سوال راجب سئو ووکامرس

royairani

کاربر عضو
سلام خسته نباشید

چند سوال داشتم که تجربه شما عزیزان به من کمک میکنه که مسیر رو اشتباهی نرم و زمانم رو از دست ندم.🙏

۱: همیشه میخواستم صفحه دسته بندی محصولات ووکامرس رو سفارشی سازی کنم اما این کار نشدنی بود. به همین دلیل صفحه های دسته بندی رو به برگه ریدایرکت ۳۰۱ کردم. به فرض مثال:

برای محصولات "موبایل سامسونگ" یک برگه اختصاصی ساختم و اون برگه رو با موبایل سامسونگ سئو کردم و محصولات رو در این برگه به نمایش در اوردم و دسته بندی موبایل سامسونگ رو به این برگه ریدایرکت کردم . آیا از نظر سئو مشگلی نیست؟

۲: میخوام سایتی جدید راه اندازی کنم. توی این سایت میخوام ۳ تا ساب فولدر بزنم که داخل هر ساب فولدر یک سایت دیگه با وردپرس راه اندازی کنم. به فرض مثال:

mysite.com

mysite.com/sit1
mysite.com/sit2
mysite.com/sit3

برای هر ۳ تا سایت از وردپرس استفاده خواهم کرد. اما قالب های سایت باهم دیگه فرق میکنه.

هر ۳ تا سایت فروشگاهی (ووکامرسی) است.
و محتوای هر ۳ تا سایت باهم شبیه است .

مثال برای شباهت محتوا: در هر ۳ تا سایت لپ تاپ فروخته میشه. اما در سایت اول "لپ تاپ اپل" و در سایت دووم "لپتاپ ایسوس" و سوم "لپتاپ لنوو"

ایا از این نظر و ساخت چنین سایت هایی کنار هم روی یک دامنه مشگلی از نظر سئو نداره ؟؟

ممنون میشم تجربه و دانشی ک دارید رو به بنده انتقال بدید 🙏

سپاس از همگی 🌹

royairani

کاربر عضو
آقایان سئو کار !
اساتید !
میشه لطفا کمکم کنید راجب این موضوع؟

mohamad_a226

کاربر عضو
در مورد سوال اول اطلاعی ندارم
ولی در مورد سوال دوم مشکلی نداره. چون محتواها مشابه هست ولی تکراری نیست و هرکدوم محصولات خودشونو دارن.
برگه های خاص که تکراری میشه مثل تماس با ما، قوانین و ... رو میشه تنظیم کرد که تو سرچ نیاد. اما اگه بخواین یه سری مطالب رو هم تکراری داخل هرکدوم بیارین از نظر سئو خوب نیست.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: royairani

royairani

کاربر عضو
در مورد سوال اول اطلاعی ندارم
ولی در مورد سوال دوم مشکلی نداره. چون محتواها مشابه هست ولی تکراری نیست و هرکدوم محصولات خودشونو دارن.
برگه های خاص که تکراری میشه مثل تماس با ما، قوانین و ... رو میشه تنظیم کرد که تو سرچ نیاد. اما اگه بخواین یه سری مطالب رو هم تکراری داخل هرکدوم بیارین از نظر سئو خوب نیست.
ممنونم از راهنماییتون

sahin

کاربر عضو
سلام خسته نباشید

چند سوال داشتم که تجربه شما عزیزان به من کمک میکنه که مسیر رو اشتباهی نرم و زمانم رو از دست ندم.🙏

۱: همیشه میخواستم صفحه دسته بندی محصولات ووکامرس رو سفارشی سازی کنم اما این کار نشدنی بود. به همین دلیل صفحه های دسته بندی رو به برگه ریدایرکت ۳۰۱ کردم. به فرض مثال:

برای محصولات "موبایل سامسونگ" یک برگه اختصاصی ساختم و اون برگه رو با موبایل سامسونگ سئو کردم و محصولات رو در این برگه به نمایش در اوردم و دسته بندی موبایل سامسونگ رو به این برگه ریدایرکت کردم . آیا از نظر سئو مشگلی نیست؟

۲: میخوام سایتی جدید راه اندازی کنم. توی این سایت میخوام ۳ تا ساب فولدر بزنم که داخل هر ساب فولدر یک سایت دیگه با وردپرس راه اندازی کنم. به فرض مثال:

mysite.com

mysite.com/sit1
mysite.com/sit2
mysite.com/sit3

برای هر ۳ تا سایت از وردپرس استفاده خواهم کرد. اما قالب های سایت باهم دیگه فرق میکنه.

