .

2- از منوی سمت راست ورد پرس به قسمت نوشته ها و افزودن نوشته ها بزنید . هنگامی که میخواهید پست جدیدی اضافه کنید بالای ویرایشگر و کنار دکمه افزودن چند رسانه ای دکمه جدید اضافه شده است

مجتبی ث

تازه وارد
خیلی ممنون از پاسختون، لطف کردید.

ببخشید یک سوال دیگر در مورد این افزونه داشتم. امکانش هست بعد از پرداخت مستقیما لینک نمایش داده بشه به جای ارسال ایمیل؟ تا کاربر مجبور نباشه به ایمیلش بره.

------------------------------------------------------------------------------------

ویرایش:

دسته بندی هایی که ایجاد می شوند، در کجای سایت به کاربر نمایش داده می شوند؟

اگر کاربر چند محصول را جهت خرید انتخاب کند سپس لینک سبد خرید و محصولات انتخابی اش را کجا خواهد دید؟

با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
از طریق ابزارک ها شدنی هست. کافیه ابزارک دسته بندی رو برای موضوع بندی در مکان دلخواه قرار بدی

hannanstd.ir

"بعد از پرداخت مستقیما لینک نمایش داده میشود"

یک نسخه دیگر هم به ایمیل میرود

مجتبی ث

تازه وارد
"بعد از پرداخت مستقیما لینک نمایش داده میشود"یک نسخه دیگر هم به ایمیل میرود
ببخشید ولی من الان که روی لوکال تست می کنم بعد از خرید آزمایشی لینک نمایش داده نمیشه. و فقط می نویسه از خرید شما متشکریم.

من از این نسخه ی افزونه استفاده می کنم 1.7.2

با تشکر

hannanstd.ir

ببخشید ولی من الان که روی لوکال تست می کنم بعد از خرید آزمایشی لینک نمایش داده نمیشه. و فقط می نویسه از خرید شما متشکریم.من از این نسخه ی افزونه استفاده می کنم 1.7.2

با تشکر
رو لوکال نمی دونم . ولی من خودم مدتی دارم باهاش کار میکنم و 100 در صد مطمئنم که لینک رو نشون میده .

دوست عزیز الان نسخه 1.9.2 اومده . حتما از اون نسخه استفاده کن و قبلی رو کاملا پاک کن و جدید رو نصب کن

مجتبی ث

تازه وارد
رو لوکال نمی دونم . ولی من خودم مدتی دارم باهاش کار میکنم و 100 در صد مطمئنم که لینک رو نشون میده .دوست عزیز الان نسخه 1.9.2 اومده . حتما از اون نسخه استفاده کن و قبلی رو کاملا پاک کن و جدید رو نصب کن
با سلام و تشکر فراوان از راهنمایی های شما دوست گرامی.

اتفاقا من به هاستم انتقال دادم باز هم این طوریه. بعد از انجام خرید می نویسه. با تشکر از خرید شما. و لینکی نمایش نمیده. شاید لازمه تنظیماتی انجام بدهم.

در مورد آپدیت هم بله. الان به صورت آپدیت خودکار در قسمت مدیریت، افزونه رو آپدیت کردم.

hannanstd.ir

افزونه رو پاک کنین و دوباره آخرین ورژن رو نصب کنین .

You must be registered for see images attach

تصویر تست شده رو براتون گذاشتم . تنظیم خاصی ندارد.

مجتبی ث

تازه وارد
بله افزونه رو پاک کردم، آخرین نسخه ش رو از سایت اصلیش گرفتم، نصبش کردم و الان بعد از خرید آزمایشی کالا صفحه حاوی لینک، شبیه تصویر ارسالی شما است.

بسیار ممنونم بزرگوار

hannanstd.ir

خوشحالم کارتون راه افتاد .

احتمالا با اینکه از وردپرس فارسی استفاده میکنین ولی تاریخی که تو صفحه تایید پرداخت دیدید مثل تصویر من شمسی نبود .

