سیستم وبلاگ دهی نیاز به نصب

kiarash82

تازه وارد
(خیلی مهمه)

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان:

بنده یک سایت دارم که میخوام سیستم وبلاگ دهی یا هرچی که اسمش هست رو به اون اضافه کنم.نمونه ائی که دیدم و خوشم اومد سیستم فرندفا بود که برام جالب بود.که ظاهرا تا اونجا که من اطلاع دارم تیم این سایت این اسکریپت رو فارسی ساز کرده.برای همین اومدم اینجا تا کمک بگیرم.من هاست جداگانه دارم 5000مگابایت.هیچ سررشته ائی از نصب و اجرا راه اندازی هم ندارم.حالا کسی داخل این انجمن هست که چنین سیستمی برای من راه اندازی کنه تحویل بده .هزینه اینکار رو هم تقدیم میکنم.اگر کسی هست و از دستش بر میاد محبت کنه این ای دی رو

به اد لیستش اضافه کنه تا اونجا مفصل خدمتش عرض کنم.از بابت هرگونه همکاری کمال تشکر رو دارم.اگر پست هم در جای غیره ارسال شده از مدیریت سایت عذر خواهی میکنم بدون رسیدگی مطلب رو حذف کنه.ممنون با شایسته ترین احترامات(محمد)

iranenaz

کاربر عضو
(خیلی مهمه)سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان:

بنده یک سایت دارم که میخوام سیستم وبلاگ دهی یا هرچی که اسمش هست رو به اون اضافه کنم.نمونه ائی که دیدم و خوشم اومد سیستم فرندفا بود که برام جالب بود.که ظاهرا تا اونجا که من اطلاع دارم تیم این سایت این اسکریپت رو فارسی ساز کرده.برای همین اومدم اینجا تا کمک بگیرم.من هاست جداگانه دارم 5000مگابایت.هیچ سررشته ائی از نصب و اجرا راه اندازی هم ندارم.حالا کسی داخل این انجمن هست که چنین سیستمی برای من راه اندازی کنه تحویل بده .هزینه اینکار رو هم تقدیم میکنم.اگر کسی هست و از دستش بر میاد محبت کنه این ای دی رو

به اد لیستش اضافه کنه تا اونجا مفصل خدمتش عرض کنم.از بابت هرگونه همکاری کمال تشکر رو دارم.اگر پست هم در جای غیره ارسال شده از مدیریت سایت عذر خواهی میکنم بدون رسیدگی مطلب رو حذف کنه.ممنون با شایسته ترین احترامات(محمد)
سلام محمد عزیز

فرندفا سیستم میکروبلاگ دهی هستش و از Sharetronix استفاده می کنه که اوپن سورس هست.

سایت اصلی Sharetronix.com هست و پشتیبان فارسیش Sharetronix.ir .

این سیستم فارسی شده و میتونید از پرشین اسکریپت هم کنید

من هم از همین اسکریپت استفاده می کنم اگر خودتون کمی اطلاعات داشته باشید می تونید نصب و استفاده کنید و هزینه ای هم پرداخت نکنید.من هم کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم .

موفق باشید

kiarash82

تازه وارد
سلام محمد عزیزفرندفا سیستم میکروبلاگ دهی هستش و از Sharetronix استفاده می کنه که اوپن سورس هست.

سایت اصلی Sharetronix.com هست و پشتیبان فارسیش Sharetronix.ir .

این سیستم فارسی شده و میتونید از پرشین اسکریپت هم کنید

من هم از همین اسکریپت استفاده می کنم اگر خودتون کمی اطلاعات داشته باشید می تونید نصب و استفاده کنید و هزینه ای هم پرداخت نکنید.من هم کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم .

موفق باشید
سلام: عزیز

واقعا ازت ممنونم بخاطر جواب سریع.والا مشکل من همینه که اطلاعاتی ندارم ولی یکی از دوستانم تقریبا 60 درصد کار رو یاد داره میگم انجام بده بقیه کار رو از شما میپرسم.فقط اگر سوالی بود کجا باید خدمتت عرض کنم.واقعا ممنونم از همکاریت.ان شاالله که لیاقت این لطف رو داشته باشم و بتونم جبران کنم.

iranenaz

کاربر عضو
واقعا ازت ممنونم بخاطر جواب سریع.والا مشکل من همینه که اطلاعاتی ندارم ولی یکی از دوستانم تقریبا 60 درصد کار رو یاد داره میگم انجام بده بقیه کار رو از شما میپرسم.فقط اگر سوالی بود کجا باید خدمتت عرض کنم.واقعا ممنونم از همکاریت.ان شاالله که لیاقت این لطف رو داشته باشم و بتونم جبران کنم.
سلام ، وظیفست.