مثال برای شباهت محتوا: در هر ۳ تا سایت لپ تاپ فروخته میشه. اما در سایت اول "لپ تاپ اپل" و در سایت دووم "لپتاپ ایسوس" و سوم "لپتاپ لنوو"

ایا از این نظر و ساخت چنین سایت هایی کنار هم روی یک دامنه مشگلی از نظر سئو نداره ؟؟

سپاس از همگی 🌹
سلام در مورد سوال اولتون چرا دسته بندی را به برگه ریدایرکت کردین خب چه چیز دسته بندی ها را می خواستید سفارش سازی کنید معمولا به کمک ابزارک ها تا حدودی میشد سفارش سازی کنید

در مورد سوال دومتون هیچ مشکلی از نظر سئو نداره حتی بعضی ها برای بخش وبلاگ سایتشون چنین کاری می کنند که توی سئو سایتشون تاثیر خوبی می گذاره

• Like

royairani

کاربر عضو
سلام در مورد سوال اولتون چرا دسته بندی را به برگه ریدایرکت کردین خب چه چیز دسته بندی ها را می خواستید سفارش سازی کنید معمولا به کمک ابزارک ها تا حدودی میشد سفارش سازی کنید

در مورد سوال دومتون هیچ مشکلی از نظر سئو نداره حتی بعضی ها برای بخش وبلاگ سایتشون چنین کاری می کنند که توی سئو سایتشون تاثیر خوبی می گذاره
دسته هارو ریدایرکت کردم روی برگه چون قالبی ک دارم صفحه ی دسته بندیش اصلا خوب نیست و نمیتونستم محتوای متنی در صفحه دسته بندی نمایش بدم اما حال که از برگه استفاده میکنم امکان همه کاری هستش

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
1. خیر مشکلی نیست

2. میتونید از وردپرس شبکه استفاده کنید که دیتابیس هم یکی باشه.

• Love

sahin

کاربر عضو
دسته هارو ریدایرکت کردم روی برگه چون قالبی ک دارم صفحه ی دسته بندیش اصلا خوب نیست و نمیتونستم محتوای متنی در صفحه دسته بندی نمایش بدم اما حال که از برگه استفاده میکنم امکان همه کاری هستش
آدرس سایتتون میشه بدین؟

• Like

tpark

کاربر عضو
سلام دوستان
میشه من رو در مورد بک لینک راهنمایی کنید.
درود بر شما

بک لینک یعنی دریافت لینک مستقیم ورودی از سایت های معتبر.
اسپم یعنی این لینک هایی که در امضاتون گذاشتید و اگر مقداری راجع به سئو در منابع زبان اصلی مطالعه میکردید متوجه میشدید که اینکار شما اسپمینگ هستش و نمره منفی داره و در خوشبینانه ترین حالت ممکن بی تاثیر هستش.

موفق باشید.

royairani

کاربر عضو
درود بر شما

بک لینک یعنی دریافت لینک مستقیم ورودی از سایت های معتبر.
اسپم یعنی این لینک هایی که در امضاتون گذاشتید و اگر مقداری راجع به سئو در منابع زبان اصلی مطالعه میکردید متوجه میشدید که اینکار شما اسپمینگ هستش و نمره منفی داره و در خوشبینانه ترین حالت ممکن بی تاثیر هستش.

