سوال در مورد ياد گرفتن اسكريپت نو

ama-amir

تازه وارد
سلام

دوستان من اگه بخوام نوشتن اسكريپت و سي ام اس براي سايت رو ياد بگيرم بايد چه كلاسي برم؟

پيش نياز اين كلاسها چيه؟

ممنون

djary

کاربر عضو
کلاس پی اچ پی

و زبون های که باش وب ميسازن مثله اي اس پی

اما بيشتر سی ام اس ها پی اچ پی هستن

ama-amir

تازه وارد
پيشنيازش چيه؟

قبلش بايد حتما html بلد باشيم؟

من html رو در حد edit خيلي كم ميدونم

arash

کاربر عضو
همون کافیه چون هر وقت با هاش کار داشتی یا تو کتاب نگاه می کنی یا اصلا با برنامه دستکاری می کنی :)

بهتر است پی اچ پی رو یاد بگیری و اگر هم از خانواده مایکروسافت بخوایی اول سی شارپ :wink:

ama-amir

تازه وارد
در صورتي كه بخوام با برنام هاي كمكيش كار كنم با چي كار كنم؟

مقلا با dream waver كار كنم يا microsoft expetion

كدوم واسه اسكريپت نويسي بهتره!؟

ممنون

arash

کاربر عضو
دریم ویر خوبه ! زند هم خوبه !

نوت پد از همشون بهتره ! :)

P30TiP

کاربر عضو
Adobe Dreamweaver از همشون پیشرفته تر و بهتره... نوت پد بدرد نمی خوره...

Dark-Man

کاربر عضو
برای پی اچ پی کلا 2 تا تگ بیشتر به کارت نمیاد از html یکی a و اون یکی font

!

پیشنهاد میکنم برای تحت وب کار کردن دنبال php باشی اگه خوشتم نیومد .NET

!ادیتورم خیلی زیاده مثله nuspher و dz وخیلیا ی دیگه!

موفق باشی

ama-amir

تازه وارد
حالا اديتور سليقه اي هست

ولي خدا وكيلي php ياد گرفتنش سخته؟

Dark-Man

کاربر عضو
به هیچ عنوان!

یاد گرفتنش متوسط هست!

ولی اگه بزرگرین و وارد ترین برنام نویس باشی و ایده نداشته باشی به هیچ جایی نمیرسی!

موفق باشی

ama-amir

تازه وارد
والله اصلا من واسه اين ميخوام php ياد بگيرم كه ايده هام ديگه تو مغزم جا نميشه!!!

حالا اگه پي اچ پي ياد بگيرم ميتونم سيستم ساب دومين دهي و اسكريپت مدرسه بسازم يا براي ساخت اونا هم كلاس جداگانه بايد برم؟

djary

کاربر عضو
ماهيات اينا فرقی نداره يعنی پی اچ پی و آی اس پی و... يکی يعنی ميتونی با هر کدوم که بخوای يه اسکريپت بنويسی اما هر خودم خاصيت خودشون رو دارن

راستيتش من خودم نميدکونم کدوم بهتره چون پی اچ پی کار ها يه سری دليل ميرارن و اي اس پی ها هم يه سری دليل که از بقيه بهترن (همون کسی نميگه ماست من ترشه) من خودم هم ميخوام برم کلاس پی اچ پی بهتره يا اي اس پی ؟ دليل قشنگ بياريد

ممنون

anjir

کاربر عضو
بله دوست من میتونی بنویسی ! البته اگر ذهن خلاق و فعالی داشته باشی و قبل از هر چیز یک آنالیزر خلاقه باشی میتونی خودت به راحتی کد بنویسی تنها کافیه علم به برنامه نویسی در پی اچ پی یا ای اس پی رو بلد باشی و در حدی جاوا اسکریپت و اچ تی ام ال بلد باشی بنویسی یا تریس کنی !

من پی اچ پی کارم از چند لحاظ میگم بهتره بقیش با خودت :

1 . پی اچ پی توابع زیادی داره پس محدود نیستی و روز به روز نسخه جدیدی میده

2 . سیستم عامل قوی با امنیت بالایی چون لینوکس داره

3 . کمتر باگ پیدا میشه تو توابعش

4 . برای نوشتن اسکریپت یا یک برنامه مبتنی بر وب شما خیلی فایل ایجاد میکنید و اینکلود میکنید در نتیجه مرورگر سریعتر صفحه رو باز میکنه و میتونید دیگر صفحات رو در جای دیگه هم بکار ببرید مثل header و footer

5 . اگر برنامه نویسی و یا مبانی برنامه نویسی c+ رو بدونید قابل فهم واستون چون بیشتر دستورات شبیه به همان زبان برنامه نویسی هست و یا همینطور پاسکال

6 . ...

اما تنها دلیل آقایون ای اس پی کار اینه که محصولی از شرکت مایکروسافت هست ! اگه کمی دقت کنید میبینید ای اس پی گونه ای از زبان پیشرفته visual C هست !

ولی سر منشا هر 2 زبان c هست

حالا میمونه بانک اطلاعاتی : بانک اطلاعاتی اصلی asp اکسس هست اما پی اچ پی مای اس کیو ال که از نظر من برترین زبان بانکی هست ! اکسس ممکن هست به خاطر گسترده بوده فایل موجب خرابی شه اما مای اس کیو ال نه ! گرچه الان میشه از SQL Server نیز تو ای اس پی استفاده کرد اما بانک اصلیش همون اکسس هست

anjir

کاربر عضو
در ضمن فراموش نشه بزرگترین و معروفترین سایت جهان : یاهو از پی اچ پی استفاده میکنه

anjir

کاربر عضو
هی من یه چیز یادم میره بگم !

برای یاد گیری بهتره البته پیشنهاد منه هاااا چون خودم اینطوری شروع کردم !

بهتره یه ذره با اسکریپت های آماده کار کنی و اونارو ویرایش کنی و یا فارسی کنی و بخوای توابع رو تغییر بدی از اینجور کارا که با اچ تی ام ال میکنی ! یا واسه یک سیستم قالب بسازی امکانات اضافه کنی و اینا بعدش شروع کنی 2-3 کتاب بخونی . به نظر من نوشته های جعفر نژاد قومی خوب باشه که تو دانشگاه هم به ما از کتاب های این بنده خدا تدرس میشده ! البته باید زیاد کار کنی ! مفاهیم و کلیدواژه های برنامه نویسی رو یادداشت برداری کنی و شروع کنی از چند تا سیستم کدهاشو جمع کردن و مچ کردن تا یه سیستم در بیاری و بعدش شروع کن به کد نوشتن هر جا کم آوردی کتاب بخون البته قبل کم آورن بشین روش فکر کن . یک آنالیزر خوب کم نمیاره !

بهترین مرجع هم هر جا گیر کردی این 2 تا جاست :

phpclasses.org

و

ir.php.net

موفق باشی

P30TiP

کاربر عضو
الان Yahoo از jQuery هم استفاده می کنه البته :D و هم چنین گوگل

Dark-Man

کاربر عضو
والله اصلا من واسه اين ميخوام php ياد بگيرم كه ايده هام ديگه تو مغزم جا نميشه!!!حالا اگه پي اچ پي ياد بگيرم ميتونم سيستم ساب دومين دهي و اسكريپت مدرسه بسازم يا براي ساخت اونا هم كلاس جداگانه بايد برم؟
دوست من ساب دومین دهی و مدرسه نیاز به خلاقیت نداره!ساب دومین که کلش رو با 100 خط(رجیستر+لاگین+نمایش+پنل و ....)رو میشه نوشت!

ولی برای یه نفر که تازه پی اچ پی رو داره یاد میگیره خیلی خوبه!

اگه واقعا ایده های خوبی داشته باشید و با تمرکز پی اچ پی رو یاد بگیرید برنامه نویس بزرگی میشید!

موفق باشی

djary

کاربر عضو
پس از رو کتاب هم ميشه يادگرفت ؟ چون من فعلاً وقت کلاس ندارم

:?:

ama-amir

تازه وارد
ممنون از همتون كه كمكم كرديد

ميشه چند تا كتاب فارسي خوب در مورد پي اچ پي بديد

(به قول دوستمون anjir از ترجمه شروع كنم بهتره!)

آموزش ترجمه كردن ساده چيزي هست به ما بديد يكم راه بيفتيم؟

چون بعد عيد ميخوام كلاس قشرده پي اچ پي برم كم نيارم :wink:

ممنون

بالا