سوال : فعال کردن بعضی امکانات در قسمت مدیریت وردپرس

perkas

تازه وارد
سلام

یه قسمتهایی تو مدیریت وردپرس هست که با نصب افزونه ها فعال میشن – مثل محصولات و نمونه کارها
از اونجایی که این قسمتها برای خیلی از افزونه ها مشترکه حدس میزنم مربوط به خود وردپرسه

چطور میشه بخش محصولات و نمونه کارها رو فعال کرد ؟؟؟؟

Qalekhani

قلعه‌خانی
محصولات که با پلاگین ووکامرس اضافه میشه.

بخش نمونه کارها هم در بعضی پوسته ها که قالب خاص واسه Portfolio دارند، اتوماتیک با افزودن قالب، اضافه میشه

اما اگه پوسته تون ساپورت نمیکنه، میتونید عنوان Portfolio رو در مخزن وردپرس سرچ کنید. پلاگین های زیادی هست

erfkmd

کاربر عضو
بعضی پوسته ها مثل آوادا سوالات متداول هم دارن اما وردپرس به صورت پیشفرض نداره هیچ کدومو

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
ببینید اصولا به همه اینها میگن "پست تایپ" یا post type .

همه این افزونه های که نصب میکنید و همچنین چیزی اضافه میشه مثل افزونه edd و ووکامرس و نمونه کار و ... همگی پست تایپ هستند . که یا به همراه قالب نصب میشن . یا به صورت افزونه مثل ووکارس و edd و هزار تا افزونه دیگه ... یا خودتون میتونید بنویسید ولی نوشتن به همین راحتی نیست که شما بخواید بگید جزیی از وردپرس هست و چطوری فعال میشه .

perkas

تازه وارد
وقتی قالب طراحی میکنیم خیلی از قسمتها وجود ندارند که توسط دستور رجیستر در فانکشن فعالشون میکنیم

گفتم شاید این بخشها هم با چنین روشی فعال میشن

perkas

تازه وارد
ببینید اصولا به همه اینها میگن "پست تایپ" یا post type .

همه این افزونه های که نصب میکنید و همچنین چیزی اضافه میشه مثل افزونه edd و ووکامرس و نمونه کار و ... همگی پست تایپ هستند . که یا به همراه قالب نصب میشن . یا به صورت افزونه مثل ووکارس و edd و هزار تا افزونه دیگه ... یا خودتون میتونید بنویسید ولی نوشتن به همین راحتی نیست که شما بخواید بگید جزیی از وردپرس هست و چطوری فعال میشه .

من خودم یه افزونه نوشتم ولی بخش محصولات رو خودم جدول تو دیتا بیس درست کردم

ولی یه راهی هست که کلی افزونه از همین قسمت محصولات استفاده میکنن و همش هم یکیه بدون کم و کاست

چنین چیزی هست و میگردم تا پیداش کنم

همون کاری رو میکنم که هزار و یک افزونه کردند

perkas

تازه وارد
اگه این کدها رو به فایل فانکشن قالب یا افزونه اضافه کنید قسمت محصولات به منوی مدیریت وردپرس اضافه میشه ( گفتم میگردم تا پیداش کنم )

