سوالاتی در مورد طراحی قالب وردپرس

• نویسنده موضوع Ehs@n
  • تاریخ شروع

Ehs@n

کاربر عضو
سلام دوستان خسته نباشید

چند تا سوال داشتم که اگه کمک م کنید ممنون میشم

1-من قالب های وردپرس رو با برنامه Artisteer 3 طراحی می کنم(چون کد نویسی بلد نیستم)به عنوان مثال دیروز یه قالب طراحی کردم که رو سایته یار بارانی آپلودش کردم حالا واسم چند تا سوال به وجود اومده

1-چه طوری اندازه یه منو رو بزرگ تر از اون یکی کنم؟(تو خود برنامه چیزی در این مورد ندیدیم اگه شما دیدین بگین و اگه نیست لطفا از طریق ویرایش منو بگین ممنون)

2-وقتی فایل رو تبدیل می کنم قسمتی به اسم لنگویچ وجود داره که میشه سایت رو ترجمه کرد ولی خبری از فارسی نیست چه طوری فارسی رو اضافه کنم؟میشه یه زبان دیگه مثلا ایتالیایی رو به فارسی ترجمه کرد و ازش به عنوان فارسی استفاده کرد؟!

فعلا همین ها

اگه کسی هم آموزش طراحی استایل وردپرس داره بذاره ولی فقط به طور خلاصه و فقط بر روی طراحی قالب بحث بشه نه چیز دیگه چون آموزش خیلی دارم ولی حال و حوصله خوندن ندارم

اگه برنامه دیگه ای هم میشناسین واسه طراحی لطفا معرفی کنید

matin.b

تازه وارد
سلام دوست عزيز

1- نشاني سايتتون رو درج كنيد

2- تغيير اندازه منو بصورت پيشفرض در وردپرس نداريم مگر اينگه استايل قالب رو بصورت سفارشي طراحي كنيد و گزينه اي رو به تنظيمات قالب در كنترل پنل وردپرس اضافه كنيد كه با افزايش يا كاهش اون بشه طول يا عرض يا رنگ منو رو تغيير داد

3- تغيير اندازه منوي موردنظر شما در خود برنامه artisteer بايد صورت بگيره و درضمن فكر كنم اين برنامه در خورجي خودش فايل استايل هم ارائه ميده كه ميشه با تغيير پارامترهاش به نتيجه مطلوب دلخواه رسيد.

4- طراحي و كدنويسي فايل استايل وردپرس شيوه و پارامترهاي خاص و تعريف شده اي صرفاً براي خود وردپرس نداره و در هر صورت شما بايد ابتدا بصورت كلي با كدنويسي فايل هاي CSS آشنا بشي

5- براي افزودن و يا تغيير زبان وردپرست هم ميتوني از افزونه ها كمك بگيري و يا از طريق افزودن پچ فايل زبان مورد نظرت در شاخه زير:

wp-content\languages

و سپس تغيير پارامتر معرف زبان در فايل wp-config.php كه بصورت پيشفرض در وردپرس فارسي مقدار زير رو داره:define ('WPLANG', 'fa_IR');

و يا ميتوني در ساده ترين حالت از google translate app و يا افزونه مترجم گوگل براي وردپرس براي ترجمه سايتت استفاده كني.

6- براي طراحي بهتر و تخصصي تر تم هاي وردپرس پيشنهاد ميكنم فعلا با فايل آموزشي زير شروع كني:

فيلم آموزشي طراحي قالب وردپرس در 18 روز:

آموزش كدنويسي فايل استايل براي وردپرس:

كتاب آموزش جامع طراحي قالب براي وردپرس:

- متين.ب

Ehs@n

کاربر عضو
با عرض معذرت

فراموش کردم لینک رو درج کنم

در واقع اینو به عنوان نمونه کار کردم و عکس هدر همینطوری زدم

بله فایل استایل رو میده(بعد از ترجمه به یه قالب حرفه ای وردپرس تبدیل میشه یعنی تمامی قسمت ها مثل هدر-فوتر-استایل و ... رو میده) اگه میشه بفرمایید کجارو تغییر بدم تا اندازه منو تغییر کنه

jdir

تازه وارد
دوستان با برنامه Artisteer 3 امکان درست کردن قالب بادی پرس هست؟؟؟

به چه صورتی ؟؟؟

Ehs@n

کاربر عضو
خیر با این برنامه نمیشه اگه هم بشه بنده اطلاع ندارم ولی می تونید به راحتی واسه جوملا-وردپرس-نیوک و چند تا cms دیگه به راحتی آب خوردن قالب طراحی کنید