سوالتون رو همینجا مطرح کنید ، بنده و دیگر دوستان در حد امکان کمکتون می کنند.

سربلند باشید.

kleeja

تازه وارد
با سلام اینجا آموزش نصب تصویری پلتفورم اوپن سورس شیرترانیکس هست اگه مشکلی داشتین بگین تابرطرف شه چون من اون سیتم رو حدود 5 بار نصب کردم

kiarash82

تازه وارد
سلام مجدد:

من طبق فرمایشات شما عزیزان رفتم به و فایل رو که حدودا 1 مگ و اندی بود دانلود کردم بعد روی هاست شخصی طبق اموزش اپلود کردم بعدش فایل رو باز کردم نکته بعدی گفته بود به ادرس مثلا بروید و نصبش کنید.ناگفته نمونه من هاست دوتا دارم یکی که روی سایت خودم دارم استفاده میکنم با دامین parsianclubs واین یکی که دامین نداره یا اگر داره من نمیدونم که یک ماجرا مفصل داره و خارج از این بحثه.کلا دوستان و اساتید گرامی من این دوتا کار رو انجام دادم فایل باز شد و کلمه install رو دارم کنارش تیک داره من اونو زدم (فقط تیک همین یکی رو زدم)حالا هرجا کلیک میکنم این پیغام رو میده

FileOp Failure on: /home/matracon/public_html/install/etc: Source and Dest are the Same

چکار کنم یا دلیل این پیغام چیه؟ممنون

mamad123

تازه وارد
سلام

این پیغام که داره میگه این پوشه وجود نداه (این پوشه install/etc )

واسه اینکه ما و دوستان بهتر بفهمیم مشکل شمارو لینک سایتتون رو بدید

kleeja

تازه وارد
من به نیما صابری مدیر پلتفورم شیرترانیکس اطلاع دادم همین الانا میان و مشکل شما رو کاملا حل میکنن

kiarash82

تازه وارد
سلام

یک دنیا ممنونم.میگم اگر این رو من بخوام نصب کنم باید یک دامنه هم براش تهیه کنم یا نه با همین دامنه که الان داره باهاش فعالیت میکنه میشه از همون استفاده کرد.یعنی دامنه یکی باشه هم سایتم روش باشه هم این میکرو بلاگ.اگر باید جدا باشه لطف کنید بگید بهم تا برم یکی دیگه ثبت کنم.

kleeja

تازه وارد
بله میشه ولی به جای آدرس سایت خودتون مثلا باید بنویسید هر چیز دیگه

iranenaz

کاربر عضو
سلام یک دنیا ممنونم.میگم اگر این رو من بخوام نصب کنم باید یک دامنه هم براش تهیه کنم یا نه با همین دامنه که الان داره باهاش فعالیت میکنه میشه از همون استفاده کرد.یعنی دامنه یکی باشه هم سایتم روش باشه هم این میکرو بلاگ.اگر باید جدا باشه لطف کنید بگید بهم تا برم یکی دیگه ثبت کنم.
به نظر من از دامنه مجزا استفاده کنید خیلی بهتره.

وقتی یه آپلود سنتر یا گالری عکس یا ... نصب می کنید میتونید روی سابدامین بذارید یا اصلا همون شاخه باشه اهمیتی نداره. اما واسه وبلاگ یا میکروبلاگ هر یوزر یا گروهی که ایجاد میشه بعد از شاخه ای که نصب کردید قرار میگیره

واسه مثال روی آدرس فرضی که دوستمون گفتند اگر من عضو بشم میشه :

ww.parsianclubs.org/friend/iranenaz و یا ht tp://iranenaz.parsianclub s.org/friend در حالی که اگر در روت نصب بشه خواهد بود

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

kiarash82

تازه وارد
سلام

من تا این مرحله از کار را پیش رفتم.