برای اینکار از افزونه زیر استفاده کنید که جدیده .

برای تبدیل ریال به تومان هم از سایت آقا احسان دانلود کنید . الان لینکش رو ندارم .

برای درگاهم پی لاین رو توصیه میکنم

مجتبی ث

تازه وارد
ببخشید یک سوال دیگه،

آیا فایل ها باید حتما با خود وردپرس و این افزونه آپلود بشوند؟ من یک فایل زیپ رو در پوشه ای که خود افزونه آپلود می کند از بیرون وردپرس (با اف تی پی) آپلود کردم.

حالا موقع اضافه کردن یک محصول جدید در قسمت انتخاب فایل این فایل نمایش داده نمی شود تا انتخابش کنم. فقط فایل هایی که با خود افزونه آپلود شده نمایش داده می شود.

با تشکر

hannanstd.ir

وردپرس فقط فایلهایی که از طریق پرونده چند رسانه ای آپلود شود را نشان میدهد . اما برای اف تی پی و هماهنگی وردپرس با هاست افزونه هایی وجود دارد .

ولی ساده ترین و بی دردسرترین کار این است که هنگام اضافه کردن محصول در فیلد انتخاب فایل لینک فایل را کپی پیست کنید . خودکار لینک را کد میکند

مجتبی ث

تازه وارد
با سلام و تشکر از پاسخهاتون که خیلی از ابهاماتم رو برطرف کرد.

این ها مشکلاتی هستند که هنوز راه حلشون رو پیدا نکردم:

1 - موقع اضافه کردن یک محصول دانلود، براش یک عکس هم آپلود می کنم و بهش اختصاص می دم. وقتی مشاهده دانلود رو می زنم به درستی عکس هم نمایش داده میشه. ولی وقتی می خوام این محصول رو به نوشته ها اضافه کنم بدون تصویر و فقط به صورت دکمه خرید نمایش داده میشه. (از هر دو روشی که برای اضافه کردن محصول به نوشته گفتید استفاده کردم. هم درج کد کوتاه خرید و هم استفاده از دکمه درج لینک در ویرایشگر هنگام نوشتن)

2 - بعد از مواجه با مشکل شماره 1 تصمیم گرفتم در متن نوشته با استفاده از دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای، عکسی که برای محصول آپلود کرده بودم را انتخاب کنم. متوجه شدم محل ذخیره فایل های کتابخانه پرونده های چند رسانه ای موجود در صفحه ایجاد نوشته با همان دکمه در صفحه افزودن دانلود فرق داره.

محل آپلود فایل در اولی:

wp-content/uploads

دومی:

wp-content/uploads/edd

برای حل مشکل دوم افزونه ی WP Original Media Path را نصب کردم و محل ذخیره اولی و دومی را یکسان کردم. باز هم مشکل حل نشد.

لطفا راهنمایی بفرمایید.

با تشکر

-------------------------------------------------------------------------------

ویرایش:

من متوجه شدم ظاهرا مشکلی ایجاد شده. چه در قسمت نوشته ها و چه در قسمت دانلود ها وقتی عکسی را آپلود می کنم همون موقع قابل افزودن به نوشته یا دانلود هست ولی در مراجعه مجدد کتابخانه پرونده های چند رسانه ای خالی اس!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hannanstd.ir

دوست عزیز . در مورد اول یعنی : "موقع اضافه کردن یک محصول دانلود، براش یک عکس هم آپلود می کنم و بهش اختصاص می دم.":

از کجا عکس رو اضافه میکنین . تصویر شاخص ؟

حتما یک تصویر قرار دهیئ تا راهنمایی کنم

تصویر زیر مربوط به محصولیه که از طریق استفاده از دکمه درج لینک در ویرایشگر هنگام نوشتن اضافه کردم .