در ضمن مشکل تغییر اندازه منو از خودت برنامه حل شد(باید تنظیمش می کردم که من بلد نبودم)

میشه کد های کامنت یه استایل دیگه رو به جای این قالب بذارم؟

اگه این کارو بکنم لازمه که فایل استایل هم تغییر کنه؟

matin.b

تازه وارد
خیر با این برنامه نمیشه اگه هم بشه بنده اطلاع ندارم ولی می تونید به راحتی واسه جوملا-وردپرس-نیوک و چند تا cms دیگه به راحتی آب خوردن قالب طراحی کنیددر ضمن مشکل تغییر اندازه منو از خودت برنامه حل شد(باید تنظیمش می کردم که من بلد نبودم)

میشه کد های کامنت یه استایل دیگه رو به جای این قالب بذارم؟

اگه این کارو بکنم لازمه که فایل استایل هم تغییر کنه؟
خوبه . مشكل چند زبانه شدن سايتت رو حل كردي؟

از افزونه ها يا google translate app كمك بگير برات راحتتره

Ehs@n

کاربر عضو
خیر متین جان فعلا به اون مرحله نرسیدم

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سلام دوستان خسته نباشید

خواهشی داشتم:اگه امکان داره منو تو کامل کردن این قالب راهنمایی و یاری کنید

سایتی که می خوام طراحیش کنم درست شبیه این سایت(میشه گفت می خوام خودت این قالب رو طراحی کنم)

آدرس سایت:

حالا من شاید بشه گفت 50 یا شاید هم بیشترش رو با یه برنامه طراحی کردم و روی آدرس زیر آپلود کردم

آدرس سایت:

حالا باید این قسمت ها رو به قالب اضافه کنم که اگه کمکم کنید واسه این کار ممنون میشه

1-قسمت بالا(اضافه کردن تبلیغات+اسلاید شو+منو سمت راست +بلاک های بالای اسلاید شو+تبلیغات سمت چپ)

لطفا حالت نمایش گزینه های منو مثل سایت دی ال 2 موزیک باشه(کپی برابر اصلا)

158f6d195599.jpg

58e130476290.jpg

2-قسمت پایین(تبدیل فوتر فعلی به فوتر گوشه گرد+اضافه کردن تعداد صفحات)

a951116de2a4.jpg

غیر از این هم کمی تغییر لازم داره که اونا رو بعد از این که اینا رو درست کردم می گم

پیشاپیش از همکاری و همیاری شما ممنون ایم

matin.b

تازه وارد
خوب بهتر نيست اگر قالب فعلي سايت مذكور رو ميخواي ، قالبش رو ريپ كني بعد باتوجه به موارد دلخواه خودت بچينيش و روي سايت خودت قرارش بدي؟

Ehs@n

کاربر عضو
ریپ؟ریپ یعنی چی؟

نمی دونم ریپ یعنی چی ولی ترجیح می دم کد هاش رو بنویسم تا یه کم دست گرمی بشه برام تا در آینده مستقیما کد های سایت رو بنویسم و نیازی به برنامه خاصی نداشته باشم(هر چند که کارم رو خیلی راحت می کنه

حالا میشه کمکم کنید و کد ها رو بگید

Ehs@n

کاربر عضو
کسی نیست این دو سه تا کد رو واسم بگه؟

اگه میشه یه کم زودتر لازمشون دارم

لطفا یه مرجع کد های php معرفی کنید واسه آموزش

ترجیحا فارسی باشه

ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

matin.b

تازه وارد
ریپ؟ریپ یعنی چی؟نمی دونم ریپ یعنی چی ولی ترجیح می دم کد هاش رو بنویسم تا یه کم دست گرمی بشه برام تا در آینده مستقیما کد های سایت رو بنویسم و نیازی به برنامه خاصی نداشته باشم(هر چند که کارم رو خیلی راحت می کنه

حالا میشه کمکم کنید و کد ها رو بگید
اگر به مرجع مناسب و كاملي براي استخراج تگ هاي وردپرس نياز داريد پيشنهاد ميكنم به سايت زير مراجعه كنيد:

بالا