1-دیتابیس جدیدی درست کردم به این اسم matracon_davood

2-داخل روت فایلی درست کردم به نام majazi و بعد فایل میکرو بلاگ را داخل این پوشه آپلود کردم و فایل زیپ را از حالت فشرده خارج کردم

3-برای نصب هم آدرس را به این صورت در مرورگرم وارد کردم مرحله اول نصب ظاهر شد و من تیک گزینه را زدم و بر روی install کلیک کردم وارد مرحله دوم شد که باید مشخصات دیتابیس را وارد کنم من این قسمت را طبق آموزش وارد کردم ولی این ارور را داد Error Cannot connect - please check host, username and password.

مشخصات را هم به این صورت وارد میکنم

You must be registered for see images attach

iranenaz

کاربر عضو
سلاممن تا این مرحله از کار را پیش رفتم.

1-دیتابیس جدیدی درست کردم به این اسم matracon_davood

2-داخل روت فایلی درست کردم به نام majazi و بعد فایل میکرو بلاگ را داخل این پوشه آپلود کردم و فایل زیپ را از حالت فشرده خارج کردم

3-برای نصب هم آدرس را به این صورت در مرورگرم وارد کردم مرحله اول نصب ظاهر شد و من تیک گزینه را زدم و بر روی install کلیک کردم وارد مرحله دوم شد که باید مشخصات دیتابیس را وارد کنم من این قسمت را طبق آموزش وارد کردم ولی این ارور را داد Error Cannot connect - please check host, username and password.

مشخصات را هم به این صورت وارد میکنم

You must be registered for see images attach
سلام

ظاهرا نصب کردید. مبارکه :)

kiarash82

تازه وارد
سلام:

اره دوست عزیزاز همکاری همتون ممنونم.دوستم اقا داود که باهم داریم سایت رو میچرخونیم زخمتش رو کشید.واقعا از همتون ممنونم بخاطر کمکهائی که بهم کردید.دیگه شرمنده من یکم نسبت به این مسائل قوه گیرائیم پائینه (-:

جناب

یک سری تنظیماتش رو میتونید بگید از کجا باید انجام بدم.مثلا مهم ترینش برداشتن اون اپلود سنتر با لینک مستقیم که محدود بشه برای یک عده خاص

دوم:قرار دادن یک بنر بزرگ مثل همون بنر شما که بالا قرار دادید(افتابگردون)

سوم:برداشتن تبلیغ اول که ظاهرا تبلیغ خود همون سایته (فروش هاست و..........)

چهارم:نصب چت رم

بعد قالبی که شما الان قرار دادید طراحی شده ست ؟طراحی این قالبها رو کی انجام میده اگر لطف کنید ادرسش رو بدید ممنون میشم.

یک دنیا ممنون از همه عزیزان بخاطر محبتاشون

iranenaz

کاربر عضو
یک سری تنظیماتش رو میتونید بگید از کجا باید انجام بدم.مثلا مهم ترینش برداشتن اون اپلود سنتر با لینک مستقیم که محدود بشه برای یک عده خاصدوم:قرار دادن یک بنر بزرگ مثل همون بنر شما که بالا قرار دادید(افتابگردون)

سوم:برداشتن تبلیغ اول که ظاهرا تبلیغ خود همون سایته (فروش هاست و..........)
تمام اینها رو در قالب میتونید اضافه کنید ویا حذف کنید.(themes\default\html) واسه صفحه اصی (home.php) واسه صفحه اصلی بعد از ورود کاربران (dashboard.php) قسمت بالا هم (header.php)

قالب مد نظرتون رو بگید کدوم هست واستون بردارم و بذارم ...

چهارم:نصب چت رم
اسکریپت چت زیاد هست ، در پرشین اسکریپت هم تعداد زیادی معرفی شده باید بنا به نیازتون انتخاب کنید و نصب کنید

واسه تولبار هم چیزی شبیه به تولبار فیس بوک میتونید کدش رو از بگیرید البته چت هم داره.

بعد قالبی که شما الان قرار دادید طراحی شده ست ؟طراحی این قالبها رو کی انجام میده اگر لطف کنید ادرسش رو بدید ممنون میشم.
ورژنی که من استفاده می کنم قدیمی هست (که البته باگهاش حذف شده) و قالب هم شخصی هست ، خودم طراحی کردم .

موفق باشید.

kiarash82

تازه وارد
واقعا ممنونم از راهنمائیت.یکجا جبران میکنم.(کاری جز تشکر متنی از دستم بر نمیاد)

sina810

تازه وارد
سلام خسته نباشید..من لینکی که گذاشته بودین واسه تولبار رفتم چی کار باید کرد هیچ کدی به من ندادش :((

بالا