موفق باشید.
مرسی از توجهتون 🌹

پیام یزدانیان

کاربر عضو
سلام خسته نباشید

mysite.com

mysite.com/sit1
mysite.com/sit2
mysite.com/sit3

سپاس از همگی 🌹

سوال یک = از نظر فنی اشتباه رفتی میتونستید خود همون صفحه دسته بندی رو راحت مثل سایت جانبی یا همون برگه ای ک ساختی ظاهرشو بسازی .
سوال دو=مشکلی نیست ولی دلیل اینکار چیه ؟

• Love

royairani

کاربر عضو
سوال یک = از نظر فنی اشتباه رفتی میتونستید خود همون صفحه دسته بندی رو راحت مثل سایت جانبی یا همون برگه ای ک ساختی ظاهرشو بسازی .
سوال دو=مشکلی نیست ولی دلیل اینکار چیه ؟
ممنونم از توجه شما 🌹

ــ میتونید راهنمایی کنید که چطور میتونم صفحه دسته بندی محصولات رو مثل دیگر برگه های سایت سفارشی سازی کنم ؟
ــ سایتی که نمایندگی برند های خارجی رو داره و نوع محصول و و صفحه بندی هر برند مشابه سایت اصلی باشه .

سپاس از شما🙏

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mohammad

پیام یزدانیان

کاربر عضو
ممنونم از توجه شما 🌹

ــ میتونید راهنمایی کنید که چطور میتونم صفحه دسته بندی محصولات رو مثل دیگر برگه های سایت سفارشی سازی کنم ؟
ــ سایتی که نمایندگی برند های خارجی رو داره و نوع محصول و و صفحه بندی هر برند مشابه سایت اصلی باشه .

سپاس از شما🙏

فکر کنم قبلا توضیح دادم تو انجمن
1= با افزونه میشه انجامش داد میگردم پیوست میکنم
2= راه اصولیش اینه ک : در پوشه ووکامرس قالب
PHP:
taxonomy-product_cat-slug.php

این فایل رو بسازید.
بجای slug نامک دسته بندی رو بزنید.
حالا دسته بندی رو باز کنید
هرچی تو این فایل باشه باز میشه...

rezarz

تازه وارد
سوالی که منم دارم اینه آقا جریان این ریدایرکت ها چین کدومشون چه موقع و کجا باید استفاده بشن؟ اصلا چرا باید ریدایرکت انجام بشه کلا اگه کسی یه توضیح جامعی بده ممنون میشم. چون خیلیا سوال دارن که کی باید از چه ریدایرکتی استفاده کنیم

ممنون

royairani

کاربر عضو
فکر کنم قبلا توضیح دادم تو انجمن
1= با افزونه میشه انجامش داد میگردم پیوست میکنم
2= راه اصولیش اینه ک : در پوشه ووکامرس قالب
PHP:
taxonomy-product_cat-slug.php

این فایل رو بسازید.
بجای slug نامک دسته بندی رو بزنید.
حالا دسته بندی رو باز کنید
هرچی تو این فایل باشه باز میشه...
سپااااااس بیکران .
چیزی که میخواستم بود دقیقا ممنونم. 🌹🙏

الان چون توو فایل هیچی نیست هیچی نمیاره حالا اگه بخواییم این فایل رو با صفحه سازی مثل ویژوال کامپازر طراحی کنیم . میشه ؟؟

پیام یزدانیان

کاربر عضو
سپااااااس بیکران .
چیزی که میخواستم بود دقیقا ممنونم. 🌹🙏

الان چون توو فایل هیچی نیست هیچی نمیاره حالا اگه بخواییم این فایل رو با صفحه سازی مثل ویژوال کامپازر طراحی کنیم . میشه ؟؟
بله میشه ولی توصیه میکنم در کل از ویژوال کامپوزر این چیزا استفاده نکنید...
و مستقیم با کدنویسی انجامش بدید.
راهی که برای انجامش با ویژوال کامپوزر هست باید تست کنم و بعد بگم ک شدنیه یا نه.
ولی با افزونه ای ک میزارم میتونید مستقیم دسته بندی ها رو با ویژوال کامپوزر ویرایش کنید .

پیوست‌ها

• dt_woocommerce_page_builder.zip
    676.4 کیلوبایت · بازدیدها: 1
بالا