عمل نکردن تنظیمات قیمت ووکامرس فارسی

• نویسنده موضوع missz
  • تاریخ شروع

missz

تازه وارد
سلام وقت بخیرمن میخواستم متن قیمت محصولم رو وقتی بدون قیمت هست تغییر بدمو در کمال تعجب دیدم که داخل ووکامرس فارسی بخش تنظیمات قیمت، متن "تماس بگیرید" وجود داره از قبل. ولی متاسفانه اعمال نمیشه. آیا مشکل از قالب هست یا خود ووکامرسطراح قالب نمایش متن رو درست کرده (مطمئنا با کد زدن) ولی من همچنان قادر نیستم تنظیمات قیمت رو از ووکامرس فارسی اعمال کنم. میخواستم یه کلمه دیگه به متن تماس بگیرید اضافه کنم و داخل تنظیمات قیمت، اضافه و ذخیره کردم. اما هیچ تغییری صورت نمیگیره

کسی میدونه این مشکل از قالبه یا از ووکامرس

hosseinpour69

تازه وارد
سلام وقت بخیرمن میخواستم متن قیمت محصولم رو وقتی بدون قیمت هست تغییر بدمو در کمال تعجب دیدم که داخل ووکامرس فارسی بخش تنظیمات قیمت، متن "تماس بگیرید" وجود داره از قبل. ولی متاسفانه اعمال نمیشه. آیا مشکل از قالب هست یا خود ووکامرسطراح قالب نمایش متن رو درست کرده (مطمئنا با کد زدن) ولی من همچنان قادر نیستم تنظیمات قیمت رو از ووکامرس فارسی اعمال کنم. میخواستم یه کلمه دیگه به متن تماس بگیرید اضافه کنم و داخل تنظیمات قیمت، اضافه و ذخیره کردم. اما هیچ تغییری صورت نمیگیره

کسی میدونه این مشکل از قالبه یا از ووکامرس
اگر با "حلقه های ترجمه" در ووکامرس فارسی درست نشه باید فایل زبان رو تصحیح کنید.

در آپدیت جدید ووکامرس فارسی توی بخش"ابزار ها" میتونید مدیریتش کنید "فعالسازی تماس برای قیمت"

آخرین ویرایش توسط مدیر:

missz

تازه وارد
مرسی از جوابتون

ولی ووکامرس فارسی فعلا هیچ آپدیتی نخواسته

مگه این آپدیت باید دستی و خارج از وردپرس انجام بشه ؟

با حلقه ترجمه م تست کردم نشد

خدمتتون عرض کردم از طریق ابزارها اقدام کرده بودم از قبل، بخش قیمت فعال بود: این متن به جای متن بدون قیمت (برای کالاهای بدون قیمت در سایت) نوشته شده بود

ولی نمایش نمیده

طراح قالب درست کرده و یه بخشی رو تو تنظیمات قالب گذاشته تا متن دلخواه توش بدیم و اکی هست ولی فقط وقتی میریم داخل صفحه خود محصول نشون داده میشه. توی صفحه ای که همه محصولات با هم هستن کلمه قیمت نمایش داده میشه

من خودم حدس میزنم مشکل از قالبه
البته اگه ووکامرس مشکل داشته باشه یه بحث دیگه ست 

پیام یزدانیان

کاربر عضو
سلام  این کد ها را در فانکشن استفاده نمایید   تعریف کردیم 

if ( $product->get_price() == 0 ) 

اگر قیمت صفر  وارد شد .. بجای قیمت "متن مورد نظر را نمایش میدهد"

add_filter("woocommerce_get_price_html","woocommerce_get_price_html_servernet");
function woocommerce_get_price_html_servernet($price){
global $product;
if ( $product->get_price() == 0 ) {
return 'تماس بگیرید.';
}
if($product->is_in_stock()) {
return $price;
}

else
return 'ناموجود
';

}

برای اینکه اگر قیمت صفر وارد شد کلمه "بزودی" یا به دلخواه وارد شود : 

add_filter('woocommerce_empty_price_html', 'custom_call_for_price');

function custom_call_for_price() {
return 'بزودی';
}

در ضمن شما میتوانید داخل return ها  از html هم برای هرچه زیباتر شدن کار استفاده نمایید. 

سوالی داشتید بپرسید .

missz

تازه وارد
خیلی خیلی ممنون

من تو کد زدن هنوز حرفه ای نشدم البته یکی دو جا تو هاستم کد زدم بابت گوگل وبمستر و یکی بابت افزایش حجم آپلود عکسا 

این فانکشن که میفرمایین تو ویرایشگر قالب باید وارد کنم درسته (تو قسمت فانکشن)؟

چون قالبی که دارم خیلی محدودیت ها داره حتی ویژوال کامپوزر توش اجرا نمیشه فقط نصبه و نمایش ادیتور داره

از اون گذشته همونطور که گفتم طراح کد رو زده و تو قسمت نمایش قالب جایی رو تعریف کرده برای تغییر متن برای محصولای بدون قیمت!!

آیا با وجود کدی که زده و من تو قسمت ویرایش قالب و فانکشن و خلاصه همه جا دنبال یک کلمه آشنا دراین کد گشتم و پیدا نکردم تا بعدا ویرایش کنم، میتونم این کد شما رو هم بزنم؟ تداخلی پیش نمیاد؟

جواب اون سوالمم نگرفتم که آیا این مشکل میتونه از قالب باشه؟ چون کس دیگه ای رو میشناسم که قالب بی و قالبهای دیگه رو داره ولی هم این گزینه ووکامرس و هم ویژوال روش جواب میده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

پیام یزدانیان

کاربر عضو
این فانکشن که میفرمایین تو ویرایشگر قالب باید وارد کنم درسته (تو قسمت فانکشن)؟
بله درسته در فایل فانکشن قالب.

چون قالبی که دارم خیلی محدودیت ها داره حتی ویژوال کامپوزر توش اجرا نمیشه فقط نصبه و نمایش ادیتور داره
اگر نیاز داشتید میتوانم اختصاصی براتون سازگارش کنم . 

از اون گذشته همونطور که گفتم طراح کد رو زده و تو قسمت نمایش قالب جایی رو تعریف کرده برای تغییر متن برای محصولای بدون قیمت!!
امتحان کنید . بهرحال میتونید کد قبلی هم حذف کنید . نتونستید یا به مشکل خوردید پیام خصوصی مشخصات ارسال کنید.

جواب اون سوالمم نگرفتم که آیا این مشکل میتونه از قالب باشه؟ چون کس دیگه ای رو میشناسم که قالب بی و قالبهای دیگه رو داره ولی هم این گزینه ووکامرس و هم ویژوال روش جواب میده
 مشکل میتونه از هر چیزی باشه. تا دیده نشه کل سیستم رو بررسی نکرد نمیشه نظر قاطع داد. 

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

مشکل شما احتمالا در صورت وجود کش هستش اگر کش سمت سرور یا داخل وردپرس دارید باید اونها رو یکبار خالی کنید .یکبار هم کش مرورگر خودتون رو هم خالی کنید

در بخش فعالسازی تماس برای قیمت رو باید تیکش فعال باشد ضمن اینکه برای اعمال هر نوشته در این بخش کافیه مطلب موردنظر رو بزنید و ذخیره تنظیمات رو انجام بدید و حتما یادتان باشد برای نمایش بر روی محصولات باید محصول بدون قیمت باشد حتی صفر هم نباید داشته باشد وگرنه رایگان می شود و اعمال نمی شود .

اگر موارد فوق را انجام دادید و نشد یعنی احتمالا کد قرار داده شده توسط طراح داخل ایجاد می کند در غیر اینصورت کافیست با یک قالب استاندارد وردپرس تست بگیرید. در صورت امکان نیز آدرس سایت را درج کنید.

موفق باشید

missz

تازه وارد
سلام مرسی از دوستان بابت جوابهای مفیدشون

این ادرس سایته 

zaman-shop.com
زمان شاپ

آخرین ویرایش توسط مدیر:

missz

تازه وارد
امتحان کنید . بهرحال میتونید کد قبلی هم حذف کنید . نتونستید یا به مشکل خوردید پیام خصوصی مشخصات ارسال کنید.
گفتم هرچی گشتم پیدا نکردم باید سر فرصت وقت بزارم و البته دانش کدنویسی م کمه نمیدونم وقتی اونایی که به نظرم میرسید و سرچ کردم از قبیل دستورات ووکامرس و از این دست وقتی پیدا نکردم چی رو باید سرچ کنم

اولین باره میخوام نقل قول تو یه سایت بدم:))
یکم سخت ولی جالب بود!

missz

تازه وارد
در بخش فعالسازی تماس برای قیمت رو باید تیکش فعال باشد ضمن اینکه برای اعمال هر نوشته در این بخش کافیه مطلب موردنظر رو بزنید و ذخیره تنظیمات رو انجام بدید و حتما یادتان باشد برای نمایش بر روی محصولات باید محصول بدون قیمت باشد حتی صفر هم نباید داشته باشد وگرنه رایگان می شود و اعمال نمی شود .
[SIZE=12pt]همه مواردی که گفتین عرض کردم از قبل بود و من حتی دوباره ذخیره کردم. والا دانشم در مورد ووکامرس بیشتر از کدنویسی مه و قیمت رو خالی گذاشتم ولی خب با این اوصاف در درجه اول مشکل از قالبه
چون همونطور که گفتم تو قالبای دیگه دوروبریام این گزینه ووکامرس مشکلی نداره[/SIZE]

[SIZE=12pt]در ضمن تو توضیحات قالب گفتن : ما از ویژوال کامپوزر استفاده نمیکنیم به خاطر سنگین شدن سایت و ..
نمیدونم این به عنوان یه پوان برای قالبه یا نه و اینکه ویژوال توش اجرا نمیشه به هر حال به اینم میتونه ربط داشته باشه[/SIZE]

[SIZE=12pt]و  به خاطر اینکه این سایت در مرحله آنالیز سایت در گوگل وبمستر هست فعلا نمیخوام سنگین تر از اینی که هست بشه،با سایتای آنالیزورم که چک میکنم سایت رو، کلی از قالب و برنامه نویسی ش و غیره ایراد وجود داره و فعلا درگیر کم کردن حجم عکسام[/SIZE]

[SIZE=12pt]یه زحمت دیگه داشتم با یه سوال دیگه آیا اگه بخوام قالب رو عوض کنم مشکل پیش میاد؟ شنیدم که ممکنه مواردی به هم بریزه [/SIZE]

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

خیلی خوبه که می خواید سرعت بارگذاری رو بالا ببرید، اما قطعا سرعت بارگذاری از داخل سرور ایران برای آنالیزور گوگل بسیار با سرورهای خارجی فرق دارد، ضمن اینکه راهایی زیادی برای کم کردن میزان سرعت مانند cdn یا سرورهای کمکی هست ، اما در نهایت سرعت خروجی سرور و بازدیدکننده است که حرف آخر را میزند نه میزان کدها، هر چند فشرده سازی و بهینه بودن کدها باعث بارگذاری سریعتر خواهد بود و البته تنظیمات درست سرور و قالب.

عوض کردن قالب فقط تنظیمات برای قالب جدید را میطلبد وگرنه تنظیمات قالب قبلی بر اساس درک درست برنامه نویسان حرفه ای باقی می ماند مگر اینکه اشتباهات جدی داشته باشد . تغییراتی که عمداتا در تعویض قالب مشاهده می شود نسبت به تنظیمات هر قالبی است و شامل صفحه اصلی و ابزارکهای که در بخشهای مختلف هستند می شود .اما با بازگردانی کافیست مواردفوق را به جای خویش برگردانید بیشتر آنها فقط به حالت خنثی میروند.

در مورد ویژوال هم این افزونه به خودی خود بد نیست اما روش استفاده درست از آن و افزایش بی رویه و بارگذاری برخی موارد اضافه باعث می شود سرعت بارگذاری کم شود اما سایت شما بر روی یک وب سرور کش محور است یعنی لایت اسپید کافیست افزونه لایت اسپید را جهت هماهنگی بیشتر نصب کنید و از سرعت بارگذاری بیشتر لذت ببرید . یادتان باشد پس از اعمال برخی تغیرات باید کش را خالی کرد .

در مورد حجم عکسها بهتر است از افزونه های تغییر سایز عکس استفاده کنید البته باید به محدودیت فضای سرور مطمئن باشید یعنی بدانید چه میزان حجم سرور در اختیار شماست و این تغییرات چه میزان حجم را اضافه می کند . نکته مهم اینست اگر نرم افزار فوتوشاپ دارید کافیست یک خروجی واحد برای عکسهای سایت در نظر بگیرید مثلا اگر عکسها مربع نشان داده می شود 1000 در 1000 یا 750 در 750 یا 500 د ر500 یکی از موارد را انتخاب کنید رزولویشن عکس را بین 75 تا 92 یا 100 یا حتی 150 در نظر بگیرید (این بسته به شماست که کیفیت عکس چقدر کارایی داشته باشد) . به اینها میزان زوم را اضافه کنید و حتما تنظیمات وردپرس و وکامرس را برای ابعاد عکس تنظیم کنید .

موفق باشید

missz

تازه وارد
با سلام دوست عزیز

خیلی خوبه که می خواید سرعت بارگذاری رو بالا ببرید، اما قطعا سرعت بارگذاری از داخل سرور ایران برای آنالیزور گوگل بسیار با سرورهای خارجی فرق دارد، ضمن اینکه راهایی زیادی برای کم کردن میزان سرعت مانند cdn یا سرورهای کمکی هست ، اما در نهایت سرعت خروجی سرور و بازدیدکننده است که حرف آخر را میزند نه میزان کدها، هر چند فشرده سازی و بهینه بودن کدها باعث بارگذاری سریعتر خواهد بود و البته تنظیمات درست سرور و قالب.

عوض کردن قالب فقط تنظیمات برای قالب جدید را میطلبد وگرنه تنظیمات قالب قبلی بر اساس درک درست برنامه نویسان حرفه ای باقی می ماند مگر اینکه اشتباهات جدی داشته باشد . تغییراتی که عمداتا در تعویض قالب مشاهده می شود نسبت به تنظیمات هر قالبی است و شامل صفحه اصلی و ابزارکهای که در بخشهای مختلف هستند می شود .اما با بازگردانی کافیست مواردفوق را به جای خویش برگردانید بیشتر آنها فقط به حالت خنثی میروند.

در مورد ویژوال هم این افزونه به خودی خود بد نیست اما روش استفاده درست از آن و افزایش بی رویه و بارگذاری برخی موارد اضافه باعث می شود سرعت بارگذاری کم شود اما سایت شما بر روی یک وب سرور کش محور است یعنی لایت اسپید کافیست افزونه لایت اسپید را جهت هماهنگی بیشتر نصب کنید و از سرعت بارگذاری بیشتر لذت ببرید . یادتان باشد پس از اعمال برخی تغیرات باید کش را خالی کرد .

در مورد حجم عکسها بهتر است از افزونه های تغییر سایز عکس استفاده کنید البته باید به محدودیت فضای سرور مطمئن باشید یعنی بدانید چه میزان حجم سرور در اختیار شماست و این تغییرات چه میزان حجم را اضافه می کند . نکته مهم اینست اگر نرم افزار فوتوشاپ دارید کافیست یک خروجی واحد برای عکسهای سایت در نظر بگیرید مثلا اگر عکسها مربع نشان داده می شود 1000 در 1000 یا 750 در 750 یا 500 د ر500 یکی از موارد را انتخاب کنید رزولویشن عکس را بین 75 تا 92 یا 100 یا حتی 150 در نظر بگیرید (این بسته به شماست که کیفیت عکس چقدر کارایی داشته باشد) . به اینها میزان زوم را اضافه کنید و حتما تنظیمات وردپرس و وکامرس را برای ابعاد عکس تنظیم کنید .
خیلی ممنون

چه خوبه مربی های خوب و بی منتی مثل شما تو این مسیر می بینم امیدوارم وقتی حرفه ای تر بشم منم بتونم بقیه رو به همین خوبی راهنمایی کنم

پایدار باشید

missz

تازه وارد
اما سایت شما بر روی یک وب سرور کش محور است یعنی لایت اسپید کافیست افزونه لایت اسپید را جهت هماهنگی بیشتر نصب کنید و از سرعت بارگذاری بیشتر لذت ببرید . یادتان باشد پس از اعمال برخی تغیرات باید کش را خالی کرد .
من پلاگین رو نصب کردم بالای صفحه ش یه پیغام خطا نشون میده به این مضمون: 

WARNING

The functionalities here can not work due to:

•  LSCache Module is disabled. 

• رفتم تو صفحه ش میگه با هاست پشتیبان تماس بگیرید دراین مورد. 
    چیزی میدونین در مورد این خطا؟

هاستم جواب داده که باید خریداری کنید، جزء سرویس هاستینگ ارائه نمیشه!

گفتن:
    "".. این افزونه بایستی به همراه لایت اسپید بر روی کل سرور تهیه و نصب شود.""
    شمام خریداری کردین؟
    یا از اول  کلا رو همین سرور بودین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

جاویدان

کاربر عضو
با سلام دوست عزیز

بنده یک هاست سرور لایت اسپید به تازگی برای یک شخصی گرفتم فعال هم کردیم این خطا را نداد خیلی راحت هم کار می کند .

این افزونه در مخزن وردپرس رایگان است پس یعنی مجانی است و توصیه شده است که با سرورهای لایت اسپید استفاده شود اما ممنوعیتی برای استفاده در سرویس های دیگر ندارد . حالا چرا به شما این را گفته اند و سرور مورد نظر چه شکلی پیکربندی شده یا لایسنس آن چگونه است را نمیدانم.

دوستانی که در زمینه لایسنس تبحر بیشتری دارند قطعا نظرات بهتری می دهند .

برای تست فعال کنید اگر دیدید مشکل ساز است یا فعال نمی شود از سایر افزونه های کش مثل وردپرس راکت یا مشابه آن استفاده کنید

موفق باشید

missz

تازه وارد
این افزونه در مخزن وردپرس رایگان است پس یعنی مجانی است و توصیه شده است که با سرورهای لایت اسپید استفاده شود اما ممنوعیتی برای استفاده در سرویس های دیگر ندارد . حالا چرا به شما این را گفته اند و سرور مورد نظر چه شکلی پیکربندی شده یا لایسنس آن چگونه است را نمیدانم.
سلام روزتون بخیر

ممنون از پاسختون

در حال حاضر سرور سایت من  آپاچی هست منظورتون اینه که لایت اسپید جایگزین آپاچی بشه؟ 

به هرحال مث اینکه شرکت هاستینگ ما سرور لایت اسپید رو رایگان ارائه نمیده 

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
برای سایت شما پیشنهاد می کنم از افزونه wp rocket استفاده کنید.

missz

تازه وارد
برای سایت شما پیشنهاد می کنم از افزونه wp rocket استفاده کنید.
سلام

این افزونه رو داشتم نهایتا پاکش کردم

یادم نیست باهاش به مشکل برخوردم یا نه ..چون یک سری مشکلات تو سایت و همچنین سنگینی حجم صفحه اول هم روبرو بودم که چند افزونه رو که به تایید نهایی نرسیده بود برای سایتم حذف کردم

ممنونم

Mohammad

مدیر انجمن
پرسنل مدیریت
سلام

این افزونه رو داشتم نهایتا پاکش کردم

یادم نیست باهاش به مشکل برخوردم یا نه ..چون یک سری مشکلات تو سایت و همچنین سنگینی حجم صفحه اول هم روبرو بودم که چند افزونه رو که به تایید نهایی نرسیده بود برای سایتم حذف کردم 

ممنونم
گزینه خوبیه !

مجدد تست کنید. مخصوصا سری جدید افزونه کاملا تغییر کرده.

بالا