کد:
add_action( 'init', 'product_register' );function product_register() {  $labels = array(    'name' => _x('Products', 'post type general name'),    'singular_name' => _x('Product', 'post type singular name'),    'add_new' => _x('Add New', 'Product'),    'add_new_item' => __('Add New Product'),    'edit_item' => __('Edit Product'),    'new_item' => __('New Product'),    'all_items' => __('All Products'),    'view_item' => __('View Products'),    'search_items' => __('Search Products'),    'not_found' =>  __('No products found'),    'not_found_in_trash' => __('No products found in Trash'),     'parent_item_colon' => '',    'menu_name' => 'Products'   );  $args = array(    'labels' => $labels,    'public' => true,    'publicly_queryable' => true,    'show_ui' => true,     'show_in_menu' => true,     'query_var' => true,    'rewrite' => true,    'capability_type' => 'post',    'hierarchical' => false,    'supports' => array( 'title', 'editor', 'thumbnail', 'page-attributes' )  );   register_post_type('products',$args);}$labels = array(    'name' => _x( 'Product Categories', 'taxonomy general name' ),    'singular_name' => _x( 'Product Category', 'taxonomy singular name' ),    'search_items' =>  __( 'Search Product Categories' ),    'all_items' => __( 'All Product Categories' ),    'parent_item' => __( 'Parent Category' ),    'parent_item_colon' => __( 'Parent Category:' ),    'edit_item' => __( 'Edit Product Category' ),     'update_item' => __( 'Update Product Category' ),    'add_new_item' => __( 'Add Product Category' ),    'new_item_name' => __( 'New Product Category' ),    'menu_name' => __( 'Product Categories' )  );     register_taxonomy('product_categories',array('products'), array(    'hierarchical' => true,    'labels' => $labels,    'query_var' => true,    'show_ui' => true ));

Qalekhani

قلعه‌خانی
اگه این کدها رو به فایل فانکشن قالب یا افزونه اضافه کنید قسمت محصولات به منوی مدیریت وردپرس اضافه میشه ( گفتم میگردم تا پیداش کنم )
خب فرضا اینا رو به منوی وردپرس اضافه کردید ! چطور میخواید بهش استایل دهی کنید؟ چطور قراره درگاه پرداخت براش تعریف کنید؟ چطور قراره فروش محصولات رو مدیریت کنید؟ فیلدهای دلخواه محصولات چطور اضافه میشن؟ نه دوست عزیز. همون افزونه ووکامرس همه این کارها رو میکنه. احتیاج به این کدها هم نیست

perkas

تازه وارد
اولا با استفاده از متاباکس گزینه های خودم رو اضافه میکنم

دوما شاید من نخوام فروشگاه به سبک ووکامرس درست کنم و یه ایده دیگه تو سرم باشه

سوما : صفحه محصولات و فروش و ساخت درگاه بانکی که کاری نداره

افزودن فایل سی اس اس به فرم هم که کار سختی نیست

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
دوما شاید من نخوام فروشگاه به سبک ووکامرس درست کنم و یه ایده دیگه تو سرم باشه
دیگه بچه های اینجا متاسفانه نمیتونن به ذهن شما دسترسی داشته باشن...ببخشیدشون که نظر دادن

perkas

تازه وارد
دیگه بچه های اینجا متاسفانه نمیتونن به ذهن شما دسترسی داشته باشن...ببخشیدشون که نظر دادن
ایرانی جماعت استعداد داره ولی خودباوری نداره

نمیدونم چرا میگن کار سختیه .....

به خدا هر گاری تا حالا انجام دادم و هر چیزی که یاد گرفتم همش با تجربیات همین دوستانی بوده که میگن سخته و فلان و .... ( همه چی بلدن ولی کم دیدم استفاده کنن )

hannanstd.ir

مدیر انجمن و توسعه دهنده ووکامرس پارسی
خب دوست عزیز .

شما میتونی به راحتی پست تایپ مورد نظر خودتون رو بسازید . تو codex خود وردپرس توضیح داده . تو بقیه سایت ها هم که برگردید آموزش ساخت پست تایپ زیاده .

شما تاپیک میزدی میگفتی میخوام پست تایپ طراحی کنم . نه اینکه بگی این قسمت ها جزیی از وردپرس هست و چطور فعال کنم .

perkas

تازه وارد
من جوملا کار بودم و  براش افزونه نوشتم

تازه کوچ کردم به وردپرس ( بر اساس ذهنیتی که از نسخه های اول وردپرس داشتم تا حالا جوملا کار میکردم تا اینکه اتفاقی و بالاجبار به سفارش یکی از مشتریها وردپرس کار کردم و شگفت زده شدم  و بلا فاصله با جوملا خداحافظی کردم )

به همین دلیل با اصطلاحات وردپرس آشنایی ندارم

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا