طراحی وب

• نویسنده موضوع ltf
  • تاریخ شروع

ltf

کاربر عضو
سلام به دوستان عزیز و دوست داشتنی امیدوارم که حالتون خوب باشه

راستش میخواستم ببینم که من اگه الان بخوام طراحی وبسایت و طراحی گرافیک مقدماتی تا فوق حرفه ای پیش برم باید چی کار کنم اگه کتابی قطور و با تعداد صفحات زیاد سراغ دارید ممنون میشم بهم معرفی کنید

یا اینکه آموزش ویدئویی طراحی وب و طراحی گرافیک به طور کامل بود بازم ممنون میشم معرفی کنید

دوستدارتون علی

Ehs@n

کاربر عضو
علی !

یه سرچی بزن تو انجمن قبل از پست!

بار ها و بارها بحث شده!

و کلی آموزش دیگه!

ltf

کاربر عضو
احسان جان ممنونتم

ولی میخواستم ببینم که به صورت ویدئویی و کامل هم طراحی گرافیک و هم طراحی وبسایت سرغ نداری؟

Acrobat

کاربر عضو
به صورت مختصر میگم علی جان.

اگر حوصله نداری سعی نکن وارد این کار بشی :)

اگر حوصله داری، اول برو گرافیک یاد بگیر. تا چند وقت بدونه اینکه حتی فکره یادگیریه زبان html کنی؛ سلیقه خودت رو توی گرافیک پیاده کن. یعنی اون طرحی که دوست داری بسازیش رو بیار توی فتوشاپ.

نه یک طرح. نه یک بار

سایت های مختلف برو

ببین توی هدر. توی ساید بار ها. توی باکس ها. کلن توی هر قسمت از طراحیشون چه ترفند هایی به کار میبرن. بعد خودت سبک دلخاهتو از بینشون در بیار.

بعد یکی دو هفته که توی گرافیک دستت نرم شد.با کارتو شروع کن. این کتاب اچ تی ام ال رو از ابتدا و پایه میگه و پرکاربرد ترین تگ هاشو برات کامل توضیح و آموزش میده.

یه نکته که خیلی مهمه اینه که توی اچ تی ام ال از هیچی به راحتی نگذر. هر چیزی که رو که توضیح میده خودت بنویس. با نت پد. نه چیزه دیگه.

فکر هم نکن از همین ابتدای کار میشی مثله طراح های معروف و بزرگ.

بعد اینکه اچ تی ام ال یاد گرفتی، سعی کن گرافیکت رو وارد طراحیت کنی.

احتمال داره بعد خوندن این کتابی که معرفی کردم، به این فکر بیوفتی از اول تا آخره صفحتو جدول بذاری. ولی این درست نیست.

سعی کن از طریقه موقعیت دادن با css گرافیکتو با کد تلفیق کنی.

وقتی به مرحله ای رفتی که بخای css کار کنی، بهتره از نرم افزاری مثله دریم ویوور استفاده کنی.

البته طراح های کار بلد میتونن حتی با نت پد هم استایل بنویسن. ولی شما با دریم کار کن.

این مراحل رو اگه بری. انشالله ظرفه یکی دو ماه میتونی طرح های اچ تی ام اله قشنگی تولید کنی :)

دوستان اگر هر جا رو اشتباه گفتم اصلاح کنن...

ltf

کاربر عضو
واقعا لطف کردی خیلی زحمت کشیدی که این همه توضیح دادی خداییش من که برام مسیر روشن شد فقط دوتا سوال دارم

کلاس رفتن فایده داره؟

اگه فتوشاپ رو کلا فول کنم خوبه یا همش به دردم نمیخوره؟

Acrobat

کاربر عضو
سلام. قابلی نداشت دوست عزیزم!

در مورد کلاس رفتن؛

ببینید کلاس رفتن برای هر چیزی خوبه.

این در مورد اچ تی ام ال هم صدق میکنه.

ولی اچ تی ام ال چیز واقعن سخت و شاخی نیست که حتما کلاسشو بری!!

از دور یه خورده پیچیده به نظر میاد. واردش بشی میبینی که چقدر شیرینه.

بذارید یه مثال بزنم.

مثلا هر کسی اگر به کوچیکتر از خودش دستور بده احساس غرور میکنه!! :دی. برای مثال یه برادر یا خاهر کوچیکتر دارید. میخاید بگید برام آب بیار. وقتی اون بره آب بیاره و کلا به حرفتون گوش بده حس خوبی داره.

اچ تی ام ال درست مثله اون خواهر کوچیکس.

یه دستور خیلی ابتدایی مینویسی مثلن:

پس زمینه مشکی

رنگ متن سفید

فونت یکان

و ...

و اچ تی ام ال دقیقن همون خروجی که میخاید رو بهت میده!!

و این لذت بخشه.

به قضیه اینطوری نگاه کن. برات راحت میشه!!! :)

در مورد فتوشاپ:

ببینید فتوشاپ واقعا ته نداره. هیچکس نمیتونه بگه من توش فول هستم. حداقل طراح هایی که من دیدم این طور بودن!! (شاید باشن کسایی که همه چیز فتوشاپ رو بلد باشن).

این نرم افزار به این وسعت که فقط برای طرح زدن وبسایت ساخته نشده!

کلی استفاده دیگه هم داره.

که اگر بخوام لیست کنم هم خسته کننده میشه هم خودم هم بلد نیستم خیلیاشو.

توی طراحی وب شما بیشتر کارات با رنگ ها و شکل ها و پس زمینه ها و ابزار برش (Crop Tool) و (Slice Tool) و ... هستش.

(البته اون چیزایی که من میدونم).

داداشه من سرت رو درد نیارم.

کاره سختی نیست.

خوش سلیقه باشی و خلاقیت به خرج بدی زود یاد میگیری :p

iReza

کاربر عضو
سلام :54:

نه خیر، کتاب قطور برای افرار قطور، حرفه ای شدن رو سعی کن به طور تجربی انجام بدی :redfadce:

اگر واقعا اشتیاق به این کار داری، میوفتی رو دور و کلا خیلی سریع حرفه ای میشی و یاد میگیری :67:

فتوشاپ رو هیچوقت به طور کامل نمیتونی یاد بگیری، چون یه ابزاریه که تقریبا کارایی که میشه باش کرد خیلیه :52:

یه منبع ثابت رو برای کارت انتخاب کن چون همه یه چیز نمیگن ( مثلا )
default_;
.gif' alt=':; ;) :'>

سعی کن بعد از یادگیری طراحی وب، لایه رفتار ( JavaScript ) رو هم یاد بگیری :77:

در صورتی که قصد داری به طور Freelancing ( پیمانکاری ) کار کنی، وقتی برای یادگیری در حال انجام پروژه نداری :-"

در آخر موفق باشی :53:

ltf

کاربر عضو
دستت درد نکنه از معرفی کردن سایت

میخوام ببینم سایتی فارسی مانند w3schools سراغ نداری که آموزش وب و... بده؟

Acrobat

کاربر عضو
مرجع بسیار قدرتمند:

بالا