تصویر زیر هم وقتی مشاهده دانلود رو می زنم گرفتم

در حالت اول یعنی از طریق استفاده از دکمه درج لینک در ویرایشگر هنگام نوشتن از قسمت سمت چپ برای پست تصویر شاخص انتخاب کنید

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد 2 : متوجه شدم محل ذخیره فایل های کتابخانه پرونده های چند رسانه ای موجود در صفحه ایجاد نوشته با همان دکمه در صفحه افزودن دانلود فرق داره.

محل آپلود فایل در اولی:

wp-content/uploads

دومی:

wp-content/uploads/edd

ربطی نداره . یعنی وقتی از طریق پرونده های چند رسانه ای وردپرس آپلود میکنید هرجا که بره چه uploads چه uploads/edd همه جای میشه ازش استفاده کرد .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد

من متوجه شدم ظاهرا مشکلی ایجاد شده. چه در قسمت نوشته ها و چه در قسمت دانلود ها وقتی عکسی را آپلود می کنم همون موقع قابل افزودن به نوشته یا دانلود هست ولی در مراجعه مجدد کتابخانه پرونده های چند رسانه ای خالی اس!

فهمیدم مشکل از کجاست .

از افزونه wp-parsidate است . افزونه wp-parsidate و WP Original Media Path را غیر فعال کنید . تست کنید و خبر دهید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hannanstd.ir

دوست عزیز احتمالا نباشم جوابتو ببینم . میگم اگه میخوای داخل لیست همه دانلود ها یا لیست همه نوشته داخل مدیریت تصویر شاخصی رو که واسه محصول انتخاب کردی نمایش داده بشه از افزونه Codepress Admin Columns استفاده کن .

تصویر افزونه

تصویر تاثیر افزونه

از Featured Image استفاده کنید

اندازه تصویر قابل تغییر است به مقدار دلخواه .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مجتبی ث

تازه وارد
من متوجه شدم وقتی افزونه

رو غیر فعال می کنم این مشکل حل میشه، وقتی دوباره افزونه رو فعال می کن مجددا فایل های آپلود شده نمایش داده نمیشه!

hannanstd.ir

دوست عزیز .معلومه کع پاسخ اول منو ندیدید :D

منم که در پاسخ اولم در سوال دیشبتون همی رو گفتم در پاراگراف آخرش .

دیشب به نویسنده افزونه wp parsidate هم خبر دادم رفع کنه اونم رفع کرد . افزونه رو به نسخه 1.2 آپدیت کنید .

خب این مشکل دومتون بود . اولی حل شد؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hannanstd.ir

سلام به همه دوستانبنده با بخش دانلود edd مشکل دارم یعنی کاربر پرداخت میکنه لینک دانلود هم میگیره ولی موقع دانلود میزنه دسترسی به این فایل مجاز نیست

در ضمن وقتی از لینک خارجی فایل استفاده میکنم مشکل حله ولی اینو بگم که درسته لینک رو کد میکنه ولی فقط دایرکتش میکنه و وقتی داره دانلود میکنه کاربر میتونه لینک اصلی فایل رو ببینه که این خودش یه ضعفه

لطفا اگه راه حلی وجود داره کمک کنید چون خیلی گشتم و اصلا در این مورد مطلبی پیدا نکردم
در مورد لینک خارجی چک کردم . حق با شماست . باید به نویسنده افزونه اطلاع داد .

در مورد موقع دانلود میزنه دسترسی به این فایل مجاز نیست تا حالا به این مشکل برنخوردم . ولی از قسمت پیکربندی edd قسمت متفرقه چک کنید نحوه دانلود حتما بر روی حالت به زور باشد .

احتمالا شما از افزونه ای که مربوط به سطح کاربری اعضا باشد استفاده نمیکنید یا نمیکردید ؟ احتمالا به خاطر آن است و این مشکل به احتمال خیلی زیاد از edd نیست . از وردپرس است .

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا